Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אודי A6 ש'אוכלת' שמן

qwerqwerasd
שימו לב! השרשור הזה בן 5589 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים יקרים

שלום רב

ברשות מכר שלי אודי A6 סדאן בעלת מנוע 2.4 בנזין וגיר מולטיטרוניק מדגם 2005 (הדור הנוכחי) שגמעה עד כה 51K ק"מ. הרכב ננהג בצורה רגועה ומטופל באופן סדיר ובזמן במוסך המרכזי של היבואן. מאז שהרכב הנ"ל בבעלותו בעל הרכב טוען יש לו תחושה שהוא אוכל שמן מנוע בצורה מופרזת. כאשר הרכב הוכנס היום לטיפול שגרתי (כאמור במוסך המרכזי של היבואן), בעל הרכב הסביר להם את הבעיה וביקש שיתייחסו אליה. כאשר קיבל חזרה את הרכב הוסבר לו כשכפי שרשום בספר הרכב, בתחילת חייו המנוע עלול לצרוך עד כחצי ליטר שמן לכל 1000 ק"מ נסיעה, ובהמשך זה נתון זה אמור לרדת. אך כפי שציינתי, הרכב עבר כבר 51K ק"מ, ואמנם הוא לא צורך חצי ליטר שמן ל-1000 ק"מ, אך להערכת בעל הרכב הוא צורך לא פחות מ-175CC שמן לכל 1000 ק"מ (בין הטיפולים שנעשו ב-37K ק"מ ל-51K ק"מ הרכב צרך כ-2 וחצי ליטר שמן), וזה נראה לו הרבה. למותר לציין שלפני כן הייתה בבעלותו A6 מהדור הקודם וזאת צרכה הרבה פחות שמן. האם מדובר בבעיה או שזו הצריכה הנורמלית של הרכב? אם מדובר בבעיה, כיצד עליו לפתור אותה? או שהאם הצריכה תרד ככל שהאוטו יעבור יותר קילומטרים? מודים לכם שנינו מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לפנות למומחה, ולקבל חות דעת נאוטרליט , ובאים יש בעיה לחייב את החברה. (המומחה חייב להיות בעל מוניטין ומוכר עלידי בתי המשפט לצורך המשך טיפול משפטי במקרא הצורך) .

ערב טוב יצחק.

:evil:סייג לחוכמה שתיקה :brickwall:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לפנות למומחה, ולקבל חות דעת נאוטרליט , ובאים יש בעיה לחייב את החברה. (המומחה חייב להיות בעל מוניטין ומוכר עלידי בתי המשפט לצורך המשך טיפול משפטי במקרא הצורך) .

ערב טוב יצחק.

יצחקי,

אין צורך בשום מומחה או מוסך אחר מכיוון שצריכת השמן היא יחסית נורמלית. 100-200 CC ל-1000 קילומטר זה נורמלי לחלוטין.

קצת קשה לי להבין איך הבחור הגיע למדידה מדוייקת כזו אבל נניח והיא נכונה.

לפותח האשכול הצעות/המלצות

1. לבדוק איזה שמן מנוע מילאו במוסך. אני לא אתפלא שהם ממלאים שמן לא מתאים ובמיוחד במוסך המרכזי ממש לא מבינים בנושא (מבלי לציין שמות בבקשה)

2. אני לא אתפלא אם תגלו שבכול הטיפולים עד היום לא הוחלף בכלל שמן מנוע/ומסנן או הוחלף פעם אחת בלבד....כן זה קורה לצערי מסיבה זו אני ממליץ לכול בעלי רכבי VAG לטפל באופן עצמאי או לגשת למוסך שאתם סומכים עליו או לבחור מוסך מרשימת המוסכים המומלצים על ידי חבריי הפורום.

3. הרכב גמע 51K כלומר את שלב ההרצה והתאמה מיטבית של מכלולי המנוע כבר נעשו לכן צריכת השמן בשלב זה כבר לא תשתנה (בעתיד רק תעלה)

4. אין קשר בין זה שהרכב מדור קודם צרך פחות שמן מהמנוע הנוכחי ואל לך להתייחס לזה כרפרנס למנוע הנוכחי

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נתקלתי בעבר "בבעיה" הזאת עם הגולף MK4 שלי ונורא נלחצתי.

כאשר פניתי לצמפיון (ששם אני מטפל) שם נאמר לי שזו תופעה נורמלית של הרכבים מסוג זה מפני שמשתמשים בשמן סינטטי מלא אשר נוטה להתאדות מעט בטמפ' גבוהה.

שים בקבטק שמן בתא המטען ובערך פעם בשבוע תקדיש בדיקה קצרה ואם צריך אז תוסיף ןכך תהיה בטוח שלא חסר לך אף פעם... (זה מה שאני עשיתי):-).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר פניתי לצמפיון (ששם אני מטפל) שם נאמר לי שזו תופעה נורמלית של הרכבים מסוג זה מפני שמשתמשים בשמן סינטטי מלא אשר נוטה להתאדות מעט בטמפ' גבוהה.

שים בקבטק שמן בתא המטען ובערך פעם בשבוע תקדיש בדיקה קצרה ואם צריך אז תוסיף ןכך תהיה בטוח שלא חסר לך אף פעם... (זה מה שאני עשיתי):-).

נראה לי מוגזם ממבעל רכב חדש לדרוש להתחיל לשמן אותו פעם בשבוע כי "היצרן אומר שזה נורמלי"

גם ברנו 5 הישנה שהיתה לי וגם בב.מ.וו הנוכחית פתח מילוי השמן נפתח אך ורק פעם ב10K כדי להחליף שמן במסגרת טיפול.

כל התעסקות מעבר לזה נראית לי כמו תקלה.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר פניתי לצמפיון (ששם אני מטפל) שם נאמר לי שזו תופעה נורמלית של הרכבים מסוג זה מפני שמשתמשים בשמן סינטטי מלא אשר נוטה להתאדות מעט בטמפ' גבוהה. - בטח שמעת זאת מיועצי השירות עם הבגדים הלבנים וג'ל בשיער שממש אבל ממש לא מבינים כולם בנושא מכונאות רכב.

בקיצור סיפרו לך שטויות במיץ.

מומלץ לבדוק שמן מנוע אחת לשבוע בכול רכב.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון:

נשלח מייל ליצרן בגרמניה עם פירוט הבעיה, שענה לנו בנימוס בתוך כמה ימים שהנושא נבדק וכעת בטיפול. לאחר כשבוע התקשרו אלינו מצ'מפיון מוטורס ואמרו שהתלוננו ליצרן על בעיה כלשהי ושזה הועבר לטיפולם. הם ביקשו עוד פרטים שכמובן נמסרו להם, ואמרו שיבדקו את הנושא וישלחו לנו מכתב תשובה.

במכתב הם רשמו שהרכבים המודרניים המצוידים במנועים גדולים ומתקדמים טכנולוגית (במקרה זה מדובר במנוע 2.4 בנזין) צורכים יותר שמן מהמנועים של פעם. (זאת בתגובה לזה שציינו שהאודי הקודמת, 1.8T מהדור הקודם, צרכה הרבה פחות שמן)

את הטענה שמנועים גדולים צורכים יותר שמן אני יכול להבין. אולם האם הטענה שמנועים מודרניים צורכים יותר שמן ממנועים של פעם (כשאלו היו חדשים בזמנם) נכונה?

מודים לכם שנינו מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון שלי (לא עם AUDI או VW) ישנם דגמים שצורכים שמן בכמות נורמלית לפי הגדרות היצרן. זה נכון שיש דגמים שצריכת השמן שלהם היא אפסית לחלוטין, אך כל מנוע הוא מנוע בפני עצמו וכל אחד שונה מקודמו - אפילו שהם על אותו פס היצור.

אי לכך ובהתאם לזאת מגדיר היצרן טווח צריכת שמן לגיטימית - ובמצב שהרכב צורך 100-200 מ"ל שמן ל 1000 ק"מ לא הייתי נוגע בכלום במקומו.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מתאדה שום דבר, בחלק ממנועי ה2 ליטר התוקנו רינגים במידה לא מתאימה ולכן הרכב צורך שמן,

אצלי לדוגמא יש מנוע 2 ליטר שלא צורך שמן מטיפול לטיפול, אולי 200 גרם, בין 15 ל15, ממש נדיר - הרכב שווה 10 מעל המחירון :)

בנוסף למה שאיציק אמר, סתם לשמן פוקוס - לפי היצרן נדמה לי קילו ל2000 זה תקין :o

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון שלי (לא עם AUDI או VW) ישנם דגמים שצורכים שמן בכמות נורמלית לפי הגדרות היצרן. זה נכון שיש דגמים שצריכת השמן שלהם היא אפסית לחלוטין, אך כל מנוע הוא מנוע בפני עצמו וכל אחד שונה מקודמו - אפילו שהם על אותו פס היצור.

אי לכך ובהתאם לזאת מגדיר היצרן טווח צריכת שמן לגיטימית - ובמצב שהרכב צורך 100-200 מ"ל שמן ל 1000 ק"מ לא הייתי נוגע בכלום במקומו.

איציק

אם אתה מתכוון ל C5 אז ככה, במוסכי הרשת שמים חצי סנטטי 10/40. גם לי שמו שמן כזה ב C5 ש"אכלה" שמן.

ביקור תמים במוסך השלושה בחדרה (פעם היו מוסך מורשה) עם ה BX החדשה שלי, העלה שהם שמים ל C5 שמן 15/35 כדי למנוע את האכילה. הסבירו לי שזה משהו בצמיגות שלו, אבל בגלל שאין לי רקע טכני זה בערך מה שהבנתי.

יכול להיות שאותה בעיה קיימת גם באודי, ואם יעברו לשמן בצמיגות אחרת ה"אכילה" תיעלם.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הרעיון ? אני יכול לשים לך דבש במקום שמן היא לא תאכל מיליגרם,

אתה מעלה את צמיגות השמן כדי שלא יוכל לחדור מבעד לרינגים לתוך תא השריפה, אבל אז הוא גם לו חודר למקומות שהוא כן צריך לחדור

היצרן קובע צמיגות לפי צורך לא כי ככה בא לו בטוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון ל C5 אז ככה, במוסכי הרשת שמים חצי סנטטי 10/40. גם לי שמו שמן כזה ב C5 ש"אכלה" שמן.

ביקור תמים במוסך השלושה בחדרה (פעם היו מוסך מורשה) עם ה BX החדשה שלי, העלה שהם שמים ל C5 שמן 15/35 כדי למנוע את האכילה. הסבירו לי שזה משהו בצמיגות שלו, אבל בגלל שאין לי רקע טכני זה בערך מה שהבנתי.

יכול להיות שאותה בעיה קיימת גם באודי, ואם יעברו לשמן בצמיגות אחרת ה"אכילה" תיעלם.

לא מכיר שמן 15/35.

בכל המנועים של PSA מהשנים האחרונות רצוי וכדאי לשים 5W40 (וזה מה שאני שם במכוניות במוסך). במנועי ה 2 ליטר בנזין יש גם הנחיה לשים אך ורק 5W40 סינטטי מלא ובדגמים החדשים גם ירדה שגרת הטיפולים למנועי 2 ליטר מ 30K ל 20K ק"מ.

בקסארה שלי שמתי 5W40 עם צריכת שמן בלתי נראית לעין ב 15K ק"מ. עכשיו הורדתי את הצמיגות ל 5W30 ואין סימני אכילת שמן בכלל.

יש מנועים שאוכלים שמן באופן טבעי, זו לא תקלה. זה שיש מכוניות שלא אוכלות שמן בכלל - אז בסדר, יש. זה לא הופך אוטומטית כל מנוע שאוכל 100-200 מ"ל שמן ל 1000 ק"מ למנוע לא תקין או פגום.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר שמן 15/35.

בכל המנועים של PSA מהשנים האחרונות רצוי וכדאי לשים 5W40 (וזה מה שאני שם במכוניות במוסך). במנועי ה 2 ליטר בנזין יש גם הנחיה לשים אך ורק 5W40 סינטטי מלא ובדגמים החדשים גם ירדה שגרת הטיפולים למנועי 2 ליטר מ 30K ל 20K ק"מ.

בקסארה שלי שמתי 5W40 עם צריכת שמן בלתי נראית לעין ב 15K ק"מ. עכשיו הורדתי את הצמיגות ל 5W30 ואין סימני אכילת שמן בכלל.

יש מנועים שאוכלים שמן באופן טבעי, זו לא תקלה. זה שיש מכוניות שלא אוכלות שמן בכלל - אז בסדר, יש. זה לא הופך אוטומטית כל מנוע שאוכל 100-200 מ"ל שמן ל 1000 ק"מ למנוע לא תקין או פגום.

איציק

אולי אני מתבלבל והם שמים 15/55. בכל מקרה אלכס, בעל המוסך, הוא אמר שזו הזמנה מיוחדת, וזה לא משהו סטנדרטי.

אם יש לך ספקות, אתה יכול מתוך עניין להתקשר ולשאול, אולי הבנתי משהו לא נכון.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5589 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...