Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה פריוויה לעומת מאזדה MPV

ramiby
שימו לב! השרשור הזה בן 6230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

אשמח לקבל המלצות חמות וקרות על שני הרכבים הנ"ל בסכום של עד 60K(+/-).

כיום אני נהנה מרנו סניק שנת 2001 אך עתה זקוק ב"ה ל-7 מקומות + מקום למטען משפחתי (עגלות, מזוודות וכדומה).

נוסע בשנה כ- 27K ק"מ בעיקר נסיעות בין עירוניות.

אישתי, מתוך ניסיון, לא מסתדרת עם גיר ידני לכן דרוש לי אוטומט דווקא.

נא להתייחס לאמינות, עלות אחזקה, מרווח פנימי, נוחות נסיעה או כל נושא אחר.

תודה מראש לכל המתייחסים.

רמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם זה משנה לך, לי זה מאוד משנה, אחת הנעה אחורית ואחת הנעה קדמית.

כשחיפשתי, לחלוטין הלכתי לכיוון המזדה מכיוון שיש לה הנעה אחורית, אם זה משנה לך אישית כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה, אני יכול לתת לך פרטים באישי על MPV למכירה משנת 2000, יד ראשונה, כחדשה שנסעה רק 60.000 ק"מ עם היסטוריה מלאה במוסכי היבואן! (מדובר בעולה חדש שרכש את הרכב ב-2000 עם זכויות עולה, חזר לבריטניה ב-2002 ונשאר שם עד אמצע 2005. בכל הזמן הזה הרכב אוכסן בחניון מקורה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרוב משפחה שלי החזיק ב-MPV במשך חודש בלבד עד שנשבר ומכר אותה עקב צריכת דלק זוועתית.

אין לי מושג איך הפריוויה באספקט הזה, אבל בדוק טוב טוב את הנתונים של שתיהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיותר לציין שלא קניתי אף אחת מהן, אבל לצורך העניין המזדה משנת 2000 בעלת מנוע חדיש יותר והנעה קדמית, המזדה שהוא מדבר עליה בעלת מנוע V6 3 ליטר דיי ישן, וצריכת דלק מזוויעה כמו שאמר דוד אישפוז.

לטויוטה מנוע קטן יותר 2.4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מתיחה קלה למעלה תניב יונדאי טרג'ט."

טראג'ט דיזל יקר מדי בשבילי, ובנזין (שנת 2001) אני לא בטוח שבשקלול צריכת דלק ואמינות היא עדיפה ע"פ פריוויה או MPV משנתונים קודמים. האמנם?

עדיין מחפש נתוני השוואה בין השניים שבכותרת.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעתכם המלומדים:

ברשותי MPV שנת 95 צריכת דלק בעיר 1/6 ומחוץ לעיר ברגוע 1/8 חבר טוב נוסע על פרוויה 96 שם 1/5.5 בעיר ו 1/8 מחוץ לעיר וחבר נוסף על יונדאי טראגט 2001 ושם המצב זהה לחלוטין 1/6 בעיר ומחוץ 1/8 אולי 9 בקושי כל הרכבים במצב מעולה ומתוחזקים היטב לידיעה (לאחר בירור מקיף עם אנשים שמחזיקים רכבים הרבה זמן) גם המיצובשי ספיסוואגן שתיין לא קטן בעיר 1/7 כאשר בנסיעה רגועה מחוץ לעיר אפשר לסחוט 1/10 כנ"ל הקאיה גויס מחוץ לעיר אולי בעדינות 1/11 וגם זה חצי תאוריה

היום עקב עלית מחירי הסולר והטסט עדיין לא יותר זול קרניבל אולי טיפה יותר חסכוני אבל את הכסף תוציא על טיפולים וברקסים.

ולכן אם אתה רוצה רכב מרווח אין ברירה אלא לשם או בקניה יקרה (טראגט דיזל\היאייס) או באחזקה או בדלק רק תחליט מה אתה רוצה.

הפרוויה יותר "אוחזת " מהMPV ויותר מהנה לנהיגה אחזקה טיפה יותר יקרה ..

רק תבחר

.

בהצלחה ידידי

(מאחד שכבר עבר את הסאגה הזאת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להייאס אמנם יש מנוע שאינו נגמר לעולם, אפילו בתנאים קשים כמו קיבוץ.

אבל הרכב מיועד להובלת בעלי חיים, אם אתה מחפש להוביל אנשים, אל תעשה להם את זה, הנוחות מתחת לכל ביקורת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל פריוויה כמעט ואין בנמצא,

לגבי הMPV הישנות אינני יודע מה צריכת הדלק, לי יש שנת 2002 והיא עושה במעורב 1:8 ומחוץ לעיר 1:10.

ה MPV מאוד מאוד נוחה מרווחת וכן איכותית מבחינת פלסטיקים, עם תפוסה מלאה עדיין יש תא מטען סביר - אל תצפה ליותר מ 300 ליטר.

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

טויוטה קורולה 2008 רובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהיכרות מרובת שנים עם פריוויה ומעט ק"מ במאזדה:

הפריוויה נוחה יותר לטעמי ליושבים מאחור.

בדגמים מסויימים נדמה לי הגיע הפריוויה בתצורה של 2 כיסאות נפרדים בשורה השניה ובחלק מהדגמים הגיע השורה השניה כספסל.

הפריוויה אותה אני מכיר עברה קרוב ל-300K ק"מ ללא תקלות וגילתה אמינות מרשימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון עם 2 הדורות של ה MPV, אין ספק שהדור החדש חסכוני הרבה יותר מהישן (פשוט שתיין), 2 הרכבים נוחים מאד, החדש קצת יותר מרשים ונח. בקשר לפריוויה - אני לא מכיר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב הפרוויה אכן מאד אמינה

אבל למצוא אחת עם פחות מ250K ק"מ די קשה והגיר בערך ב300K נוטה לזייף עניין של 10K ש"ח.

הפרוויה אכן יותר מרווחת (לא בהרבה ) אבל גם יותר ארוכה (משמעותית) והטיפולים הרבה יותר יקרים (לא שהמאזדה זולה אבל בכל זאת) ועקב נדירות הפרוויה היא עפה במחירון בדרך כלל והוא גבוהה.

דלק 1/10 נראה לי שזו פרוויה מאד מיחדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם יש ספייסגיר (מיצו' L400) אוטומט, אבל שווה לשקול.

אופצייה נוספת (לא בטיחותית, אבל מחיר קנייה זול וכך אפשר לחסוך ביטוח מקיף או להחזיק את הרכב בתור רכב שני) - GMC ספארי\שברולט אסטרו. מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...