Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ לקראת רכישת רנו קליאו 94'

Amit .G
שימו לב! השרשור הזה בן 5602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וערב טוב חברים,

מחר אני הולך להסתכל על רנו קליאו שנת 94' 1.4 ידנית דגם RT.

הייתי שם היום ראיתי את המכונית חיצונית ואפילו התנעתי אותה עושה רושם טוב, אבל בגלל שהגעתי כבר בחושך אז לא היה טעם לבדוק כי לא ראו כלום, אז קבעתי למחר עם המוכר.

עכשיו רציתי לבקש ממכם מי שיודע ויכול לפרט לי איזה מחלות נפוצות יש למכונית זאת משנתון זה שעליי לבדוק אותם במיוחד, ומי שיכול גם לרשום לי נקודות שאני ישים לב אליהן הקשורות לאוטו הזה ולרכישת רכב מיד שניה בכלל שאני לא יפול קורבן לאיזה קומבינה של מישהו כמו שתואר פה לא פעם.

קראתי פה גם הרבה מאמרים על קניה של רכב מיד שניה, ובנוססף הורדתי והדפסתי קובץ טקסט שבו מתואר שלבים בבדיקה ואני הולך לפעול לפיו מחר אז תודה!

אבל שוב אשמח אם תציינו לי נקודות חשובות לבדיקה ברכב הנ"ל ובכלל מנסיונכם העשיר והידע שלכם, וגם תציינו לי מחלות נפוצות שיש לרכבים מהסוג הזה.

תודה רבה,

עמית גלאם:roll::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך

אני בעלים של קליאו 93 כבר מעל שנתיים.

הרכב מאוד נח וחסכוני אבל יש לוודא מספר דברים לפני הרכישה מנסיון...

שנוזל הקרור הוא ירוק ולא מים!!!

לוודא לחוסר סימני חלודה בגוף הרכב מיוחד שבחיבור בין בסיס הדלתות הקדמיות לכנף בחלק התחתון.

לוודא לחוסר נזילות מים ואזור הגג בתוך הרכב יבש.

חשמל רכב תקין ועובד,מזגן+מדחס במצב עובד.

כמובן לבדוק לחוסר נזילות מהמנוע.

כמו כן לדעתי פרט לא פחות חשוב מחר כשאתה הולך להניע את האוטו ולבדוק את המנוע תשתדל שזה יהיה על רכב קר כי כך אתה יכול לבדוק שאכן ההנעה של הרכב כשהוא קר היא לא בעייתי.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על כל העצות אני אכתוב אותם ואישם מחר! אין כמו בעל הניסיון.

רק שאלה קטנה לי אליך, כפי שנזכר לעיל היום באתי לראות את האוטו חיצונית חפיף ואכן ראיתי חלודה מתחת לדלת בין החיבור של הכנף שם באזור, האם זה קריתי או לא כל כך כי אני חושב שאוכל להתמודד עם זה, בכל אופן אם זה לא קריתי בעתיד או לעוד כמה זמן אז זה לא מה שיפוצץ לי את הקניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, מצטער על התגובה הכפולה.

אבל ממש חשוב לי הדעות שלכם והנסיון שלכם.

אשמח אם תוכלו לשפוך לי עוד אור על העניין.

תודה מראש,

עמית גלאם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת חלודה, הכל תלוי כמה זמן אתה מתכוון להחזיק את הרכב וכמה רוצים אליו. אם מחיר נמוך בגלל החלודה ואתה לא מתכוון להחזיק את הרכב הרבה זמן, אין עדיין חורים, שווה לשקול את הרכב בתנאי ששאר מערכות תקינות.

בנוסף, ממליץ לבדוק אקזמפלרים נוספים של הרכב הזה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגובה אחרי בדיקה:

הלכתי היום באור לבדוק את האוטו הלכתי והסתכלתי האוטו נראה ממש טוב בכללי המנוע נשמע ממש שקט, מורגש שיש לו כוח, אזור המנוע נקי ולא מלוכלך בשמן ורטיבות מסוימת, ריפוד הגג בפנים האוטו יבש כפי שנאמר לי פה לבדוק, אכן משתמשים ברכב זה בנוזל קירור יעודי, מצבר הוחלף לא מזמן עם אחריות עדיין כמו כן גם האגזוז והצמיגים ונאמר לי שגם הרצועת טימינג.

שתי דברים שטיפה הרסו לי הם:

1) המזגן תקול אינו עובד כלל נאמר שיש איזה בעיה עם איזה פיוז שם ובגלל זה המחיר ירד.

בנינו לא בעיה משמעותית כל כך ברכב הקודם שלי היה לי מזגן ולא השתמשתי בו אף פעם.

2)כפי שנאמר פה למעלה בתגובות הקודמות מתחת לדלת אכן יש חלודה והיום שמתי לב שיש שם גם חור קטן.

השאלה שלי האם זה משמעותי כל כך והאם ניתן לסדר זאת וכמה זה צריך לעלות?

מלבד שתי אלו האוטו נראה לי בסדר גמור בכלליות והמחיר שקיבלתי עליו לא יקר בכלל וגם הקילומטראז לא גבוהה מדי.

מה דעתכם הכללית כדי ללכת על זה אם שתי הבעיות האלו?

ואשמח לקבל עוד סוגי מחלות של רכב זה ועוד נקודות אור כי מחר בבוקר אני הולך להסתכל עליו סופית.

תודה מראש,

עמית גלאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאמין בתקלות פיוזים במזגן. אף אחד לא מעביר את הקיץ הישראלי בלי מזגן רק בגלל שנשרף פיוז שעלות החלפתו זניחה. לדעתי יש סיכוי יותר מסביר שהתקלה במזגן אמנם מתחילה בפיוז שרוף אבל נגמרת בנזק כספי גדול הרבה יותר.

אישית לא הייתי רוכש רכב בלי מזגן, לדעתי זה פשוט פריט חובה בארץ.

חלודה זאת נקודה בעייתית. בכל מה שנוגע לחלודה אתה יודע רק איפה אתה מתחיל ואף פעם לא יודע איפה זה נגמר. אתה מתאר מצב של ריקבון רציני (חור) שהוא מעבר לחלודה שטחית וקלה לטיפול. סביר מאוד להניח שעלות הטיפול בנגע כזה קרובה מאוד (אם לא גבוהה) משווי הרכב.

השאלה העיקרית כאן היא איך אתה יכול להיות בטוח שאין לרכב עוד כל מיני חורים של חלודה בפינות נסתרות לפני שאתה מגלה בדרך הקשה שגשם חודר לתא הנוסעים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק ב100% במה שאתה אומר.

בנוגע למזגן זה מבחינתי עניין זניח אני לא שם תשומת לב גבוהה למזגן 3 שנים הייתי ברכב שלי עם מזגן פועל ואף פעם לא הפעלתי אותו.

בנוגע לחלודה זה מה שמדאיג אותי, אני דואג שזה לא הגורם הרציני שיכניס לי מים לתא הנוסעים, יש אפשרות לעצור את ההתפשתות של החלודה באותו אזור? עברתי על האוטו וראיתי שזה הסימן היחיד, מחר אני יעבור עליו שוב בדקדוק.

אבל שוב האם את ממליץ לפוצץ את הקניה על החלודה והמזגן למרות שמחיר האוטו ממש במחיר טוב והוא נראה ונשמע ממש טוב?

מצ"ב תמונה איפה נמצאת החלודה בדיוק באוטו, יש לציין שהחור עם החלודה אינו מפריע לפתיחת או סגירת הדלת ואינו משפיע עליה.

מישהו יודע אם יכול להיכנס משם מים אל תא הנוסעים?

94renaultcliowilliamsqj4.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לא הייתי מתרגש מהחלודה אבל כן מנסה להוריד את המחיר הנדרש,

אותו כנ"ל לגבי המזגן - אל תשכח שגם אתה תרצה למכור את הרכב מתי שהוא (ותיקון המזגן כנראה לא יהיה זול).

*נזילות שמן בודקים בתחתית הרכב .

*על נוזל הקרור להיות מעט שומני ולא מימי .

*דרוש קבלה על החלפת רצועת הטיימינג או קח בחשבון 1000+- ש"ח הוצאה.

תוכל לחפש את סדרת הכתבות בנושא בדיקת רכב משומש שכתב אדוארד אטלר במקור-ראשון.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלודה:ראשית כל המקום הוא מקום מחלה של הקליאו בגלל הדרך בה יורדים המים מהחלק העליון של הרכב ומתרכזים באותו מקום נכון אולי היום האזור לא "נגוע"בהרבה חלודה אבל כך בחשבון שאם הזמן החחלודה באזור תגדל ויכול להווצר חור,אצלי ברכב החור כבר נוצר אבל הוא באזור התחתון של הכנף לכן אין מה לחשוש מחדירת המים לתא נוסעים

כך בחשבון שעלות תיקון היא כ 1500-2000 שח מסקר שבצעתי בשוק

המידה והנוזל קרור הוא מים עלות ניקויי המערכת והחלפה למים ירוקים זה כ 500 שח ואם הזמן יכולות לצאת נזילות במערכת הקרור בגלל שהמים הירוקים מרוכזים יותר הם ייגרמו למקומות שבהם יש אבנית במערכת לאט לאט להוציא את האבנית וייתגלו נזילות

לגבי המזגן-אני לא חושב שמדובר בפיוז כי עלות פיוז חדש היא אפסית ואין סיבה לא לתקן במידה ושאר המערכת פועלת,כך בחשבון שאם הבעיה חמורה יותר ייתכן ותזדקק לתיקון או החלפת מדחס,עלות מדחס משופץ או מחודש היא כ 500-800 שח,אני החלפתי הקיץ האחרון את המדחס בעלות של 560 שח בערך

כך בחשבון שיכולות לצוץ תקלות שעדיין לא הופיעו אצל הבעלים הקודמים של הרכב בגלל גילו המתקדם

@ אחרי כל הדברים "הלא טובים" קצת דברים טובים,הרכב מאוד נח לנהיגה ,לא אוכל הרבה דלק כי הוא 1.4 ויחסית חזק

הנאה מובטחת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

היום באתי אל האישה שמוכרת בכוונה לקנות באתי עם הכסף עליי והייתי נעול עליו,

אבל הפעם הבאתי איתי את דוד שלי ואת חבר שלו (מכונאי רכב), הם ישר איך שהגיעו אמרו לי הוחלפה פה דלת הוחלף מכסה מנוע,

המוכרת התניעה את האוטו ולהפתעתי שמעתי דפיקות במנוע, לדבריו של המכונאי יש בעיה בשסתומים.

לבסוף אחרי כל הדברים שגילו לי ביקשנו לראות רישיון רכב ולהפתעתי גילתי קומבינה מוכרת כתוב בעלים קודמים:6 זאת אומרת היא ה7 ואני יהיה ה8 (לי נאמר שהיא יד 6 אני יהיה 7) בנוסף גילתי שהיא נכה כעקרון והיא משלמת אגרת טסט 23 שקל ואיך שהוא יעבור אליי מיד תשלח לביתי אגרת טסט של 900 שקל.

לבסוף הודתי לה ונפרדנו כידידים.

ואמרתי לעצמי מזל שלקחתי איתי בפעם האחרונה אנשים שמבינים עניין טיפה יותר ממני כי אני לא שמתי לב לכל הדברים האלו והייתי יכול להיות היום עם האוטו הזה.

תודה לכולכם על ההעזרה!

נ.ב

אני ממשיך בחיפושי אחרי רכב אבל עכשיו אני מתלבט בין פג'ו 205 לרנו קליאו.

שבת שלום!:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי העניין של האגרה . יש לך טעות בענין.

כדי למכור את הרכב היא חייבת ללכת למשרד הרישוי כדילשחרר את הרכב למכירה. לכן עליהלשלם במקום את ההפרש עד לתום הזמן. ואז ניתן לעשות העברת בעלות בדואר.

אל תידאג לא הייתה נעקץ בעניין הזה.

מצלמות דשבורד איכותיות לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...