Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החימום באוטו לא פועל, 106 GTI

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 6244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

106 GTI, כל החורף שמתי לב שהחימום באוטו ממש לא תקין, חשבתי שאולי המנוף שפותח את הברז של המים בכניסה לרדיאטור חימום לא פותח את הברז כמו שצריך ולא נכנסים מים לרדיאטור חימום.

היום החלפתי משולשים באוטו וכשהרמתי את הלבד ברצפת הרכב, ראיתי שהכל למטה ספוג מים.

לא היה ריח יוצר דופן או סימנים אחרים לפני הרמת הלבד וגילוי המים, מה שכן הצינור שעובר בתוך החור שבלבד התנתק תוך כדי הזזת הלבד (ממש בקלות) כדי לחשוף את הברגים של המשולש בצד הנוסע. החזרתי אותו כמובן למקום אבל הוא משמ לא מהודק אלא סתם מולבש על הצינור פלסטיק של הרדיאטור חימום.

איך אני יודע מה המים האלה?

ואיך אני יכול לבדוק למה החימום באמת לא עובד (בהנחה וזה לא הצינור הסורר)?

106 GTI שנת 97

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה נפוצה בפיג'ו סיטרואן.

החלק שסיים את חייב נקרא HEATER MATRIX. שהוא בעצם הרדיאטור חימום הפנימי.

הוא נמצא מאחורי הקונסולה המרכזית ופירוק והרכבתו מחייבת פירוק של הדש בורד (לא פשוט..).

תבדוק טוב מה מפלס הנוזל ברדיאטור מכיון שהנזילה עליה אתה מדבר קשורה למפלס שאופן ישיר!

ישנה אפשרות לוותר על החימום ולבצע גישור בין צינור הכניסה ליציאה (אותם צינורות שנכנסים לקיר האש) עבודה מאוד פשוטה וקלה.

אם תרצה לתקן את הנזק זה ייעלה לך בסביבות ה1200 ש"ח במוסך!

בכל מקרה כדאי לפעול בזריזות ולא להזניח מכיון שאתה מאבד נוזל קירור חשוב במערכת...

זה החלק:

e4_1.jpg

Not the sound of silence -ABARTH

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע לי על הבעיה של הרדיאטור חימום בפיג'ו סיטרואן.

השאלה היא האם באמת זה הרדיאטור או שבגלל שהצינור לא מהודק אז עם הזמן והנסיעות פשוט ברחו מים מהצינור.

ושוב, איך אני יודע שבאמת מדובר במים ירוקים של הרדיאטור ולא מים שנכנסו מבחוץ בגשמים?

אין ריח באוטו של שום דבר, כאילו הכל רגיל (אין ריחן שיטשטש את הריח)

עומר בהנחה ואני מזיז בקונסולה של המזגן את המנוף לקרור בלבד, האם עדיין יהיה איבוד של מים או שלא תהיה כניסת מים לרדיאטור חימום ואז אני סוגר את הבעיה עד החורף הבא?

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר,

הכי פשוט, כפי שהציע עומר זה מעקף(bypass) על הרדיאטור פנימי.כרגע. (אלא אם כן תחליט להחליפו).

טרי אצלי מלפני שבועיים בדיוק-רדיאטור פנימי בלוי, כ-1200 ש"ח עלות תיקון (דורש פירוק דשבורד).

אצלי נוזל הקירור הוא פרסטון.

במהלך ניסיון הפשרת אדים הרחתי ריח של חומר כימי שביכול מתאר ריח שרוף של חומר שומני.

כיוון שהחורף כמעט מאחורינו כבר ואני לא זקוק לחימום ברכב, עד לחורף הבא, ביטלתי את הרדיאטור ע"י המעקף שצויין לעיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביעד הכל שם ספוג מים ממש לוחצים על החומר בידוד ויוצא מים כאילו סוחטים

מה גם שלא הפעלתי את המדחס כבר הרבה זמן.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אז זה כנראה מים מבחוץ

עכשיו יתחיל הכאב רק של לאתר מאיפה זה

ולמרות זאת איך יתכן שהחימום לא עובד?

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה אתם מדברים???

זה בסה"כ צינורית של המזגן.

כשינזלו לך מים ירוקים בתא הנוסעים , אני מבטיח לך שתדע.

אנחנו מדברים על זה שלבחור אין חימום ברכב - משמע בעיה במערכת החימום - משמע בעיה ברדיאטור חימום..

אני לא מבטיח לך בכלל שתדע כשינזלו לך מים ירוקים!

אם אין חימום - 99% שזאת הבעיה!

Not the sound of silence -ABARTH

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילדים לא לריב

אין ריח באוטו, לכן זה כנראה לא מים ירוקים.

אני אבדוק שוב מחר אם לא חסר לי פקק מתחת לאוטו באזור המשולש של הנוסע

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי היום את מצב המים הירוקים, אכן חסר!

למרות שאין ריח באוטו

וכדי לרענן את זכרוני בהוספת מים.

פותחים את הפקק מילוי מים, מניעים, מחכים שהונטות יכנסו לפעולה ואז מוסיפים מים ומחכים 5 דקות שיצא כל האויר?

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...