Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמן גיר - פיג'ו 309 92

ferez
שימו לב! השרשור הזה בן 5800 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב\בוקר טוב :)

עקב התנהגות לא חלקה של הגיר, החלטתי ליזום החלפה של השמן (מי יודע גם מתי החליפו פעם אחרונה).

מספר שאלות יש לי:

1) כיצד מתבצע התהליך ברכב הספציפי שלי?

2) באיזה שמן עלי להשתמש (הרכב בן 16, 1600 סמ"ק ועבר 130,000 ק"מ)?

3) מחיפוש פעם (היום משום מה לא מצאתי) נתקלתי בהודעות שטענו שהחלפת שמן בגיר של רכב ישן יכולה לגרום לתקלות בו. האם יש משהו באמירה הזאת?

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבת אם מדובר בידני או אוטומטי.

בעיקרון אם שמן הגיר שמוחלף גם אם חדש אינו מתאים לצמיגות לפי היצרן זה עלול להיות מתכון לצרות אך זה לא מחייב.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלפה עצמית של שמן הילוכים אוטומטיים, עדיין נותרת כמות שמן ישן בממיר המומנט שאותו אינך מרוקן ולאחר מילוי שמן חדש בתיבת ההילוכים הוא יתערבב עם השמן הישן שבממיר המומנט וכך בצעת חצי עבודה.

לכן, לדעתי, כדאי לבצע החלפת שמן תיבת הילוכים אוטומטית אצל מקצוען (כמובן שזה יקר יותר).

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמועות ששמעת על בעיות לאחר החלפה הן בגיר אוטומטי.

אצלך אתה יכול להחליף שמן ללא חשש.

בתמונה אתה יכול לראות את פתח המילוי של השמן:

attachment.php?attachmentid=64685&d=1151957044

נלקח מכאן

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=120947&highlight=309

אם תעיין בשרשור הנ"ל תוכל לראות שיש מקורות שונים בספרות שמדברים על סוגי שמנים שונים. אני עבדתי אז עם היינס ושמתי שמן מנוע 15-40 ללא נפגעים לכוחותינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי היינס ורשום שם סוג השמן, אבל הבנתי שבדיוק כמו כל שמן אחר, הצמיגות של השמן שימולא משתנה לפי קריטריונים מסויימים (קילומטראז', גיל הרכב וכד'). אז לפי מצב הרכב שלי, איך אני יודע בדיוק איזה סוג שמן למלא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אתה יכול לעשות כשאתה ממלא את השמן בגיר. זה מה שאתה רואה בתמונות שאני צילמתי, וששמתי כאן את הקישור.

לרוקן, אתה פותח בורג בתחתית הגיר. אני לא רוקנתי אז אני לא יודע לענות לך איזה, אבל אחד מהחברים כאן שמצוידים באוטודאטה יכול לצרף שרטוט שמראה היכן נמצא הבורג. נדמה לי שיש בורג עבה בשביל זה בתחתית הדיפרנציאל, מתחת לציריה השמאלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אוקיי, חיפשתי בנרות שמן 75W80 לגיר ידני כמו שרשום בהיינס אבל לא מצאתי באף חנות, לכולם יש רק 80W90 או 85W90.

האם אני יכול להשתמש ב-80W90 למשל, במקום מה שרשום בהיינס? (אגב חנן, השמן שהשתמשת בו הוא לדגמים עד 87', בסוף הספר בעידכונים רשום שצריך להשתמש ב-75W80 בדגמים ה"חדשים" יותר).

ושאלה אחרונה, האם חצי-סינטטי יהיה בסדר או שכדאי מינרלי\סינטטי מלא?

חג שמייח:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5800 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...