Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיות שמופיעות לאחר תדלוק- AUDI A4 מודל 96 מנוע 1800 אוט' [כ"ע]

kobig
שימו לב! השרשור הזה בן 5778 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שנה קניתי את הרכב ומזה זמן מה ברוב המקרים - זה מתרחש מיד לאחר תידלוק, המנוע מתחיל לזייף וכמעט כבה, הסל"ד "משתגע" (עולה ל - 10 יורד ל - 3 ושוב..) ומאבד מהיציבות וצריכת הדלק עולה.

במקביל לתופעה זו - עולה ריח של... גז/פלסטיק שרוף, שלא מאפשר לנשום בטווח של מטרים ספורים מהרכב. בד"כ כשזה קורה אז יש גם תופעה של מנוע שממשיך לפעול עוד כשניה/שניה וחצי לאחר שמכבים את הסוויץ'.

מה יכולה להיות הבעיה? חיישן למדה? סתימה במע' ההזרקה? סתימה בממיר קטליטי? הצתה? טיימינג?

בנוסף, ביום מן הימים תידלקתי את רכבי כרגיל ולאחר נסיעה קצרה גיליתי ששעון הדלק החל לזייף , התעלמתי מכך עד שיום אחד מיד לאחר תידלוק, השעון נפל והראה מיכל ריק וגם ונדלקה נורת הדלק בלוח השעונים - וזה כבר הפריע לי.

חשוב לציין: מיום מסירתו ללקוח הרכב טופל ברשת צ'מפיון, וזו הסיבה שקניתי אותו.

פניתי למוסך צ'מפיון ושם הוחלף לפני חודשיים מצוף הדלק, וכעבור נסיעה של 10 דק' שעון הדלק שוב זייף בתחילה הראה מיכל מלא ולאחר מכן (10 דקות!) הראה 3/4 מיכל.

למחרת פניתי שוב לצ'מפיון, הפעם למוסך אחר שלהם ושם לאחר בדיקה עם מחשב וגם עם אבומטר- קבעו כי המצוף שהוחלף לא תקין ועל כן החליפו אותו שוב.

עכשיו השעון מראה מיכל מלא לאחר תידלוק - אבל כשהוא מגיע עד לרבע שם הוא נעצר ולא יורד עוד. (אלא אם כן מכבים את הסוויץ').

עם קשר או בלי קשר - שבוע לאחר מכן הרכב שלי כבה באמצע נסיעה וסרב להניע.

שלחתי אותו עם גרר בחזרה למוסך, - הפעם טענו בצ'מפיון כי מדובר בסה"כ בפיוז של משאבת דלק ושאני יכול לקבל את הרכב בחזרה.

ולעיניין מצוף הדלק נאמר לי שמיכל הדלק שלי התעוות וזו הסיבה לזיוף של המצוף,

על כן עליי להחליפו והכל ייפתר.

וכששאלתי על הזיוף במנוע נאמר שזה חלק מהעיניין ועליי בשלב ראשון להחליף את מיכל הדלק וכנראה שגם בעיית זיופי המנוע תיפתר.

פתרון זמני מצאתי בכך שהסרתי את מכסה פיית התידלוק וישנה הקלה זמנית אך הבעיה עודנה קיימת ומטרידה.

ואני שואל כאן אתכם, מה לדעתכם קורה וכיצד עליי להתקדם מכאן?

האמת בצ'מפיון לא ממש שיכנעו אותי שזה בגלל מיכל דלק ש"התעוות" - כי לא רואים זאת מבחוץ אלא רק כשמפרקים את המיכל/פותחים את מכסה המצוף.

תמורת מיכל דלק שעולה בפירוקיות כ - 500 ש"ח הם מבקשים:

6000 ש"ח על חדש או 2000 ש"ח על משומש.. (מפירוק)....

קבעתי איתם שאני אביא מיכל.

מיותר לציין שזה לפני עבודה ומע"מ.

אנא עיזרו לי אני אובד עצות - זה כבר נסחב וניטחן אצלי בראש כבר 3 חדשים ואני לא רואה לזה את הסוף.

שילמתי להם על החלפת מצוף אבל לא נראה לי כל הסיפור עם מיכל הדלק... ובעיית זיוף המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל שמיכל מתעוות זה גורם לבעיות ספיקת דלק וזיוף של שעון דלק.

אם המיכל מתעוות יש לזה סיבה,לאחר נסיעה ואתה פותך את מכסה הדלק,והבעיה נפתרת זמנית זה אומר שהמיכל לא מצליך למשוך אויר אטמוספרי.במכסה דלק עצמו יש שסתום שתפקידו להפתח בתת לחץ ולהכניס אויר.

תסתכל על המיכל עם הוא מכווץ לאחר נסיעה של 15 דקות,ואתה פותך את מכסה הדלקוהוא חוזר לצורתו הרגילה.

תנסה להחליף את מכסה הדלק.

מכון דיאגנוסטיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנו רכיב הניקרא קליסטר (מסומן בעיגול אדום) תפקידו למשוך אוויר ממיכל הדלק לסעפת יניקת אוויר

ולשרוף אותו במנוע. (שמירה על איכות הסביבה)

הקליסטר נפתח רק במצבים מסוימים, לא כל הזמן. את האוויר הוא מושך על ידי צינורית וואקום מהמצערת.(מסומנת בחץ אדום)

יתכן והקליסטר ברכבך פתוח קבוע וגורם לתת לחץ במיכל הדלק, דבר שמפריע לפעולה תקינה של משאבת הדלק.

על מנת לבדוק האים הוא תקול יש לנתק ממנו את צינורית הוואקום ולסתום אותה עם בורג.

בקשר לזיוף של המצוף צריך ליפתוח את מיכל הדלק ולראות האם באמת המיכל מעוות או שמשהו מפריע למצוף.

Audi A4 sam naprawiam0162.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שברשותך הוא רכב נהדר, יש לנו את הרכב 6 שנים ללא בעיות מיוחדות.

עצה ראשונה, תברח מהר מהמוסכים של צ'מפיון הם פשוט לא יודעים מה הם עושים ואין להם בעיה להחליף לך את כל הרכב, העיקר שתשלם.

אני ממליץ לך להכנס למוסך של רון בתל אביב (חבר בפורום) הוא מתמחה ברכבי אודי ושות' ואני מגיע אליו מירושלים לטיפולים.

לגבי המיכל דלק, איך הוא התעקם? כשאתה כותב שיש הקלה בבעיה בזמן פתיחת מכסה הדלק זה נשמע כמו בעיית ואקום שנוצר במיכל שמשתחרר עם פתיחת המיכל, שמעתי מספר פעמים על מקרים של ואקום במיכל הדלק ולכן המשאבה מתקשה לשאוב דלק מה שמביא לבעיות גימגומם וכד'.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, "מוסך רון" מומלץ מאוד בגלל המקצועיות, האמינות והבנת צרכי הלקוח והרצון לפתור בעיות ופרטיו באתר:

www.rongarage.co.il

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אחרי שאקדח התדלוק קפץ פעם אחת אתה ממשיך למלא עוד כמה לחיצות עד שהוא לא נותן לך בכלל ?

אם כן, הפסק לתדלק בצורה כזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה למשיבים,

עכשיו תגובות , חידודים , ושאלות:

• לטענת המוסך מיכל הדלק שלי מעוות אבל לא ניתן לראות זאת כי הוא מעוות בחלקו העליון ואת זה לא על פניו לא ניתן לראות אלא אם אשלם עבור פירוק והרכבה.. וכששאלתי איך הם ראו? - ענו לי כי הם הרגישו ע"י מישוש עם היד.. (?) עם זאת אנסה להחליף מכסה למיכל דלק, זה אולי יעזור ליציבות המנוע בינתיים.
  • בהנחה שמיכל הדלק אכן מעוות, אז מן הסתם יש מצב שהוא מפריע למצוף, האם ניתן בדרך כל שהיא לתקנו? אם כן ע"י מי? (הואיל ומדובר במיכל פלסטיק אז אולי ניתן "לנפח" אותו בחזרה) .
  • אנסה לבצע את הבדיקה לקליסטר , הייתי שמח אם אפשר היה לצרף תמונה ברורה יותר (התמונה שצורפה קצת מטושטשת) - זה מאוד יעזור לי.
  • יש וואקום במיכל הדלק שמשתחרר עם פתיחת מכסה פיית תדלוק. אם יש למישהו שרטוט/תמונה של מיכל הדלק + יציאות אל ומהמיכל ואולי בכלל יש שם נשם סתום?
  • אינני ממשיך למלא דלק לאחר קפיצת אקדח התידלוק.
  • מה הסיכויים שבכלל מדובר בבעיה אחרת, כמו כבלי מערכת ההצתה או הפלגים? או בכלל פילטר אוויר?

[נא להשתמש בפונט ברירת המחדל של הפורום]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי, שאלה:

כיצד הגעת למסקנה כי בעת פתיחת מכסה התדלוק משתחרר ואקום, ולא לחץ-יתר הקיים במיכל (לשינהם יש צליל זרימת אויר ברגע הפתיחה)?

האם יתכן כי מדובר בצליל שחרור לחץ טבעי ואופייני מהמיכל, ברגע פתיחת המכסה?

אפרים

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה למשיבים,

עכשיו תגובות , חידודים , ושאלות:

• לטענת המוסך מיכל הדלק שלי מעוות אבל לא ניתן לראות זאת כי הוא מעוות בחלקו העליון ואת זה לא על פניו לא ניתן לראות אלא אם אשלם עבור פירוק והרכבה.. וכששאלתי איך הם ראו? - ענו לי כי הם הרגישו ע"י מישוש עם היד.. (?) עם זאת אנסה להחליף מכסה למיכל דלק, זה אולי יעזור ליציבות המנוע בינתיים.
  • בהנחה שמיכל הדלק אכן מעוות, אז מן הסתם יש מצב שהוא מפריע למצוף, האם ניתן בדרך כל שהיא לתקנו? אם כן ע"י מי? (הואיל ומדובר במיכל פלסטיק אז אולי ניתן "לנפח" אותו בחזרה) .
  • אנסה לבצע את הבדיקה לקליסטר , הייתי שמח אם אפשר היה לצרף תמונה ברורה יותר (התמונה שצורפה קצת מטושטשת) - זה מאוד יעזור לי.
  • יש וואקום במיכל הדלק שמשתחרר עם פתיחת מכסה פיית תדלוק. אם יש למישהו שרטוט/תמונה של מיכל הדלק + יציאות אל ומהמיכל ואולי בכלל יש שם נשם סתום?
  • אינני ממשיך למלא דלק לאחר קפיצת אקדח התידלוק.
  • מה הסיכויים שבכלל מדובר בבעיה אחרת, כמו כבלי מערכת ההצתה או הפלגים? או בכלל פילטר אוויר?

[נא להשתמש בפונט ברירת המחדל של הפורום]

הגיע הזמן לקפוץ למוסך אמיתי שיבדוק לך את הרכב.

מוסך רון ברחוב המגר 31 ת"א.

האמת שאף פעם לא ניתקלתי בבעיה של מיכל דלק מעוות ברכבים תוצרת קונצרן VAG.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי, שאלה:

כיצד הגעת למסקנה כי בעת פתיחת מכסה התדלוק משתחרר ואקום, ולא לחץ-יתר הקיים במיכל (לשינהם יש צליל זרימת אויר ברגע הפתיחה)?

האם יתכן כי מדובר בצליל שחרור לחץ טבעי ואופייני מהמיכל, ברגע פתיחת המכסה?

אפרים

אוופס... לא חשבתי עלזה...

איך אוכל לדעת? מה גם שאני שומע כניסה/יציאה של אוויר כשמיכל הדלק פתוח והרכב מונע!

זה מן: פסססס.... כזה קבוע, ויש גם הד כזה, כמו של ביעבוע מיים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחזיק נר דולק ליד פתח הדלק, ולפי תנועת הלהבה תדע אם אויר נכנס או יוצא :lol::lol::lol:

סתם, סתם!!!!! שלא תעיז.

למה להתקרנף כ"כ הרבה? קפוץ לרון ותגלה מה תקול תיק תק.

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגזור רצועה קטנה של ניילון, ותדביק אותה

בחלק העליון של פתח המילוי,

ואז לפי התנועה של הרצועה, תוכל לדעת

אם נכנס אויר, או להפך.

לפי דעתי העיוות במיכל נגרם בגלל וואקום,

וכאשר הוואקום נעלם, אז המיכל חוזר לצורה המקורית

שלו בגלל שהוא גמיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחזיק נר דולק ליד פתח הדלק, ולפי תנועת הלהבה תדע אם אויר נכנס או יוצא :lol::lol::lol:

סתם, סתם!!!!! שלא תעיז.

למה להתקרנף כ"כ הרבה? קפוץ לרון ותגלה מה תקול תיק תק.

חה..חה.. עזוב אחי... אמר המשורר: "לא צריך שתדליקו לי נר...כלום לא בוער.."

קראתי רבות אודות מוסך רון,לפי כמות הממליצים וההמלצות אני מבין שהם טובים.

לצערי אני לא קרוב אליהם, אבל אני מתכוון להרים טלפון לשם עכשיו , יש המלצות עם מי לדבר שם?

או אפילו המלצות מי יטפל ברכב שלי שם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגזור רצועה קטנה של ניילון, ותדביק אותה

בחלק העליון של פתח המילוי,

ואז לפי התנועה של הרצועה, תוכל לדעת

אם נכנס אויר, או להפך.

לפי דעתי העיוות במיכל נגרם בגלל וואקום,

וכאשר הוואקום נעלם, אז המיכל חוזר לצורה המקורית

שלו בגלל שהוא גמיש.

אני מקבל את דבריך אבל המוסך טוען שהמיכל התעוות , ולפי מה שאני מבין ממךהמיכל בכלל גמיש ???

כלומר הוא שב למצבו המקורי כאשר נכנס אוויר?

במוסך בדקו במישוש והוסיפו כי המצוף ומשאבת הדלק לא יושבים ישר , כלומר יש להם שיפוע כל שהוא, וטענו כי המצב הנכון הוא ישר פלס - 180 מעלות.

כך הגיעו למסקנה שהמיכל התעוות.

לדעתי קשה להם לחבר מצוף בתוך המיכל כי משאבת הדלק נמצאת בתוך המיכל והגישה שם היא לא משהו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אחרי שאקדח התדלוק קפץ פעם אחת אתה ממשיך למלא עוד כמה לחיצות עד שהוא לא נותן לך בכלל ?

אם כן, הפסק לתדלק בצורה כזאת.

עכשיו אני סקרן, למה לא להמשיך למלא אחרי הקפיצה הראשונה?

הפשרה של היום היא הנורמה של מחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5778 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...