Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על אלפא רומיאו 147

hananz
שימו לב! השרשור הזה בן 5987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי הרבה התלבטויות בין רכבים שונים כמו שכולם פה כבר שמו לב..

אני החלטתי כמעט סופי שאני רוצה אלפא 147..מנוע 1600 ידנית

הייתי רוצה קצת פרטים על הרכב..בחינת החזקה טיפולים אמינות התנהגות וכו'..

ולכל אלה שסתם אומרים "אלפא זבל של אוטו" שלא יתאמצו..מי שנותן לי כזאת הערה שזה יהיה אנשים עם בסיס ולא סתם משהו שהם שמעו..

מי שיכול לעזור יבורך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר שלום

ימי האלפות הנירקבות ,הנתקעות באמצע הדרך, מתחממות עברו חלפו להם,מתקופת ה145 הרכב פשוט מצוין

לגבי ה147 ,בידוד רעשים טוב ,איכות חומרים מצויינת ,אכן מנוע אמין וזריז יחס ההעברה המהיר של ההגה ,שווה התייחסות באופן נפרד ,בעיות חשמל יחסית מעטות ,עלות החלפים יקרה ברמת bmw ,עלות טיימינג 3000 שח גם במוסכים לא מורשים

,ממירים יקרים ונוטים לקבל מכות

סעפת היניקה נסדקת בצילינדר הראשון ,עלות תיקון 800 שח

דאג לקבל מפתח חילופי עם הקנייה ,יקר

החלפת שמונת המצתים ב100000 סיפור יקר אם כי יש תחליפי בשוק

רכב מהנה לנהיגה ,איכותי,יחודי

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא ראיתי בבוקר אלפא נרקבת ונתקעת באמצע הדרך. ליתר דיוק, היתה זו דודה ב-159 חדשה שנתקעה בנתיב האמצעי של איילון על 60 קמ"ש תוך כדי בהיה בסלולרי שהחזיקה בידה, ותאמינו לי - המנוע של ה-159 הזו אולי לא נרקב אבל בטוח לבו החמיץ בקרבו על הבזבוז המשווע.

וברצינות:

147 רכב משובח בגזרת הספורט-אלגנט. החזקתי 1.6 חמש שנים והתחזוקה היתה סבירה ביותר: אמינות גבוהה, תקלות כמעט ולא היו, בעיקר דברים קטנים שיכלו לחכות עד לטיפול התקופתי - פה משהו קצת חורק, שם חופש קל. הרוב היה באחריות והעלויות מעבר לטיפול התקופתי היו נמוכות. טיימינג דרך אגב היה כ- 2,000 ש"ח בלבד, במוסך המרכזי, אז נא לא להשמיץ.

לא הבנתי אם אתה מתכוון לחדשה או משומשת? אם משומשת, נסה קודם בטרייד-אין של סמל"ת, הם אמינים, נותנים מחיר טוב ומסדרים את הרכב כמו שצריך לפני שמוסרים לך אותו. בד"כ יש שם מבחר לא רע של מכוניות.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר באלפא רומיאו שנת 2002 5 דלתות אדומה 105 כוח סוס עם 88K קילומטר..

הרבה דוקא המליצו לי על הרכב ורציתי לשמוע המלצות מאנשים שיש להם רכב כזה.

רציתי לדעת גם אם יש הרבה הבדל בדגמים של ה105 כוח סוס ל120.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנים הראשונות הגיעו ה-105 וה-120 כאשר ה-105 הייתה זולה בהפרש משמעותי (ואולי יותר נכון להגיד שה-120 הייתה יקרה בהפרש משמעותי?). הסיבות, מעבר להבדל הקטן בכיול המנוע (שדווקא משפיע לא מעט), הן רמות איבזור גבוהות משמעותית ב-120 כ"ס. אני לא זוכר מה בדיוק אבל ג'נטים, בקרת אקלים, ריפודים, אולי גם בקרת שיוט וסאן רוף וכן הלאה.

בגרסת ה-105 כ"ס הרכב לא ממש ספורטיבי - המשקל הכבד לא תורם לביצועים טובים במיוחד, אבל ההתנהגות טובה בהחלט והלוק מפצה הרבה על החוסרים.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא ראיתי בבוקר אלפא נרקבת ונתקעת באמצע הדרך. ליתר דיוק, היתה זו דודה ב-159 חדשה שנתקעה בנתיב האמצעי של איילון על 60 קמ"ש תוך כדי בהיה בסלולרי שהחזיקה בידה, ותאמינו לי - המנוע של ה-159 הזו אולי לא נרקב אבל בטוח לבו החמיץ בקרבו על הבזבוז המשווע.

מה אתה רוצה?

כשמייצרים תכשיטים לדודות אז דודות קונות...:lol:

והמנוע?

גם המנוע של דודות (GM).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלפא קונים מהלב, וברגע שעולים על 147 פשוט לא רוצים לרדת, כל נסיעה אפילו בפקקים או לסופר היא חוויה. נכון עדיין האלפא החדשות זקוקות למעט רגש, מים מקוריים!! שמן מנוע! זה נורמלי ש 147 תאכל קילו שמן ל 1000 1500 ק"מ. זה לא בעיה, ככה המנוע. אז רגש מתכוון לבדיקה של המערכות השונות להקשיב לאוטו ולדאוג לו. אלפא 147 מומלץ לטפל במרכזי. חובה לקנות אחת בעל היסטוריה טיפולים כתובה!! ישנם בשוק אקזמפלרים שמורים, לא להתעצל ולחפש אחת שמורה. דגם ה 105 כ"ס ידני הוא הנפוץ יותר ולדעתי המוצלח, הבדלים בין הגרסה ה 120 אינם גדולים מבחינת ביצועים, אלה רק בסל"ד גבוה מורגש קצת הבדל וכושר נשימה עדיף על ה-105. לעומת זאת ה-105 עדיפה עליה בעיר ובמהירויות נמוכות יותר{עניין של כיול מנוע וכוח זמין נמוך}

הבדלי הגרסאות בין 120 ל 105 הם: מגנזיום מקורי ל 120 בקרת אקלים, מערכת שמע משודרגת מקורית בעלת רדיו דיסק, ל105 גם כן מערכת מקורית אך פשוטה יותר ובעלת רדיו טייפ. לא תצטער לקנות אחת וגם לא לפחד מהאחזקה שכן היא נורמלית.

ואין!! עוד רכב שמעניק כזו תחושה במחיר שלה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחצי שנה יצא לי לקבל 147 2.0 סלהספיד ליומיים - הרכב מהנה מאוד לנהיגה, המנוע פנינה (אומנם זה לא 1.6, אבל עוד לא הייתי באלפא שהמנוע אכזב), יפה אמיתית.

הנקודה החשובה ביותר בשבילי, ונראה לי שמישהו ציין זאת, זה שחוויית הנהיגה נמשכת גם שלוחצים, וגם בנסיעה מנהלתית בדרך לסופר.

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

שלום רב,

בימים אלו אני גם מחפש לרכוש אלפא 147 ממודל 2002. ניתן למצוא כאלה לרוב בגרסת ה105 כ"ס...

רציתי לשאול אם כן ניתן לטפל בה במוסך שהוא לא מורשה? (אישית, אני לא כלכך אוהב את ההגדרה של "מוסך מורשה" בייחוד לאור העובדה שתמיד הם יקרים יותר! ולפעמים שמים שמנים של "דלק", אני אישית מעדיף את המוסכניק שלי, שאני מגיע עם השמן שלי לרוב LM, ובעלות זולה מטפל ברכב)

והאם ניתן להשתמש בחלפים תחליפיים לרכב?

בתודה מראש,

דימה

Audi S5 4.2 V8 FSI Quattro

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וברצינות:

147 רכב משובח בגזרת הספורט-אלגנט. החזקתי 1.6 חמש שנים והתחזוקה היתה סבירה ביותר: אמינות גבוהה, תקלות כמעט ולא היו, בעיקר דברים קטנים שיכלו לחכות עד לטיפול התקופתי - פה משהו קצת חורק, שם חופש קל. הרוב היה באחריות והעלויות מעבר לטיפול התקופתי היו נמוכות. טיימינג דרך אגב היה כ- 2,000 ש"ח בלבד, במוסך המרכזי, אז נא לא להשמיץ.

לא הבנתי אם אתה מתכוון לחדשה או משומשת? אם משומשת, נסה קודם בטרייד-אין של סמל"ת, הם אמינים, נותנים מחיר טוב ומסדרים את הרכב כמו שצריך לפני שמוסרים לך אותו. בד"כ יש שם מבחר לא רע של מכוניות.

אם המדובר בשעה 10 בבוקר לערך והמכונית בצבע חום בהיר ( מוזר למדי ), אז עסקינן באותה דודה, שכמעט נכנסה בי מרוב זהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשרשור. אלפה זהו רכב מאוד מפתה במראה ובמחיר הנמוך. ידוע גם שהמכירות של אלפה בשנים האחרונות יורדות וזאת הסיבה לכך שליבואן אין רשת מוסכים מורשים מסודרת וגדולה. ממש לא בכל איזור יש מוסך מורשה של אלפה. דבר נוסף הוא החלפים, מס' מכוניות נמוך= כמות החלפים נמוכה= עלויות גבוהות. השאלה היא, האם יש חלפים תחליפיים זמינים לרכבים אלו ומה היא איכותם? דבר נוסף הוא, ואני מתנצל על הבורות, לאיזה מנוע דומים מנועים של אלפה? לפי רמת סיבוך.

תודה מראש.

יגאל.

"אתה רוצה חתיכה זהב? - לא, אני הרגע אכלתי" :?

"בשביל מה שמו לשוטר כובע, אם לא בשביל לראות?" :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות הדיעה הרווחת, אלפא, הן ה 147 והן ה 156, יקרות מאוד ביד שנייה. יקרות עד כדי גיחוך כחדשות, שאז כמובן מדובר

ב 159 ו 147, אם היא עדיין מיובאת. חלפו להם הזמנים בהם מדובר היה במציאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...