Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת ופרטים לגבי סיטרואן XM

MINI LST
שימו לב! השרשור הזה בן 5520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

רציתי לדעת הכול על סיטרואן XM

אני מעוניין בשנתון 97 ומעלה

הבנתי שיש שני מנועים 3.0 ליטר ו2.0 ליטר

מה יותר עדיף?

איך האוטו בכללי?

איך האחזקה של הרכב בכללי?

יש לרכב מחלות כולשהם?

האם כדאי בכלל להיכנס לקנייה של רכב כזה?

חשבתי על המנוע 3.0 ליטר זה V6 ?

איזה תוספות מיוחדות יש במכוניות האלו?

עד איזה שנתון יש למכוניות האלו?

תודה לעונים

נא להשתמש בפונט התקני. אין לכתוב הודעות שלמות בפונט מודגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפי מה שרואים ביד 2, XM לא נפוץ במיוחד, שלא לדבר על גירסת 3L. כרגע קיים אפילו אחד 3L בין 5 המודעות הפרטיות.

מה שיוצא מן הכלל ברכב הזה, יש לו מרחק סרנים גדול יותר מבומר סדרה 7 E32. מדובר על רוחק סרנים די חריג למכונית עם הנעה קדמית.

סאלון בגירסאות מפוארות, מאוד מפואר, כאשר מדובר על ריפוד עור. יש כפתורים על ההגה לפיקוד ברדיו, בקרת אלקים וכד'.

דבר נוסף, יחסית למה שמקבלים ברכב הזה, מחירים מאוד נמוכים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(אחד מחברי הפורום שנסע ברכב מביע את דעתו)

מאוד מאוד נח, מאוד מאוד מאובזר, מאוד מאוד מפנק, מאוד מאוד מרווח. הבעיות שלה הם כמו של כל סיטרואן, מחירון ברצפה, בעיות חשמל (קיים כמעט בכל רכב עם כמות אלקטרוניקה כמו בסיטרואן הזו), אמינות על הפנים ומוסכים שלא יודעים מאיפה להתחיל לתקוף את הרכב הזה. במיוחד עכשיו אחרי שעברו 7 השנים שבהם היבואן חייב להחזיק במלאי חלקים לרכב הייתי מתחיל לדאוג לחסרון בחלקים מיוחדים.

למי שלא מפחד ממוסכים יקבל רכב נהדר לניהוג במחיר מצחיק.

ב- XM יש מערכת מתלים Hydractive II, המשנה את קשיחות המתלים לפי אופי הנהיגה. תקלה בחיישנים ו\או במחשב גורמת לנעילתה במצב הקשיח.

הגיר האוטומטי משותף למספר דגמים אירופאיים. ע"פ הק"מ שציטטת, סביר להניח שהשיפוץ לא רחוק מאוד (אם לא שופץ בעבר). יש לוודא העברות תקינות, ללא החלקה, מכות, קפיצות. בדוק את שמן הגיר. אמור להיות אדום, ללא ריח שרוף. אם חום\כהה - התיבה בסוף דרכה.

מנועי 2000 היה הגה כוח רגיל. במנועי 3000 היתה מערכת תגבור כח מופלאה (כשהיא עובדת) ויקרה בטירוף לתיקון (כשהיא לא).

אטמי גומי וצנרת גומי מגיבים רע מאוד לחוסר תנועה, חוסר שימוש וטמפרטורות גבוהות, כפי שנהוג אצלנו בקיץ.

המערכת ההידראולית צריכה להיבדק בקפידה לנזילות.

זה מה שהצלחתי למצוא על הרכב כמובן מהשנתון שביקשת.

תשקול את הדברים ואם תחליט שאתה מעדיף רכב אחר פרט את דרישותייך ונתאים רכב לצרכייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב די נדיר, אין יותר מדי כאלה בארץ, יש סיכוי שתהיה בעיית חלקים וחוסר במוסכניקים שמכירים את הרכב לעומק.

אישית אני נדהם כל פעם שבמקרה יוצא לי לראות אותו על הכביש (יש איזה שלושה כאלה בחיפה). שיא הפאר והנוחות של סיטרואן באותה תקופה, רכב ממש מרשים לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שלא מפחד ממוסכים יקבל רכב נהדר לניהוג במחיר מצחיק.

ניהוג זה הדבר האחרון שאפשר להגיד על XM (ובעיקרון על כל סיטרואן הידראולית). המערכת הזו מנתקת את ההגה מהכביש לגמרי.

לגבי האוטו הזה - מדהים כל עוד הוא נוסע, צרה צרורה כשהוא מתחיל לעשות בעיות (והוא יתחיל). אם יש לך זוג ידיים טובות, סבלנות לחפש חלקים, כיס עמוק בעת הצורך ומוסך סביר (יש כמה כאלה) - זה יכול להיות רכב מעניין.

אם לא - מציע לעבור הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

מה יותר עדיף? 3 ליטר

איך האוטו בכללי? למכורים לז'אנר בלבד!

איך האחזקה של הרכב בכללי? סיוט שלא ברא השטן

יש לרכב מחלות כולשהם? איפה להתחיל בכלל..

האם כדאי בכלל להיכנס לקנייה של רכב כזה? לא

חשבתי על המנוע 3.0 ליטר זה V6 ? כן

איזה תוספות מיוחדות יש במכוניות האלו? איפה להתחיל בכלל..

עד איזה שנתון יש למכוניות האלו? 99

תודה לעונים

ואני אומר בקיצור ככה: עוד לא פגשתי סטודנט לרפואה שנה א' שעושה ניתוחי מעקפים...

XM משומשת זו אולי הדוגמא הכי רעה לאוטו למישהו שאין לו מושג בסיסי למה שהוא נכנס אליו.

גילוי נאות - הייתה לי XM.

HFturbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך מורשה סיטרואן אמרו לי שאין שום בעיה לתקן את הרכב, למעט מערכת הגה כוח שעלות שיפוצה 25 אלף ש"ח.

כל החלקים זמינים, ניתן לסדר הכל.

לא הבנתי למה החלטתם שהרכב יעשה תקלות בכמויות ושהאמינות שלו ברצפה. מישהו פה היה הבעלים של אחת ויכול לספר על אלפי התקלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה החלטתם שהרכב יעשה תקלות בכמויות ושהאמינות שלו ברצפה. מישהו פה היה הבעלים של אחת ויכול לספר על אלפי התקלות?

XM משומשת זו אולי הדוגמא הכי רעה לאוטו למישהו שאין לו מושג בסיסי למה שהוא נכנס אליו.

גילוי נאות - הייתה לי XM.

יש אנשים עם ראיה סלקטיבית.:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אומר שזה אוטו רע או שיש לו אלפי תקלות, אבל זה סיטרואן (ולי היו 6, כרגע יש 2 במקביל..), ואמנם נוח ומשוכלל מאין כמוהו אבל הטכנולוגיה שנמצאת בו יקרה מאוד לתיקון וטיפול, אם אתה קצת מתמצא בסיטרואן או לפחות נכנס לעניין בעיניים פקוחות אז יהיה לך יותר קל להתמודד עם הבעיות שיבואו ועם עלויות התיקון, אבל אם אתה לא ממש מבין לאן אתה נכנס, אתה סתם תתבאס.

למרות זאת, אני רוצה לציין שבאופן אישי אני 'מת' על הרכב.

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מדהים, ובכל פעם שאני רואה אחת שמורה על הכביש אני מעריץ את הנוהג בה.

כל כך מתקדמת ומורכבת שהצרפתים בעצמם לא יודעים מה הם בנו.

אם אני הייתי קונה אחת? אין סיכוי...

אלפא רומאו ספיידר V6 3.2 בציר 2007

טל שביט (1955-2011) זה לא אותו הדבר בלעדייך, אתגעגע לנצח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליתר דיוק :

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=522381&postcount=14

הסיכוי למצוא רכב שטופל באופן מלא היא אפסי. מלכתחילה לא נמכרו הרבה, אלה שכן נמכרו שוות היום מעט מאוד, ובד"כ, אלה שקונים מכוניות זולות - לא משקיעים בתחזוקה שלהן.

על כל זה יש להוסיף את מחירי החלפים הגבוהים, את חוסר הזמינות בחלפים - בקיצור - רק אם יש זמן, כסף וסבלנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

מה יותר עדיף?

איך האוטו בכללי?

איך האחזקה של הרכב בכללי?

יש לרכב מחלות כולשהם?

האם כדאי בכלל להיכנס לקנייה של רכב כזה?

חשבתי על המנוע 3.0 ליטר זה V6 ?

איזה תוספות מיוחדות יש במכוניות האלו?

עד איזה שנתון יש למכוניות האלו?

תודה לעונים

בשנתון 97 ישנם שלושה מנועים אפשריים - 2.0 ליטר טורבו (שקיים גם בפז'ו 605) ו(למכוניות שיוצרו לפני יוני 07) מנוע ZPJ V6 בנפח 2963 סמ"ק, שניהם משודכים לתיבה אוטומטית עם פיקוד הידראולי 4HP18 של חברת ZF. הדגמים עם מנוע V6 צויידו ב -פנינה טכנולוגית- הגה בעל מרכוז אוטומטי ותגבור משתנה שנקרא Diravi ושעלות שיפוצו גבוהה.

באמצע 1997 הופסק יצור מנוע V6 הישן והוא הוחלף במנוע ES9J4 בנפח 2946 סמ"ק ששודך לתיבה אוטומטית עם פיקוד אלקטרוני 4HP20 של חברת ZF. הדגמים הללו צוידו בהגה בעל תגבור כח רגיל.

מדובר במכוניות מפוארות ומאובזרות שאינן שורדות היטב את תלאות הזמן. כפי שתוכל לראות בחתימתי, אני מחפש מכונית כזו ויכול להעיד שטרם מצאתי אחת שתוחזקה כראוי.

לצערי, בעליהן לא מבינים כמה מהר הדבר יתנקם בהם.

זמינות חלקי החילוף נמוכה עד לא קיימת. בתא הנוסעים המושבים החשמליים לא פועלים היטב. תצוגת חיווי התקלות מקולקלת בכל המכוניות מהשנתון הזה ללא יוצא מהכלל.

יש לבדוק היטב את הגומי הקשיח שבראש עמודי המתלה. החלפתו יקרה, אבל המנעות מהחלפה גורמת בסופו של דבר לקריסת המתלה ולחדירתו דרך מכסה המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...