Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדש כאן. מחפש הסברים לכמה מושגים שלא מובנים לי באודיו + המלצה ...

Spiritus
שימו לב! השרשור הזה בן 7451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז קודם שלום...

אני מעוניין לקנות מערכת לרכב אך לפני זה יש לי כמה שאלות בסיסיות (לא לצחוק עלי הלו..)

1. מה זה ה 2way , 4way - על מה זה מצביע? מה זה אומר?

2. המושג "קומפוננט" ?

3. קרוס אובר ? ראיתי פה פעם איזה מודעה שמיהו מעוניין לקנות קרוס אובר. מה זה?

4. אני יודע שיש רמקולים בגדלים שונים. איך אני יודע איזה גודל של רמקולים מתאים לי מאחורה. לא ראיתי שמוצויין הגודל בשום מקום...(יש רק חור בלי רמקולים)

אני רוצה לקנות רדיו דיסק טוב, אמין ואיכותי + רמקולים מאחורה (יש לי שתיים מקדימה, רק שהם עם הפנים). התקציב הוא 1500 שקל.

המוזיקה שאני שומע לרוב היא פולאון, ככה שהבאס משחק פה תפקיד מרכזי.

על מה אתם ממליצים????

תודה מראש על העזרה והטרחה !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה ....

המושג WAY מציין כמה אלמנטים יש לרמקול כלומר וופר נחשב 1WAY , וופר + טויטר נחשב 2WAY וכך הלאה... רמקול כזה נקרא קואקסלי ... קומפוננט זה סט שמורכב מטויטר ומיד באס (וופר) (חוץ מדגמים יוקרתיים של 3 חלקים) אבל להבדיל מרמקול קואקסלי שני החלקים מופרדים ע"י קרוס אובר פסיבי שהוא בעצם אחראי על חלוקת הצלילים באופן מדוייק כך שכל רכיב יקבל את התדרים שמיועדים לו....

ישנו גם קרוס אקטיבי שהוא בעצם מחובר לפני המגבר\מגברים והוא חותך\מחלק את הצלילים\תדרים עוד לפני שהם מגיעים למגבר...(קרוס פסיבי מחובר אחרי היציאות של המגבר כלומר בין המגבר לרמקולים)

בקשר לגדלים של החורים באוטו..... תמדוד את קוטר החור בס"מ ותחלק ב-2.6 ותקבל 5.25 או 6.5 ... במקרה והחור אובלי תקבל 6 רוחב ו-9 אורך או 5 רוחב ו-7 אורך (פחות נפוץ) במקרה והחורים הם מקדימה יכול להיות שתקבל גם 4 ....

התקציב שלך דיי נמוך אבל לפי ההודעה אני מבין שאתה לא דורש הרבה מהמערכת אז הייתי ממליץ על רדיו דיסק פיוניר דגם - HED-1550 ובקשר לרמקולים אני לא יכול להמליץ על משהו ספיציפי כי אתה לא יודע איזה גודל אתה צריך אבל לאור התקציב הייתי הולך על פיוניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קל*

רמקולים 2 3 4 או 5 ויי הם אכן רמקולים עם מספר אלמנטים הם נקראים קואקסליים

והם אינם "פול ריינג'" רמקול פול ריינג' הוא פשוט וופר שמסוגל לנגן טווח תדרים רחב.

כל חור שחור בלילה.... גם אגזוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות :)

עוד משהו קטן - מה זה HU ?

לפי מה שהסברתם לי, אני יכול לקנות רק רמקול 2way ולא קומפוננט כיוון שאז אני צריך

לקנות מגבר וקרוס אובר. הבנתי נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי

קצת הבהרה

מערכת קומפוננט בנויה משני רכיבים או יותר ע"ע components

במקרה הפשוט שאנו מדברים עליו מדובר ברמקול מיד באס -בדרך כלל בגדלים של 6.5 אינץ'

5.25 אינץ' ו4 אינץ'. ובנוסף לו גם טוויטר שלא נמצא באותה יחידה כמוהו בניגוד לרמקולים קואקסליים - 2ויי 3ויי וכו...

במערכות קומפוננט ישנם מה שנקרא קרוס אוברים פאסיבים שנועדו לדאוג ש"כל רמקול יקבל את הצלילים שאותם הוא יכול להפיק" הקרוס אובר מסופק יחד עם מערכת הקומפוננט כך שאין צורך בלקנות אחד. רמקולים קואקסליים - ניקח לדוגמא את ה2ווי שדיברת עליהם, בנויים באותה צורה, יחידת מיד באס וטוויטר אבל הם מורכבים על אותה יחידה ולא במקומות נפרדים והם כוללים גם כן קרוס אובר פאסיבי פנימי.

גם מערכות הקומפוננט וגם הרמקולים הקואקסליים הם עדיין רמקולים ובאים בהמון רמות וסוגים.

בדרך כלל הקומפוננט נחשב לרמקול יותר איכותי מפני שהפרדת הצלילים יותר גבוהה והמערכת מאפשרת משחק בצליל שהרמקולים הקואקסליים אינם מאפשרים.

אתה יכול להגביר בעזרת הhu *הנגן שלך ברכב (רדיו, רדיו דיסק, נגן אמ פי 3 וכו....)

את שני סוגי הרמקולים, בדרך כלל בגלל קהל היעד של הרמקולים הקואקסליים (אנשים בלי מגבר ובלי דרישות אודיו גבוהות) רמקולים אלו הם בעלי נצילות גבוהה יותר מאשר הקומפוננטים כלומר, "מסוגלים להפיק יותר עוצמת צליל (דציבלים) ליחידת מתח מאשר הקומפוננטים.

עוד פעם - קווים מנחים - מערכות קומפוננט לרוב הן יותר טובות ואיכותיות ויתנו צליל יותר טוב מחירן בהתאם.

הרמקולים הקואקסליים פחות איכותיים אך נותנים תמורה טובה לכסף למשתמש הממוצע.

אם אתה מתכנן בעתיד לקנות מגבר תקנה מערכת קומפוננט אם לא, אני חושב שכמו שאמרת רמקול 2ווי מקדימה יתאים למטרותיך.

מקווה שעזרתי

תום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה רבה על ההסבר :D

עכשיו למשהו אחר,

האם לשים רמקולים מקדימה או מאחורה?

קראתי פה פוסטים שונים המסברים מדוע יש להרכיב רמקולים מקדימה,

אבל יש כמה דברים שגורמים לי לחשוב שאני צריך רמקולים מאחורה:

1.יש לי רמקולים מקדימה, אומנם על הפנים אבל יש...

2. אני לא חושב שאני יכול להרכיב רמקול מספיק גדול מקדימה כמו שאני יכול להרכיב מאחורה. הגודל חשוב שמודבר בבאס...

סדרו לי את הבלאגן בראש..תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרמקולים שלך מקדימה גרועים, ואתה תוסיף עוד רמקולים מאחורה כל מה שתקבל הוא עוד ווליום הצליל שלך לא יהיה איכותי ואתה לא כל כך תהנה ממנו.

מה סוג האוטו? או יותר טוב האם אתה יודע מה גודל החורים מקדימה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזה לאנטיס 2001,

האוטו לא יהיה כאן בימים הקרובים אז אולי תוכל לדעת את גודל החור לפי סוג האוטו,

ובאותה הזדמנות גם תוכל להעמיד בפני מבחר רמקולים לפי גודל התקציב שברשותי...

אפשר קצת לחרוג מעל ה-1500...אבל לא הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5x7

רצוי להכין מתאם מ-MDF (דיקט, סנדוויץ'... איך שלא תקרא לזה) עובי 1 ס"מ כדיי להתאים את הרמקול לחור בדלת כי זה לא גודל מאוד נפוץ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5x7

רצוי להכין מתאם מ-MDF (דיקט, סנדוויץ'... איך שלא תקרא לזה) עובי 1 ס"מ כדיי להתאים את הרמקול לחור בדלת כי זה לא גודל מאוד נפוץ...

לא הבנתי...

אתה מדבר על להתאים גוף שיתאים לרמקול בגודל אחר ולא לרמקול ב 5x7 כיוון שאינו נפוץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן , וזה הרבה פחות מסובך ממה שזה נשמע

לוקחים דיקט עץ

(כל מתקין ידע לעשות את זה ואם אתה רוצה לעשות את זה לבד פשוט לך לנגר ותבקש ממנו עץ סנדביץ בעובי הרצוי)

ואז פשוט מתאימים אותו לרמקול שאתה רוצה לקנות - בכלל לא מסובך.

שתדע אתה יכול לשים רמקולים בכל הגדלים מקדימה כי החור שלך גדול - כשהחור קטן מידי אז יש בעיה כי צריך לחתוך במתכת....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...