Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו טיפטרוניק, והאם השימוש בהעברה ידנית של הילוכים מזיק או לא

Barakm22
שימו לב! השרשור הזה בן 5919 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דבר ראשון שלום לכולם אני בן 17 וחצי נהג חדש כמובן על המאזדה 3 של אבא :)! אני מקווה שאני אהנה פה ואנסה להשתתף כמה שיותר בפורום!

עכשיו לשאלה שלי, במאזדה 3 כידוע יש מנגנון טיפ-טרוניק שהוא כאילו הילכום בלי קל'ץ, עכשיו השאלה שלי היא נגיד לפעמים אני בירידה קטנה בעיר, אז אני מעביר לטיפטרוניק להילוך 2 ואז ההילוך בולם את האוטו והוא לא מגביר לי מהירות בירידה או למשל אני ברמזור אז אני מעביר לטיפטרוניק ומעביר הילוכים ידני בשביל להאיץ יותר מהר וגם כשאני מתקרב לרמזור מרחוק (והוא אדום) אני מאט עם הבלם וההילוכים ביחד כי הבנתי שזה יותר בריא לאוטו כלומר יותר בריא לברקסים. עכשיו מה, בזמן האחרון אני שומע מלא דעות על זה, אחד אומר לי זה בסדר ככה לזה האטו בנוי השני אומר לי זה לא בריא לאוטו כי זה לא בדיוק כמו באוטו ידני אלא זה מנגנון שונה שלא ממש בריא לגיר וכל זה ואני לא יודע מה נכון, בכלס זה בסדר כשאני מעביר לטיפטרוניק שאני נוהג איתו או שזה באמת לא בריא לאוטו כי בתכלס הוא אוטומט ולא גיר רגיל?

תדוה לעזורים! וד"א אם אפשר איזה אתר שמסביר על המנגנון הזה של הטיפטרוניק... ושוב תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בעיקרון עדיף לשחוק את הבלמים ולא את הגיר

כמה עולה לעשות בלמים ?

וכמה עולה גיר ? (רמז - פי 10 ומעלה)

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום יום לא מורידים הילוכים עם טיפטרוניק, ברוב המערכות[חוץ ממאזדה/VW?] ההילוכים יורדים באופן עצמאי[למעט ירידה מהר, ששם חובת הנסיעה בהילוך נמוך],

מצד שני, גם אי אפשר לנסוע עם טיפטרוניק, האוטו לא מחזיר לך תחושה, ופשוט לא מהנה.

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפ טרוניק עדיף לשימוש בעליה קשה מאוד ולא לפני כל רמזור, האטה או פס האטה ;)

עדיף לא להשתמש בטיפ טרוניק בשימוש יום יומי קבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לא להשתמש בטיפ טרוניק בשימוש יום יומי קבוע.

למה?

השימוש בטיפטרוניק בא במקום משחקי גז וקיקדאון מיותרים. החלפת הילוכים בעזרת הידית לא גורמת ליותר בלאי מהחלפת הילוכים שלא בעזרתה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, הבעיה בתיבות אוטומטיות רגילות היתה (למיטב זכרוני) שהורדה ידנית "משגעת" את המחשב, וזה גורם לבעיות בהחלפת הילוכים אוטומטית מאוחר יותר. היות והמחשב בטיפטרוניק מיועד לקבל החלפות הילוכים ידניות, לא אמורה להיות בעיה עם זה.

העניין של שחיקת הגיר אכן קיים, אבל הוא לא משמעותי היות והגיר אמור להוריד הילוכים לבד. יכול להיות שהוא מוריד בסל"ד נמוך יותר כדי לצמצם את השחיקה הזו, והורדה ידנית לא מצמצמת אותה. מדובר בהבדל זניח אם קיים בכלל.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה?

השימוש בטיפטרוניק בא במקום משחקי גז וקיקדאון מיותרים. החלפת הילוכים בעזרת הידית לא גורמת ליותר בלאי מהחלפת הילוכים שלא בעזרתה.

למה? כובע. טיפ טרוניק לא נועד להפוך רכב אוטומט לגיר רגיל. נקודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המחשב אינו מהסוג ה"לומד" - אך תשגע אותו עם החלפה ידנית? אם הוא כן מהסוג ה"לומד" - אז זה לא לשגע, אלא "ללמד", והמחשב מבצע את תפקידו נאמנה. אני עדיין לא מצליח להבין את הטענה שהעברה ידנית כורכת בחובה בלאי יותר גבוה לכל דבר, פרט לידית עצמה...

עריכה(לאלעדיקו):

כובע זו ללא ספק תשובה חכמה ומנומקת, אך חוששני שהיא עדיין לא נותנת מענה מיטבי לשאלה. אדרבא, נוצר מזה רושם, שאתה לא כל כך יודע על מה אתה מדבר, אך מנסה להסוות זאת בקביעה סתמית, אך נחרצת. מעתה אמור: אין להשתמש במצב הטיפטרוניק על בסיס יומיומי בשל: כובע. באמת...

כל אשר טיפטרוניק עושה הוא להחליף את הפקודה אשר ניתנת על ידי המחשב בפקודה שניתנת על ידי הידית (אשר גם היא, הפלא ופלא, עוברת לרוב בקרה של המחשב ולא תאושר בתנאים אשר עלולים לגרום לנזק לתיבה או למנוע).

אם אני טועה - האר את עיני. אם לא - תחסוך מיתר הפורום הודעות מלמדות כגון "כובע".

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך לגמרי לגבי הטיפטרוניק. בחלק שהתייחסת אליו דיברתי על תיבה אוטומטית ללא טיפטרוניק. היה איזה שרשור שדיברו בו על הורדת הילוכים, ומה שאמרתי מוזכר שם. אני פעם הייתי משחק הרבה עם ההילוכים (שוב- באוטומטית ללא טיפטרוניק) והיתה הרעה בביצועים של התיבה (מכות בהחלפות הילוכים, חוסר רצון לקיקדאון ועוד).

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני טועה - האר את עיני. אם לא - תחסוך מיתר הפורום הודעות מלמדות כגון "כובע".

אתה לא טועה ותשובתך מדויקת ונכונה.

יתרה מזאת, שימוש מושכל באופציה הידנית יכול למנוע שחיקה מיותרת מהגיר, לדוגמא עלייה כמו הקסטל, ישנם עומסי תנועה ולכן הגיר מתחיל לשחק בין הילוך 2 להילוך 3. הורדה ידנית ל- 2 תמנע את המשחק המיותר והבלאי שנילווה אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך לגמרי לגבי הטיפטרוניק. בחלק שהתייחסת אליו דיברתי על תיבה אוטומטית ללא טיפטרוניק. היה איזה שרשור שדיברו בו על הורדת הילוכים, ומה שאמרתי מוזכר שם. אני פעם הייתי משחק הרבה עם ההילוכים (שוב- באוטומטית ללא טיפטרוניק) והיתה הרעה בביצועים של התיבה (מכות בהחלפות הילוכים, חוסר רצון לקיקדאון ועוד).

לדעתי - אגדה אורבנית. לא חסרות כאלה בתחום הרכב בישראל. לגבי הרעה בביצועים - יכולות להיות לזה אלף ואחת סיבות אחרות.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RK, תאמין לי שאני יודע על מה אני מדבר. אבל כמו שאמרו פה "שימוש מושכל". שימוש מושכל לא אומר משחק עם ידית ההילוכים. אני צודק עד עכשיו? יש קטעים בכביש שכן צריך את זה ויש קטעים שלא. משחק עם ההילוכים להוריד/להרים, לפני עצירה, לפני רמזור אדום, לפני מעבר חציה וכו' וכו' לא מומלץ. נכון? מסכים איתי? ונכון, אם יש שימוש לנכון בתיבה זה רק מועיל לא הורס שום דבר-אולי באמת רק את הידית עצמה. אבל תלוי מה, מי ומתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר הרבה ולא אומר כלום. אני לא יכול להסכים אתך, כי אתה פעם נוספת קובע ולא מנמק. שימוש מושכל ולא מושכל - תגדיר. אם אתה משחק עם הידית לכל כיוון, זה כמו לשגע את הגיר (לא טיפטרוניק) עם דוושת הגז ו/או הבלמים בנהיגה לא חכמה, ואת זה עושים הרבה יותר, ולא במודע. "משחק", כפי שאתה קורא לו, עם ההילוכים, לפני מעבר חציה ורמזור לא גורם לשום נזק ולשום בלאי. אדרבא, הוא עוזר לשמור על המנוע בתחום יעיל להאצה במקרה הצורך, במקום לחכות עד שהתיבה תואיל בטובה להוריד להילוך המתאים, מה שמלווה בד"כ בהקפצת מספר הילוכים מטה במכה. אגב, תיבות לומדות (אפילו ה-AL4, חרף העובדה שזה לוקח לה הרבה זמן, יחסית, קולטת את הפרינציפ), מגיעות למצב שלאחר שהן זיהו את סגנון הנהיגה, הן מורידות הילוכים בזמן בלימה באופן המדמה תיבת הילוכים ידית, ללא כל התערבות חיצונית. אז שוב, מה הנזק? שוב כובע?

לגבי צריך או לא צריך - בשביל זה יש טיפטרוניק, כדי לתת לנהג לבחור אם צריך או לא צריך.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משחק זה משחק , איך להגדיר לך משחק? אני לא יודע. יש שיורידו הילוך בשביל הרעש ויש כאלה שיורידו כי צריך. אני יכול לרשום משפט 1 וזה מספיק. זה שאני ירשום הרבה שורות לא עושה אותי צודק. אני צודק? :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בואו אני אשאל עוד משהו יותר ספציפי... למה אם אני משווה טיפטרוניק לגיר רגיל של הילוכים, השימוש בטיפטרוניק הוא לא בריא לרכב? כי איך שזה נראה ההבדל היחידי בניהם שבטיפטרוניק אתה מעביר הילוכים בלי קלאץ' ובגיר רגיל אתה מעביר עם קלאץ'.

נגיד שיש לך רכב עם גיר רגיל, כשאתה רואה רמזור אדום מרחוק אתה לא תעצור מהילוך חמישי ותוריד תמהירות ל-0, עוד מהשיעורי נהיגה אני זוכר שמעבירים בהדרגה מחמישי לרביעי ואז לשלישי ואז כבר אפשר לעצור עצירה מוחלטת ולהעביר לראשון כדי שעד אז ההילוכים הם אלה שיבלמו את האוטו ולא יהיה בלאי גובר של ברקסים, אז אותו דבר זה גם הטיפטרוניק לא? גם בטיפטרוניק אני יוריד הילוכים ככה כדי שהם יבלמו את הרכב ואני לא אצטרך במהירויות גבוהות להשתמש רק בבלמים כדי לבלום את האוטו עד לעצירה. בתכלס השאלה מה ההבדל בין המערכות ידני וטיפטרוניק שהשימוש בטיפטרוניק גורם לו להיות לא בריא לאוטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5919 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...