Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חסימת העברת הילוך ל D לפני שלוחצים על הקוד ברכב

Rapid
שימו לב! השרשור הזה בן 5572 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני רוצה לעשות ברכב שלי חסימה של הידית הילוכים (לא חסימה פיזית - אלא אלקטרונית).

החסימה לא מאפשרת להזיז את הידית הילוכים מParking לפני שרושמים את הקוד הנכון של הרכב (בקודנית).

זה אפשרי? איפה עושים את זה? או איך עושים את זה? (עדיף לי לדעת איך עושים ולא איפה עושים).

מקווה לשמוע פתרונות,

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איז רכב מדובר ?

ואני לא חושב שהתרד מתאים לפו הוא שיך לטכני.

הרכב שלי זה יונדאי טראקן, אבל אני כמעט בטוח שלכל הרכבים הפיתרון יהיה זהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר רציתי לעשות משהו דומה בגולף (לחבר את הקודן ל"צפרדע" של הברקס, ואז בעצם זה נשאר תקוע בפרקינג)

אבל אחרי שבדקתי לעומק את הנושא מסתבר שהנעילת בטיחות הזאת זה משהו ששוברים במשיכה חזקה, אז זה לא אפקטיבי

אם אתה לא מתכוון לשים איזה לוקאר עצבני שכח מזה,

היום יש חסימות מתקדמות ומורכבות יותר, וגם יעילות יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום מצעים ניתוק כזה רק ברכבים שהם דיזל ואין להם אימובילייזר מקורי\האיבילייזר מקורי משוייך לשלטים המקוריים וכך שאם נעשה ניתוק השלטים יחדלו לפעול (כגון WRANGLER ןגראנד שירוקי).

לכן הניתוק המומלץ ביותר הוא מקורי או ניתוק מחשב וזה לא אפשרי בכל רכב וכמובן שלא כל אחד מבצע זאת .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות. אני יסביר את עצמי יותר טוב אולי יהיה לכם פיתרון יצירתי יותר.

אני רוצה לחבר לאוטו מערכת אזעקה עם התנעה מרחוק.

עכשיו אני לא רוצה לוותר על הקודנית שיש כרגע באוטו כי אז זה פוגע בביטוח וכדומה.

בשביל זה אני רוצה לעשות את הנעילה הזאת, או עלו לי כמה רעיונות אחרים:

עד שלא רושמים את הקוד דוושת הגז לא מגיבה.

עד שלא רושמים את הקוד ההגה נעול.

אם לא רושמים קוד אחרי 5 דקות נניח האוטו נכבה.

מה אתם אומרים? האם יש פיתרון ישים? או האם יש למישהו כאן פיתרון יצירתי יותר אשמח לשמוע.

תודה שוב 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות. אני יסביר את עצמי יותר טוב אולי יהיה לכם פיתרון יצירתי יותר.

אני רוצה לחבר לאוטו מערכת אזעקה עם התנעה מרחוק.

עכשיו אני לא רוצה לוותר על הקודנית שיש כרגע באוטו כי אז זה פוגע בביטוח וכדומה.

בשביל זה אני רוצה לעשות את הנעילה הזאת, או עלו לי כמה רעיונות אחרים:

עד שלא רושמים את הקוד דוושת הגז לא מגיבה. ישים אם יש לך מצערת אלקטרונית, אבל מצריך התעסקות בחיבורים של מערכת ההזרקה וחיווט מסודר.

עד שלא רושמים את הקוד ההגה נעול. לא ישים, אלא אם אתה רוצה לקמבן אלקטרומגנט למנעול ההגה. מסובך.

אם לא רושמים קוד אחרי 5 דקות נניח האוטו נכבה. אני מניח שאפשר לעשות את זה עם עלוקה נוספת, שתופעל ע"י הסטרטר, תיתן חמש דקות השהייה (תצטרך טיימר) ותנתק את ההצתה או הדלק אחרי 5 דקות.

מה אתם אומרים? האם יש פיתרון ישים? או האם יש למישהו כאן פיתרון יצירתי יותר אשמח לשמוע.

תודה שוב

את עניין נעילת מוט ההילוכים ניתן דווקא לעשות די בקלות, ע"י חיבור מקור המתח של האלקטרומגנט הנועל את הידית דרך העלוקה, בטור. אמנם ניתן לשבור את הנעילה, כפי שעתיד כתב - אבל זה עדיף מכלום.

למרות כל מה שכתבתי לך (שזה אפשרי) - כל פעולה כזו עלולה להשבית לך את האוטו במקרה של תקלה באימובילייזר, ואני ממש ממש לא ממליץ לעשות אותה, בטח ובטח את נעילת ההגה ו/או השבתת המנוע.

לא הבנתי למה אתה צריך הגנה נוספת אם האוטו מונע מרחוק? הרי אתה לא תניע את האוטו בלי שאתה בקירבתו. אם אתה מפחד מהעלמת המפתחות והנעת הרכב - וותר על התענוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה העניינית.

שבירת הנעילה הזו - זה משהו פשוט?

ההגנה הנוספת הזאתי היא על מנת לא לוותר על הקודן (זוהי דרישה של הביטוח).

שאלה נוספת ומאד גדולה היא האם תיהיה בעייה עם חברת הביטוח במידה ואני מחבר או מבצע את אחד מהפתרונות?

עם עדיפות על הפתרות של נעילת מוט הילוכים?

האם יש פיתרון כלשהו ש"עמיד" בתנאי הביטוח ומאפשר חיבור של מערכת התנעה מרחוק?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבירת הנעילה היא פשוטה, אך מצריכה שימוש בכח רב יחסית (פטיש למשל).

אם אתה רוצה להניע מרחוק, תהיה חייב לוותר על הקודנית, אשר תפקידה הוא למנוע הנעה.

יש לדעתי מערכות אזעקה בהן הקודן מובנה (קוברה אאל"ט). לדעתי זו צריכה להיות האופציה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב רב

ראיתי פעם משהו דומה

היה אצלי לקוח עם אופל אסטרה 2003

הקודנית הייתה מותקנת על ה SHIFT LOCK של הגיר

כלומר להניע אין בעיה אבל ללא הקשת הקוד לא ניתן להוציא מ P

כל מתקין בעל טיפה מעוף ורצון יכול בצע

שא ברכה

אמר אחד מחכמי הפורום: המשותף לזול, זוגלובק, וזבל

הוא: הנקניקיה

MARIN MOUNT VISION 5.8

"אם לא תיתן לזה למות זה לא יתן לך לחיות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום!

גם באופל וגם בהרבה דגמים אחרים ניתן לעקוף את נעילת ידית ההילוכים בעת תקלה של סולנואיד ידית ההילוכים.

לעיתים יש חור מיוחד למפתח שמבטל את הנעילה, באחרים צריך להרים את הכיסוי של ידית ההילוכים ולשחרר מוט קצר, ויש גם דגמים שהיצרן דאג לכפתור בולט על יד ידית ההילוכים.

זהו מנגנון פשוט שאפשר לעקוף בדרך קלה (מה שהיצרן דאג) או קשה (מה שהגנב דאג).

יום טוב!

***YMM***

DAEWOO LEGANZA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כאן בעיה אמיתית, מעבר לבעיה שלא רשמת את סוג הרכב המדוייק והשנתון שלו, כפי שמתבקש ומתחייב בהוראות הפורום הטכני שלנו.

אי לכך, אסביר את העניין באופן כללי.

ניתן להשאיר ניתוק של הקודנית, ובקלות, לדאוג שמערכת ההנעה מרחוק, היא ורק היא, תאפשר הנעת הרכב וביצוע מעקף ליחידת הניתוק של הקודן.

יותר מכך, מערכת ההנעה מרחוק, מרגע שהניעה את הרכב, אמורה "לשמור" על אופציית הגניבה, לפחות בפרמטרים של שינוי מהותי בסלד ו/או שימוש בדוושת הבלם, שכן, גנב שרוצה לנהוג ברכב, יאלץ ללחוץ על דוושת הגז, או דוושת הבלם, או שניהם בסמיכות, מה שאמור לגרם לכיבוי מיידי של המנוע, כלומר, אם הוא רוצה להוציא מP ,הוא צריך ללחוץ ברקס, מה שאמור לגרום ומייד לכיבוי המנוע, ובכך להשאיר את הרכב ב P .

בכל מקרה, המערכת אמורה לספור זמן, ולאחר מס' דקות הקבועות מראש ע"י יצרן המערכת, לבצע כיבוי מנוע עצמי, אין לחשוש מכך, המנוע לא יכבה לך באמצע נסיעה, מכיוון שלפני תחילתה, תאלץ להפעיל את הסוויץ' המקורי, הוא ישאיר את המנוע מופעל תוך שמערכת ההנעה מרחוק תתנתק מבלי שתשים לב עת שתלחץ על הברקס , כדי להוציא ב P.

כל האמור לעי"ל נכון ובתנאי שההתקנה מקצועית לפי ההוראות המדוייקות, למערכת בתקן איכותי.

ועוד, אם הרכב מצוייד בהגה חשמלי ואשר ההנעה, תפתח את הנעילה, ניתן לבצע "ניתוק" למעגל עת הרכב מונע מהשלט.

הדגש, צריך להיות נעוץ בכך שאם ברכב קיים אימובילייזר מקורי, אסור לבטל אותו כפי שנוהגים חלק מהמתקינים לעשות, אלא להתקין יחידה שיודעת לדמות את השימוש במפתח המקורי, וזאת אך ורק בזמן לחיצה על השלט להנעת הרכב מרחוק.

אם לא כך יבוצע, כלומר, לא באמצעות יחידה חכמה, הרי שמתקין כלשהו, עלול לבצע ניטרול של האימובילייזר המקורי, כדי לאפשר ליחידת ההנעה מרחוק להניע את הרכב, ובכך, גנב שיגיע לרכב, יוכל לגנוב אותו ב"שיטות של פעם".

זה לא שלא ניתן להתגבר על חלק ניכר ממערכות האימובילייזר המקוריים, אך מכאן ועד ביטולו, המרחק גדול, לא רק זאת, גם, באם יגנב הרכב וימצא, והגניבה תתוחקר, עלול השמאי לעלות על אימובילייזר מנוטרל קבוע, מה שעלול להביא לך נזק כספי מהותי.

מקווה שהעניין הובהר.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני תודה רבה על התגובה המפורטת. ציינתי את סוג הרכב בהודעה השלישית - יונדאי טראקן. השנה היא שנת 2003.

רציתי לדעת האם אתה מתעסק בהתקנה של מערכות אזעקה?

אם כן איך אוכל ליצור איתך קשר שאוכל לפגוש אותך, להביא איתי את המערכת ותתן לי הסבר מדוייק מה מומלץ לעשות ואיך?

מאיזה איזור אתה בארץ?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5572 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...