Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אין לחץ שמן - פורד מונדאו 94 , בעיית משאבת שמן.

tuval
שימו לב! השרשור הזה בן 6081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום , אני מחליף משאבת שמן בפורד מונדאו שלי - שנת 94 , אוטומט , מנוע 1800 .

לצורך ההחלפה צריך לפרק את הגלגלת רצועת אביזרים מהקראנקשפט (מצורפת תמונה )

יש כלי מיוחד שתופס את הגלגלת שלא תזוז ואפשר יהיה לפרק אותה - או דרך כלשהי לעשות את זה עם כלים רגילים ?

איפה אפשר לקנות את הכלי ? (אני חיפאי ) .

תודה .

s1.jpg

s2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה מנסה להחליף את השרשרת של משאבת שמן יחד עם המשאבה? למה אתה צריך לפרק את הגלגלת?

יש מכשיר לפירוק של גלגלת (או, ליתר דיוק, לנעילת), אבל הוא מיועד לתפוס את גלגל התנופה, בשיניים שלו. בספר היינס, הם נותנים דוגמא למכשיר, צירפתי צילום של הדוגמא.

Image1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במונדאו אין שרשרת משאבת שמן - היא משאבה פנימית ויש צורך לפרק את הגלגלת - ואת הטיימינג

הכלי שמצורף בתמונה שלך לא מתאים למונדאו בגלל שאצלי לפולי קראנק אין שיניים כמו בתמונה שעליו יכול להיתפס הכלי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשאבת שמן פנימית יש שרשרת, אם היא בתוך הקרטר - והיא מתפרקת בלי השרשרת הנ"ל. לא מכיר את מונדאו, מקווה שאתה לא עושה עבודה לא נדרשת.

הכלי הזה לא לפולי קראנק, אלא לגלגל תנופה, וכתבתי את זה. וככה אמורים לעשות את זה, פולי קראנק לא מיועד לתפיסה ע"מ לשחרר את הבורג שלו. זה גם כתוב על התמונה שהבאתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני הייתי צריך לפרק את הפולי על מנת להחליף רצועות תפסתי את הבורג עם בוקסה ומאריך שנעצר ע"י מתלה הגלגל,במכות סטרטר קטנות (שים לב לנתק חוטי הצתה כדי לא להניע) הבורג השתחרר.

יוסי

שום צבא שבעולם לא יעצור אותי מלעשות פרצלציה מהפרצוף של הקונצרטינה הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד לפי ההוראות בספר היינס ..

למשאבה יש צינורית אל הקארטר - המשאבה עצמה יושבת באיזור הקראנק וצריך לפרק את הפולי קראנק ואת הטיימינג בשביל להוציא אותה (לפי היינס) , לא מוזכרת שרשרת כלשהי בספר ..

אתה יודע אולי איפה אפשר לקנות את הכלי ? (לא מסוכן להפעיל את הכוח לפתיחה דרך המוט של הקראנק ?)

wws.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הספר, המשאבה שלך יושבת ממש על הקראנק עצמו - בגלל זה אין לה שרשרת וכדי לפרק אותה, אתה צריך לפרק את כל הצד של המנוע. סיבוך בלתי נמנע...

אתה יכול להפעיל את הכח על הקראנק, הוא מיועד לספוג את הכוחות שגורמים לאוטו לנוע - אז בטח יכול לספוג כח של פתיחת בורג קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת - לפי הספר אמור להיות שסתום לפריקת לחץ שמן - במקום חיצוני לייד הפילטר שמן , רק שאני לא מוצא אותו לא משנה כמה אני בודק ..

מצורפות כמה תמונות של האיזור - רואים אותו ?

Photo-0611.jpg

Photo-0612.jpg

Photo-0613.jpg

asa.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הספר, הוא לא אמור להיות באזור של פילטר שמן, אלא מתחת למשאבת שמן באזור שלה, בינה לבין אגן השמן.

אלא אם כן קראת אחרת, לא חובה להוציא אותו כשמוציאים את המשאבה, הם נפרדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

מיכיון שלדעתי אתה לא מיתמצע במכונאות רכב תרשה לי להצדיע לך!!!

אם אתה לא יודע איך לפרק את הבורג המיסכן של הפולי אז איך תפרק את הטימינג ואיך תרכיב אותו.

כמו כן בשביל להגיע למשאבת השמן יש לפרק את כול מערך הטימינג ואת כול החלקים מחזית המנוע. כמו כן יש לפרק את אגן השמן לי ניראה שאתה הולך לאכול סרטים ואני לא מבין בשביל מה אתה מפרק את הכול. אני לא יודע מה הבעיה של המנוע אבל בטח לא משאבת השמן. לך לעשות בדיקה מקיפה לאיתור התקלה כי אתה ניכנס להרפתקעה גדלולה עלך ומיותרת.

בברכה בני ל.

אגב בתנאים ביתים בלי קומפרסור [לחץ אויר ] או כלי יעודי תהיה לך בעיה לשחרר את הבורג.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום , לכל דבר יש פעם ראשונה - זאת הפעם הראשונה שאני מפרק גלגל פולי קראנק ברכב ..

במכונאות אני מבין וסידרתי הרבה תקלות בהרבה רכבים (חשמל או מכאני)- וברכב זה ספציפית פירקתי ותיקנתי לבד ראש מנוע -פירקתי והחלפתי שסתומים , וגם כיוונתי בו את הטיימינג - ובהצלחה , הרכב נסע .. (תראה שרשורים קודמים שלי )

גם קארטר פירקתי ברכב זה , ואחרי כמה ניסיונות שעשיתי הגעתי למסקנה שיש להחליף משאבת שמן .

וכמו כל טיפול שעשיתי - גם בטיפול הזה אלמד מניסיון .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ג'בקה עם שרשרת כדי לתפוס פולי שלא יסתובב בזמן פתיחת הבורג. את הבורג של הבלאנסר ככל הנראה תצטרך לפתוח בפטיש אויר ואז לא תהיה בעיה של התפיסה כדי שלא יסתובב. אם בכל זאת אתה רוצה לפתוח ביד תכין מוט מומנט ארוך והרבה שרירים לתפוס את הג'בקה בכיוון הנגדי.

דבר איתי מחר בבוקר, אם אני ישיג פטיש אויר(הרבה סיכוי שכן) אני יעמיס את הקומפרסור הקטן על האוטו וניפגש בערב בטכניון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין להשתמש עם ג'בקה לתפיסת הגלגלת מנוע, זה רק יגרום לנזק, או שיפצע את השינייים של הרצועה או שזה יגרום לקריעה של גומית הדאמפר של הגלגלת.

באין פטיש אויר, אם תוכל לראות את שיני המתנע של גלגל התנופה, כל שתצטרך זה עזרה של מברג שיכנס לתוך השיניים האלו לקונטרה נגדית ולפתיחת הבורג של גלגלת המנוע. עזרה של אדם נוסף תהיה כנראה הכרחית לפעולה זו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על העזרה ובמיוחד ל low rider שעזר לי גם בעבר עם כלים שהיתי צריך .

כנראה שמחר אתחיל עם הפירוק ונראה איך מסתדר .

יכול להיות שהגורם לבעיית לחץ שמן הוא באיזה שהיא דרך זה שהטיימינג קפץ בערך לפני חודש ?

הראש פורק והוחלפו שסתומים - ומאז המנוע פעל - אבל מייד אחרי התחילו בעיות הלחץ שמן - וכרגע אין בכלל לחץ - 0 .

גם מה אתם אומרים על לחבר בוקסה לפולי קראנק עם מאריך שנעצר על משהו ולתת מכות סטארטר (דיסטריביוטר מנותק) עד לשחרור ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) בדקת שהבעיה היא לחץ שמן, ולא זיוף חיישן? לא צריך להיות קשר בין טיימינג למסלולי שמן (אלא אם כן משהו נפל לתוך תעלות השמן בזמן פירוק\הרכבת ראש)..

ב) הפירוק הזה אפשרי, כל עוד תעשה את זה בזהירות. להרכבה כבר תצטרך פטיש אויר \ עזרה מעוד בנאדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...