Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד מונדיאו מפרפרת והמכונאים שלי לא מצליחים להבין

dinosaur
שימו לב! השרשור הזה בן 6106 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי פורד מונדיאו 98, מנוע 1800. (אני מכיר את הדיעות המוצדקות בעד ונגד, בשבילי זה אוטו נפלא במחיר מצחיק, אבל)

בשבועות האחרונים יש למונדיאו התנהגות מוזרה - מדי פעם באמצע נסיעה ובלי כל התראה המנוע מתחיל לפרפר ואז כבה.

אם אני מניע חזרה, הוא מפרפר שוב, אני לוחץ על הגז, והוא לא מצליח להחזיק, ושוב כבה. התופעה דומה לשליפת כבל הצתה או שניים מהמצתים, שאז המנוע מפרפר ולא מצליח להחזיק תנופה וכבה. לפעמים היא מתאוששת וממשיכה בדרכה. בימים האחרונים היא לא מצליחה לזוז אחרי תקלה דומה. מה שהכי מוזר לפעמים למחרת היא מרגישה יותר טוב ושוב נוסעת עוד כמה ימים.

גררתי כבר כמה פעמים למוסכים שונים והחליפו ככה: כבלי חשמל למערכת הזרקה, כבלים למערכת הצתה, כוייל, חיישן מנוע כלשהו ורצועה שמנהלת את רוב ענייני המנוע.

הבעייה טרם נפתרה. כרגע האוטו שוב כבה. וכבר 24 שעות אני מתלבט מה לעשות. כי שוב לקחת סתם למוסך, בלי להבין מה קורה נראה לי טפשי. אשמח אם למישהו מכם יש רעיון מוצלח, לסיבת ההתקפים של המנוע. המלצות על מוסכים שמבינים בפורד מונדיאו בתל אביב, יתקבלו בתודה רבה רבה. כי עד עכשיו יש לי מהמוסכים שטיפלו בה רק אכזבה.

תודה,

אבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

שלום ידידי.

יש להתחבר עם סורק אבחון תקלות ולבדוק אם ואילו תקלות נרשמו בזכרון המחשב.

אורן בן סימון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ידידי.

יש להתחבר עם סורק אבחון תקלות ולבדוק אם ואילו תקלות נרשמו בזכרון המחשב.

אורן בן סימון

תודה. אתה מכיר מישהו במרכז שגם יודע לעשות את זה, ברכב הזה.

או שזו שאלה טיפשית וכל מוסך פורד יכול לבדוק את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתאר תופעה של לחץ דלק נמוך.

פורד ידועים במשאבות הדלק החשמליות שלהם שנוטות לעשות צרות בק"מ מתקדם.

הבדיקה השנייה שהייתי מבצע, אחרי בדיקה סורק תקלות, היא לחץ דלק וספיקה.

פורד גם ידועים במחברי החשמל הרופפים שלהם וכדאי גם להגיע פיזית לחיבור החשמלי של משאבת הדלק ולבדוק את תקינות חיבורי הזנת המתח.

לזה כבר פורד לא אחראית, אך אם יש ברכב מערכת מיגון שמנתקת את קו אספקת הזרם למשאבה זה הזמן לבצע מעקף זמני לניתוק הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מורשה פורד טוב הינו "מעוז", ברח' טברסקי בת"א.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על עצותיכם הטובות. אומר זאת למי שיסכים לטפל ברכב. אני בטוח שזה משהו קטן וחמקמק.

אפרופו מוסכים - לפני שבוע גררתי את הרכב למוסך מעוז והם סירבו לקבל אותו, מפני שהוא ישן מדי לטעמם. כך גם עשו במוסך קלעי הסמוך ובמוסך דוד ביד אליהו. זה לא אומר שהם לא מוסכים טובים, רק חבל שנהג שמגיע עם רכב שבאמת זקוק לעזרה, נדחה על הסף.

הרכב תקוע באיזו סמטא ברמת החייל אז אני מניח שאנסה שם את מזלי במוסכי פורד הסמוכים בבני ברק.

אודיע כאן מה יהיו התוצאות, בתקווה שיהיו תוצאות, הרי כבר יותר משלושה חודשים שלא מוצאים את הבעייה, בגלל שכשאני מגיע למוסך הרכב מניע ונוסע כרגיל.

אבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בודאי שיש חובה לטפל ברכב, גם למוסך המורשה, אך אם מוסך אינו מעוניין לטפל בסוג רכב מסויים וכלקוח תתעקש לבצע את התיקון שם, צפויות לך בעיייות קשות. ניפוח עליות, בקשת תשלום מראש ועוד כל מיני הפתעות שהמוסך ישלוף מהכובע, עד שתבין שכדאי ללכת למקום אחר בו תהיה רצוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסכי פורד המורשים לא רוצים לגעת במונדיאו ישנה.

אני ממליץ על "מוסך אלכס" ברח' היוצר בחולון. פתר לי בעיה דומה על ידי החלפת MAF.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במונדאו אצלך ישנו קבלשיושב מאחורי הסליל הצתה, צריך לבדוק שהוא תקין כי אם לא הוא עלול להרוס את הסליל וגם את החדש שהוחלף.

האם יש ניצוץ בזמן שהרכב לא מניע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסכי פורד המורשים לא רוצים לגעת במונדיאו ישנה.

אני ממליץ על "מוסך אלכס" ברח' היוצר בחולון. פתר לי בעיה דומה על ידי החלפת MAF.

MAF - אליבבא, אני אבדוק את זה. האמת שזה לא נראה כמו בעייה של MAF, אבל בעצם אי אפשר לדעת. הבעייה היא שרבים כיום מתקנים לפי ניסוי וטעייה. מנחשים. כנראה שאין ברירה. מישהו כבר אמר לי שצריך להחליף את מחשב ניהול המנוע. פשוט לא יודעים מה הבעייה בגלל שהסימפטום דומה לתוצאה של הרבה בעיות אחרות ברכב. יותר ממאה שנה שיש מכוניות ועדיין כל תקלה קצת מורכבת נראית כמו חידת היגיון.

קבל - ניסן, הלוואי שאתה צודק וזה רק הקבל או הסליל, אני כבר כותב תסריטי אימה שאף אחד לא יצליח לתקן את המכונית.

הבוקר הזמנתי גרר, ובטעות נשלח אלי מחלץ של ממסי. אמרתי לו בביטחון "לא תצליח" והוא אמר "למה לא" והוא צדק. הוא פשוט הניע את הרכב שוב ושוב עד שההאוטו הצליח להחזיק טורים מבלי לכבות. אחר כך קיבלתי ליווי נשיאותי עד המוסך - כל הכבוד לממסי. הבעייה היא עכשיו שבמוסך לא רואים את הבעייה. כי האוטו "כאילו" בסדר. נראה מתי ייגמר הסיפור הזה.

באשר למוסכים - אני חושב שאי אפשר להכריח מישהו לתת לך שירות, אתה הרי תלוי בו והוא יכול בקלות לפגוע בכיסך או במכונית שלך. השירות צריך לבוא ממקום טוב ומרצון טוב. וכאן בדיוק הבעייה - איך יכול להיות ששלושה מוסכים מורשים שאמורים להיות מומחים בסוג הרכב הזה, דוחים אותך על הסף כשאתה על הגרר. הישראלים ידועים בזה שהם מתגייסים לעזרת אנשים במצוקה. אז איך יכול להיות שמוסכניק ידחה מונדיאו עם פירפור במנוע, ועוד על גרר? זה כאילו שהרופא בחדר המיון לא יהיה מוכן לקבל את חברתך המעולפת שהגיעה באמבולנס לטיפול, כי היא משנתון שלא נראה לו. או שהגזמתי בדוגמא. בכל מקרה זו הייתה לי אכזבה לא קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לא כדאי להכניס את האוטו (מכל שנה) למוסך שלא מוכן לקבל אוטו כי הוא "ישן מידי", זה מעיד במשהו על מוסר עבודה ירוד וחוסר רצון לעבוד קשה ולחשוב. מוסך כזה שמוותר על לקוחות כי הרכב לא בשנתון המתאים לא צריך להקרא "מוסך מורשה" מורשה למה בדיוק? לפורד עד שנת 03 לא כולל בעיות שממש קשה לפתור ו/או לוקח המון זמן?

חפש לך מוסך מומחה בפורד שלא מפחד לשבור קצת את הראש ולשבת ולפתור לך את הבעייה (רפי לין המליץ לך על "מוסך שאפט" שווה לך לנסות)

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כזה פשוט - המוסך יודע שרכב כזה נמצא אצל אנשים ש"הפרוטה לא מצויה בכיסם" בדרך כלל, ופוחד שהם לא ישלמו לו על דיאגנוסטיקה יקרה ותיקונים שלוקחים הרבה זמן (כשבאותו הזמן אפשר לעשות 150 טיפולים לפוקוס ליסינג ולהרוויח קצת)

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מזכיר לי אירוע מהעבר הלא רחוק

לחבר טוב שלי הייתה קוראדו גי 60 שנת 91

שהוא התקשר למוסך מורשה VW בהוד השרון-"מוסך סיידון"

להזמין חלקים,מנהל המוסך אמר לו מה זה?, קוראדו?

אתה בטוח שזה VW? לך למכסה מנוע ותגיד לי איך הסמל נראה....

אז כן,גם המורשים אלק לא תמיד מבביני עניין או יודעים לתת שירות טוב.

יש עוד מוסך של פיגו ברעננה שגם הוא מורשה XXXXX

הערת מינהל המערכת: נמחקה שורה מיותרת

היתרון המשמעותי היחידי במוסכם מורשים הוא סיכוי גבוה יותר לקבל חלפים מקוריים ,כלים ייעודיים שבעקיפין מובילים להוזלת עליות (על הנייר)ומחשב סריקת תקלות של החברה.זהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6106 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...