Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גז דולף ממדחס מזגן בפיאט אונו. מה ניתן לעשות?

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 5783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

בשנים האחרונות אני נדרש בכל קיץ למלא שוב ושוב גז למזגן כי הוא דולף. בשנה שעברה הייתי ב"מצת אור" ימים ספורים לפני שהמקום נסגר, שם מילאו לי גז ובדקו את המערכת כדי לגלות מאיפה הדליפה. לאחר חצי שעה של בדיקות ופירוק הרדיאטור של המזגן (שנמצא לפני הרדיאטור קירור של המנוע) לא התגלתה מאיפה הנזילה, אך הודגש בפניי שיש סימנים של דליפה מהמדחס עצמו.

בחודש מרץ השנה, עם תחילת השרב הראשון הדלקתי את המזגן ושוב יוצא אוויר רגיל בלבד. ניגשתי למכון למזגנים (אמין מאוד) אשר מילא גז וגם קבע שהגז בורח מהמדחס עצמו.

ביום שישי אני נסעתי עם הרכב ואני מרגיש אומנם שיוצא קור מהמזגן אך לא מספיק. אני זוכר שפעם המזגן הזה הקפיא עצמות גם בטמפ' חיצונית של 35 מעלות. המסקנה היא ששוב חסר גז ורק עיניין של זמן עד שלא יהיה גז בכלל.

נמאס לי למלא כל פעם גז במאות שקלים. מה ניתן לעשות בנוגע למדחס, האם לשפץ אותו או להחליפו? מהי העלות המשוערת?

מדובר על פיאט אונו שנת 93, מנוע 1.4, דגם 70S והמזגן הוא מזגן מקורי של פיאט.

תודה מראש,

גיא.

העתק: מועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה הצעה טובה?

מוסך מורשה פיאט "פטין" בעכו.

זה בערך חצי שעה נהיגה מיקנעם, אבל האנשים שם מאוד אמינים.

תגיע על הבוקר, יסדרו לך מדחס משופץ או מפירוק מקומי (הם מחזיקים מגרש מלא בפיאטים וקאיות) - והעיקר, יתנו אחריות של מוסך מורשה להכל.

אף אחד לא ינסה לגנוב לך כסף, או להחליף מה שלא צריך. אם הם יראו שצריך להחליף משהו, הם יסבירו לך מה זה.

בקיצור - אמנם זה לא הכי זול, אבל כפי שידוע לך - הזול יוצא יקר. לך לטיפול שם, ועל הדרך תסדר גם דברים אחרים שמציקים לך באוטו. לא חסר שם פיאט אונו שעדיין מטפלים במורשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה ממלא גז במאות שלקים זה מוגזם.

במאות שקלים האלה יכלת לקנות כבר מדחס משופץ \ מפירוק.

זה מה שאני ממליץ לך לעשות במקום למלא גז כל הזמן.

פאולאנר- זאת הבירה שלי! ואין לה מחליפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גש למוסך של סמי שמתמחה במזגנים לכל סוגי הרכב, הוא ממוקם ליד מוסך ראם ברמת השופט. סמי הוא אחד מבעלי המקצוע האמינים והחביבים ביותר שיצא לי לפגוש, אני מציע שתיתן לו להעיף מבט לפני שאתה רץ להחליף משהו.

אני ממליץ לתת לו צ'אנס בטח לאור העובדה שאתה גר 2 דק' נסיעה ממנו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך מורשה פיאט "פטין" בעכו.

זה בערך חצי שעה נהיגה מיקנעם, אבל האנשים שם מאוד אמינים.

תגיע על הבוקר, יסדרו לך מדחס משופץ או מפירוק מקומי (הם מחזיקים מגרש מלא בפיאטים וקאיות) - והעיקר, יתנו אחריות של מוסך מורשה להכל.

.

כל המגרש של האונואים שלהם כנראה עם מדחסים של "רסקור" או "אלכס". ברכב שלי מותקן מזגן מקורי והמערכת שם שונה לגמרי, אני לא יכול לעשות קומבינות.

אם אתה ממלא גז במאות שלקים זה מוגזם.

במאות שקלים האלה יכלת לקנות כבר מדחס משופץ \ מפירוק.

זה מה שאני ממליץ לך לעשות במקום למלא גז כל הזמן.

הסיכוי להשיג מדחס מפירוק או משופץ עבור הרכב שלי שואף לאפס, ראה הערה למעלה. אפילו יוניט למאוורר לרכב הזה בקושי הצלחתי להשיג.

גש למוסך של סמי שמתמחה במזגנים לכל סוגי הרכב, הוא ממוקם ליד מוסך ראם ברמת השופט. סמי הוא אחד מבעלי המקצוע האמינים והחביבים ביותר שיצא לי לפגוש, אני מציע שתיתן לו להעיף מבט לפני שאתה רץ להחליף משהו.

אני ממליץ לתת לו צ'אנס בטח לאור העובדה שאתה גר 2 דק' נסיעה ממנו...

אני מכיר אותו מצויין, לשם ניגשתי בפעם האחרונה כדי למלא גז. הוא בדק ובעצמו אמר שהגז דולף מהמדחס וצריך לשפץ אותו. הוא בעצמו היה מופתע מאוד שראה את המזגן הזה, הוא טוען שיכול לשפץ את שלי ב- 600 ש"ח, השאלה היא האם כדאי בכלל וכמה זמן זה יחזיק.

בחורף האחרון ממש לפני תחילתו של גל הקור הקיצוני בצפון ניגשתי אליו כדי לתקן את החימום. למרות שהיה קושי להשיג את הברז חימום הוא השיג לי באותו היום וגם החליף אותו (וזה היה יום שישי!).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל אין בעיה בשיפוץ מדחס מזגן מה גם שמדחס חדש כזה בודאי עולה ביוקר.

כתוב לי דוא"ל שלך ואשלח לך חומר ותמונות על מבנה המדחס (המקורי) שבמכוניתך ותוכל להדפיס זאת ואולי זה יסייע גם למזגניסט.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לרפי ,לפותח השירשור ,ולכולם וערב טוב. קודם שאלה כללית,האים יש אפשרות להרכיב מדחס של אוטו אחר(במידה והנתונים דומים והתושבת מתאימה וחיבור הצינורות) ואים כן אז לאיזה מכוניות יש מדחס דומה.ואולי מדחס של טמפרה(מיזוג מקורי)מתאים לטיפו שלך.(אגב החלפתי גומיות למדחס אצלי בפיאט)ואים מישהו יודע איזה מדחס ולאיזה מכוניות אפשר להרכיב זה מידע חשוב.

PICT0067.JPG

PICT0063.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדחסים של דגמים שונים ואפילו של אותה היצרן במודלים שונים לרוב אינם זהים, לא בתושבות, ל בגודל ולא בסוג החיבור לצנרת. מעבר לכך שיש הבדלים של ספיקה בין מדחס למדחס ויטות עבודה שונות, (ספיקה משתנה/קבועה, רוטורי/בוכנתי וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבי ה"אונו" נמכרו ללא מזגנים בישראל ואלו הורכבו בארץ ע"י חברות שונות, בניהם "רסקור" ו "אלכס אורגינל". החברות האלו עשו שינויים במבנה המזגן והפתחים, הוסיפו מערכות ופאנלי פיקוד, מה שיצר קטסטרופה.

רק בודדים נמכרו עם מזגן מקורי ולכן נדיר למצוא חלקים למערכות האלו, בטח ובטח שמדחס.

אני עד היום (כבר שנים!) מחפש את הכפתור עם הציור של שמש שמפעיל את המדחס וכשאני שואל על הכפתור הזה עונים לי "אין כפתור כזה, אתה טועה".

הבעיה המרכזית עם (כל) המוסכים המורשים היא שהם גובים מחירים יקרים שלא בצדק, ולכן אני נמנע מלהיכנס אליהם. בפעם האחרונה שביצעתי טיפול גדול אצל החפארים מיוקנעם- נשרף לי אוטו באמצע הכביש, ותאמין לי שאני לא אכנס לשום מוסך ביוקנעם.

המכון למזגנים "סמי מיזוג אוויר וחימום לרכב" הינו אמין ומקצועי, ושאלתי רק מה כדאי לעשות ומהי העלות. בנוסף אזכור את ההמלצה שלך לגבי המוסך הנ"ל ואם אצטרך חלק נדיר אגש אליהם, תודה בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...