Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יישור קוו- 323i E30 BMW שנת 85 (BAUR)

Mixboy
שימו לב! השרשור הזה בן 5471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

היום קניתי את רכב חלומותי BMW E30 323i שנת 1985 יבוא אישי (חצי קבריולט), לא יודע אם כולם מכירים את הדגם , בהמשך אני מעלה תמונות.

את הרכב קיבלתי במצב מיכני בינוני, מבחינת מנוע יחסית עובד מצויין, גיר לא רע בכלל .

הבולמים ברכב על הפנים, ונראה לי שגם הקפיצים .

צריך מייצב טורים (אני לא יודע אם אפשר לתקן את מה שיש לי).

כרגע אני רוצה להשקיע ברכב כך שיגיע לרמת מושלמות גבוהה, הן מבחינת כח והן מבחינת אחיזה .

אני אשמח אם תוכלו לעזור לי לבחור סט בולמים + קפיצי הנמכה ברמה איכותית (אשמח גם שתכוונו אותי למקום אמין, אני מעכו).

לא ברור לי אם יש סוגי מייצבי טורים, אם אין אשמח אם תסבירו לי כמה יעלה בסביבות ...

מבחינת בלימה אני חושב שעדיף לי להחליף את הצלחות והדיסקיות לאלה שמחוזקות (שוב, מחירים ??)

ברור לי שיש 101 דברים נוספית שצריך להתייחס אליהם, אני מכווה שתעזרו לי גם מבחינת סדר עדיפויות,

חשוב לי להשקיע בדברים החשובים ביותר בהתחלה ומשם להתקדם .

אני מודה לכולם על ההתיחסות .

BMW M3 לבעלי לב חזק !!!

Everybody makes mistakes, that’s why they put erasers on pencils!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חצי קבריולה? אולי אתה מתכוון ל BAUR?

timeout_image.464901.jpg

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

נשמע כמו bauer. פעם כמעט קניתי כזו 315 מודל 82.

רכב יפה, תתחדש!

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש.

אז נתחיל.

לגבי קיט בולמים קפיצים, אני שמתי ברכב שלי (גם כן E30) קיט בולמים קפיצים הנמכה 45 מ"מ של weitec. כמובן שאתה יכול להתקדם לבילשטיין אייבך, אבל קח בחשבון שהמחיר יהיה גבוהה בהרבה. הקיט שאצלי ממש מתאים לרכב, נח ביום יום, ומספיק קשה למתי שצריך. לגבי עלות אני לא זוכר בדיוק את המחיר ואני משער שהוא השתנה מאז שקניתי, אני מאמין שמ-4000 שקל ישאר לך עודף של כמה מאות שקלים, אבל אל תתפוס אותי במילה. אני קניתי את הקיט מפיט סטופ בת"א ולא מצטער לרגע.

מבחינת ברקסים תבדוק מה מצב הצינורות בלימה, ותשים דיסקים ורפידות ברמה כמה שיותר גבוהה (הכל תלוי בתקציב).

לגבי מייצב הטורים אני כבר לא יכול לעזור, תחכה לחכמים ממני.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הבולמים שציינת למעלה גם אני קיבלתי הצעה מאותו ספק ב 1500 ש"ח (רק בולמים), אך מה שהבנתי שבדגם הספציפי שיש לי צריך לבדוק אם צריך להחליף את כל הבולם או רק את הרכיב הפנימי (זה מה שאמר לי מוכר בחנות חלקי חילוף).

בכל מקרה, שמעתי גם שיש מוסך בעוספיה שמתמחה ברכבים האלו, מישהו מכיר/ממליץ ? (אם כן אשמח לקבל מס' טל) .

BMW M3 לבעלי לב חזק !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעוספיה יש 2 מוסכים פרטיים שמתמחים ועוסקים רק במכוניות BMW והם:

1. "מוסך עוספיה", בכביש הראשי כשאתה מגיע מכוון בית אורן, בצד ימין במבנה חדש בודד די בהתחלה,

טל' 04-8391541 ובקש את פאריד או את בנו האני.

2. "מוסך נטלי" בהמשך הרחוב הראשי לכוון מזרח, בתחנת הדלק כרמל אנרגיה, בצד שמאל ויורדים למטה,

טל' 04-8390841 ובקש את רמי.

שניהם פועלים גם בשבת וסגורים ביום א'.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש המלצה למוסך :-).

י.ל. חלפים - מוסך מעולה, נימצא בקרית חיים.

במוסך הזה עובדים ברמה גבוהה מאוד, יש לקוחות שמגעים אפילו ממרכז.

לכל חלק יש להם כלים מיוחדים, שירות מעולה ויחס נהדר.

במוסך הזה מטפלים לקוחות בעלי דגמי יוקרה של המותג, שכיח לראות במוסך הזה בומרים סדרה 7 ממגוון שנתונים.

לעיתים קרובות אפשר לראות גם קבריולטים ודגמים רגילים (318 וכד').

זה לא רק מוסך, אלא גם יבואן של חלקי חילוף. ניתן להזמין אצלו כל חלק, יש מבחר של חלקים מקוריים ותחליפיים.

בקיצר, מומלץ בחום.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה נתקלתי בעוד בעיה, הגג (החלק האחורי כפי שמופיע בתמונה לעיל) קרוע,

מאיפה ניתן להשיג גג כזה ? ומה המחירים ? אני בדקתי בכמה מקומות והמחיר עומד על 2000 ש"ח (לא מקורי אלה עבודת יד) .

מישהו יודע איפה ניתן להשיג במחירים טובים ?

BMW M3 לבעלי לב חזק !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ניתקלתי? לא פתחת את הגג לפני הרכישה? 2000 ש"ח נשמע לי זול, מי נתן לך את ההצעה הזאת?

2. מאחר ואני רואה שהבעיות המרכזיות ברכב הן טכניות, השרשור מועבר לפורום טכני.

3. להגיד לך את האמת (ובלי חו"ח לנזוף בך), אני לא מבין איך קונים ככה מכונית קלאסית. אתה לא יודע מה הדגם, פתאום אתה מגלה חור בגג, לקחת לבדיקה? השילדה שלמה?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ניתקלתי? לא פתחת את הגג לפני הרכישה? 2000 ש"ח נשמע לי זול, מי נתן לך את ההצעה הזאת?

2. מאחר ואני רואה שהבעיות המרכזיות ברכב הן טכניות, השרשור מועבר לפורום טכני.

3. להגיד לך את האמת (ובלי חו"ח לנזוף בך), אני לא מבין איך קונים ככה מכונית קלאסית. אתה לא יודע מה הדגם, פתאום אתה מגלה חור בגג, לקחת לבדיקה? השילדה שלמה?

1. אני הייתי מודע לזה שהחלק האחורי קרוע, רק שלא ידעתי שזה הסכום (חשבתי 1000 ש"ח+- ).

2. אין בעיה .

3. אני מבין את מה שהעלית ,את האמת אני חובבן של הסדרה E30 אבל לעולם לא נתקלתי ב באוור (ואתה מודע לזה שאין הרבה כאלו בארץ), לא שאני קניתי סתם רכב שנתקלתי בו.

בכל מקרה אני בדקתי את הרכב וציינתי בתחילת הדיון מה תקול בו, לכן אני מעלה דיון זה .

BMW M3 לבעלי לב חזק !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בומר שלך ניראה נהדר ולא צריך שום איפור. :-)

ניראה מעולה יחסית לשנתון.

כל הכבוד אחל'ה אוטו, שמור אליו.

כמה דברים שמפרעים לי אישית:

1. פנסים ראשיים שונים אחד משני.

2. סמלי מותג מקדימה ומאחורה דורשים רענון.

3. פנסי ערפל, השמאלי יושב עקום.

4. גבות מיותרות.

5. שלט 325 לא מקורי ועקום. ממליץ על שלט מקורי בלבד.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

מקדימה הייתי בודק למה יש לך פנסים של ני דגמים שונים, ובכל מקרה לא מקוריים של האוטו

בשנים האלה הרכב שלך יוצר עם פנסים עם רפלקטור ולא סמייליז או H1.

שנית - הגג של הבאוור פשוט יחסית וקיימים לו חלקי חילוף, אלא שהם עולים הרבה ונמצאים באירופה.

שלישית - אם לשפוט לפי המראה אני מקווה שהרכב תוחזק יותר טוב מאיך שהוא נראה.

כמו שבגירה יעץ לך - בדוק אותה במקום שמבין ברכבים האלה, לצערי עוד לא מצאתי מקום שמטפל ברכבים האלה כמו שצריך.[ואני מניח שהכמו שצריך שלי לא מתיישב עם "כמו שצריך" של כל אחד]

את סל"ד הסרק תוכל לפתור בקלות על ידי החלפה של הICV - IDLE CONTROL VALVE

בארץ המחירים קצת גבוהים, בחו"ל אפשר למצא בפחות.

חוץ מזה בדוק שהמנוע שמותקן תואם למנוע ברשיון - וכמובן את מספרי המנוע והשלדה - המכוניות האלה נוטות לקבל מנועים "בהפתעה" על ידי כל מיני גורמים שמשחקים בהן.

ה325 על הבגאז' מאחורה סתם מכוער ולא מתיישב עם ה323 שאתה טוען שקנית - בדוק מה יש מתחת למכסה המנוע.

חוץ מזה שווה לבדוק גם את הAFM וגם את הTPS, שכן ידוע שאחרי שנים של הזנחה החלקים האלה מתחילים לזייף.

בדוק אם ברכב יש ממיר - אם כן שווה לבדוק גם את חיישן החמצן.

לגבי המתלים - כמו שפטר כתב - ב4-5 אלף שקל אפשר לקבל משהו נורמלי, אל תשכח שמלבד המתלים חייבים להחליף גם את

התושבות \ גומיות \ לינקים אחרת אתה עושה חצי עבודה וככה זה גם ירגיש.

בנוסף - אני לא בטוח אם ב-באוור זה ככה או לא, אבל בדגמי הקבריו האמיתיים לרכב יש חיזוקים מסביב לבתי הבולמים מאחורה ומקדימה - עקב המחסור בגג מצד אחד והרצון לשמור על קשיחות מבנית מינימלית מצד שני [ובאמת מינימלית בהשוואה למכונית מודרנית] - בדוק אם ברכב שלך מותקנים חיזוקים כאלה, ואם לא - בדוק את בתי הבולמים מקדימה - הם מועדים לפורענות [סדקים, שברים, התעוותויות]

בכל מקרה תתחדש, ואם אתה משבית אותה - תן לי ה"פ, אני צריך כמה חלקים :)

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...