Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעית השתנקות - מיצובישי ספייסוואגן

shabys
שימו לב! השרשור הזה בן 6211 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום.

תופעה מאוד מוזרה מתרחשת במיצובישי שלי בזמן נסיעה ארוכה בימי שרב. זה קורה רק בימי שרב או בדרך לאילת ולאף אחד מהמוסכים כולל אני שמבין קצת ברכבים אין תשובה.

בזמן הנסיעה הרכב מתחיל להשתנק אבל עדיין ניתן לנסוע. לאט לאט הבעיה מחריפה ואז אני נאלץ לעצור בגלל בעית השתנקות/קירטוע חריפה (כאילו יש גז-אין גז). אני עוצר פותח מכסה מנוע מחכה רבע שעה, מתניע וממשיך לנסוע כאילו כלום לא קרה. הבעיה מופיעה שוב לא באופן סדיר אחרי משהו כמו חצי שעה או נניח 50 ק"מ. אם אני חוזר מאילת הבעיה מפסיקה לחלוטין לאחר שאני עוזב את האיזור "החם". באיזור המרכז אין את הבעיה בכלל גם בימים חמים מאוד.

הערכה שלי שיש במנוע סנסור שמושפע לא רק מחום אלא גם מאוויר יבש. אולי יש בעיה בסנסור הנמצא בכניסת האוויר אחרי הפילטר וזה משפיע על נתוני אספקת הדלק למנוע.

הרכב שלי הוא מודל 1994 (מנוע 2000) בדר"כ אמין ולא עושה בעיות.

אנא עיזרו לי לפתור את התעלומה....

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב וחג שמח!

ראשית יש לחבר סורק לבדיקת קודי תקלה -במידה וקימים..

יש לחבר שעון לחץ דלק-וברגע התופעה לבדוק מזרקים וניצוץ בפלג..

התקלה קימת רק שהרכב בטמפ גבוהה יש לנסות לבצע סימולציה ולגרום לתופעה להופיע..

להת איל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב וחג שמח!

ראשית יש לחבר סורק לבדיקת קודי תקלה -במידה וקימים..

יש לחבר שעון לחץ דלק-וברגע התופעה לבדוק מזרקים וניצוץ בפלג..

התקלה קימת רק שהרכב בטמפ גבוהה יש לנסות לבצע סימולציה ולגרום לתופעה להופיע..

להת איל

תודה,

1. לאחר בדיקה לא נמצאו קודי תקלה.

2. הרכב הגיע לטמפרטורות גבוהות (למשל עמידה/זחילה ממושכת בפקק ביום חם) והתופעה לא חזרה על עצמה. כמו כן מזג האוויר בדרום שונה ואני גר במרכז לכן לא ניתן לסמלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאתה מתאר בעצמך, עולה שהבעיות קורות רק באיזור שמכונה ומוכר כאחד מתוך שלושת איזורי האקלים הישראלי, -- ה"חבל המדברי".

איזור האקלים המיוחד הזה, כולל את כל הנגב (מבאר שבע – ודרומה), מדבר יהודה וחופי ים המלח, כמו גם את חלקה הדרומי של בקעת הירדן והמורדות הדרום מזרחיים של הרי שומרון .

נתוני האוויר כפי שמחשב ניהול המנוע בודק באמצעות חיישניו למדידת הנתונים מרגע לרגע והמושפעים מגובה, טמפ' אוויר, לחץ, מסה, ועוד.

אי לכך, יש לשים לב ובמיוחד, לכל יחידות מדידת נתוני האוויר ביחס ללחץ ברומטרי, חיישן טמפ' סביבה (טמפ' אוויר), נתוני ספירת כמות/לחץ אוויר, ועוד.

יש לוודא שמחשב ניהול המנוע יודע להתסדר עם הנתונים האלה.

ידוע לי שבעבר, רכבים חדשים מסוג/סוגים מסויימים נתקלו בבעיות זיופים באיזור ים המלח, ואשר יצרני רכב הגיעו לבצע מדידות ושינויי תוכנה במחשבי ניהול המנוע. אינני יודע להתייחס לנתון הרכב שלך ספציפית.

למותר לציין כי מחשב ניהול המנוע מספק כמות דלק בהתאם לנתוני החיישנים האלה ולא רק. (שהרי הוא מושפע גם מחיישן טמפ' אך קשה להאמין שהאוטו מתחמם רק באיזור הזה , מה שיתכן, ו/או שהחיישן מסוג מדידת טמפ' נוזל קירור מזייף רק באיזור ההוא.)

למרות הכל , כצעד זהיר ומקצועי, יש לקחת בחשבון אפשרות לצירוף מקרים בלבד, ועל כן הצורך וההמלצה לבצע את כל המדידות והבדיקות האחרות המתחייבות לאור תיאורך לתקלה, כמו בעיות לחץ דלק ספיקה וכל הבדיקות האחרות והנוספות.

יתכן שלבסוף תתברר איזו בעיה מכנית (או חשמלית) שטותית... (מה שעלול לקרות..).

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו בעיה ב MAF (סתם ניחוש, בגלל הקרטועים) בתנאי מזג אויר קיצוני חם.

אולי אפשר לשחזר אותה במרכז על ידי כיוון פן לשער בטמפרטורה בינונית לפתח יניקת האוויר למנוע :lol:

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הגיוני, אך אין לי את האפשרות לסכן את כיסו בהודעת "רכוש מאף חדש"..

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות

זה קרה יותר מפעם אחת, למעשה בכל פעם שמזג האוויר הוא שרבי ...

האם יש אפשרות לווסת/לכוון את החיישנים?

יכול להיות שחיישן הטמפ רק "חצי" מקולקל?

הרעיון עם הפן נראה לא רע....:wink:

מה זה MAF?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6211 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...