Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בתקלה בגיר אוטומטי ביונדאי אטוס

odednovo
שימו לב! השרשור הזה בן 5246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בבדיקת דיאגנוסטיקה שעשו לי ברכב בקשר לתקלה כלשהי בגמגום של המנוע, (תקלה שאותרה ותוקנה על ידי החלפת הכבלים של ההצתה) הופיעה רישום של תקלה בתיבת ההילוכים של הרכב

קוד ההודעה היה P0741

נוסח ההודעה היה: Torque Converter Clutch Circuit Performance or Stuck Off

המוסך שעשה לי את הדיאגנוסטיקה לא מתמחה בגירים אוטומטיים והציע לי להתייעץ עם מומחה בנושא.

מה משמעות ההודעה? האם יש כאן אייזה חלק שצריך להחליף? מה העלות?

האוטו נוסע בסדר גמור ואני לא מרגיש בבעיה כלשהי גם בנסיעות ארוכות, האם ניתן להתעלם, לבקש שימחקו את ההודעה ולראות אם היא חוזרת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מאוד פשוט, בשלב ראשון לבצע נסיעת מבחן ולבדוק את פעולת הממיר מומנט. אפילו תוכל אתה לבצע זאת בעצמך אחרי שתקרא את זה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=90230

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון תודה על העזרה, קראתי את המאמר שלך והוא אכן הסביר לי המון.

תוכל לתת לי כיוון היכן בתיבת ההילוכים נכנסים החוטים שהולכים לסלונואיד של המצמד, אני רוצה בכל מקרה לבדוק עם מד התנגדות האם הסליל לא שרוף, מנותק או מקוצר.

בהתבוננות על תיבת ההילוכים אני רואה שלוש צמות של חוטים שנכנסות לתיבת ההילוכים, אחת עם כמה חוטים הולכת לכיוון המנגנון שבקצה הכבל של הבורר של המצבים PRNDL בחלק העליון של תיבת ההילוכים ואני מניח שלפחות חלק מהחוטים משמשים לזיהוי מצב הבורר והשניה די קרוב אליה נכנסת ישר לתיבה ללא קונקטור, השלישית של שלוש חוטים נכנסת לתיבה די נמוך מהצד הקרוב לתא הנהג. מי מהם היא הרלוונטית?

לחילופין, האם תוכל לחוון אותי לאתר שבו יש תרשים של תיבת ההילוכים האוטמטית של יונאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה. חפש בשרשור הזה ותכין את כרטיס האשראי. ללא שרטוט חשמלי מוכן מראש אין כל טעם להתחיל בבדיקות.

הצמה הרלוונטית היא ככל הנראה זו שנכנסת לתיבת ההילוכים ללא המחבר , אך אם תעקוב אחר החווט אני בטוח שתמצא מחבר חשמלי כלשהו במעלה הרתמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האתר שם הוא יונדאי אמריקה, האטוס לא קיים שם.

לגבי הכבל, האם שווה לנסות לנתק את החוטים שדברת עליהם ולבדוק את ההתנגדות ביניהם?

האם כדאי כאשר החוטים מנותקים מהמחשב לחבר להם 12V ולנסות לשמוע נקישה של מוט הסלונויד שאמור לקפוץ בתוך הגיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אתה סומך על עצה שתקבל ממשהו שאתה בכלל לא מכיר ויכול לגרום לך לנזק?

2. באופן תאורתי לא צריכה להיות בעיה...אבל למה לך להסתכן?

3. לא בטוח שתצליח לשמוע את הסולינואיד, וגם אם כן זה לא אומר שהוא זז כפי שהוא צריך (יתכן והבעיה מכנית ולא חשמלית)

4. ספי שהוא חבר בפורום ובעל מכון גירים בסגולה זוכה לתשבוחות רבות על מקצועיותו והגינותו... לדעתי כדאי לבקר אצלו (או בכל מכון אחר לגירים)

חבל לגרום נזק נוסף.

תצליח ותעדכן אותנו

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי יונדאי, אך באמריקאיות זה קוד תקלה של החלקה של ה TCC, ומעיד על בעייה מכנית ולא חשמלית. אם הייתה לך בעיה חשמלית עם הסולנואיד של ה TCC היתה מקבל קוד תקלה אחר כך שאין לך הרבה מה לחפש עם צמות חשמל או בדיקות התנגדות, ואתה גם עלול לשרוף סולונאידים אם תיתן להם מתח מצבר מלא.

סביר להניח שיש בעיה מכנית עם הTCC סולנואיד או במוח של הגיר. כדאי באמת שתכניס את הרכב למכון גירים אוטומטיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

אני חוזר ומעלה את הנושא למרות שחפרנו בו כבר כי נורית ה check דולקת לי קבוע עם ה P0741 ואם אני מוחק את התקלה היא חוזרת מהר מאוד כבר בהתחלת הנסיעה.

אני חי עם זה כבר כמעט שנה, האוטו עשה כבר 30K במצב הזה כולל נסיעות עירוניות ובינעירוניות. אינני מרגיש החלקה של הגיר במהירות גבוה והאוטו נוסע בסדר. מסתבר שלכל דבר בחיים מתרגלים וגם לנורית check קבועה.

השאלה היא האם בזמן שחלף אולי משהו התנסה בבעיה דומה ביונדאי אטוס ויכול לתת כיוון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להיות במח גיר סולונואיד המפעיל את מצמד הממיר. האם החלפת אותו?

קוד 741 אינו מעיד על החלקה במצמד הממיר אלא שמצמד הממיר לא משתלב ( נמצא תמידי במצב פתוח/לא משולב).

כמו כן במח עצמו ישנה בוכנה אחת או יותר המפעילים את נתיב השימון לשילוב הממיר. האם נבדק המח?

האם היית במכון גירים לבדיקה חוץ מלמחוק את התקלה כי תקלה המופיע בתדירות כה גבוהה מלמדת בוודאות על בעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוזר הוא מדוע תקלה זו, של חוסר נעילת ממיר מומנט, מופיעה דווקא בהתחלת נסיעה, מתי שנעילת הממיר אינה נדרשת.

יש כאן תופעה שאולי כלל לא קשורה למעגל החשמלי או ההידראולי של ה TCC.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי כוונתו בתחילת נסיעה לא במובן הפיזי אלא לאחר נסיעה שבה הממיר אמור להשתלב אחרי הילוך 3 . ( גיר 3 הילוכים ) ובגיר זה הממיר הוא מהסוג הפשוט ולא דינמי.

אני מנסה לחשוב למה שתופיע נורת צ'ק עם קוד 741 ללא תקלה באחד הסעיפים שרשמת.

ישנם עוד מס' גורמים שבהם מצמד הממיר לא ישתלב אבל הם לא קשורים ל 741 אלא לתקלות אחרות כמו טמפ' המנוע או טמפ' הגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...