Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בורר טמפרטורה בקרת אקלים מאזדה 3 לא תקין

Guest rbartal
שימו לב! השרשור הזה בן 2707 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

התקלקל לי הבורר טמפרטורה במערכת בקרת האקלים במזדה 3.

כשהיה תקין, הזזה של שנתה אחת הייתה מעלה/מורידה טמפרטורה בחצי מעלה.

משהו קרה, ועכשיו רק לאחר סיבובים רבים של הבורר הגדרת הטמפרטורה משתנה.

נראה לי שיש שם בעיה במגעים או משהו אחר. השאלה -

מה לעשות?

האם ללכת למוסך או לנסות לפתוח לבד?

זה חלק ממכלול או שניתן לתקן אותו?

בתודה מראש לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר בוררים כאלו ממכשירי מדידה , בד"כ או שמפרקים את המגעים ומנסים לרסס קצת ספריי ניקוי ולנקות עם מברשת, או שפשוט מחליפים, הכפתורים האלו מאוד עדינים ורגישים לאבק ולכלוך.

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אכן בורר המעלות המזדה 3 נוטה לשבוק חיים מוקדם מהצפוי.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן קיימת בעיה כזו בבורר המזגן,בקרת אקלים , היתה לי בעיה זהה במאזדה 3 הקודמת ,עלות החלפת החלק (בקרת האקלים מתחת לרדיו) במוסך מורשה מאזדה היתה כ 1600 ש"ח.

בפירוקיות למינהן מצאתי את החלק ב 600 ש"ח,אך אף אחד לא ערב שגם זה לא ישבוק חיים מהר מאוד .

פשוט פירקתי את החלק החוצה ,אח"כ ביצעתי פירוק מישני של כל הגלגלת ,בורר המצבים ואז נגלה לעיניי כי ישנם שני קליפסים קטנים שהשתחררו ולא סוגרים מעגל .

הדבקתי אותם בזריזות במקומם והכל עבד כחצי שנה ללא כל בעיה עד שמכרתי את המכונית .

רצוי רק לפרק אם יש לך חוש טכני לזה שלא תגרום נזק יותר רציני .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...
אכן קיימת בעיה כזו בבורר המזגן,בקרת אקלים , היתה לי בעיה זהה במאזדה 3 הקודמת ,עלות החלפת החלק (בקרת האקלים מתחת לרדיו) במוסך מורשה מאזדה היתה כ 1600 ש"ח.

בפירוקיות למינהן מצאתי את החלק ב 600 ש"ח,אך אף אחד לא ערב שגם זה לא ישבוק חיים מהר מאוד .

פשוט פירקתי את החלק החוצה ,אח"כ ביצעתי פירוק מישני של כל הגלגלת ,בורר המצבים ואז נגלה לעיניי כי ישנם שני קליפסים קטנים שהשתחררו ולא סוגרים מעגל .

הדבקתי אותם בזריזות במקומם והכל עבד כחצי שנה ללא כל בעיה עד שמכרתי את המכונית .

רצוי רק לפרק אם יש לך חוש טכני לזה שלא תגרום נזק יותר רציני .

האם אני רכשתי את המאזדה שלך? :)

רכשתי מאזדה 3 עם אותה הבעיה במכוון המזגן - פירקטי והדבקטי את הקליפסים כפי שציינת והכפתור מתפקד כבר מספר חודשים

אין על מאזדה 3 ספיריט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

חברים אני באותה בעיה בדיוק

יש לי מאזדה 3 ספוקט קומפורט 2005 והבורר טמפרטורה הפסיק להגיב הוא תקוע על 15.5

פירקתי את הרדיו אבל לא הצלחתי לשחרר את הפאנל של הבקרת אקלים

מישהו אולי יכול להסביר לי איך בדיוק אני מפרק ומדביק את מה שצריך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים אני באותה בעיה בדיוק

יש לי מאזדה 3 ספוקט קומפורט 2005 והבורר טמפרטורה הפסיק להגיב הוא תקוע על 15.5

פירקתי את הרדיו אבל לא הצלחתי לשחרר את הפאנל של הבקרת אקלים

מישהו אולי יכול להסביר לי איך בדיוק אני מפרק ומדביק את מה שצריך?

כדי לפרק את בקרת האקלים צריך לפרק גם את החלק התחתון של הפנלים,

ראשית מרימים את הפלסטיק שמסביב לידית ההילוכים (לוודא שהתא אחסון של המשענת פתוח) ד

שנית מרימים את הפלסטיק שמסביב לתיבת ההילוכים, ושלישית מורידים 2 ברגים מהפנל מאפרה, אחרי שאתה מפרק את הפנל של המצית אז יהיו לך עוד 2 ברגים כדי לפרק את הפנל של המיזוג,

הפנל של המיזוג לא יוצא בקלות, יש לו קליפסים בצדדים שצריך ללוחץ עליהם מכיוון הגב של הפנל, לא פשוט,

אך אל תשכח שאתה לוקח סיכון אם אינך מנוסה,

הנה שרשור שיש בו תמונות של הפנלים התחתוניים שיש לפרקם

http://www.mazda3forums.com/index.php?topic=101973.msg2058658#msg2058658

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

המון תודה על העזרה,

הצלחתי לפרק את הפאנל וגם פתחתי אותו וראיתי מה הבעיה, יש שם כמו שני מסרקים קטנים ממתחת שרצים על הלוח ואחד מהם פשוט נשבר והתנתק מהבורר, הדסקתי אותו עם דבק 3 שניות והחזרתי הכל, הבעיה הסתדרה והטמפרטורה עכשיו עולה ויורדת.

הבעיה היא שכנראה לא סגרתי טוב את הברגים שמחזיקים את הבוררים ואת הכפתור שנמצע באמצע של ה AUTO בצד ימין ו ה OFF בצד שמאל.

הם לא עובדים לי כרגע.

אם מישהו יצא לו לפרק פעם פאנל כזה אולי יוכל לעזור לי.

יש שם 8 ברגים סה"כ 4 זהובים ארוכים יותר ו 4 בצבע כסף קצרים במקצת מהזהובים, אני לא בטוח איזה 4 אמורים לתפוס את הכפתורים ואיזה 4 במרכז הפאנל (לא שמתי לב שפירקתי שהברגים טיפה שונים.

אשמח לעזרתכם בנושא, אחרת אני פשוט אצטרך לקנות פאנל כזה מפירוק וזה נראה לי מיותר כי סה"כ היה שם מגע שהתנתק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אמור להוליך חשמל יש על המסרק הקטן 2 נקודות פלסטיק קטנות שתופסות אותו לבורר עצמו, שמתי שמסובבים את הבורר זה מסתובב ביחד, אז זה היה משוחרר והמסרק היה תקוע על המסרק השני במקום להסתובב איתו במקביל, בכל מקרה זה עובד והמטפרטורה משתנה עכשיו תקין אבל יש לי את הבעיה שהכפתורים שמרכז הבוררים לא עובדים עכשיו

מצאתי באיזושהוא פורום מישהו שנתקל בדיוק אם אותה בעיה ויש גם תמונות שמתארות אבל לא נתנו לו שם תשובה.

אני בטוח שמי שיצא לו לתקן פאנל כזה יודע מה לא עשיתי בסדר

http://www.mazda3forums.com/index.php?topic=106279.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

מאחורי מחשב קשה מאוד לפתור את הבעיה ובכלל לדעת מהיא,

עצתי- פרק את כל הבקרה הנח אותו על שולחן,

וראה מה לא עשית בסדר,

שכחת בורג?

אולי כל הבורר לא יושב כמו שצריך?

אולי הכבל חשמל שלו פגום\קרוע?

אולי יש חתיכת מתכת על הלוח והוא מקצר את הבוררים?

יש המון אופציות, פשוט תשלול כמה שיותר,

והפתרון כבר יופיע,

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...
מישהו יודע איך אפשר לתקן את הבעיה הזו במחיר סביר ??

מזדה comfort 2006. תיקנתי כרגע. אצלי שני הבוררים לא עבדו בכלל (טמפרטורה ועוצמת מאוורר). 500 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי את המאזדה 3 2005 שלי בתחילת 2010 . הבדיקה הראתה שיש את הבעיה הזו והמוכר התחייב לתקן.

התיקון עלה 800 שקל אצל מישהו ברחוב בן אביגדור בתל אביב וברוך ה' מחזיק מעמד עד היום כמעט 7 שנים אחרי

אגב - זו דוגמה איך הבדיקה במכון החזירה את ההשקעה ויותר .

ספק אם אני הייתי עולה על הבעיה לפני הקניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2707 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...