Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור כואב: נקישות במנוע לאחר הקניה - Hyundai Coupe 2.7L 2003

inormous
שימו לב! השרשור הזה בן 5654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

טרם הסיפור - אשמח אם כל אחד יוכל לעזור בין אם בתגובה עניינית או בהודעה פרטית מכוונת.

לפני חודשיים החלטתי להחליף את האוטו הישן שלי (מאזדה 323F BA שנת 96) במכונית ספורט רצינית יותר (יונדאי קופה 2003)

מכרתי את האוטו (טיפה מעל המכירון - מצבו היה טוב עם תוספות) והלכתי לקנות את האוטו החדש.

המכונית יונדאי קופה שנת 2003, עברה 105 אלף קילומטר, מצויידת בהסבה לגז ודלתות LSD, נסעה כמו חלום ב3 נסיעות בדיקה שעשיתי לה.

בבדיקה שערכתי למנוע של האוטו במכון "טסט השרון" הועלו הנושאים הבאים:

• בלאי פנימי גבוה - הוסבר ע"י הבודק שנכתב לגבי כל אוטו שעובר 100 אלף קילומטר.
  • הפרשי לחץ בצילנדרים, לחץ דחיסה לא זהה, הספק מנוע ירוד - הוסבר ע"י המכון הבודק שזה עקב הסבה לגז שקיימת במכונית.
  • תושבות מנוע פגומות חלקית, מעיכות קלות באגן השמן, קורוזיה וסימני נזילה חלקיים בחיבורים - הוסבר שזה לא רציני וראיתי לנגד עיני שזה שטויות.

לאחר שיחת סיכום עם בודק המכון שהסביר שהאוטו במצב טוב מאוד יחסית לגילו ולקילומטרז' שלו קניתי את האוטו שמח וטוב לבב והתחלתי להשקיע, במהלך חודש שודרגה מערכת המיגון, סוגרי חלונות וסאנרוף ומערכת סאונד - עד כדי שחיקת חשבון הבנק שלי.

בלילה של לפני שבוע ויום חוליגנים החליטו לחרוט קצת על כל צד ימין של האוטו שלי - הבלגתי.

בלילה של לפני שבוע חוליגנים החליטו לחרוט עוד קצת על כל צד ימין של האוטו שלי - התעצבנתי, אבל הבלגתי.

לפני מספר ימים הופיעו רעשי תקתוקים במנוע - נלחצתי.

קפיצה ראשונה למוסך שהכי קרוב לעבודה - נאמר לי שזה בא מהמנוע ויכול להיות תלתל משוחרר.

קפיצה שניה למוסך מורשה יונדאי שאמר לי שהוא לא יכול לפתוח את המנוע כי הוא מוסב לגז אך הסכים להקשיב ולתת חוות דעת שלאחריה אצטרך ללכת למוסך יונדאי אחר מורשה גפ"מ לבדיקה.

חוות דעת המוסך : ישנה בעיה רצינית במנוע, לא יכול להצביע על מה בדיוק, אין טעם לאוברול כי זה לא יחזיק יותר מ-10,000 קילומטר, עלות משוערת של מנוע חדש כולל עבודה : 24,000 ש"ח.

חשכו עיני.

אין לי כסף או רצון להשקיע במכונית שקניתי לפני חודש 24 אלף שקל למנוע חדש.

הבעלים הקודם מעולם לא סבל משום בעיה דומה במנוע - או בכלל והרכב היה ברשותו שנתיים.

ישנו כתב אחריות על הבדיקה של המכון, האחריות שתפוג בעוד פחות מחודש שאומר שהמכון אחראי למצבו הטכני של הרכב בתנאי ש"כאן באים עשרות תנאים שמטרתם לבלבל ולהרתיע אנשים"

שאלותי:

1. האם אוברול הוא באמת חסר טעם?
  2. האם המחיר למנוע חדש כולל עבודה הגיוני? (מנוע V6 2.7L)
  3. האם יש טעם להכנס לוויכוחים משפטיים עם המכון הבודק שאמר לי שהמנוע במצב הוגן - והלך אחרי חודש..?
  4. המלצה למוסך שיכול להתמודד עם מכונית כזאת שמונגעת גפ"מ

כל שביב מידע נוסף שתוכלו לתת לי כדי להתמודד עם המכה - יבורך.

e_1_1_2_12292_20080504000543%5b1%5d.jpg

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש לך אחריות על הבדיקה במכון שעשית.

אם הוא אמר לך שהמנוע תקין והוא הלך אחרי חודש כניראה שהוא טעה...

חזור למכון בדיקה ותגיד לו מה קרה, שהלך המנוע והוא אמר לך שהוא תקין לפני הקנייה.

אם המכון ינפנף אותך לדעתי תוכל לתבוע בבית המשפט לתביעות קטנות, ברוב המקרים זוכים בתביעה נגד המכון כך ששוה לך לנסות.

תסרוק את טופס הבדיקה ותעלה לפה כדי שנדע אם המכון אשם או לא.

רק לפני שאתה מעלה לפה תערוך את הפרטים האישיים שלך על גבי הטופס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קפיצה ראשונה למוסך שהכי קרוב לעבודה - נאמר לי שזה בא מהמנוע ויכול להיות תלתל משוחרר.

קפיצה שניה למוסך מורשה יונדאי שאמר לי שהוא לא יכול לפתוח את המנוע כי הוא מוסב לגז אך הסכים להקשיב ולתת חוות דעת שלאחריה אצטרך ללכת למוסך יונדאי אחר מורשה גפ"מ לבדיקה.

חוות דעת המוסך : ישנה בעיה רצינית במנוע, לא יכול להצביע על מה בדיוק, אין טעם לאוברול כי זה לא יחזיק יותר מ-10,000 קילומטר, עלות משוערת של מנוע חדש כולל עבודה : 24,000 ש"ח.

אני רוצה להיתיחס לעיניין של מנוע.

הסבירו לך, מדוע אוברול יחזיק לא יותר מ-10K ק"מ? אם טלטל משוחרר, כפי שאיבחנו לך במוסך אחר, אוברול דווקא כן יכול לעזור.

שמתי לב, שבמוסכים מטעם יבואן ("מורשה"), אחרי שנגמרת האחריות, לקוח מקבל יחס קר למדי. כל דבר קטן ויש רוצים להחליף חצי אוטו. ממליץ לפנות למוסך אמין באיזור שלך, שמתמחה בשיפוץ מנועים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להיתיחס לעיניין של מנוע.

הסבירו לך, מדוע אוברול יחזיק לא יותר מ-10K ק"מ? אם טלטל משוחרר, כפי שאיבחנו לך במוסך אחר, אוברול דווקא כן יכול לעזור.

שמתי לב, שבמוסכים מטעם יבואן ("מורשה"), אחרי שנגמרת האחריות, לקוח מקבל יחס קר למדי. כל דבר קטן ויש רוצים להחליף חצי אוטו. ממליץ לפנות למוסך אמין באיזור שלך, שמתמחה בשיפוץ מנועים.

אמרו שמנסיון זה לא מחזיק, שהם ניסו בעבר לשפץ מנועים אבל הרימו ידיים.

איני מכיר מוסכים אמינים ואשמח לקבל הצעות לאיזור התעשיה כפר סבא או תל אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, ממליץ לבדוק אפשרות של יבוא מנוע משומש מחו"ל או מארץ, אם יש כאלה כאן. כל הסיפור, אמור לעלות לך הרבה פחות מ-24K.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע מפירוק ?

זה לא מנוע נדיר כל כך, ותודות לטוסון הוא גם די נפוץ..

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע מפירוק ?

זה לא מנוע נדיר כל כך, ותודות לטוסון הוא גם די נפוץ..

מפחיד אותי להכנס לסרט שאני לא אבין בו שום דבר.

אין לי גם אפשרויות השוואה כרגע.

כמה אמור לעלות מנוע חדש מפירוק בארץ + עבודת הרכבה?

כמה אמור לעלות תיקון לפי התיאור בהודעה הראשית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

לפני שאתה נכנס ללחצים מיותרים, בקש כאן המלצה למוסך שייתן לך חוו"ד נוסף.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

לפני שאתה נכנס ללחצים מיותרים, בקש כאן המלצה למוסך שייתן לך חוו"ד נוסף.

עידן

ביררתי עם המוסך שאוהבים פה "Shaft" הם לא מתעסקים עם יונדאי קופה כי הם לא מכירים את האוטו.

אבקש המלצה למוסך שאפשר לסמוך עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח שלי [אם הוא אחיך דבר איתו בבית] בהתחלה אמרתה שיש בעיות באגן השמן בלחץ דחיסה של הבוכנות ושזה לא רציני אבל בעיות כאלו יכולות להיתפתח

אפילו בחודש הייתה צריך לסדר אותם מההתחלה בישביל לימנוע בעיות עתידיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח שלי בהתחלה אמרתה שיש בעיות באגן השמן בלחץ דחיסה של הבוכנות ושזה לא רציני אבל בעיות כאלו יכולות להיתפתח

אפילו בחודש הייתה צריך לסדר אותם מההתחלה בישביל לימנוע בעיות עתידיות

אין בעיות באגן השמן - יש מעיכה קטנה, שטותי.

המכון בדיקה הסביר לי שההבדלים בלחץ הדחיסה של הבוכנות הוא עקב ההסבה לגז - אחרת ברור שהייתי מסדר את זה!

ככה או ככה, ממה שאני מבין עד עכשיו תלתל שמשתחרר במנוע לא קשור לא לזה ולא לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא מה הוא רשם לא מה הוא אמר.

אם כתוב בטופס בדיקה "בלאי פנימי גבוהה למנוע" אין לך סיכוי לפי דעתי להוציא מהם משהו.

אולי כדאי גם להקליט את הבוחנים במכונים - בד"כ מה שכתוב בטופס ומה שהם אומרים קצת שונה.

ולכל החוטאים - רבותי נתראה בגיהינום.

:evil::evil::evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא מה הוא רשם לא מה הוא אמר.

אם כתוב בטופס בדיקה "בלאי פנימי גבוהה למנוע" אין לך סיכוי לפי דעתי להוציא מהם משהו.

אולי כדאי גם להקליט את הבוחנים במכונים - בד"כ מה שכתוב בטופס ומה שהם אומרים קצת שונה.

אם אני לא מבין במכוניות, כל הג'יבריש שם מבלבל אותי ואני שואל את הבודק במכון והתשובה שלו בעל פה זה "האוטו במצב מעולה אתה יכול לקנות" ויש לי את הבנאדם שמכר לי את האוטו כעד ששמע את זה, אני חושב שאני דיי מכוסה.

אבל קודם כל אני רוצה עוד חוות דעת ממוסך שמבין עניין ולא ממוסך מורשה שרוצה לשדוד ממני 24K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה לחפש מנוע ולעשות בדיקות כאלה בכלל לבד.

יש לך אחריות, תלך ותדרוש אותה.

נתנו לך חוות דעת במוסך המורשה מה המצב הנוכחי לא משנה אם זה תלתל, פוני או מנוע קומפלט

רשום לך הכתב האחריות שאתה צריך להגיש להם בכתב את העניין עם פירוט של הבעיה בדיוק תצרף גם חוות דעת של המוסך

ואם צריך תערב גם עורך דין (סביר להניח שהם לא יקחו אחריות כל כך מהר) אבל אל תוותר פה!

שילמת כסף על בדיקה כדי לקבל שקט מבעיות לא כדי לשלם אחרי חודש על תיקונים מיותרים בסדר גודל כזה

HU: CarPC 3 In Progress [00%] AMP: Twister III F4-600

Woofer: Helon 165 (2 ohm) Tweeter: HX 165 PHASE SUBS: (X-ion 10" 350rms) X 2

Mitsubishi king

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...