Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ בקניית מרצדס C-Class 240 '98

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 5560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום. קודם כל, אני חדש כאן (קורא סמוי...) אז הייתי רוצה להתנצל מראש על טעויות בשאלתי.

קיבלתי הצעה לרכישת מרצדס משנת 1998 C-Class 240 עם 140,000 ק"מ ב- 43,000 ש"ח, יד שנייה ללא תאונות. עדיין לא ראיתי את הרכב אבל מספר שאלות עלו.

-מכיוון שמחיר הרכב נמוך ב 20% ממחיר המחירון, האם יש דברים נוספיים שיש לבדוק לפני הרכישה כדי לא להסתבך?

-האם יש דברים ספציפים שיש לבדוק ברכב/דגם זה?

-לפי מה שקראתי כאן בפורום, כדאי לבצע "ישור קו" ברכישה של רכב כה ישן, מה ממולץ לבצע ברכב כזה? האם יש מוסך מומלץ מאיזור המרכז?

-מהי עלות התחזוקה השנתית בהנחה כי נוסעים 20K לשנה?

אשמח לטיפים מכל הסוגים ממי שיש לו דגם כזה.

בתודה חיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קשה לתת תשובה פשוטה...

לי נמאס לי כבר מכל ה"פחנועים" היפניים/קוריאנים. אני מחפש רכב בו אני ארגיש בנוח, כלומר, אחיזת כביש טובה, בטיחות פסיבית גבוהה ואמינות.

בנוסף, רצוי שהרכב יהיה מתוכנן לאורך חיים של +20 שנים כך שיהי כדאי להשקיע בו ולא להחליף אותו כל 5-7 שנים.

לפי מה שהבנתי, למעט מרצדס לא ניתן (לפחות בארץ) להשיג רכב העונה על דרישות אלה.

בנוגע לדגם הזה, שום סיבה מיוחדת... חוץ מזה שהוא מרצדס. אני מתכונן להשקיע סכום של 50-60 ברכישה וזה מה שמצאתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-מכוון שמחיר הרכב נמוך ב 20% ממחיר המחירון, האם יש דברים נוספיים שיש לבדוק לפני הרכישה כדי לא להסתבך?

בתודה חיים

מדוע המחירון נמוך ב20 אחוז?

האם מדובר במונית לשעבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"בטיחות מבחינת ריסוק לא תקבל, הרכב קיבל ציון נמוך במבחני הריסוק של encap

אם זכור לי נכון, מדובר ב 2/5 כוכבים."

-לא אומר לי הרבה, האם הרכב בטוח פחות ממזדה 3 למשל? אפשר לקבל בבקשה לינק למבחן?

"מדוע המחירון נמוך ב20 אחוז?

האם מדובר במונית לשעבר?"

-לפי מה שנאמר לי, לא מדובר במונית/ליסינג/השכרה וכדומה. במחירון של "יד 2" המחיר הוא 50000 אז אולי יש לי סתם מזל...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בענין המחיר, אין ארוחות חינם. מציע שתבדוק את הרכב בצורה מקיפה. בייחוד אם אתה הולך להחזיק אותו הרבה זמן. חייבים לבדוק את ה"כלה".

בנוסף, אל תצפה לרכב "מהיר ועצבני", זהו רכב "נעים הליכות" ונעים לנהיגה. תחושה של נוחות ויוקרה תהיה לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-לפי מה שנאמר לי, לא מדובר במונית/ליסינג/השכרה וכדומה. במחירון של "יד 2" המחיר הוא 50000 אז אולי יש לי סתם מזל...?

הרכב שווה במחירון 50k והמוכר מבקש רק 43k?

זה ממש לא 20 אחוז למה אתה מגזים עדי כדי כך?

לדעתי 7k פחות זה לא ממש חשוד אבל לא הייתי מוותר על בדיקה, וכמובן לבדוק בעלויות קודמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"בטיחות מבחינת ריסוק לא תקבל, הרכב קיבל ציון נמוך במבחני הריסוק של encap

אם זכור לי נכון, מדובר ב 2/5 כוכבים."

-לא אומר לי הרבה, האם הרכב בטוח פחות ממזדה 3 למשל? אפשר לקבל בבקשה לינק למבחן?

בבקשה:

http://www.euroncap.com/tests/mercedes_benz_c_class_1997/18.aspx

והנה מזדה 3 לשאלתך:

http://www.euroncap.com/tests/mazda_3_2006/265.aspx

לעניין הרכב עצמו, לדוד שלי יש כזו, הוא היד הראשונה, והרכב כבר עבר את ה300,000 ק"מ. בכללי מדובר ברכב אמין מאד, כאשר התקלות היחידות לאורך כל התקופה היו ביוניט חשמלי שקשור למנוע הסאן-רוף (תוקן באחריות), פעמיים שיפוץ מדחס מזגן, וזהו בעצם למעט טיפולים או נזק תאונתי. מומלץ מאד לא לפנות למוסכים מרכזיים וכו', יש לא מעט מוסכים שמתמחים במוניות ביפו למשל שמנסיונו של דודי לפחות נותנים שירות מצויין, מכירים את הרכבים הייטב וזולים משמעותית.

לעניין חווית הנהיגה, אני יכול לסכם שהרכב מפגין ביצועים סבירים, אבל אני באופן אישי לא אהבתי את תנוחת הנהיגה או את התנהגות הכביש. איכות ההרכבה והחומרים לא רעה, אבל היא רחוקה מאד משל W140 או אפילו W124.

HFturbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום. קודם כל, אני חדש כאן (קורא סמוי...) אז הייתי רוצה להתנצל מראש על טעויות בשאלתי.

קיבלתי הצעה לרכישת מרצדס משנת 1998 C-Class 240 140,000 ב 43,000 ש"ח. יד שנייה ללא תאונות. עדיין לא ראיתי את הרכב אבל מספר שאלות עלו.

-מכוון שמחיר הרכב נמוך ב 20% ממחיר המחירון, האם יש דברים נוספיים שיש לבדוק לפני הרכישה כדי לא להסתבך?

-האם יש דברים ספציפים שיש לבדוק ברכב/דגם זה?

-לפי מה שקראתי כאן בפורום, כדאי לבצע "ישור קו" ברכישה של רכב כה ישן, מה ממולץ לבצע ברכב כזה? האם יש מוסך מומלץ מאיזור המרכז?

-מהי עלות התחזוקה השנתית בהנחה כי נוסעים 20K לשנה?

אשמח לטיפים מכל הסוגים ממי שיש לו דגם כזה.

בתודה חיים

חיים שלום!

מאחר וברשות המשפחה רכב דומה משנת 99 אשמח לחלוק ניסיון אישי לגבי הרכב.

מראש אקדים ואומר שאני מאוד נהנה לנהוג ברכב הוא בעל כח זמין, נוח ואיכותי ביותר.

המנוע הוא מנוע V6 המספק 170 כוחות סוס ולמרות שהכוח נשחק במשך הזמן אני עדין מנופף לשלום לכל המשפחתיות היפניות החביבות בעליות לירושלים ללא מאמץ רב במיוחד.

הרכב נמצא ברשותנו כשנתיים וחצי ואלינו הגיע לאחר שעבר 200K ואצלנו עוד 145K ובחשבון פשוט- 345 אלף קילומטר.

הרכב בסך הכל שומר על אמינות.

עם זאת יש לשים לב למצב החשמל (חלונות וסאנרוף במידה ומדובר בדגם האלגנט) ברכב, ולבדוק שאכן עבר את הטיפולים בזמן ובמוסך מורשה מאחר ותקלות ובמידה וישנן, עשויות להתגלות כיקרות מאוד לבטח במוסך מורשה.

כמו כן, מומלץ לבדוק את מצב מושבי העור דבר שיתן לך אינדיקציה לגבי הרמה בה נשמר הרכב.

המלצתי, במידה ואכן תחליט לרכוש את הרכב, היא לבדוק אותו הן בבדיקת רכב באחד ממכוני הבדיקה ובמוסך מורשה, ולעמוד על כך שכל הליקויים במידה וישנם יתוקנו.

הרכב שלנו מטופל בכלמוביל ראשל"צ.

המחיר של הרכב נמוך מאוד (שלא לומר מצחיק) ביחס לתמורה שמתקבלת אבל חשוב מאוד לשים דגש לכך שהאחזקה שלו אינה זולה ולשמור סכום כסף במידה ואכן יתגלו תקלות.

סה"כ אני ממליץ תוך בדיקה מקיפה.

במידה וישנן עוד שאלות אשמח לענות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על כל העצות.

Laurence "בענין המחיר, אין ארוחות חינם. מציע שתבדוק את הרכב בצורה מקיפה. בייחוד אם אתה הולך להחזיק אותו הרבה זמן. חייבים לבדוק את ה"כלה". בנוסף, אל תצפה לרכב "מהיר ועצבני", זהו רכב "נעים הליכות" ונעים לנהיגה. תחושה של נוחות ויוקרה תהיה לך."

-תאמין לי, זה בדיוק מה שאני מחפש. הפעם האחרונה שבדקתי מגבלות בכביש של נס הרים הייתה לפני יותר מ 15 שנים...

ובנוגע לשאר, זה מה שקיוויתי פחות או יותר. רכב סולידי, אמין ואיכותי.

מחר כנראה אפגוש את בעל הרכב ואני מקווה שהשבוע נגמור את התהליך (אם הכל יעלה יפה)

הייתי רוצה לשאול שוב:

לפני הרכישה. הבדיקה צריכה להתבצע גם במכון בדיקה וגם במוסך מורשה? אשמח לקבל המלצות למכון בדיקה מאיזור המרכז. רצוי בעל התמחות במרצדס.

אחרי הרכישה. האם כדאי/צריך לבצע "ישור קו" לאחר הרכישה? ואם כן, אז מה? האם יש מוסך מומלץ מאיזור המרכז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההצעה לרכישת מרצדס משנת 1998 C-Class 240 140,000 ב 43,000 ש"ח. יד שנייה ללא תאונות התבררה כלא רלוונטית יותר, לכן מצאתי רכב דומה אחר.

ראיתי היום מרצדס משנת 1998 C-Class 240 120,000 ב 55,000 ש"ח. יד שנייה עם תאונה קלה אחת (בדלת תא המטען) לפי דברי המוכר, אשר תוקנה. הרכב נראה יפה מאוד למעט שריטה לא עמוקה מעל הפנס השמאלי. הריפודים נראים תקינים אך משומשים מעט ובבחינה שטחית הוא נראה במצב טוב מאוד. אולם מספר שאלות עלו:

-המוכר הראה לי את רשיון הרכב והוא רשום ע"ש ביתו אולם יש לו ייפוי כח לדבריו. האם עלולות להיות בעיות בסיטואצייה כזאת?

-האם שווה לשלם 3000 ש"ח יותר ממחיר המחירון עבור הקילומטרז' הייחסית נמוך?

דרך אגב, מה הוא מחיר המחירון?

במחירון יד 2 הרכב מופיע "ELEGANS C200 אוט' 2.0 (מרצדס C-CLASS)" ב 53,000 (ולא מופיע דגם ה 2.4 ליטר)

בלווי יצחק מופיע דגם ה 2.4 ליטר אולם ב 42,000...

דרך אגב, המוכר טען כי ההפרשים נובעים מכך כי חלק מהמכוניות נמכרו עם גג שמש, ריפוד עור וגג שמש וחלק לא (הזולות יותר כמובן) מישהו שמע על זה פעם?

הייתי רוצה לשאול שוב ואשמח לתשובה כי כנראה אקנה את הרכב השבוע:

לפני הרכישה. הבדיקה צריכה להתבצע גם במכון בדיקה וגם במוסך מורשה? אני חושב ללכת לכלמוביל בראשל"צ כמוסך מורשה אבל אשמח לקבל המלצות גם למכון בדיקה מאיזור המרכז. רצוי בעל התמחות במרצדס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M112 זהו קוד מנוע ה-6 צילינדר, הדגם עצמו הוא W202.

עד כמה שזכור לי הדגם הזה נמכר בארץ ברמת גימור קלאסיק (בסיסית, אינטריור שחור), ואלגנס (מפואר יותר, אינטריור צבע בז') כאשר סאנרוף ו/או ריפודי עור (מקוריים כמובן) היו אופציה בתוספת תשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...