Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בנושא היברידיות - מעוניינים בטויוטה פריוס

dbx22
שימו לב! השרשור הזה בן 5837 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עקב מחירי הדלק העולים והרכב הישן שיש לנו, אנחנו מתעניינים במשפחה בטויוטה פריוס.

כמה שאלות:

1. שווה לקנות את הדגם הנוכחי? אמור לצאת דגם חדש בקרוב ששווה לחכות לו?

2. מה מחירי הטיפולים והביטוח? רחוקים מרכב רגיל כדוגמת קורולה?

3. שמעתי משהו על הנחה במיסוי בשנים הקרובות על רכבים היברידיים. מישהו יכול להגיד לי מתי זה יהיה וכמה תהיה ההנחה?

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקום להודעה הזו הוא בייעוץ, לא בכללי,

בכל מקרה,

כל הידניות עם המנועים הקטנים מ-1.5 הרבה יותר חסכוניים מכל דבר שילוב אחר.

מצד שני, רכב לכל המשפחה לא יכול להיות אוטו כזה.

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיריוס עושה 24 ק"מ לליטר כמו שאני מצמיח כנפיים וקופץ מהחלון,

המנוע החשמלי מסיע את הרכב עד למהירות מסויימת(30 או 50, לא זוכר בדיוק, ל-5 ק"מ בדיוק) ומשם המנוע החשמלי יושב בצד והמנוע בנזין עובד.

ככה שבכל אופן, במהירות שיוט בכביש בין עירוני, יש לך גיר אוטומט ומנוע 1500 המפיק 76 כ"ס.

בנסיעות עירוניות יש לו יתרון, אבל הוא מאבד הכל כשעוברים את ה-70 קמ"ש

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי לרכוש רכב היברידי זה בזבוז כסף.

המימדים של טויוטה פריוס משתווים לכול משפחתית 1600,

בהפרש שצריך לשלם על רכב ההיברידי(111000-147000)= 36 אלף שקל, אפשר לקנות (36000/6.4)=5625 ליטר בנזין.

אם ניקח לדוגמה את טויוטה קורולה החדשה שעוברת 14.5 קילומטר לכול ליטר בנזין, נגיע למסקנה שבהפרש מחיר של שתי המכוניות אפשר לנסוע חינם כמעת 82 אלף קילומטר (5625*14.5) וצריך גם להתחשב בזה שרכב היבירדי גם צורך דלק (23.5 קילומטר לכול ליטר) אם נתחשב גם בזה(( 14.5-23.5)*5625) נוכל להגיע למסקנה שבהפרש בין רכב היברידי לרגיל אפשר לנסוע חינם 133 אלף קילומטר!!!!!!!!!!!!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש יודע כמה הפריוס עולה , וגם כל החישובים האלה לא ממש מעניינים אותי ,

אבל החסכון בא בעיקר בעיר , וזו כנראה גם מטרתו העיקרית של הרכב.

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה הכול טוב ויפה, אבל אף אחד לא ענה לי אפילו על שאלה אחת ממה ששאלתי

אלה הדברים שמעניינים אותי לדעת.

ומה שאתה אומר על ההפרשים בין פריוס למשפחתיות אחרות לא ממש צודק, תתחשב בזה שהמחיר של הדלק כל הזמן עולה.

זאת הסיבה שאני מתעניין בפריוס. ומניסיון של חבר של אבא שלי שיש לו פריוס כבר שנה, הצריכה בממוצע היא 5 ליטר ל100 קילומטר, והוא נוהג כמו מטורף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.אם אתה מכיר אנשים שיש להם פריוס אז למה אתה שואל אותנו,תיתן לנו תשובות שנלמד.

2.אם אתה נוסע בכבישים מהירים,שאני תל אביבי נוסע באיילון כמה פעמים ביום,מכונית דיזל הרבה יותר חסכונית.

3.יש הטבות ממשלתיות ויהיו יותר הטבות.

4.יש מחקר חדש שהמנוע החשמלי גורם לקרינה מגנטית לא בריאה.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחברה שאני עובד בה יש שני פריוסים ולי יש סיוויק הייבריד.

פריוס רכב מדהים,נהגתי בה, חזק וגם מהיר.

יש הרבה משחקים,ממש לא משעמם לנסוע ברכב.מאוד אמין.שני הרכבים מזמן עברו את 70000 ק"מ ושום בעיה.רק טיפולים שותפים.

הרכב מתאים להיות משפחתי ויעמוד בכבוד בכל מטלה.

הרכב מהיר וחזק. בטיול לרמת הגולן הוא נתן בראש להרבה רכבים.

סה"כ יש לו איזה 130 כ"ס נדמה לי.

הרכב הזה גם הצהרה לכל הסובבים אתך,אז צפה לשאלות...

אתה תעבור בקלות את 20ק"מ/ל.

וגם 1000 ק"מ על טנק של 50ל"

וכמעט שכחתי....אתה תורם לאיכות הסביבה:wave:

נ.ב. הקרינה של טלפון סלולרי גדולה פי 30 מהקרינה של רכב הזה....

Talbot Horizon->Seat Ibiza->Mazda 121->Toyota Yaris->Toyota corolla->Toyota Runx->Honda Civic--Mazda3 2.0 Spirit

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.אם אתה מכיר אנשים שיש להם פריוס אז למה אתה שואל אותנו,תיתן לנו תשובות שנלמד.

2.אם אתה נוסע בכבישים מהירים,שאני תל אביבי נוסע באיילון כמה פעמים ביום,מכונית דיזל הרבה יותר חסכונית.

3.יש הטבות ממשלתיות ויהיו יותר הטבות.

4.יש מחקר חדש שהמנוע החשמלי גורם לקרינה מגנטית לא בריאה.

אם הבנאדם שיש לו פריוס היה עושה לה טיפול הייתי יודע. וחוץ מזה אני שואל עוד אנשים.

בנוגע להטבות, ידוע מתי הן יהיו?

רוב הנסיעות שלי הן לא בכבישים מהירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנה הבאה אכן תצא הפריוס החדשה:

http://www.hybrid-cars.org/wp-content/uploads/2008/02/2009-prius-conceptualization.jpg

וזה יהיה רכב מדהים. אך כרגע איננו יודעים מה יהיה מחירו. אם יהיה גבוה מאוד, אזי כנראה לא תהיה השפעה על פריוסים הנוכחיים. אבל אם ישאר באותה הקבוצה, אני צופה לירידת ערך לא קטנה.

אני מסכים לגמרי עם דניאל1983, אכן לא שווה לרכוש את הפריוס החדשה ב-147+ K. ניתן למצוא יחידות משומשות בסביבות 110 K ולפי מה שלמדתי מהפורומים של חו"ל, הן עדיין אמורות להיות אמינות. אך בכול זאת מדובר על הימור לא קטן. אולי כדאי להמתין עם פריוס עד לשנה הבאה. אזי גם יתברר לאן הולך שוק הדלק. ישנן הערכות שבקרוב המחיר יגיעה ל-12 ש"ח לליטר אוקטן 95 וזה מאוד ישפיעה על כול המאזן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי לרכוש רכב היברידי זה בזבוז כסף.

המימדים של טויוטה פריוס משתווים לכול משפחתית 1600,

בהפרש שצריך לשלם על רכב ההיברידי(111000-147000)= 36 אלף שקל, אפשר לקנות (36000/6.4)=5625 ליטר בנזין.

אם ניקח לדוגמה את טויוטה קורולה החדשה שעוברת 14.5 קילומטר לכול ליטר בנזין, נגיע למסקנה שבהפרש מחיר של שתי המכוניות אפשר לנסוע חינם כמעת 82 אלף קילומטר (5625*14.5) וצריך גם להתחשב בזה שרכב היבירדי גם צורך דלק (23.5 קילומטר לכול ליטר) אם נתחשב גם בזה(( 14.5-23.5)*5625) נוכל להגיע למסקנה שבהפרש בין רכב היברידי לרגיל אפשר לנסוע חינם 133 אלף קילומטר!!!!!!!!!!!!!!

נו באמת.

הממדים של הפריוס מתקרבים יותר לשל משפחתית גדולה, והיא גם מאובזרת יותר מהמשפחתיות הנמכרות ב-111000 (בקרת אקלים, מערכת שמע עם מחליף דיסקים, שליטה מההגה, מסך מגע ועוד), כך שבפועל אפשר לומר שאתה מקבל תמורה שוות ערך לשל מכוניות במחיר 125 אלף שקלים, נניח. עכשיו קח את החישוב שלך ותוסיף לו ירידת ערך וטיפולים (לפריוס טיפולים זולים מאוד, לידיעתך) ותקבל שההפרשים יורדים אפילו עוד. בשורה התחתונה תקבל מקסימום 3000 ליטר בהפרש, שאותם מכסים בקלות תוך לא הרבה זמן - תלוי בנסועה שלך. ועוד לא דיברתי על איכות החיים העדיפה והחסכון שבתוך העיר ועל התחושה הירוקה שמציפה אותך בעת הנהיגה בפריוס :wink:

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורסם בחדשות של וואלה, שמכוניות הברידיות מסרטנות בגלל קרינה אלקטרו-מגנטית.

הנה לינק: http://news.walla.co.il/?w=//1273977

כך שממליץ לקחת את זה לשיקול.

ניתן לרכוש מד קרינה אלקטרו-מגנטית ולמדוד לבד, כדי לבדוק האם יש אמת בדבר. כך בזמן נסיעת מבחן, אפשר למדוד את השדות. עלות מד כזה כ-1000ש"ח בארץ. מומלץ!

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SRONIS אתה קצת טועה, המימדים של פריוס קטנים כמעת מכול משפחתית רגילה (באורך וברוחב) רק בסיס הגלגלים קצת יותר גדול, ולא סתם סיוויק היברידית עולה כמוה והיא נחשבת למשפחתית.

בקשר לטיפולים חשוב לציין שאת המצברים צריך להחליף אחרי פרק זמן מסוים( 5 שנים בערך) ומצברים חדשים עולים כמעת 10000 שקל, מנוע הבנזין שמותקן ברכב דורש בדיוק את אותם טיפולים כמו מנוע בנזין רגיל.

בקשר לתחושה הירוקה, המצברים הישנים שיגיעו לסוף חייהם ויזרקו, יזהמו את האדמה והאויר בצורה די משמעותית, אני לא חושב שמישהו ידאג למחזר אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחקר שבוצע בארה"ב העלה שכאשר לוקחים בחשבון את כל מחזור החיים של הרכב משלב ההרכבה ועד הפירוק מחזור, הפריוס נמצאת באחד המקומות האחרונים מבחינת העלות הכוללת.

העלות האדירה של הטיפול במצברים שלה עולה הרבה יותר מסך כל החיסכון שהרכב כביכול חסך במשך כל ימי חייו על הכביש.

על פי אותו מחקר אפילו ההאמר H3 בסופו של תהליך ידידותי יותר לסביבה מאותה פריוס.

ירוק - רק לצרכי PR, הפריוס בעתיד יהיה מפגע סביבתי לא קטן.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5837 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...