Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה ספורדית מעצבנת - סיטרואן ZX[עריכה=ZX 1993 מסרב להניע למרות שיש ניצוץ]

HFturbo
שימו לב! השרשור הזה בן 5789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ZX AURA 1.6 אוט' מודל 1993

הרכב תקין לחלוטין (לפחות לכאורה), לא שותה דלק יתר על המידה, לא מים ולא שמן ואפילו לא מעשן שום צבע.

בשנה האחרונה הופיעה לה תקלה מעצבנת במיוחד, שמופיעה לעיתים ללא כל התרעה והנה היא לפנייכם:

הרכב מסרב להניע. יש ניצוץ ומגיע דלק והרכב עומד בסירובו.

אם הרכב עמד בלילה נאמר, והוא קר לגמרי - יניע מייד ללא כל בעיה.

אם עצרתי לתדלק נאמר, והרכב חם יחסית - גם יניע ללא כל בעיה.

אך אם נסעתי, הגעתי נאמר לחבר, נכנסתי אליו לשעה או שתיים ואנסה להניע - יש מצב שהתקלה תופיע.

התקלה מופיע מתי שבה לה, כאמור אך ורק כאשר הרכב במצב חצי חם חצי קר.במקרה כזה יש להמתין עד שהרכב קר לחלוטין ואז ישוב להניע כמו גדול.

נבדק במוסך מורשה לאורך תקופה ולא נמצאו ליקויים כלשהם, וכמובן שגם לא נתקלו לטענתם בתקלה לאורך שבועיים שהרכב שהה אצלם (חוקי מרפי..)

לגרור את הרכב כשהתקלה בעיצומה אין ממש טעם כי עד שהמוסך ייגש לרכב - הכל ישוב לתקינות (מנסיון מתסכל..)

למי יש רעיון? או אפילו יותר טוב - נסיון עם מקרה דומה שנפתר בהצלחה?

תודה חברים

HFturbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

החלק הראשון שהייתי מחליף הינו יוניט חום מנוע,גם בגלל היותו זול,וגם בגלל סבירות גבוה שזוהי התקלה.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקלה זהה שהייתה לי עם סובארו גאסטי בזמנו, מודל 92, מנוע 1.2 קרבורטור, נפתרה על ידי החלפת כבלי הצתה לפירמה איכותית , פתר את בעיית ההנעה הרנדומלית אשר הייתה לי.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את המנוע של הzx טוב

תן קצת יותר פרטים - מה בדיוק הכוונה לא מניע - מניע ומגמגם , מתחיל וכבה , לא מראה שום סימני הנעה כלל ?

לרכב משאבת דלק חשמלית ? הוא אינגקשן ? יש מחשב מנוע ?

כאשר מתחילה הבעיה - בדוק לחץ דלק (אם מדובר במשאבה חשמלית) אולי מגיע דלק אבל הלחץ לא תקין

יכול להיות שיש ניצוץ אבל יש בעיה בתזמונו - בדוק עם אקדח פלאש

יכול להיות שכיוון השסתומים לא נכון ובטמפרטורה מסויימת הרכב לא יניע

אולי יש לך בעיה עם הצוק האוטומט ובטמפרטורה מאוד מסויימת הוא מציף בדלק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי בדיוק את אותה התקלה ב-AX שהייתה ברשותי (אני מניח שמדובר בהזרקה חד נקודתית).

גם אני סבלתי ממנה זמן רב ולא הצלחתי לאתר את מקור התקלה.

לבסוף הצלחתי :-)

תנסה את הדבר הבא: כאשר אתה לא מצליח להניע, פתח את מכסה המנוע, תפוס את החוט של חיישן ההצתה (נמצא על הבלוק, מתחת לסעפת הפליטה) ותן לו כמה משיכות קלות. נסה אח"כ להניע.

אצלי ה"טריק" עבד באופן קבוע, עד שהגעתי להחליף את החיישן כמה שבועות לאחר איתור מקור התקלה.

בהצלחה 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי בדיוק את אותה התקלה ב-AX שהייתה ברשותי (אני מניח שמדובר בהזרקה חד נקודתית).

גם אני סבלתי ממנה זמן רב ולא הצלחתי לאתר את מקור התקלה.

לבסוף הצלחתי :-)

תנסה את הדבר הבא: כאשר אתה לא מצליח להניע, פתח את מכסה המנוע, תפוס את החוט של חיישן ההצתה (נמצא על הבלוק, מתחת לסעפת הפליטה) ותן לו כמה משיכות קלות. נסה אח"כ להניע.

אצלי ה"טריק" עבד באופן קבוע, עד שהגעתי להחליף את החיישן כמה שבועות לאחר איתור מקור התקלה.

בהצלחה 8)

אכן, בתקלה דומה שהייתה לי בלנצ'יה לפני מספר שנים - מקור הבעייה היה בסנסור שעל הפולי.

אבל כאשר יש בעיה בסנסור הזה (לפחות בלנצ'יה) אין ניצוץ ובסיטרואן יש ניצוץ ולכן שללתי.

המנוע המדובר הוא גרסת ההזרקה החד נקודתית של מנוע ה-1.6 אלומיניום המוכר מה-309, 405 או BX וכו'

סנסור טמ"פ מים נשמע בהחלט מבטיח, ייבדק בהקדם.

HFturbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OK

חיישן חום מים פורק היום והוחלף בחדש.

על הדרך גיליתי שהסנסור מאווררים שצמוד אליו (שקע חום) שבור והוחלף אף הוא.

על הדרך נתקלתי באלתור מעצבן שעשה כנראה המוסך המורשה שטיפל (דגש על לשון עבר) ברכב עד עתה:

שקע חיישן טמפ' אויר היה מנותק מהחיישן שבסעפת, וחובר לחיישן שאינו תואם לרכב שפשוט הונח בתא המנוע בלי להיות מוברג לכלום.. 5 דקות אח"כ נרכש חיישן חדש, הורכב במקום המקורי והשקע חובר אליו בדבאי!

מילאתי מים ירוקים, ניקזתי אויר והרכב נוסע בסדר.

נקווה שהבעיה תפתר בזה.. נחכה ונראה מה יקרה...

לשאלה מה הקשר בין חיישן חום מים ליכולת להניע, בלנצ'יה שלי לפחות, הייתה תקלה בחיישן כזה שגרמה לרכב לא להדלק כשהיה חם. החיישן עבד בסדר כשהיה קר, אבל כשהיגיע לטווח מסויים בטמ"פ העבודה הקריאה שלו הייתה משתבשת כאילו בחוץ 40- מעלות. כשזה היה קורה הרכב היה פשוט מציף את עצמו ומסרב להניע אם כובה כשהיה חם.

HFturbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

מעדכן:

בסופו של יום, התקלה נבעה מבידוד לקוי של שקע החיבור לחיישן הדד פוינט של הפולי.

השקע נח באופן טבעי על הגיר, ובשל הבידוד היה מקצר ספורדית ולא מאפשר הנעה.

זה עדיין לא מסביר איך היה ניצוץ קיבינימט, אבל מרגע שהוחלף הבידוד התקלה נעלמה לבלי שוב.

לידיעתכם

HFturbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...