Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מגאן דיזל 1.5

me1970
שימו לב! השרשור הזה בן 5992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

לאור ירידת מחירי הרישוי של רכבי דיזל (אך עלית מחירי הסולר במקביל אבל בכל זאת ), מה דעתכם על הדיזל המתיימרת להיות הכי חסכונית כיום . מגאן 1.5 דיזל (ידנית) .?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

לאור ירידת מחירי הרישוי של רכבי דיזל (אך עלית מחירי הסולר במקביל אבל בכל זאת ), מה דעתכם על הדיזל המתיימרת להיות הכי חסכונית כיום . מגאן 1.5 דיזל (ידנית) .?

כדאיות רכישת רכב דיזל, תלויה בכמות הנסועה השנתית.

לאחר הירידה במחיר האגרה השנתית, גבול הכדאיות לרכישת רכב דיזל עומד על כ: 25K לשנה.

כיום מחיר הסולר יקר יותר ממחיר הבנזין, אך ניתן תדלק בתחנות דלק המעניקות הנחות משמעותיות של מעל 2 שקלים לליטר, כך שבשורה התחתונה מחיר הסולר קרוב למחיר הבנזין.

הנקודה החשובה אליה יש להתייחס היא צריכת הדלק, בדוגמה הנ"ל, המגאן 1.5 צורכת כ- 1:20 בנסיעה בינעירונית! מקבילה המשודכת למנוע בנזין תצרוך באזור 1:13 בנסיעה בינערונית.

בהצלחה

עידן

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך 25K ? לפי חישוב שלי זה משתלם כבר הרבה פחות.

כיום ההפרש באגרות הרישוי עומד על 400 ש"ח לערך .. (שזה בערך 800 ק"מ ברכב בנזין ממוצע בנסיעה משולבת עירוני/בין עירוני)

אם תיקח לדוגמא: נסועה של 16K בשנה לפי 12 קמ/ל בנזין שזה צריכה ממוצעת של מרבית רכבי הבנזין היום בנסיעה משולבת תגיע להוצאה שנתית של 8133 ש"ח דלק (לפי 6.1 ש"ח/ליטר)

במגאן דיזל לפי 18 קמ/ל שזאת בערך תהיה הצריכה הממוצעת בנסיעה משולבת תגיע להוצאה שנתית של 5777 ש"ח וזה לפי 6.5 ש"ח לליטר

תוסיף את ה 400 ש"ח הפרש ברישוי (שאמור לרדת בתחילת 2008 לגמרי ...) ותגיע ל להפרש של כמעט 2000 ש"ח.

כך שבעצם הכדאיות משתלמת בכל נסועה שנתית שהיא.. (אתה יכול לעשות את החישוב גם עם נסועה של 10Kח ותגיע להפרש של יותר מ1000 ש"ח לטובת הדיזל )

אגב ראיתי לאחרונה כי הרכב הזה הפך להיות מאוד פופלרי אצל מורים לנהיגה...-

נסעתי עליו פעם אחת ומבחינת צריכת הדלק הרכב לא הסכים לרדת מ 14 /1 וזה עם דוושה דיי בריצפה.. (מקבילה בנזין לא היתה גומרת בפחות מ 1/9 באותו מסלול נסיעה עם אותם תנאי נהיגה... )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לקחת בחשבון ש:

1. רכב דיזל חדש יאבד מערכו יותר מהמקביל שלוגם בנזין, זו עובדה, פתח מחירון לוי יצחק והשווה!

2. רכב דיזל יקר יותר לאחזקה לעומת המקביל בבנזין!

כאשר משקללים יחד את כל הנתונים מגיעים לגבול שציינתי.

עידן

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לקחת בחשבון ש:

1. רכב דיזל חדש יאבד מערכו יותר מהמקביל שלוגם בנזין, זו עובדה, פתח מחירון לוי יצחק והשווה!

כאשר משקללים יחד את כל הנתונים מגיעים לגבול שציינתי.

עידן

יצחק לוי הוא סוג של שרלטן... נכון יש יחסית ירידת ערך גדולה יותר אבל כל דבר לגופו של עניין אחרי שלוש שנים דיזל שעשתה רק 50K היא עדיפה עשרות מונים על בנזין שעשתה את אותה הנסועה.. הרי למנוע בנזין בלאי גבוה יותר... על אחת כמה וכמה אחרי 5 שנים.

בעניין הטיפולים.. - פרט לפילטר סולר שהוא החלק היקר יותר בטיפול אין שינוי מהותי בטיפולים...

בקיצור עצה שלי לפותח השירשור - רכב מצוין , אם אתה רוצה לחסוך , ולא אכפת לך שיש דוושה שלישית זאת עיסקה מצויינת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצחק לוי הוא סוג של שרלטן... נכון יש יחסית ירידת ערך גדולה יותר אבל כל דבר לגופו של עניין אחרי שלוש שנים דיזל שעשתה רק 50K היא עדיפה עשרות מונים על בנזין שעשתה את אותה הנסועה.. הרי למנוע בנזין בלאי גבוה יותר... על אחת כמה וכמה אחרי 5 שנים.

בעניין הטיפולים.. - פרט לפילטר סולר שהוא החלק היקר יותר בטיפול אין שינוי מהותי בטיפולים...

בקיצור עצה שלי לפותח השירשור - רכב מצוין , אם אתה רוצה לחסוך , ולא אכפת לך שיש דוושה שלישית זאת עיסקה מצויינת

אין קשר באם יצחק לוי הוא שרלטן או לא. אני מציב את העובדות הקיימות בשטח.

ובפועל ירידת הערך של דיזל לאחר 3 שנים גבוהה משמעותית מזו של הבנזין המקביל ללא קשר למי עדיפה.

אני מסכים לחלוטין שהרכב הנ"ל הינו רכב מצויין, אך פותח השרשור שאל לגבי כדאיות כלכלית ויש צורך להציב בפניו את המשוואה המלאה.

עידן

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לקחת בחשבון ש:

עידן

לא נכון עובדתית. (אני כבר בדקתי)

תביא דוגמא, אל תדבר בעלמא.

Geschmacksmusterschutz

Golf MK3 TDI 😊 // Jetta mk5 TDI 🤮 // E91 Touring 318D 🤩

פאפואס בלאט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון עובדתית. (אני כבר בדקתי)

אילצת אותי לבדוק כרגע במחירון, ואכן אני לא טועה.

בשנת 2007, בדקתי אופציה לרכישת רנו מגאן. מגאן 2007 אוטו' בסיסית ומגאן ידנית דיזל 1.5 עלו בדיוק אותו דבר (גבול עליון של קבוצה 2). אני בכוונה לא נוקב במחירים.

כיום, ההפרש בין שני הרכבים באחוזים הינו 9.2% (שוב- איני מפרסם מחירים).

אם מחשבים בכסף- זה הרבה

תביא דוגמא, אל תדבר בעלמא.

תבדוק בקרסו (רנו), עלות טיפולים שוטפים של הדיזל לעומת הבנזין. הדיזל מעט יקר יותר.

שוב, אני לא אומר שדיזל אינו משתלם, אלא טוען שדיזל משתלם מכמות נסועה שנתית מסויימת...

עידן.

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכם בלילה. אתה משווה ירידת ערך של ידנית לאוטומטית במדינת קטועי כף רגלם השמאלית.

בשורה התחתונה, המספרים מדברים. תמיד אפשר לבוא ולהתחכם עם אלף ואחת סיבות.

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשורה התחתונה, המספרים מדברים. תמיד אפשר לבוא ולהתחכם עם אלף ואחת סיבות.

איזה שורה תחתונה? השורה התחתונה לפיה אם אתה משווה מה שבא לך למה שמתחשק לך ושם סימן קריאה בסוף אז זה מקבל תוקף במציאות?

חבוב, תשווה דגמים מתאימים. אוטו' לאוטו', ידני לידני, בהספקים דומים ואיבזור דומה. עד שלא הוכחת את זה שם - מבחינתי אתה קשקשן.

(add lightness' (Colin Chapman'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכם בלילה. אתה משווה ירידת ערך של ידנית לאוטומטית במדינת קטועי כף רגלם השמאלית.

נכון !!!

שימו לב מה קורה כאן ואיך שיטת יצחק לוי פושטת את הרגל ... לשיטתם של כמה אנשים כאן הדיזל צונחת חופשי ב"מחירון" של לוי כך שמי שרוצה רכב יחסית חדש, ועם צריכת דלק מינימלית לחיסכון יעדיף דיזל משומשת - לראיה מחירון נמוך,ידנית (טיפשי לבקש לחסוך דלק ולנהוג באוטומטי), ושותה סולר ..

עכשיו נניח שמישהו יש לו את המגאן דיזל הזאת בת 3 או 5 אפילו - במצב מעולה יד ראשונה מטופלת BY THE BOOK , ומי שחפץ ברכב כזה יהיה מוכן לשלם עליו אפילו מול מקבילתו האוטומטית לוגמת אוקטן 95 !כי זה סוג הרכב שהוא רוצה , בניגוד לאחרות לוגמות הבנזין ששם יש לו יותר היצע - ושוק חופשי כמו כל שוק חופשי כאשר יש יותר היצע המחיר יורד..

כי יצחק לוי לא לוקח בחשבון שמראש רוצה דיזל יקנה דיזל ולכן הדבר משנה את כל עניין הביקוש

הבעיה היחידה עם המחירון האידיוטי הזה זה שחברות הביטוח משלמות לפי ,כך שבמקרה של נזק מוחלט התשלום יהיה לפי ההערכה המגוחכת של יצחק לוי.

פרט טרוויה קטן - בגירסאות הדיזל של הנוט והטידה והקשקאי שנמכרות באירופה מותקן אותו המנוע... של המגאן דיזל המדובר (1.5 לא ה 1.9 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף אתכם .. למה אתם כל כך פנאנאטים של יצחק לוי ... :evil:

מגאן דיזל מגיעה בשתי רמות אבזור PK ו EX .. הPK היא הרמה הנמוכה יותר שעולה גם 10K ש"ח פחות (אין חלונות חשמל מאחור, אין מראות חשמליות , אין חיישני גשם וחושך.. ואין מד טמפ' חיצוני , משענת ליד ימין של הנהג ושאר ירקות ) .

אם אתם כל כך רוצים לעשות חישובים כלכלים מה יקרה שימכרו את הרכב - אז כן הגירסה הפשוטה יותר יכולה תאורטית לפצות על אובדן הערך שיצחק לוי כל כך חפץ ביקרו .. הרי הוא עושה חשבון פשוט שאומר שאם לא נמכרות הרבה דיזל ידניות , אז גם הביקוש שלהם ירד וכתוצאה מכך ערכם כמשומשת ירד..

רק אף אחד לא בא ואומר - אם רכב הוא כל כך טוב - ויש כאן קונצנזוס שהרכב הזה מעולה - איזה סיבה יש לו לרדת במחירון? מי שרוצה רכב טוב ישלם עליו כמה שהוא שווה באמת ולא לפי יצחק לוי

לי היתה קליאו ידנית בת 5 שמורה ומטופלת , בקנאות ,באה קונה ואמרה כי המחירון הוא 48 , אז אמרתי לה אין בעיה 48 היא תשלם ליצחק לוי. - אני רוצה על האוטו 53 .. למרות שאני חושב שהוא שווה אפילו 60 ...אבל הבחורה היתה דלוקה על האוטו - שילמה מקדמה הסכימה להמתין חודש שלם !! שאני אקבל את הרכב החדש שלי. - היא גרה כמה רחובות ממני והיא מרוצה עד לב השמיים , אני חושב שהייתי אפילו יכול לקבל אפילו 55 ..

מה זה אומר - שיצחק לוי טוב באמת לסוחרי משפחתומטיות יפניות אנונימיות , לפריירים שישלמו לטויוטה קורולה בת 10 40K ש"ח - מי שמחפש משהו מיוחד וכן דיזל ידנית נחשבת למשהו מיוחד הוא ימכור אותה במחיר טוב שיהיה קרוב לוודאי מעל המלצת יצחק לוי , אני לא אומר שהוא ימכור אותה בצ'יק אבל קרוב לוודאי הוא ימכור אותה לאדם דעתן שיודע מה הוא רוצה .(אלא אם כן הוא נופל לסוחר רכב נוכל בן נוכל )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שורה תחתונה? השורה התחתונה לפיה אם אתה משווה מה שבא לך למה שמתחשק לך ושם סימן קריאה בסוף אז זה מקבל תוקף במציאות?

חבוב, תשווה דגמים מתאימים. אוטו' לאוטו', ידני לידני, בהספקים דומים ואיבזור דומה. עד שלא הוכחת את זה שם - מבחינתי אתה קשקשן.

מסכים עם כל מילה.

Geschmacksmusterschutz

Golf MK3 TDI 😊 // Jetta mk5 TDI 🤮 // E91 Touring 318D 🤩

פאפואס בלאט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדקו את המחירים של יונדאי טראג'ט. בשנים שמכרו גם 2.0 דיזל וגם 2.7 בנזין המחיר שלהן כחדשות היה זהה.

אין לפני מחירון מהחודשים האחרונים, אבל בעבר שמירת הערך של הדיזל היתה הרבה יותר טובה.

אם למישהו יש מחירון מעודכן אשמח לשמוע מהי תמונת המצב להיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...