Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת פילטר שמן - קולט 93'

method
שימו לב! השרשור הזה בן 5585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכולם .

ברצוני לעשות טיפול שגרתי לרכב שלי (מיצובישי קולט 93') ונתקלתי בבעיה קטנה . גם לאחר חיפוש (בפורום) לא מצאתי את התשובה לכן פתחתי שרשור בנושא .

הבעיה היא כדלהלן :

אני לא מצליח לחלץ את הפילטר שמן . איתרתי אותו ממש מתחת לתחילת סעפת הפליטה ואני לא מצליח להגיע אליו . מלאמעלה הפריע ה"מגן" של הצנרת ומלמטה גם לא הייתה הצלחה .

האם פספסתי משהו או שצריך להתאמץ יותר מתחת לרכב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגישה סבירה מתחת לרכב.

היזהר, לא להיכנס מתחת לרכב כאשר הוא מורם על ג'ק !

מומלץ להרכיב מסנן מקורי

בהצלחה

שלום.

אין גישה ביכלל מתחת לרכב למה אתה מבלבל סתם?

המסנן אמנם מול העינים אבל על מנת לפרק אותו אתה חייב להשתמש בבוכסה יעודית במידה שלו.

ניתן להשיגה בחנות כלי עבודה למוסכים והיא לא יקרה שווה לקנות.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

אין גישה ביכלל מתחת לרכב למה אתה מבלבל סתם?

המסנן אמנם מול העינים אבל על מנת לפרק אותו אתה חייב להשתמש בבוכסה יעודית במידה שלו.

ניתן להשיגה בחנות כלי עבודה למוסכים והיא לא יקרה שווה לקנות.

בברכה בני ל.

בני ל. שלום

החלפתי לא פעם ולא פעמיים פילטר שמן בלנסר עד 93 ובסופר לנסר (4G92) המחליפה שלה.

( וזה לא כי אני עובד במוסך, אלה כי יש לי אחת "רגילה" ואחת אוטומטית במשפחה )

הגישה מלמטה סבירה פלוס, וניתן לפרק את המסנן ע"י מפתח פילטרים פשוט ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגישה סבירה מתחת לרכב.

היזהר, לא להיכנס מתחת לרכב כאשר הוא מורם על ג'ק !

מומלץ להרכיב מסנן מקורי

בהצלחה

תודה על תגובתך . פעם אחרונה ניסיתי כאשר הרמתי את הרכב ע"י ג'ק בכל צד , נראה לי בטוח - אבל גם אז חששתי .

בכל מקרה , אם לא ג'ק , אז מה כן ?

לגבי הבוקסה הייעודית שציינו כאן , גם במקרה הזה אני צריך גישה מתחת לרכב כי אין מספיק מקום למפתח מלמעלה - אז מה היתרון שלו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על תגובתך . פעם אחרונה ניסיתי כאשר הרמתי את הרכב ע"י ג'ק בכל צד , נראה לי בטוח - אבל גם אז חששתי .

בכל מקרה , אם לא ג'ק , אז מה כן ?

לגבי הבוקסה הייעודית שציינו כאן , גם במקרה הזה אני צריך גישה מתחת לרכב כי אין מספיק מקום למפתח מלמעלה - אז מה היתרון שלו ?

על בוקים, או להשים בלטות מתחת לגלגלים לבטיחות בנוסף לג'קים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך איזה טיפול שאתה צריך לעשות תחפש מוסך שיטפל בך ותבקש על הדרך שיתן לך לרוקן את השמן... זה מה שעשית

שבוע שעבר במקום לשבור את הגב. אין מה לעשות מתחת לשני ג/קים גם מפחיד וגם לא נוח לעומת ליפט .

נ.ב כדאי שלפני תגיע מוכן עם בוקסה לפתוח את השמן ומפתח לפילטר בכל זאת עושים לך טובה.. ,דרך אגב יש את המכשיר הפשוט שפותח פילטר שמן זה בורג שמסביבו רצועה דקה יחסית של מתכת , למרות שהוא לא הכי מקצועי נוח במקומות צרים, אולי זה יכול לעזור לך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשים בלטות מתחת לגלגלים לבטיחות בנוסף לג'קים.

1. לשים, לא להשים.

2. לא תאמין באיזו קלות בלטות יכולות להישבר. זוג בוקים עולים 130 ש"ח, מצבה עולה לפחות 10,000 שקל. בוקים הרבה יותר זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, שימו לב !

JENEK - אל תשווה בין לנסר לסופר לנסר. לנסר זה הכי פשוט בעולם.

בסופר לנסר אני ובני ל אומרים לך שאין גישה בגרוש מלמטה אז אני לא יודע מה החלפת.

מה אני עושה אם אין לי מפתח יעודי כמו שציינו קודמיי ?

מפרק שלושה ברגים של הונטה שיושבת מול הפילטר, מנתק את הקונקטור שלה, מוציא את אמא שלה החוצה

ועובד כמו מלך. כמובן עם כלים - במקרה שלי מפתח פילטרים "עכביש" דו כיווני של סיגנט.

אם אין ברשותך כלים, דפוק מברג ארוך בעזרת פטיש לתוך הפילטר ואז סובב אותו. חזק את החדש עם היד כמה שיותר

חזק ואז עם סמרטוט ועוד פעם עם היד.

בהצלחה

שמר - יש מצבות בהרבה פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שלום לכולם אין מה להשוות בין סופר לנסר לבין הקולט (ברשותי 2 המכוניות)בהחלפת הפילטר מאחר והקולט מאוד צפופה ולא ניתן להגיע לפילטר ללא בוקסה יעודית ולא כמו זו שמתוארת אלה אחת עם שיושבת בצורה של גליל כלפי חוץ ומתחברת לראצ'ט ואת זה אפשר לעשות מלמעלה .

בסופר לנסר זה הרבה יותר פשוט כאמור.

ועוד טיפ אםאתם רוצים לעבוד מתחת לאוטו בשביל להחליף פילטר תעלו עם גלגל קדמי אחד על המדרכה...

וכמובן תפנו את השמן לאן שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...