Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט מצולם - ליטוש פנסים

danielzoran
שימו לב! השרשור הזה בן 2839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי לכולם,

לא מזמן הצטיידתי בפיאט פונטו ספייס חדשה, ואני מאוד מרוצה.

האוטו שקניתי הגיע במצב מצוין חיצונית ופנימית, אך פנסיו כבר החלו לדהות. המצב שלהם היה סביר, אבל האוטו נראה ממש טוב אז הפנסים הדהויים הציקו לי בעין.

החלטתי, בהשראת הפורום, ללטש את הפנסים במו ידיי - בעיקר בשביל האתגר והעבודה - והרי התוצאות, מלוות בצילומים והסברים.

אני יודע שיש כבר כמה וכמה שרשורים כאלה (ואפילו אחד מלפני מס' ימים), אך החלטתי שעוד אחד לא יזיק - כולל טיפים ומסקנות אישיות.

מקווה שתהנו.

ובכן, לצורך הפרויקט הצטיידתי ב:

ניירות ליטוש עדינים, מס' 800, 1400 ו-2000. אני קניתי בחנות על רחוב יצחק שדה בתל אביב, 5 שקלים לכל גיליון. 15 שקלים בסך הכל.

פוליש עדין - השתמשתי בפוליש נוזלי לצבע מטאלי של CarPlan (שאפשר לקנות ברשת) - 32 שקלים לבקבוק שיספיק לנצח.

ווקס - יש לי בקבוק של טרטל-ווקס עם PTFE (שחור כזה) ואני די מרוצה ממנו.

צמר גפן

דלי עם מעט מים

מטלית רכה

מטלית מיקרופייבר

ובכן, ככה נראו הפנסים לפני:

attachment.php?attachmentid=136449&stc=1&d=1227871827

בשלב ראשון, ניקיתי את הפנסים היטב. לאחר מכן, הרטבתי במעט מים, והשתמשתי בנייר ליטוש מס' 800. הליטוש התבצע בתנועות אופקיות, בעדינות. מדי פעם מרטיבים את הפנס בעוד מים, טובלים את הנייר במים גם, עד שהפנס נראה כך:

attachment.php?attachmentid=136450&stc=1&d=1227871827

לאחר מכן, עוברים לנייר העדין יותר (מס' 1400), ומלטשים בתנועות אנכיות, ממשיכים להרטיב כל הזמן, ומוודאים שעוברים על שטח כל הפנס. לאחר שלב זה הפנס נראה כך:

attachment.php?attachmentid=136451&stc=1&d=1227871827

זה נראה מעט מבהיל, ונראה כאילו הפנס לא יהיה שקוף לעולם, אך ממשיכים. :-)

עוברים לנייר הכי עדין (מס' 2000) ומלטשים שוב, עם מים ובתנועות אופקיות עד שפני כל פנס מלוטשים:

attachment.php?attachmentid=136452&stc=1&d=1227871827

כעת מגיע השלב המעצבן - לוקחים צמר גפן, שמים עליו מעט פוליש ומתחילים לשפשף בתנועות מעגליות. הפוליש גורם לפנס להיות שקוף, ממשיכים לשפשף עד שהוא שקוף ומבריק (אני עברתי על פני כל הפנס פעמיים). ככה הוא נראה אצלי בסוף הפוליש:

attachment.php?attachmentid=136453&stc=1&d=1227871827

בסך הכל תוצאה נחמדה, אני חושב. בשלב הזה רואים את כל המקומות שפספסתי עם נייר הליטוש, אבל אין מה לעשות, זו לא עבודה ממש מקצועית. הווקס בסוף נותן את הטאצ' הסופי:

attachment.php?attachmentid=136454&stc=1&d=1227871827

attachment.php?attachmentid=136455&stc=1&d=1227871827

לדעתי זה יצא לא רע - אולי לא ברמה של איש מקצועי, אבל בהחלט יש סיפוק רב מכל הסיפור הזה (וזה לקח בערך שעה לשני הפנסים, והעלות, כמובן, זולה). נותר רק לראות כמה זמן ייקח עד שהם ידהו שוב, אבל בסך הכל, אני מרוצה.

אני נהניתי, וממליץ לכל מי ששוקל לעשות את זה, לא לפחד - זה נחמד וקל.

דניאל.

Before.jpg

Coarse.jpg

Fine.jpg

Finer.jpg

Polish.jpg

Wax1.jpg

Wax2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא ממש יפה!, נתקלתי כבר בשרשורים דומים כאן אך שלך ממש קצר ולעניין. :ok:

לפני הטסט הקרוב שיש לי לרכב עוד חודש אעשה זאת בעצמי, יש לי פנס אחד שכבר הצהיב לגמרי (אך עדיין עבר טסטים בשנים האחרונות) וזה ממש ממש מציק לעין. השני הוחלף לחדש עקב פגיעה קלה, וקשה לי לראות את הרכב שלי קורץ כל הזמן. (אעלה תמונות לכשאסיים)

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, כל הכבוד על היוזמה.

ללכת לבעל מקצוע תמיד אפשר, אבל ההנאה מ-DIY לפעמים שווה יותר :)

מה שכן - היה עדיף אם היית מכסה את הפח בסביבת הפנס -

כדי קודם כל להמנע משריטות,

ושנית כדי להיות מסוגל להגיע לכל חלק בפנס, מבלי לחשוש לפגוע בו.

בכל מקרה התוצאה בחלק שכן בוצע בו הטיפול בהחלט יפה.

תהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

כן, אמרתי לעצמי שחבל שלא שמתי איזה מסקינג-טייפ מסביב לפנס כדי לפחד פחות בקצוות, אבל דווקא לא דילגתי עליהם, רק נזהרתי יותר שם.

ואכן, משה דיין הוא המקום, סחתיין על הזיהוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא ממש יפה. כל הכבוד!

תודה על ההסבר המפורט. :-)

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

דניאל שלום

את ניר הליטוש היכן ניתן לקנתו באיזה חנות ברח' יצחק שדה

כמו כן באיזה " רשת " ניתן לקנות את הפוליש הנוזלי לצבע מטאלי של CarPlan

בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר המלומד והמצולם -כל הכבוד.

שאלתי היא האם הליטוש הזה מחזיק מעמד או שעוד חודש הפנסים "יחזרו לסורם" .

שמעתי שהפנסים אחרי זמן לא ארוך מצהיבים בשנית האם כך?

יש גם לי בYRV פנס אחד אטום.

כתשובה אומר שבעל מקצוע לוקח כ100 ש"ח לפנס

סוזוקי SX4 2008

דייהטסו סיריון2008

דייהטסו YRV-נמסר לביתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבר מצוין

אם רק תוכל לציין את שם החנות בה רכשת ,זה מאוד יעזור

בימים הקרובים אני אנסה גם לתת קצת חיים מחודשים לפנסים בלנסר שלי

פנס דהוי גורם להפרעה בראות ואינו מהווה רק הפרעה אסטטית לעין

אני פשוט לא מבין את האנשים שמסרבים להתייחס לענין זה.

אנשים שמבחינתי נחשבים פושעים ממש ,הם אלה שלא מדליקים אורות בשעות הערב.

היום בסביבות השעה 8 בערב נסעתי אחרי רכב ושמתי לב שפנסיו האחוריים אינם דולקים

עקפתי אותו ונדהמתי לגלות שהוא פשוט לא הדליק אורות.

העיקר הוא הפעיל איתותים בכל סטיה מהנתיב,האיתותים יעזרו לילד ו\או לאדם מבוגר לראות אותו ולא לחצות כביש...

פושע!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי, אני לא זוכר בדיוק את שם החנות (עולם הצבע, אולי?) בה רכשתי את ניירות המים - היא נמצאת על רחוב יצחק שדה בתל אביב, מעט אחרי גשר יצחק שדה לכיוון תל אביב (כלומר, בצד המערבי של איילון, על הקצה הצפוני של הכביש). כל דף עלה חמישה שקלים.

השתמשתי בפוליש לצבע מטאלי של CarPlan, שנקרא T-Cut, רכשתי ליד הרחוב המסגר, אפשר להסתכל באתר http://www.carplan.co.il בשביל כתובת מדוייקת.

הווקס שאני משתמש הוא של טרטל, עם PTFE (משהו כמו טפלון, אני חושב) בבקבוק שחור שרכשתי ב-ACE פעם. ווקס מצוין, לעניות דעתי (אבל אין לי למה להשוות).

בינתיים עברו כמה חודשים והפנסים מחזיקים יפה, לכל מי שתהה - אני משער שזה לא יחזיק לנצח, אבל so far, so good.

בהצלחה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 שנים מאוחר יותר...

הכי זול, הכי פשוט.

משחה - קרם ניקוי כלים CIF (אפשר להשיג בכל סופר) ועבודת ליטוש של כ-5 דקות לכל פנס עשה לי את העבודה מצוין על פנסי מיצובישי 2005.

מחיר: גרמים בודדים מתוך מיכל שעולה כ-13 ש"ח.

בהצלחה.

גדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...