Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על וולוו s60 שנתון 2001 אמינות/סחירות

rny
שימו לב! השרשור הזה בן 5830 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, מברר בשביל חבר ,

ברצונו לרכוש וולוו s60 שנת 2001 , רציתי לברר עלות טיפולים מינוס פלוס

,אמינות בשנה הזו, בטיחות ומה הרינג'קט העיקרי אם יש ברכב הנ''ל

אגב אני שואל לגבי כל הדגמים בשנה הזו אין דגם ספציפי כי עדיין לא מצאנו,

תודה רני,

מתנייד על קינג שחור 06 עם צריכה דלק של האמר H2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

יש לנו במשפחה אחת Volvo s60 דגם se(או בעברית פשוטה הדגם הכי פשוט ללא הטורבו).

המכונית כבר כמעט שנה אצלנו בסך הכל מרוצים ממנה ביותר.

לגבי האמינות חוץ מכיוון פרונט והחלפת מצבר(וטיפולים שוטפים כמובן) לא עשינו כלום, אבל יש הסתייגות קלה:

שמעתי מרבים(גם מאיש שעובד במאיר) שהטורבו(דגמי GLT ו T5) לא אמין בשנתון הזה, בגלל זה בחרנו בדגם הפחות מאובזר ללא הטורבו, אבל יש לציין שדגם זה ללא גלגלי מגניזיום וללא רדיו דיסקים(כאילו המערכת לא קוראת בכלל דיסקים רק את חתיכות הפלסטיק האלה שנכחדו לפני שנים רבות) ולא ניתן להתקין צ'יינגר(הסבירו לי למה אי אפשר אבל לא הבנתי:oops:) והפיתרון היחיד הוא קניית פאנל של דגם GLT, שלא מצאתי בארץ.

בטיחות: האוטו די בטיחותי(וולוו=בטיחות, או לפחות זאת הסטיגמה), עם 4 כוכבים ב NCAP ו 6 כריות אוויר ואם אני לא טועה עם מערת מניעה החלקה(אני בטוח שיש איזה מערכת בטיחותית אבל אינני זוכר את תפקידה) אבל ללא ESP(למרות שבגולף מנוע 2000 שנת 2001 שקדמה לוולוו היה לה ESP ודי נדהמתי כשגיליתי שיש).

לגבי סעיף הסחירות, כשרצינו לקנות וראיתי את המחירון פשוט נדהמתי.

לשם השוואה לגולף מאותו שנתון יש מחירון הרבה יותר גבוה, ולא לשכוח שב 2001 הגולף עלתה משהו כמו 110,000ש''ח, לעומת הוולוו שעלתה בסביבות 190,000.

אבל מצד שני לבמוו 318 יש מחרי מחירון יותר מבייש מהוולוו, אבל לעומת זאת הבמוו נמכרות הרבה(אבל הרבה) מעל המחירון לעומת זאת הוולוו מתחת.

לסיכום לא הייתי מגדיר את הרכב כרכב כסחיר, אבל לפי דעתי פרמטר הסחירות צריך להיות בסוף סדר החשיבות בקניית הרכב, במיוחד אם הרכב שמור, מטופל ובעל ק''מ סביר. בסוף תמצא מישהו שיקנה אותו(כמו שאני חיפשתי אחת, וחבר שלך מחפש אחת, אז בבוא העת וירצה למכור אותה הוא ימצא את זה שרוצה לקנות).

אישית הייתה לי התלבטות בין הוולוו לבמוו 318 ופאסאט(שנתון 2002/3)

לבסוף החלטתי ללכת על הוולוו מכמה סיבות:

1. לא התחברתי לפאסאט בכלל(אין לי מושג למה- אולי כי היא נראית כמו צפרדע).

2. תנסה למצוא במוו עם ק''מ הגיוני ועברה פחות מ 4 ידיים.

3. עלויות האחזקה של הבמוו די גבוהות(כולל חלפים), מה שגם שייצור הוולוו החל ב 2001 לעומת הבמוו ב 1998, מה שאומר

שהוולוו יותר חדשה.

חסרונות הוולוו:

1. די צפופה מאחור.

2. חוסר אבזור(טאסות מכוערות בטירוף, והעדר מערכת קוראת דיסקים אבל לעומת זאת יש כמה פיצ'רים נחמדים כמו שליטה מההגה על המערכת, כפתור הנועל את הדלתות מבפנים).

3. אין הרבה ביקוש לרכב(בלשון המעטה).

4. הגה ענק ותנוחת נהיגה די נמוכה.

לבסוף הייתי ממליץ בחום לחבר שלך על הרכב כי הוא תמורה מעולה למחיר שלו, והייתי ממליץ לו לחפש בסבלנות אחד דגם SE מקסימום יד שנייה ו 150,000 ק''מ.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הקישוריות, אבל במקרה של ישראל הן אינן רלוונטיות. כי הרי אנחנו פה לעיטים מתעסקים עם הגרוטאות וניתוני היצרן לגבי הרכב שעבר איזה 100 K ויש לו תקלות נראות ובלתי-נראות מפה עד להודעה חדשה הם בגדר ההמלצה בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחזקה יקרה מאוד

בעיקר טיפולים של המוסך.

אוטו ללא שוק ונסחר הרבה מתחת למחיר מחירון.

נניח לבן אדם לא בא רכב יפני משומש כי הוא רוצה להראות מכובד. הוא בוחן 2 אופציות: וולוו S60 משנת 2002 למשל ב-60.000 מול איזה רכב יפני חדש ב-120.000. ונניח שהטיפולים של הרכב היפני הם זולים והאמינות היא יוצאת דופן וגם קצת יותר חיסכוני מוולוו בצריכה. אבל האים כול הנ"ל מצדיקים את ההפרש של 60.000? האים הטיפולים יקרים ככול שיהיו בכלל יגיעו לסכומים כאלה?

ואגיד יתרה מכך. נניח ואדם התפשר על היוקרה והלך על הרכב היפני משומש והגיעה לאיזה מגרש או סוכנות. האים לא היו מקרים שמכרו רכבים כאלה שהתהפכו, הוחזרו מאובדן כללי ודברים כהנה וכהנה? אזי יתכן מאוד שירכוש את הדגם שזוכה לשבחים וכול העדר הולך על זה, אבל בסוף יוציא על טיפולים יותר מוולוו המושמצת.

אגב, אני בהיותי הצרכן של רכבי העדר הייתי ישר בא ומבקש רכב ליסינג עם מקות והנחה של 40% מהמחירון, כך שלא יעבדו עליי לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5830 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...