Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורולה 2001, נורת אזהרה - heat sensor תקול

yinona
שימו לב! השרשור הזה בן 5812 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשבוע נדלקה נורת האזהרה - בעיה חשמלית במנוע.

עשיתי כמצוות אנשים מלומדה - הקשבתי למנוע, וידאתי שכל הנוזלים כתקנם, לא זיהיתי בעיה או התנהגות לא נורמתלית (המנוע מנגן יופי - ללא צלצולים, קרקושים וכד) ואז - עשיתי reset ידני למחשב - ניתקתי את ה - של המצבר...

כשהנורה נדלקה שוב (שמן קצר אח"כ) - כבר נסעתי למוסך. חיברנו מחשב וקיבלנו הודעה:

heat sensor b1 s2 -

או משהו כזה.

המוסכניק היקר שלי טען - זה נראה כמו כלום ופשוט עשה reset דרך המחשב.

נחמד - אבל כמובן שהנורה נדלקה שוב אחרי נסיעה קצרה.

למישהו יש דעה / נסיון מה זה אומר, מה כדאי לעשות ....

ככלל הרכב נוסע יופי ללא בעיות למעט "אכילת" שמן קלה - ליטר על כ 1000 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקלה מצביעה על בעייה בגוף החימום של החיישן חמצן האחורי בממיר הקטליטי וזה בהחלט לא "כלום".

התקלה יכולה להיות בחיישן עצמו, בחווט או במחשב.

לעיתים תופעות אלו נגרמות עקב טעינה לקוייה (מתח AC גבוה מידי) ולכן ההמלצה הכללית היא לבדוק מצב מצבר וטעינה לפני שמתחפרים לאבחון מתקדם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אדגיש את דברי דניאל, מדובר בתקלה במעגל החיישן או החיישן (עצמו) חמצן האחורי! , ולא הקדמי.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווה לציין, שהחיישן האחורי נמצא שם לצרכי ניטור הממיר בלבד. אין לו השפעה על פעולה כלשהי למעט על הדלקת הנורה, ולכן, כשלעצמו זה באמת לא נורא אם הוא לא תקין.

ובכל זאת, יש שתי בעיות עם זה:

כשהממיר יתקלקל, רק בבוא הטסט אתה תגלה שאתה מזהם את האוויר.

אם תהיה תקלה אחרת, חשובה יותר, אתה לא תדע מזה, כי הנורה כבר ממילא דולקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיווט בדקתי לבד (וידאתי שאין קצרים וכד')

במוסך הרמנו את הרכב ופרקנו - החיישן מודד את הטמפרטורה על גוף חימום שדואג לטמפרטורה של הגלאי למדה.

במוסך ניסו לנקות ואמרו שלא עוזר - ייתכן שגוף החימום תקול, בכל אופן הדרך היחידה לטענתם היא להחליף את הגלאי.

תודה לכל המשיבים - אדווח מחיר אחרי שהגלאי יגיע ויוחלף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך ניסו לנקות ואמרו שלא עוזר - ייתכן שגוף החימום תקול, בכל אופן הדרך היחידה לטענתם היא להחליף את הגלאי.

זה קצת מוזר, לעניות דעתי.

1. לא מוכרת לי פרוצדורה של ניקוי גוף חימום, ואני לא רואה איך ניקוי יכול לתקן חשמלית גוף כזה.

2. "ייתכן"? בודקים התנגדות, רואים אם היא בתחום הנכון או לא, ומקבלים תשובה בינארית: כן/לא. לא מקבלים תשובת "יתכן".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב עכשיו יש לי יותר מידע:

לגלאי למדה בטויוה 4 כניסות - שתיים של הגלאי ושתיים לגוף חימום של הגלאי.

הגלאי עובד תקין, אבל לטענת המוסכניק - גוף החימום מקצר. לא ברור לי - חשבתי שלרוב גופי חימום מתקלקלים כי הסליל ניתק ואז היה צריך לראות נתק, אבל זו הטענה.

לטענתו, מסיבה זו, הטמפרטורה של הגלאי חורגת מהתנאים וחיישן הטמפרטורה של גלאי הלמדה מדליק את נורת האזהרה.

מאחר ולא ניתן להפריד את השניים (סליל חימום מגלאי) - אני נאלץ להחליף את הגלאי כולו - לטענתו 580 ש"ח לחלק לפני מעמ.

מה חכמי הפורום אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הניקוי - גם אני לא הבנתי בדיוק, אבל הטענה היתה שהבעיה היא בחיישן שמודד את הטמפרטורה של גלאי הלמדה ולא בגלאי עצמו- ושאת החיישן הזה כן ניתן לנקות..... שוב אם מדובר במדידה על צמד תרמואלקטרי, אני דווקא מבין איך פיח עשוי לגרום לבעיית מדידה.

גם עכשו, עוד לא ברור לי האם חיישן הטמפרטורה הוא אלמנט נפרד מהגלאי או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצל"ש

קורולה 2002 עם קוד תקלה P0141 י(Bank 1, Sensor2). הוחלף חיישן אחורי אולם ללא שינוי.

התקלה יכולה להיות בחיישן עצמו, בחווט או במחשב.

לעיתים תופעות אלו נגרמות עקב טעינה לקוייה (מתח AC גבוה מידי) ולכן ההמלצה הכללית היא לבדוק מצב מצבר וטעינה לפני שמתחפרים לאבחון מתקדם יותר.

כיצד טעינת יתר תוביל דווקא לקוד תקלה המדובר? ולגבי חיווטי החישן האם יש לבדוק רק את הקונקטור של החיישן או

שיש לבדוק את החיבור מהקונקטור למחשב?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את נתוני הבדיקה לחיישן הספציפי הזה, אבל בד"כ נהוג לבדוק את החיווט מהחיישן למחשב על ידי בדיקת התנגדות בין שני הפינים של הקונקטור, בין כל אחד מהפינים ובין האדמה, ולפעמים גם בין כל אחד מהפינים ובין הפלוס של המצבר. מסדרת הבדיקות האלה ניתן לקבל הערכת מצב של החיווט, אם יש בו רציפות למחשב ואם הוא מקוצר לאדמה או לפלוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפקיד סליל החימום בחיישן זה לחמם את החיישן כאשר המנוע ומערכת הפליטה קרים כדי שהחיישן יתחיל לתפקד כבר שקר.

החיישן מתפקד היטב רק כאשר הוא חם, אז סביר להניח שאם הגוף חימום בחיישן לא תקין אז החיישן אמור לתפקד היטב כאשר הוא חם אחרי נסיעה קצרה.

אני מציע שתפנה לעוד מוסכים כדי לבדוק את תקינותו של החיישן ולוודא שהוא הגורם לתקלה.

אפשר לחבר את החיישן לסקופ ולבדוק את תקינותו.

מאיזה איזור אתה בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מירושלים.

המלצה על מוסכניק אמין שמבין עניין (ולא מורשה :wink:) בירושלים / מבשרת ציון תעזור.

המוסכניק שלי אמין, אבל... אני לא משוכנע עד כמה מבין.

תודה

התכנית שלי כרגע - לנסוע למוסך לבקש שיתקינו לי גלאי חדש אבל לבקש שלפני שמפרקים - יראו לי מה בדיוק מקוצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף סיפור:

הלכתי למוסך. מוחמד פירק שוב והפעם הראה לי כל שלב.

כמו שאמרתי, לגלאי הלמדה האחורי 4 חיבורים - שניים לחיישן ושניים לסליל חימום לחיישן. אכן - סליל החימום מנותק.

הורכב חיישן חדש מקורי (580 ש"ח) + עבודה - 280 ש"ח .

לגבי הערה שעלתה במהלך השירשור - נראה לי שאת החיישן עצמו ניתן בפשטות לנקות (עם בנזין?) במקרה של תקלת חיישן.

במקרה שלי - לא רלבנטי, כנראה גוף החימום עצמו נדפק

למי ששואל את עצמו - התשובה לא. לא ניסיתי לראות איפה הבעיה בגוף החימום ואולי להלחים את החיבור - הרי זה בטח פשוט ניתק בחיבור בין החיווטים למחבר לגוף החימום עצמו. אשאיר זאת למקצוענים שביניכם.

תודה על העצות המועילות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לתקן את החיישן הישן, אבל ניתן להשתמש בו אם אני לא טועה ברכבים שיש להם חיישן בעל 2 חוטים.

ז"א לחבר רק את החוטים של החיישן ללא צורח בחימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5812 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...