Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת- מיצובישי כאריזמה

gt94
שימו לב! השרשור הזה בן 5828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

אני מחפש כבר הרבה זמן רכב לזוגתי בטווח של עד 30K . עד עתה התמקדתי בעיקר ב"סוזוקי באלנו" משנתונים 97'-98'.

השאלה היא ,האם מיצובישי כאריזמה משנתונים 98'-99' תשרת את זוגתי בנאמנות? אני מתכוון לטפל לה באוטו אבל אני לא מכיר את הרכב, ומלבד העובדה שהוא חולק את אותו מנוע (4G92 ), של הס. לאנסר שאני ממש אוהב וסומך עליו, אני לא יודע כלום על הרכב.

האם הוא חולק עוד מכלולים עם הס.לאנסר, כמו הגיר הבעייתי חס וחלילה?

הפשרה של היום היא הנורמה של מחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם!

אני מחפש כבר הרבה זמן רכב לזוגתי בטווח של עד 30K . עד עתה התמקדתי בעיקר ב"סוזוקי באלנו" משנתונים 97'-98'.

השאלה היא ,האם מיצובישי כאריזמה משנתונים 98'-99' תשרת את זוגתי בנאמנות? אני מתכוון לטפל לה באוטו אבל אני לא מכיר את הרכב, ומלבד העובדה שהוא חולק את אותו מנוע (4G92 ), של הס. לאנסר שאני ממש אוהב וסומך עליו, אני לא יודע כלום על הרכב.

האם הוא חולק עוד מכלולים עם הס.לאנסר, כמו הגיר הבעייתי חס וחלילה?

רכב אמין מאוד ,כמובן אם הוא טופל כהלכה ולא הוזנח חלילה ,הגיר אליו התכוונת לא זהה לדגם של הסופר לנסר ,הגיר בדגם זהה נקרא IINVX2 דגם יותר מתקדם ואמין יותר של מיצבישי .

תקלות שכיחות בכריזמה ששים לב אליהן.

1. בלאי יתר בבולמים (משקל של הרכב)

2. מתגים לחלונות חשמל.

3. רפידות ברקסים שמחליפים בתדירות גבוהה יחסית .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח כבר התרשמת מהבאלנו, רק כדי לחדד דברים, גם לזוגתי יש בלנו 97 והיא מאוד מרוצה ממנה. רכב אמין ביותר

זריז, מזגן מקפיא ומספיק מרווח ל 2 קטנים מאחור בנסיעות מנהלתיות. רכב מצויין כרכב שני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש כריזמה אייר שאני די מרוצה ממנה למעט צריכת הדלק, לאבא שלי יש כריזמה 98 הוא גם מרוצה ממנה.

כל הבעיות שהוזכרו לעיל אני מכיר אותן אישית, בעיקר בעיית המצג לחלונות החשמל - נאלצתי להחליף אותו מתג פעמיים תוך 3 חודשים. המנוע שמקורו בלנסר די נמרץ ויותר חזק מהמנוע שיש בכריזמה - הבדל של 10 כ"ס.

סה"כ אם תמצא מכונית שמורה ומטופלת באהבה אתה תהיה מרוצה מאוד.

NASCAR = Non Athletic Sport Created Around Rednecks

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות, אכן כבר התרשמתי מהבאלנו ואני מחפש גם בכיוון הזה. ואפילו כבר בדקתי בעצמי (לא במכון) כמה כאלו.

לגבי הכאריזמה, אני אישית מאוד בכיוון אבל אני גם מוטרד מצריכת הדלק למרות שמדובר ברכב שני ובנסיעות קצרות יחסית.

הפשרה של היום היא הנורמה של מחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות, אכן כבר התרשמתי מהבאלנו ואני מחפש גם בכיוון הזה. ואפילו כבר בדקתי בעצמי (לא במכון) כמה כאלו.

לגבי הכאריזמה, אני אישית מאוד בכיוון אבל אני גם מוטרד מצריכת הדלק למרות שמדובר ברכב שני ובנסיעות קצרות יחסית.

התרשמת מהבלנו ? אני פשוט לא מבין ממה יש שם להתרשם כל כך.....

בקשר למתגי החלונות בכריזמה - לפני שבוע החלפתי שניים לבד שנייהם עלו 50 ש"ח ביחד - זה לא כזה סיפור.

בקשר לצריכת הדלק- אצלי זה נע בין 1-11 ל 1-14 , לפי דעתי בעיר לא תרד מ 1-10

יום טוב.

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדאיג אותך לתת לה לנהוג ברכב לא בטיחותי כמו הבאלנו.

אמנם גם הכאריזמה לא מבריקה, אבל היא קצת גדולה ומאסיבית יותר ומגיעה עם כרית אויר כסטנדרט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לכל מה שנאמר פה לגבי הכריזמה ומוסיף ומחדד כמה נקודות:

1. דגם הGLX (סטאר) מגיע גם עם ABS ושתי כריות אויר לעומת הGL (פיקס) שמגיעה רק עם כרית אויר אחת ובלי ABS.

2. גם השלבי איוורור של המזגן קצת בעייתים ונוטים להשבר, והגג לפעים נופל בחלק מהאקזמפלרים.

3. צריכת הדלק סבירה מאוד ובמקרה אני מכיר מקרוב (מאוד) את שני סוגי הרכבים והכריזמה יותר חסכונית (במקרה שלי בכל אופן).

Jealousy is misery, suffering is grief

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע וגיר מעולים

בגלל שהאוטו מיוצר בתאילנד או טורקיה הדברים לא הכי טובים (כמו הפלסטיקים של המזגן , בד בגג , בד בדלתות , הגומי שעל ההגה (החלק של הכרית אויר (לא משהו רציני) ) ועוד' )

אני בעל כריזמה 99 מהאמינות לא התאכזבתי בכלל אבל מכל המכלול הפלסטיקי מאד התאכזבתי

חשבנו על לימכור את הרכב בשביל גאלאנט 99 (מניסיון עבר אוטו מדהים )

תקנו את הכריזמה (גג הרבה כסף , 2 כיסאות קדימה , ועוד כל מיני דברים ) ובסוף אנחנו לא מוכרים :lol: אי אפשר לאבד חבר אמין

אולי בכל זאת נקנה עוד רכב בנוסף לכריזמה הכריזמטית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכריזמה מיוצרת בהולנד, אם אינני טועה

הייתה לנו אחת כזאת בחברה, שנת 1998, עשתה עם גיר ומנוע מקוריים 240.000 ק''מ עד הטוטאל לוס :?

לא הייתי מגדיר אותה כ"אמינה", אבל זה היה רכב מאוד מתקדם לזמנו.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התרשמת מהבלנו ? אני פשוט לא מבין ממה יש שם להתרשם כל כך.....

בקשר למתגי החלונות בכריזמה - לפני שבוע החלפתי שניים לבד שנייהם עלו 50 ש"ח ביחד - זה לא כזה סיפור.

בקשר לצריכת הדלק- אצלי זה נע בין 1-11 ל 1-14 , לפי דעתי בעיר לא תרד מ 1-10

יום טוב.

בטוחים שהצריכה היא 1:10 בעיר? איך בדקת? נשמע לי הזוי. יש הבדל בין הצריכה שלה לשל הסופר לנסר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכריזמה מיוצרת בהולנד, אם אינני טועה.

אכן כן ! !

אם אינני טועה על אותו פס הייצור של S40 בשנתונים 98 - 99

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטוחים שהצריכה היא 1:10 בעיר? איך בדקת? נשמע לי הזוי. יש הבדל בין הצריכה שלה לשל הסופר לנסר?

אני מאפס את המונה ( זה שניתן לאפס ) כל תדלוק ובודק את הצריכה.

אולם אינני נוסע כל כך הרבה בתוך העיר , אבל בכל זאת כשאני נוסע אני לא יורד מ 1-11.

בקשר לסופר לנסר קשה לי לחוות דיעה היות והפעם האחרונה שהייתי בתוך רכב מסוג זה היה לפני 10 שנים אולי ,

וכמובן שאז זה לא ממש עניין אותי אז.

בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...