Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה או מיצובישי לנסר?

yoram111
שימו לב! השרשור הזה בן 5645 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין לרכוש משפחתית חדשה התקציב 120K. עד היום נהגתי בטויוטה קורולה והייתי מרוצה. הבעיה - הקורולות החדשות עם הגיר הרובוטי. עשינו נסיעת מבחן - אישתי ואני. אני מסתדר עם הגיר בדרך כלל, לזוגתי יש בעיה בזינוקים בעליה, וברברס וחניה. גם אני חושש מהגיר הזה משום שנוכחתי לדעת שיש בעיה בחניה ברברס - ביחוד בעליה, משום שאין לנהג שליטה על הקלץ' והמכונית מגיבה בהשהיה ופתאום מזנקת - דבר מאוד לא רצוי בחניה צפופה. בנוסף אני חושש שהמכונית תפסיד הרבה במכירה כמשומשת עקב התדמית של המכונית.

שלשום עשיתי נסיעת מבחן במיצובישי לנסר החדשה עם מנוע 1800 וגיר רציף. המכונית במחיר של 129K אבל לאחר הנחת "חבר" רק 119K. יש בה בקרת יציבות - ESP ובקרת שיוט (CRUSE CONTROL) שאין לטויטה ו-7 כריות אויר, בכך היא עדיפה על הקורולה.המכונית נוסעת, מאיצה ואפשר לנהוג במצב אוטומטי או במצב טיפטרוניק שבו ניתן להעלות או להוריד מהלכים ידנית (יש שבע נקודות קבועות על הרציף מקבילות להילוך ראשון עד שביעי).

2 דברים הפריעו לי במכונית:המכונית רועשת - נישמעים רעשי רוח וצמיגים בעוצמה מעבר למה שאני רגיל במכוניות אחרות, וזה מורגש ומפריע. בידוד הרעשים של המכונית דורש שיפור רציני.

דבר שני - בהאצה בעליה קלה וכל פעם שהמנוע צריך להתאמץ - שומעים קולות טרטור לא סימפטיים מהגיר. כאילו קלץ' מתחלק. המכונית חדשה עשתה פחות מ- 2000 ק"מ. נציג המכירות טוען שזה נורמלי ונובע מהתאמת ההילוכים למאמץ הנידרש - החלקת החגורה על הקונוסים למצב הנחוץ לתנאי המאמץ והדרך.

אם יש למישהו בפורום מידע ונסיון עם מכוניות בעל גיר רציף - אודה על התייחסות לנושא, כולל צפי תקלות בגיר רציף, מידת אמינותו ואורך חיים מקובל לגירים כאלו.

תודה לעונים.

בסופו של דבר קשה לי להחליט. אני מחפש מכונית משפחתית חדשה ואמינה - מעדיף יפנית, במחיר של כ- 120K לקורולה גיר רובוטי בעייתי, למיצובישי גיר רציף אניגמטי. יש המלצות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הקורולה אני חייב להעיר שלא מזמן יצא לי לנהוג אחרי אחת כזאת בפקק בעליה בשיפוע לא גדול יחסית (גבעתיים). בכל פעם לפני שהרכב התקדם הוא הדרדר אחורה כ- 20-30 ס"מ, לא הגיוני שיקרה דבר כזה ברכב שעולה 120K ש"ח, אם הנהג שלפניו לא ישמור מרחק, ולא חסרים כאלה הטויוטה פשוט תיכנס בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזור של ה 120K ( קצת יותר ) אתה יכול לקנות מאזדה 3 חדשה ספיריט ( מנוע 2000, ESP, הדגם המפואר ).

בנסיעה לאילת ישבו 2 מאחורה ( אני לא הייתי ברכב ) ואף אחד לא התלונן על נוחות ( אמרו דווקא שהוא דיי נוח מאחורה, אני כמובן נוהג רק מקדימה :p ).

רק מה, צריכת הדלק היא לא הכי נמוכה ( אבל בכל זאת, קשה לי להגיד שאני נוהג רגוע בלי הרבה לחיצות \: ).

הרכב עצמו מרגיש איכותי, לדעתי בידוד הרעשים מעולה.

האם המאזדה גם כן אופציה בשבילך?

המחיר שלה הוא 130K, אם זה לטעמך הייתי מציע לך לעשות נסיעת מבחן.

או אם זה לא דחוף, אולי אפילו לחכות לחדשה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

130K זה כבר מעבר לתקציב. זו גם הסיבה שלא כללתי באופציות את ההונדה סיביק.

המיצובישי SPORT עולה אמנם 129K, ללקוח הרגיל, אבל מכיון שיש לי אפשרות לקבל הנחת "חבר"- המחיר הוא 119K. לכן בדקתי אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין שני הרכבים האלה הייתי בוחר במיצובישי, ההנחה שבאפשרותך לקבל היא גם שיקול לטובת לנסר.

עיצוב חיצוני שלה יותר יפה, לדעתי.

הגיר בטויוטה לא בשביל כל אחד.

קורולה עדיפה רק בצריכת דלק.

מעניין איך מדרגים את הרכבים השונים בארצות הברית .

יש כמה הפתעות:

http://usnews.rankingsandreviews.com/cars-trucks/rankings/Affordable-Small-Cars/

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיצובישי בעייתית ב-2 (וחצי) נקודות:

1 - תמורה למחיר. הרכב טוב, אבל בשום פנים ואופן לא מרגיש כמו רכב ששווה 15K ש"ח יותר מסיטרואן C4, לצורך העניין.

2 - גיר רציף שאמינותו עדיין לא הוכחה. ייתכן והוא אמין אף יותר מהתיבות הפלנטריות, רק הזמן יגיד.

2.5 - כאשר הגיר הזה ילך בדרך כל מתכת (וזה יקרה) - לא ניתן לשפץ. החלפה למשופץ (חתול בשק) או חדש (שק של כסף).

הקורולה זה לא אוטו.

בסכומים האלה הייתי בודק את הפוקוס וה-B3 (אם גודל הבגאז' אינו קריטי) בגירסאות ה-2L.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1 - תמורה למחיר. הרכב טוב, אבל בשום פנים ואופן לא מרגיש כמו רכב ששווה 15K ש"ח יותר מסיטרואן C4, לצורך העניין.

2 - גיר רציף שאמינותו עדיין לא הוכחה. ייתכן והוא אמין אף יותר מהתיבות הפלנטריות, רק הזמן יגיד.

2.5 - כאשר הגיר הזה ילך בדרך כל מתכת (וזה יקרה) - לא ניתן לשפץ. החלפה למשופץ (חתול בשק) או חדש (שק של כסף).

הקורולה זה לא אוטו.

בסכומים האלה הייתי בודק את הפוקוס וה-B3 (אם גודל הבגאז' אינו קריטי) בגירסאות ה-2L.

צודק^

ה B3 עיצוב חיצוני שלה יותר יפה מי הטיוטה ו מי המיצובישי ו גם המחיר שלה 120K

"בחיים כמו במהלך פניה אף פעם אל תעצור!"

Life's too short, we're here for a good time, not a long time. -Colin McRae

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.-2L.

לא קראת את הודעת הפתיחה - לפותח השרשור לנסר החדשה עולה 119 אלף ש"ח לאחר ההנחת "חבר".

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעייה של זינוק בעלייה שיש לקורולה, יש גם ל-DSG של VAG. נהגים מנוסים בנהיגת רכבים עם גירים כאלו, בד"כ משתמשים בבלם יד לצורך פתרון בעיית זינוק בעלייה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשלם על הרכב 120+K ש"ח ולהשתמש בבלם יד כמו באיזו גרוטאה... ממש רעיון מצליח. יחד עם זאת לחברתי בליסינג הקודם הייתה קורולה רובוטית. וככול שאני שונאתי את הרכב, כך היא אהבה אותו. לכן יש כאן דעות לכאן ולכאן.

ולגבי התיבה הרציפה. זו התיבה שמאוד עדינה ורגישה ללחיצות על הגז. נהג עצבני ובלתי מיומן יכול בקלות להפוך את הנסיעה עם התיבה הזו למסכת קפיצות וצרחות מנוע. לטעמי תיבה זו צריכה לבוא עם בקרת שיוט ואופי רגוע של הנהג. אזי הנסיעה איתה הופכת לתענוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשלם על הרכב 120+K ש"ח ולהשתמש בבלם יד כמו באיזו גרוטאה...

ומה תגיד למי ששילם מעל 1.5M ש"ח וצריך לא רק להשתמש בבלם יד, אבל אפילו להעביר הילוכים בעצמו?

יש מספיק רכבים יקרים למידי היום שמוצעים למכירה עם גיר ידני. לכן שימוש בבלם יד, זה לא כזה ביג דיל ברכב משפחתי שעולה 120K.

גיר רובוטי מציעה יתרונות אחרים על חשבון מידה מסויימת של נוחות. אם היתרונות האלו חשובים לך, עד כדי כך שאתה מוכן להסתגל לגיר רובוטי, אתה מרוויח משהו כתוצאה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בזמנו למדתי נהיגה בגיר ידני. אזי המורה לימד אותי איך להעביר הילוכים בלי לגרום לקפיצות ואיך לזנק בעליה בלי להידרדר. בסוף כל הרכבים שלי היו אוטומטים כי בזמן הנהיגה אני מעדיף להאזין לאיזה אורטוריה של הנדל בלי לחשוב על העברת ההילוכים.

ובכול זאת ישנו היתרון לגיר ידני והוא כמובן השליטה על הרכב. מתי להוסיף את הכוח, מתי את המהירות וכו'. הגיר הרובוטי לטעמי משלב את החסרונות של האוטומט והגיר הרגיל גם יחד. הוא גם לא יתן לי להאזין בשקט להנדל וגם לא יתן לי שליטה על הרכב. מה שכן - יצטרך כל מיני קונצים כגון להרגיש את הנקודות מתי להרפות מהגז במדויק, והקפיצות יהיהו העונש על הפיספוס ובלם יד בעליות - שיא הספורטיביות ומעוז חלומותיהם של נהגי רכב משפחתי מקבוצה 2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטויוטה קורולה עדיפה על הלנסר, מרוחחת יותר, נוחות נסיעה הרבה יותר טובה ונעימה, ובקשר לגיר, מנסיון, כשאתה מתרגל אליו, אתה נהנה מיתרונותיו ולא מרגיש את חסרונותיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"ר פוליצ'וק

בן אדם שלא רק למד על ידני, אבל גם עשה איתו X שנים יכול להאזין להנדל ולהחליף הילוכים בלי לחשוב. זה באה לבד.

בקשר לקבוצה 2 - זה רק רמת המחיר. לא כל אחד שקונה רכב ב92 - 111K מחפש מקרר על הגלגלים. אבל לא לכולם מתאפשר

אז מה לעשות - קבוצה 2

יש לי שאלה לכל אלה שנסעו בקורולה החדשה - אם עוברים לידני, הבעיה נשארת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5645 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...