Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עשיתי טיפול 60,000 ליונדאי גטס, האם קבלתי את 'האלמנט'?

avi_shava
שימו לב! השרשור הזה בן 6163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

עשיתי היום טיפול 60,000 ליונדאי גטס2004 בא. עתידים, מוסך מורשה (של היבואן) ברמת גן. אשמח לשמוע את דעתכם על העלות, אם סבירה, או ש'דחפו לי את האלמנט' :

פריט מחיר בש"ח ללא מע"מ

עבודה - 358

אטם בורג ריקון אגן שמן מנוע - 7.14

רצועת V למשאבת מים ואלטרנטור - 97.87

מסנן שמן מנוע - 63.6

מסנן אויר - 67.34

מסנן דלק - 191.48

חגורת V למשאבת הגה כח - 62.48

רצועה V למזגן - 178.24

נוזל מגבים 0.5 ליטר - 7.25

מסנן אבק למזגן - 2 יחידות - 95 כ"א (סה"כ 190)

תכשיר להסרת פיח - 69

חובק מתכת - 7.2

נורת חניה (4 יחידות) - 5.45 כ"א, 21.8 סה"כ

שמן מנוע (3.3 ליטר) - 33.9 לליטר, 111.87 סה"כ

שמן הגה כוח (0.3 ליטר) - 43.8 לליטר, 13.15 סה"כ

סה"כ עבודה - 358 ש"ח

סה"כ חלפים - 1088 ש"ח.

הנחה - 10% הנחה על עבודה וחלפים מהמחירים לעיל.

סה"כ - 1503 ש"ח.

אציין שהמחיר של מסנן אבק מקורי למזגן הוא 190 ש"ח לטענת המוסך, תחליפי 95 - ביקשתי תחליפי, ומאחר ולא היה במלאי, הם נתנו לי מקורי באותו מחיר. המזגן עובד משמעותית טוב יותר לאחר מכן.

מה דעתכם? תוספת המחיר העיקרית (מעל המחיר של טיפול 60,000 סטנדרטי) היא בשל הרצועות שהחליפו (400 ש"ח ל3 רצועות!) - האם הגיוני שרכב בן 3.5 שנים ידרש להחלפה כזו? באופן כללי, מה דעתכם על המחיר?

מבחינת מהירות השירות - הגעתי ב10:30, האוטו עלה על הליפט תוך דקות בודדות, וב13:00 הייתי מחוץ למוסך. טופלו גם כמה בעיות קטנות בלי תשלום (סידור השפריצרים, שימון צירי דלתות שחרקו).

מה דעתכם? מחיר סביר / לא?

תודה מראש,

אבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אציין שהמחיר של מסנן אבק מקורי למזגן הוא 190 ש"ח לטענת המוסך, תחליפי 95 - ביקשתי תחליפי, ומאחר ולא היה במלאי, הם נתנו לי מקורי באותו מחיר. המזגן עובד משמעותית טוב יותר לאחר מכן.

לפי דעתי, זה מיותר להחליף את הפילטר של המזגן,

אני עדיין משתמש בפילטר המקורי (12 שנים), פעם בשנה, אני מוציא את הפילטר,

מנקה אותו מהאבק שהצתבר בו, וזה כל הסיפור.

חוץ מזה, תכשיר להסרת פיח, שמים לפני הטיפול, כדי

לא ללכלך את השמן החדש בפיח.

עוד דבר שכדאי לבדוק - למה פילטר דלק עלה לך 190 שח,

זה מאד יקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי, זה מיותר להחליף את הפילטר של המזגן,

אני עדיין משתמש בפילטר המקורי (12 שנים), פעם בשנה, אני מוציא את הפילטר,

מנקה אותו מהאבק שהצתבר בו, וזה כל הסיפור. טעות, יש להחליף את הפילטר לפי הוראות היצרן בגלל ימי האובך הקשיים בארצינו מומלץ להחליף בתדירות גבוהה יותר.

חוץ מזה, תכשיר להסרת פיח, שמים לפני הטיפול, כדי

לא ללכלך את השמן החדש בפיח. הרכב יחסית חדש ככה שזה ממש לא משנה

עוד דבר שכדאי לבדוק - למה פילטר דלק עלה לך 190 שח, מחיר סביר לפילטר דלק עבור מערכת הזרקה

זה מאד יקר.

המחיר עבור הטיפול הוגן ואין שום הפתעות בטיפול שבוצע ברכב.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

7 ש"ח לחצי ליטר מים למגבים ? :shock: :shock: :shock: WTF ?

4 ליטר עולה 10 ש"ח,וזה עוד באוטודיפו.

חוץ מזה שפילטר אויר עולה 20-40 ש"ח כולל מע"מ.

השאר נראה סביר , חוץ מהעובדה שכל המחירים יותר גבוהים מחנות חלקים (כולל מע"מ), ובמוסך עוד מוסיפים מע"מ על הכל.

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

7 ש"ח לחצי ליטר מים למגבים ? :shock: :shock: :shock: WTF ?

4 ליטר עולה 10 ש"ח,וזה עוד באוטודיפו.

חוץ מזה שפילטר אויר עולה 20-40 ש"ח כולל מע"מ.

השאר נראה סביר , חוץ מהעובדה שכל המחירים יותר גבוהים מחנות חלקים (כולל מע"מ), ובמוסך עוד מוסיפים מע"מ על הכל.

זה ידוע שבמוסך עלות החלפים ממה שניתן לרכוש עצמאית בחנות חלפים וזאת כי המוסך מרוויח גם על מכירת החלפים בנוסף לעלות העבודה שנגבית.ככה שאין מה להתפלא מזה שמחיר חלק ששילמת עליו בטיפול יהיה בדר"כ ב 10% +/- יקר יותר ממה שתוכל לרכוש לבד בחנות.

יוסי.

שום צבא שבעולם לא יעצור אותי מלעשות פרצלציה מהפרצוף של הקונצרטינה הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה אל תשכחו שהוא נכנס למוסך מורשה - משמע החלקים מקורים ולא תחליפים (שלפעמים זולים אך גם עלובים)

לדעתי המחיר בסדר גמור ולא כל מוסך היה מחליף את מסנן האבק בחלק מקורי ומחייב במחיר של תחליפי.

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההתייחסות. המחירים הם גם לפני 10% הנחה, ככה שכנראה שזה באמת סביר. הרכב הקודם שלי היה פיאסטה, ושם כל טיפול היה עולה 500 - 600 ש"ח, כשבכל טיפול הייתי מחליף שמן, פילטרים (אוויר, ודלק ושמן), ופלאגים לפחות, אבל כנראה שאין מה להשוות מבחינת עלות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני משווה את זה לטיפולים שאני עברתי במוסכים מורשים (206 ידני 2003) זה פחות או יותר אותו מחיר.

אתה יכול להיות רגוע

יכול להיות שיכולת לחסוך כמה שקלים אבל לפי דעתי "את האלמנט" לא קיבלת.

כי מי שמשקיע, שוקע....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"אלמנט" היחיד שדחפו לך הוא הנורות - ממש יקר. ברצינות.

חוץ מזה ובגדול, מחיר הטיפול הכללי ראלי לחלוטין למוסך מורשה יבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

גם לי המחירים נראים סבירים- זה די ברור שמוסך מורשה לא ייקח מחירים של אוטו-דיפו. לפחות החלון שלך צריך להיות נוצץ....

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אהבתי את הטיפול הנושא של מסנן המזגן. הם כנראה יודעים שהמקורי יקר ואין מה לעשות עם זה אז הם עובדים גם עם חליפי זול יותר ונותנים ללקוח לבחור. במקרה שלך לא היה חליפי אז נתנו לך מקורי במחיר החליפי (50% הנחה) וזאת פעולה ראויה לשבח ולא מובנת מאליה אצל מוסכים מורשים בישראל.

ההוצאה הגבוהה היא באמת בגלל ריבוי הרצועות ברכב. 60K זאת נסועה סבירה להחלפת הרצועות ולא עושים זאת כל טיפול. אני הייתי מוותר על התכשיר להסרת פיח ומעדיף לקנות מוצר שאני מכיר ולא מה שהמוסך קיבל עליו מחיר טוב.

נורות אפשר לקנות ולהחליף לבד, אבל לפעמים זה לא שווה את ה-20 ש"ח הפרש. אם אתה אומר שסידרו עוד כמה דברים קטנים ללא חיוב אז נראה שקיבלת טיפול טוב.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להחזיק מוסך שחייב להיות איכותי, מתקדם, ובלתי מתפשר במקצועיותו על כל המשתמע מכך, עולה כסף, והרבה.

להחזיק מוסך מורשה עולה עוד יותר ובדכ בגלל החיובים שהיבואן מחייב את המוסך בביצועם כמו רכישות מסויימות לציוד יקר , אחזקת כלי עבודה, חומר טכני, השקעה ב"ניראות" של המוסך , אחזקת מלאי חלפים גדול שמוכתב על ידי המחלקה הטכנית של היבואן ,ועוד.

זאת ועוד, להשתמש בחלפים מקוריים לא מוזיל את העניין..

במוסך מורשה בדכ אין הנחות , עובדים לפי הספר.

המחיר אם כך הוא פועל יוצא של כל אלה (ולא רק) .

זו הסיבה לקיומם של מוסכים שאינם מורשי היבואן ומתחרים בו .

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מהירות השירות - הגעתי ב10:30, האוטו עלה על הליפט תוך דקות בודדות, וב13:00 הייתי מחוץ למוסך. טופלו גם כמה בעיות קטנות בלי תשלום (סידור השפריצרים, שימון צירי דלתות שחרקו).

מעבר לדבריו של דני, אני חושב שהציטוט הנ"ל מסכם את התשובה.

קיבלת שירות טוב והתיקונים שבוצעו מורגשים בשטח. גם אם אכן נגבו ממך כמה שקלים נוספים, זה לא שווה את זה?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לדבריו של דני, אני חושב שהציטוט הנ"ל מסכם את התשובה.

קיבלת שירות טוב והתיקונים שבוצעו מורגשים בשטח. גם אם אכן נגבו ממך כמה שקלים נוספים, זה לא שווה את זה?

אם זה כמה שקלים (ואפילו 100 - 200), אז כנראה שכן, וזה כנראה המצב. אם היה מדובר ב400 - 500, כנראה שלא, ולכן שאלתי (חוסר ניסיון בטיפול במוסכים מורשים, והכרת רמת המחירים).

תודה לכולם על התגובות! בנוגע לתוסף להסרת פיח - אם אני מבין, מומלץ בפעם הבאה לשים לפני הטיפול (בערך טנק קודם, שיגמר לפני השמן החדש?) מדובר ב44K או משהו שונה לגמרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן. כן.

אם הפיח "עקשן" (שנים רבות) יתכן ולא יחול שינוי מספק בהסרת הפיח.

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...