Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט בראבו או מיצובישי קולט עד 25k

dj_dani
שימו לב! השרשור הזה בן 5664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התלבטות די קשה בין:

פיאט בראבו sx ידני 1600 סמ"ק 97-98

nwdyw2dokk4m.jpg

מיצובישי קולט glxi ידני 1600 סמ"ק 94-96

gfm1ymwqjwzy.jpg

מעוניין לרכוש אחד מהרכבים האלו לנסיעות עירוניות בחיפה (המון עליות),נהג חדש (3 נוסעים),רכב בעל התנהגות כביש טובה,רכב בטוח עד כמה שאפשר (abs כריות אוויר וכדומה),צריכת דלק נמוכה,מאיץ מהר.תקציב עד 25 אלף (רכב נטו)

שאלות שאני מעוניין לדעת:

1.עד כמה ק"מ אני אמור לחפש שיהיה יחסית נמוך לרכב בשנתון?

2.כמה ק"מ עושה כל אחד מהם לליטר?

3.מה מחירי החלפים והתיקונים ומהי רמת האמינות של הרכב במידה וטופל כראוי?

4.מהם מכלולי הבטיחות הכלולים ברכב?(כמה כריות אוויר וכדומה...)

5.לאיזה מהרכבים עלות אחזקה נמוכה יותר בממוצע?

6.מהם הנתונים הטכניים של הרכבים?(כ"ח,0-100 ועוד..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק בראבו,

שני הסוגים שבחרת הם מכוניות של צעירים, רובן הגדול ניקרעו על ידי הבעלים הקודמים, ידיים גבוהות, ואחרי תאונות.

תנסה להשיג פיאט בראבו במצב טוב ואתה תהיה מרוצה...

לא יודע בקשר לקולט, רק נסעתי על אחת,

בקשר לבראבו, אחלה אחיזה יש לה, התנהגות טובה על הכביש, יש ABS, כריות אוויר, צריכת דלק של 1-10 ברגוע. מאיץ לא רע.

104 כוחות סוס, על פי נתוני יצרן 0-100 בגירסא הידנית היא 11 שניות.

חלפים אתה יכול למצוא בכמויות, רוב החלקים משותפים עם הבראבה והמריאה, יש בשפע בפירוקיות וכו'.

במידה והרכב היה מטופל האוטו יהיה לך די אמין, אבל אני בכל זאת לא ממליץ להיסתמך, ולעשות יישור קו הכולל בדיקה וטיפול, החלפת טיימינג, וכו'.

בהצלחה אחי. לעוד שאלות - אני כאן בפרטי.

Fiat Bravo 1.6 Sx 16V

<---------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קולט, ללא ספק ותחשוב הלאה, השוק של הקולט טוב משל הבראבה

ללא ספק בראבו,

שני הסוגים שבחרת הם מכוניות של צעירים, רובן הגדול ניקרעו על ידי הבעלים הקודמים, ידיים גבוהות, ואחרי תאונות.

תנסה להשיג פיאט בראבו במצב טוב ואתה תהיה מרוצה...

לא יודע בקשר לקולט, רק נסעתי על אחת,

בקשר לבראבו, אחלה אחיזה יש לה, התנהגות טובה על הכביש, יש ABS, כריות אוויר, צריכת דלק של 1-10 ברגוע. מאיץ לא רע.

104 כוחות סוס, על פי נתוני יצרן 0-100 בגירסא הידנית היא 11 שניות.

חלפים אתה יכול למצוא בכמויות, רוב החלקים משותפים עם הבראבה והמריאה, יש בשפע בפירוקיות וכו'.

במידה והרכב היה מטופל האוטו יהיה לך די אמין, אבל אני בכל זאת לא ממליץ להיסתמך, ולעשות יישור קו הכולל בדיקה וטיפול, החלפת טיימינג, וכו'.

בהצלחה אחי. לעוד שאלות - אני כאן בפרטי.

שתי דעות מנוגדות לגמרי.

עם אפשר גם פרטים על הקולט,וכמה ירידת ערך של כל אחת מהם בשנה?

ואני די רואה שיש לפיאט בראבו שוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנתונים המדוברים לקולט, מנוע עם 113 סוסים. ככל שידוע לי, החל משנת 97', הספק ירד אצלה ל-90 סוסים.

מבחינת מכלולים מכניים, זה ס.לנסר.

העיניין, שחבר'ה צעירים חושבים שזה רכב ספורט, אבל בפועל, מדובר על גירסת הצ'בק 3 דלתות ללנסר המשפחתית.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנתונים המדוברים לקולט, מנוע עם 113 סוסים. ככל שידוע לי, החל משנת 97', הספק ירד אצלה ל-90 סוסים.

מבחינת מכלולים מכניים, זה ס.לנסר.

העיניין, שחבר'ה צעירים חושבים שזה רכב ספורט, אבל בפועל, מדובר על גירסת הצ'בק 3 דלתות ללנסר המשפחתית.

אז אתה מציע לי קולט 96' אני מבין?

הביטוח של הקולט זול יותר מהבראבו בגלל השנתון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניראלי, וגם אם כן... אז לא במחירים משמעותיים...

לפי דעתי הקולט קצת מכוערת... אבל מהנסיעה שעשיתי על אחת יש לה תגובות טובות

Fiat Bravo 1.6 Sx 16V

<---------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ על קולט, הבנת אותי נכון.

סופר לנסר ידנית, זה רכב אמין. ככל שאני ידע מבחינת מנוע, גיר ומכלולים שמסביב, יש תאימות מלאה. גם ס.לנסר נפוצה למדי וקל יהיה להשיג חלקים מפירוק, במידה ויהיה צורך.

לפי מה שהסתכלתי ביד 2, פיאט בראבו/בראבה, יש הרבה פחות מס.לנסר. אפילו מיצובישי קולט עד שנת 97, יש יותר מפיאט בראבה (שלא לדבר על בראבה).

במילים אחרות, קולט נפוץ יותר, זה יתרון נוסף מבחינת חלקי חילוף.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיכום אתה אומר שהקולט 96 הוא בעל מנוע הכי חזק בין השניים,הכי אמין,הכי זול לטיפולים,והכי נפוץ.

מצד שני הבראבו לא נפוצה האם זה אומר שיש קושי בהשגת חלפים?פיאט ידועים בחלפים זולים והחלפים של הבראבה גם מתאימים לבראבו ככה שקל יותר למצוא אני מניח,גם הטיפולים של הפיאטים זולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מחיר חלפים, אינני יכול לעזור לך. אבל במידה ותטפל ברכב שלך, במוסך שהוא לא מטעם יבואן ("מורשה"), אתה יכול לחסוך אלפי שקלים. יש מוסכים טובים ואמינים שמטפלים בפיאט שהם לא מטעם יבואן.

כנ"ל לגבי מיצובישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום על קולט 92-96 (מי 93 בארץ)

גרסת 1.6 גיר ידני בלבד

113/14 מומנט/הספק

0-100 רק 9.8 שניות

190 קמ"ש מהירות מקסימלית

כ-950 ק"ג משקלה

מנוע 16 שסתומים

תוצרת יפן

יותר מיזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום על קולט 92-96 (מי 93 בארץ)

גרסת 1.6 גיר ידני בלבד

113/14 מומנט/הספק

0-100 רק 9.8 שניות

190 קמ"ש מהירות מקסימלית

כ-950 ק"ג משקלה

מנוע 16 שסתומים

תוצרת יפן

יותר מיזה?

גם הרבה כוח סוס יש לרכב.

הנתונים ממש מצביעים לכיוון הקולט.

האם הרכב בכלל בטיחותי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיכום אתה אומר שהקולט 96 הוא בעל מנוע הכי חזק בין השניים,הכי אמין,הכי זול לטיפולים,והכי נפוץ.

מצד שני הבראבו לא נפוצה האם זה אומר שיש קושי בהשגת חלפים?פיאט ידועים בחלפים זולים והחלפים של הבראבה גם מתאימים לבראבו ככה שקל יותר למצוא אני מניח,גם הטיפולים של הפיאטים זולים.

בכל מגרש מכוניות לפירוק אתה יכול למצוא אלפי חלקים למכונית הזאת.

בכל מגרש כמעט יש מכונית כזאת, בראבה, בראבו או מריאה,

החלקים מתאימים לבראבו.

אני מכיר מגרש עם 3 בראבה ובראבו אחת.

משם אני לוקח חלקים כשצריך.

אני מבין שבחרת בקולט, אז בהצלחה בקניה ואל תתפשר על בדיקה!

יום טוב.

Fiat Bravo 1.6 Sx 16V

<---------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...