Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טופגיר 89' - מבחן דרכים סקודה פייבוריט

ferez
שימו לב! השרשור הזה בן 5728 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

להלן:

http://www.youtube.com/watch?v=wKR6ODsdqmU

אוקיי, זאת סקודה פייבוריט 89', ואומרים עליה הרבה דברים טובים שבכלל לא הייתי מעלה על דעתי(אחיזה טובה, מתלים כוילו על ידי פורשה וכו' וכו'). המבחן לכאורה מציג אותו באור ממש טוב (והמבחן הזה הוא בנימה יותר רצינית מאשר אלה של מנחי טופגיר כיום).

למה הרכב הזה נחשב כ"כ גרוע היום? לא שמעתי כמעט דעה נורמלית עליו, אולי אחת-שתיים וגם זה יחסית למחיר (עולה כמו לחם וחלב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

89 היה כמעט לפני 20 שנה לאותם שנים הנתונים היו טובים .

מה אתה מצפה אחרי 20 שנה שהכל ישאר אותו הדבר ?

אבל טוב לראות קצת נוסטלגיה

לא החזק או החכם שורד , אלה זה שיודע להתאים את עצמו לסביבתו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה ברשותי סקודה פייבוריט בשנים 1994-2000( נקנתה חדשה מהחברה ב 38 אלף ש"ח). הגעתי ל 170 אלף קמ', ללא החלפת קלאצ' ועם החלפת חלק אחד בכל שנות הנהיגה בה(משאבת מים). מעולם לא נתקעתי אתה בכביש והיא שרתה אותי בנאמנות מוחלטת עד מכירתה(ב 14 אלף ש"ח).אפס תקלות.

רכשתי פוקלסווגן בורה חדשה בניילונים בשנת 2000. עלתה פי כמה מהסקודה והגיעה עם המוניטין של פולקסווגן.

מה אגיד.....הפייבוריט עלתה עליה באמינותה פי מליון!

אבל זה סיפור למקום אחר.

"נשים. אי אפשר לחיות איתן. אי אפשר לשלוח את כולן לקנדה"

(משנתו הסדורה של אל באנדי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

89 היה כמעט לפני 20 שנה לאותם שנים הנתונים היו טובים .

מה אתה מצפה אחרי 20 שנה שהכל ישאר אותו הדבר ?

אבל טוב לראות קצת נוסטלגיה

בגלל זה כל ה סקסו וה 106 נחשבות למכוניות טובות עבור אניני נהיגה למניהם למרות שגם הן בנות 15 שנה בערך,או ה 205 שמעניין כמה תוצאות תמצא אם תעשה חיפוש של צמד המילים 205 והנאה מנהיגה.

אז או שהאנגלים קיבלו דגמים טובים יותר, האנגלים לא מבינים כלום במכוניות, הסטיגמה בדבר היותה מכונית גרועה חזקה מכל ביקורת או מילה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האנגלים העריכו את הסקודה פייבוריט בעיקר בשל העובדה שהיא נתנה תמורה מצויינת לכסף, ועצם העובדה שהיתה מכונית מתיכנון מקורי ולא העתק דהוי של פיאט נושנה.

לסקודה פייבוריט היה בסיס מצויין - עיצוב נאה של ברטונה, יחידת הינע טובה למדי (מנוע, גיר והשילוב בינהם) ושילדה טובה למדי ובעלת פוטנציאל טוב.

חבל רק שהעיצוב הפנימי ואיכות הגימור והחומרים היו ברמה נמוכה יחסית ופגמו בפוטנציאל הגבוה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה ברשותי סקודה פייבוריט בשנים 1994-2000( נקנתה חדשה מהחברה ב 38 אלף ש"ח). הגעתי ל 170 אלף קמ', ללא החלפת קלאצ' ועם החלפת חלק אחד בכל שנות הנהיגה בה(משאבת מים). מעולם לא נתקעתי אתה בכביש והיא שרתה אותי בנאמנות מוחלטת עד מכירתה(ב 14 אלף ש"ח).אפס תקלות.

רכשתי פוקלסווגן בורה חדשה בניילונים בשנת 2000. עלתה פי כמה מהסקודה והגיעה עם המוניטין של פולקסווגן.

מה אגיד.....הפייבוריט עלתה עליה באמינותה פי מליון!

אבל זה סיפור למקום אחר.

סיפורי סבתא :?

תקלות רבות לה לפיבוריט...

מע' המתלים וההיגוי נוטה להתבלות וסובלת מחוסר אמינות רב, החל בתותבים למשולשים וכלה בכריות בולמ"ז. אין כמעט שנה שאין חלק תקול במערכות אלו.

חגורות הבטיחות ברכב זה גרועות ביותר ונוטות להתפורר גידים-גידים.

אי החלפת מצמד אינה מעידה על אמינות, היא מעידה על סגנון נהיגה ובעיקר היכן הרכב ננהג.(ברשותי כרגע רכב עם 140K ומצמד מקורי, נו אז?!).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפורי סבתא :?

תקלות רבות לה לפיבוריט...

מע' המתלים וההיגוי נוטה להתבלות וסובלת מחוסר אמינות רב, החל תותבים למשולשים וכלה בכריות בולמ"ז. אין כמעט שנה שין חלק תקול במערכות אלו.

חגורות הבטיחות ברכב זה גרועות ביותר ונוטות להתפורר גידים-גידים.

אי החלפת מצמד אינה מעידה על אמינות, היא מעידה על סגנון נהיגה ובעיקר היכן הרכב ננהג.(ברשותי כרגע רכב עם 140K ומצמד מקורי, נו אז?!).

סבתי נפטרה. אני מבין שסבתך מספרת עדיין צ'יזבטים?

עובדה. לא בדיתי ממוחי הקודח את המידע ולניסיון שלי שותף גם אבי שחלק שנים של שקט נפשי עם הפייבוריט(עד שרוסקה בתאונה).

התמונה לא עולה בקנה אחד עם הניסיון שלך?. זבש"ך.

הסתייגות מבוססת ניסיון קונקרטי מסויים (רע , אך עדיין לא סטטיסטי) או אקזמפלר חסר מזל וכו' הופך ניסיון של מישהו אחר ללא רלוונטי ו/או בעל משקל סגולי "חשוד"?

לוגיקה. זה כל הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנת 94' קנינו לאמא שלי פייבוריט GLX חדשה, ועד שנימכרה בשנת 00' היא הפגינה אמינות גבוהה מאד, ומעט התקלות שהיו מקורן באיכות החומרים הקלוקלת.

המכונית שירתה את אימי מצויין, והיתה שווה כל שקל מהכום הנמוך שבו ניקנתה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר מישהו שקנה פייבוריט מאדם מבוגר שהחזיק בה 7 שנים. ב-7 שנים הללו הרכב אומנם לא עבר את ה-100K ק"מ אבל הוא היה חף מכל רקע של תקלות, ממש תדלק-וסע. הוא החזיק ברכב עוד 4 שנים ולא חסך שקל. הרכב המשיך והפגין אמינות למופת וגם אני הופתעתי שכן צחקתי עליו כל הזמן ואמרתי לו איזה "עגלה" זו. הבעיה הגדולה ביותר אני מאמין של הפייבוריט היא חלודה (תקנו אותי אם אני טועה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמה השני של סקודה זה תחזוקה שוטפת אם לא מתחזקים נכון אז הרכב יגיב בהתאם.

תיחזוק נכון בסקודות גורם להם לעבוד טוב. לכן האמינות שלה היא בינונית.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

WOW, אני ממש "נדהם" :shock::?

איך אני "אוהב" את המושג של "מר ישראלי" - הרכב לא רואה מוסך!

לדידי ישנן ארבע אפשרויות:

1. אין לו רכב.

2. הרכב כל היום בחניה.

3. ישראלי מרמה את עצמו(נחמת טיפשים).

4. הוא לא מתקן את הרכב וחי על קומבינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

WOW, אני ממש "נדהם" :shock::?

איך אני "אוהב" את המושג של "מר ישראלי" - הרכב לא רואה מוסך!

לדידי ישנן ארבע אפשרויות:

1. אין לו רכב.

2. הרכב כל היום בחניה.

3. ישראלי מרמה את עצמו(נחמת טיפשים).

4. הוא לא מתקן את הרכב וחי על קומבינות.

שים לב שככול שמתרבות עדויות שמתארות אמינות לא רעה בכלל של הפייבוריט וה"סטטיסטיקה" הפרטית שלך הולכת ומתערערת/מתפוגגת, כך הציניות שלך מתגברת. כשכתבתי על הסקודה שהיתה ברשותי ואמינותה, חשבת "סיפורי סבתא" וככול שמגיבים מחזקים את התמונה אתה מבכר להפוך את כולם לפנטזיונרים.

זה מעיד על הכותב ופחות על האובייקט במקרה זה. חבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכלל שלי נוגע לכל בעלי הרכבים בארץ.

מעצם עבודתי אני נפגש עם כל(או כמעט כל) סוגי הרכבים בארה"ק, כך ה"סטטיסטיקה" שלי מגובה בנתונים. גם רכבים(טויוטה, מאזדה, סובארו) אשר אמינותם קודש בעיני מר ישראלי רואים גם רואים מוסך ולא רק בטיפולים שיגרתיים.

*איך התגובה בעיניך? פחות צינית ויותר רצינית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5728 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...