Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה פרמסי 2001 - נורת בקרת מנוע נדלקת מעצמה ובמוסך לא עוזרים

tmaxx10
שימו לב! השרשור הזה בן 5803 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

[הודעת ההנהלה: ההודעה נערכה, הושמטו סימני קריאה מיותרים, תוקן הניסוח ("מישו" זו לא מילה בעברית. גם לא "קיצר"). נא לקרוא שוב את כללי הפורום ולהקפיד להבא]

שלום לכולם .

יש לי מזדה פרמסי (משפחתית דומה למאזדה 5) אוטומט שנת 2001 מנוע 1800 עם 100000 ק"מ יד שניה.

הבנתי שכפתור TCS ליד מוט ההילוכים משמש למשיכת הילוכים וכשלוחצים עליו נדלקות שתי נורות בלוח שעונים.

לאחרונה האוטו "משתגע" גם ללא לחיצה על הכפתור. הוא מפעיל לבד את הנורה, נותן "דחיפה" כאילו הוא נחנק (כמו לחיצה קלה על דוושת התאוצה) וממשיך ליסוע כרגיל, אבל המנורות דולקות.

בעיה נוספת שכנראה קשורה: נדלקת מנורה נוספת שנקראת "בקרת מנוע כללי" או משהו בדומה, נמצאת בצד ימין ויש לה צורה של ברז.

נכנסתי למוסך של מזדה והם לא מצליחים למצוא את הבעיה. אגב, נורת בקרת מנוע נדלקת מיד לאחר ההתנעה. TCS נדלקת לפעמים, והרכב ממשיך לנסוע כרגיל כשהן דולקות.

אני לא מבין מה גורם לזה ואיך במוסך לא מצליחים לפתור את הבעיה.

למישהו יש רעיון?

אני מבקש רק מבעלי ניסיון עם הדגם הזה או ממי שיודעים ויכולים לעזור.

תודה, מאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הבנתי אותך כ"כ.

דולקות לך הנורות רק כאשר אתה לוחץ על הכפתור?

דולקת נורה "בדוק מנוע" וזה לא ברז מצוייר בנורה מנוע.

פנה למוסך מורשה מאזדה והתחבר לסורק תקלות בטוח יש קוד תקלה שמצביע על הבעיה.

חזור לעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הבנתי אותך כ"כ.

דולקות לך הנורות רק כאשר אתה לוחץ על הכפתור?

דולקת נורה "בדוק מנוע" וזה לא ברז מצוייר בנורה מנוע.

פנה למוסך מורשה מאזדה והתחבר לסורק תקלות בטוח יש קוד תקלה שמצביע על הבעיה.

חזור לעדכן.

הנורת בקרת מנוע זה בצורת הברז או לפחות בכיוון היא דולקת ישר שמניעים תאוטו עד שמכבים.

והנורה של הtcs היא נדלקת ונכבת מתי שבא לה... כשהיא נדלקת המנוע נותן דחיפה קטנה כזאתי בכוח וחוזר לקדמותו(מצב נסיעה רגיל והנורה עדיין דולקת) הבנת? והייתי במוסך של מזדה הם פירקו חצי אוטו ולא מצאו את מקור הבעיה של שתי הנורות האלה.

אני יודה לך מאוד אם תוכל לעזור לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דולקת לך נורה כזאת?

checkenginelight.jpg

בכל מיקרה, צריך להתחבר לסורק תקלות כדי לדעת איזה קוד תקלה מופיע במחשב ניהול מנוע.

פנה למוסך מורשה אחר לאיתור התקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת TCS היא בקרת משיכה,ז"א כאשר חיישני הגלגלים (אותם חיישנים המשמשים את ה ABS) מזהים פירפור באחד הגלגלים הקדמיים היא חותכת את הספק המנוע.

כאשר המערכת נכנסת לפעולה בזמן נסיעה התחושה היא שהרכב נחלש (חותך) ואח"כ מאיץ שוב.

מנסיון בפרמסי המערכת עובדת די הרבה יחסית לרכב עם הספק כזה (מצביע על עליבות העברת הכוח של הרכב הזה לכביש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אנשים במוסך אמרו שהיה איזה נתק בצמה וסידרו את זה כיביכול המנורות ניכבו בערך ליום אחד ואחרי יום המנורת בקרת מנוע ממשיכה להידלק כל הנסיעה והמנורת tcs גם נדלקת אבל הפעם שהיא נדלת לפעמים מרגישים חנק ואז האצה קטנה ולפעמים לא מרגישי כלום היא רק נדלקת וישר נכבת .

במוסך עכשיו אומרים שהם ישלחו את המחשב לבדיקה שיכול ליהיות שיש בוא בעיה.. זה יכול ליהיות?

בקשה עזרה דחופה.

תודה, מאור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5803 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...