Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי i30 1.6 דיזל אוט'

Enzo
שימו לב! השרשור הזה בן 5300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הייתם ממליצים על הרכב הנ"ל למישהו שנוסע סביבות 30k בשנה?

או שעדיף בכל זאת בנזין?

שמעתי גם על תקנות זיהום אויר חדשות שיהיו לטובת הבנזין, האם זהו שיקול שכדאי להוסיף לרשימה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ על הדגם הספציפי הזה גם למי שהנסועה שלו נמוכה יותר.

המומנט הגבוה שלה גורם לה להיות זריזה מאד,בעיקר בתאוצות ביניים,בשילוב חיסכון בדלק.

הדיזל הינה הגירסה המוצלחת ביותר של ה I30 והיא עדיפה על גירסת הבנזין במרבית הפרמטרים-רק חבל שדגם הדיזל מגיע רק ברמת הגימור הבסיסית.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה רק בסיסית?

אני זוכר שראיתי בקטלוג ובאינטרנט גרסת 2 ליטר טורבו דיזל מאובזרת (ידנית בלבד, אוטומטית ב-1.6).

הפסיקו למכור אותה כל-כך מהר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-i30 דיזל עדיפה על גרסת הבנזין מבחינת נוחות נסיעה, ביצועים ותחושה כללית.

לטעמי, גם לקוח שהנסועה שלו נמוכה צריך להעדיף אותה על פני גרסת הבנזין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה התרשמתי ממבחני הרכב בחו"ל שגרסת הדיזל מוצלחת יותר.

אבל אם נוסיף למשוואה את מחירי הסולר שעולים בהתמדה ותקנות זיהום אויר שצריכות להיכנס בארץ,אשר למיטב הבנתי יעדיפו רכבי בנזין, עדיין משתלם לרכוש את הדיזל?

יש למישהו מושג לגבי המקבילה שלה, קיה סיד, עם איזה מנועים ותיבות הילוכים ובעיקר מתי היא תגיע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

מעלה את הנושא מעמקים :)

יש למישהו עוד ניסיון עם דגם דיזל ? שווה בכלל היום עם מחירי דלק העדכניים ?

לנוסעה מעל 15-20 אלף לשנה בממוצע?

איך הדגם הספציפי ? נדמה לי או שזה דיזל עם אוטומט הזול מהקיימים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שזה מומלץ, עם המחיר המטורף של הסולר וגם התחזוקה של מנוע דיזל.

מחיר מטורף זה לא, הכי זול שמצאתי זה 6.48 שהיום אני מתדלק, דלק איכותי (סונול), בשביל היום זה ממש לא מטורף.

אבל בלי קשר, בשביל 15 אלף ק"מ לשנה, עדיף בנזין, המכירה תהיה יותר קלה, ולא בטוח שלאורך זמן זה ישתלם (המחירים כרגע עולים בהתמדה)

ידוע שהדיזל של I30 מוצלח יותר, אבל בחישוב כללי, אתה צריך להחליט מה חשוב יותר.

אנשים שעושים מעל 30 אלף ק"מ בשנה (כמוני, אני עושה כמעט 40 אלף) יכולים בבטחה להשתמש ברכב דיזל.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה תחזוקה יש למנוע דיזל?

הדבר היחיד שאני מתחזק במנוע זה פילטר סולר שהולך לי בזמן האחרון כמו גרעינים, וגם זה בגלל שאני מתדלק בביו דיזל שמוציא במהירות את כל הג'יפה מהמנוע. באותה מידה יכלתי להמשיך לתדלק בסולר, לממן את האויבים שלי ולהישאר עם הזבל בתוך המכונית.

הדיזל שווה ולו רק בשביל האופציה להשתמש בדלק תחליפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

טוב אז ככה.

אחרי כמעת חודשיים אם הרכב הנ"ל (עברנו ביחד 3000ק"מ) להלן התוצאות:

צריכת דלק:40ליטר סולר במחיר 5.4 ש"ח לליטר מספיקים ל740 ק"מ (מהירות נסיעה 100-110 ק"מ/שעה

אגרת רישוי:1340ש"ח

ביטוח חובה: 1470ש"ח

ביטוח מקיף: 2370 ש"ח

טיפול כל 15000 ק"מ (אחרי שיחה אם מוסך מורשה התברר שהעלותו 440 ש"ח)

לשיקולכם :שווה או לא

אגב אני נוסע 20-25 אלף ק"מ בשנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...