Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיאטה או MR2 ?

mx5
שימו לב! השרשור הזה בן 6415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

התקציב שלי הוא בסביבות ה 100 אלף לקניית רכב ספורטיבי

אני מאוד מתלבט בין לקנות מיאטה 2003 או טויוטה MR2 2001

השאלה עד כמה הטויוטה יכולה להיות אמינה ולא לעשות לי בעיות והאם באמת שווה לרדת שנתיים ולהעדיף אותה על פני המיאטה שידועה באמינות שלה ובתחזוקה הזולה שלה יחסית ?

אשמח לקבל הצעות....גם אם יש לכם רעיון בלקנות משהו אחר ב 100 אלף

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמת העיקרון נראה לי שחיפוש היה מביא לדי הרבה תוצאות.

סך הכל הטויוטה היא רכב מאוד נחמד, אחיזה מצויינת, קצת מסובכת יותר לטיפול בשל מנוע מרכזי והבנתי שקצת יותר קשה לשליטה מאותה הסיבה.

מעולם לא נהגתי על הטויוטה אבל היה בזמנו מבחן של אוטו - מיאטה מול ה MR2

המיאטה מאוד אמינה, מאוד נשלטת ומאוד כייפית. כמו כן היא מאוד קלה לשיפורים שונים. הבעיה היא לא תמצא בקלות מודל 2003 ידני כיוון שרוב ה 2003 אוטומטיות ורק 10 בערך ידניות. הידניות ימכרו מעל המחירון ...

אני עמדתי בפני שיקולים כאלו עכשיו ובחרתי במיאטה, למרות שלי יש תקציב יותר גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאמרת נכון....אבל אני הייתי רוצה יותר השוואה יותר ישירה

נכון שהאחיזה של ה MR2 מצויינת..אבל למי יש אחיזה יותר טובה ?

אגב אני נהגתי חודשיים על טויוטה איוונסיס 2003 והאחיזה בה הייתה גרועה..לא שזה אומר משהו על האחיזה של ה MR2

ברור שה MR2 יותר מהירה...אבל אני לא יודע אם ה 2001 יותר מהירה ממיאטה 2003

ונראה לי שהביטוח ל MR2 יהיה יותר זול כי לטויוטה יש גג קשיח אם אני לא טועה

ובכל זאת על מה היית הולך ?

אני יודע שיש לך הרבה סימפטיה למיאטה בגלל שיש לך אחד כזו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש את המבחן של אוטו. אני לא בטוח איזה דור של מיאטה היה שם אבל תתקשר למגזין ותמורת תשלום צנוע תקבל את המבחן.

אז אתה מוזמן לחלוק איתנו את המסקנות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את המבחן

בבוקר אני יתמצת את הסיכום למרות שהוא לא היה חד משמעי בכלל

בעיקר בגלל פער המחירים האדיר בין השתיים

בכל אופן,לא צריך להתייחס למבחני אוטו כאבן בוחן של המציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב אני נהגתי חודשיים על טויוטה איוונסיס 2003 והאחיזה בה הייתה גרועה..לא שזה אומר משהו על האחיזה של ה MR2
נהגתי לא מזמן על שברולט סילברדו דאבל ג'אנט ונוחות הנסיעה שלו היתה ממש זוועתית, מה זה אומר לגבי ההיגוי בקורבט?

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון ובגלל זה רשמתי שזה לא אומר כלום על האחיזה ב MR2 =)

אבל דווקא אתמול קראתי מאמר על האוטו הזה שציין שאין לו כזאת אחיזה מצויינת ושנהג שקנה את הרכב הזה נדרש בסוף להזמין בולמי זעזועים כדי למצוא את החיבור הנכון בין הרכב לנהג

אבל הכל יחסי...כמה פעמים נהגתי על מיאטות...האחיזה מצויינת....אבל אפשר להגיד שהיא מצויינת גם מול האחיזה של ה S2000 ? עד כמה האחיזה באמת מצויינת שאומרים האחיזה מצויינת

את האמת אני פשוט מתלבט בין לרדת שנתיים במודל ולקנות MR2 או לקנות את המיאטה

כי נראה לי שזה ברור שה MR2 אוטו יותר טוב בסך הכל מהמיאטה אם הם ייוצרו באותה השנה ולכן זה יותר יקר גם

מוטי מה אתה חושב ? שווה לרדת שנתיים ? אני מניח שלמדת הרבה על המיאטה שאתה נוהג בה כמה זמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שתפסיק להטריד את עצמך בשטויות כמו למי יש אחיזה יותר טובה בשתי עשיריות האחוז, קנה אוטו שאתה מוצא במצב טוב ואתה שלם עם המחיר.

גם את זו וגם את זו ניתן לשפר אח"כ אם תרצה (למרות שהאפטרמרקט של המיאטה גדול בהרבה).

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאמרת שקראת את המאמר על ה"חוסר אחיזה" של הרכב, לא ציינת שמדובר ברכב יד שניה, עם צמיגים שהוא קיבל מתנה ולא היו מתאימים וכנראה שבולמי הזעזועים היו גמורים.

הרי כבר במאמר הוא רשם כמה שהוא התרשם לחיוב בנסיעת מבחן על הרכב החדש. וברכב המשומש שלו זה היה פחות מהנה ויותר מתנדנד.

גם לי במיאטה היה שלב לאחר 50000 ק"מ שבולמי הזעזועים היו גמורים, הרכב התנדנד ושידר חוסר ביטחון, ואז במקום להחליף למתלים סטנדרטיים החלפתי לקוני מתכווננים.

הכי טוב זה פשוט לקחת סיבוב, חפש בעל מיאטה נחמד שמוכר את הרכב וקח סיבוב קצר להרגשה, חפש בעל MR2 ובצע את אותו הדבר ובחר.

רק קח בחשבון שיהיה נורא קשה למצוא מיאטה ידנית 2003. לפחות ב 100K. אני יודע על שלוש כאלו שהיו בשוק. אחת נמכרה, שניה לא תמכר לפני שתגמר (הצהרת הנהג) ושלישית הולכת להמכר והבעלים רוצה סכום גבוה מאוד מעל 100K כאשר לרכב יש תוספות כגון משבשי לייזר מקדימה ומאחור ומערכת ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת הנקודה שהבתחלה רציתי לקנות MR2 משומשת....

במבחן אחר לא מצאו שום סיבה לקנות MR2 במקום המיאטה לאור הפרשי המחירים ....ולהיפך שאפילו ה MX5 מולה נראית כמו סטיישין פרקטית

נראה לי שאני אלך על המיאטה...לפחות את האוטו הזה אני מכיר ונהגתי עליו בעבר .....

להוסיף עוד 10 אלף ולקנות מיאטה ידנית 2004 זה לא כזה בעיה :)...2004 ידנית יותר קל למצוא

וכפי שאמר מוטי הבדל של עשירית האחוז באחיזה לא כזה משמעותי...הכי חשוב שהאוטו יהיה במצב טוב

2004 מיאטה תהיה במצב הרבה יותר טוב מ MR2 2001

ועוד אי אפשר להתווכח על האמינות של המאזדה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי הגדיר זאת בדרך הטובה ביותר.

מחפשי ה-MR2 שאני מכיר חיפשו אחת טובה במשך חודשים ולא מצאו כמעט כלום.

אלו שניקרו בדרכם תומחרו במחיר שהקשר בינו לבין המחירון מקרי בהחלט.

ההיצע בארץ דליל חלק מהמכוניות נפלו לידיים חובבות-פוזה, סיפור שחוזר על עצמו בכל

קטגוריות המכוניות הספורטיביות למיניהן.

אם יהיה לך מזל, אולי גם לך תהיה טויוטה עם מנוע מרכזי.

אם לא, תתחדש על ה-MX5.

דניאל

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"המנוע של האם אר 2 ,למרות תפוקתו הצנועה,מייצר כל מה שצריך לתנועה מענגת.היכולת הדינמית עשויה מנכונות מתמסרת,לפנות בחדות ככל שרוצים,לפעמים יותר מדי עם שמץ של היגוי יתר,ההגה אינו מדויק והשטח המת מעט גדול מדי לאוטו שכזה.נוחות הנסיעה נוקשה ולא נוחה בעיר במהירויות נמוכות,פורחת מחוצה לה,עם רמת ריסון גבוהה בעליל."

"המנעו במיאטה מעניק את מה שיש לו בסלד גבוה ללא מחץ ועם רצועת כח לא מעודדת.הביצועים לא מהמין הסקסי.תיבת ההילוכים פועלת להפליא.היכולת הדינאמית מהמעלה הראשונה,כאשר לדיוק מבורך חובר כושר מעולה.ההגה המהיר מדויק להפליא ושותף נאמן לנהג במעשה ובמידע לנהיגה מתפתלת.נוחות נסיעה בעיר/מהירות נמוכה טובה מאוד,פחות מרוסנת במהירות בין עירונית גבוהה."

סיכום:"לחובת האם אר2 בעית מחיר,המיאטה בבסיסה מיושנת עם מנוע לא מבריק ויש תחומים חשובים הטעונים שיפור,היא עדיים חדהמענגת ומדברתאל הנהג כמו שאף אחת אחרת לא עושה והיא פרקטית ונעימה בהרבה ביום יום.

לאם אר 2 יכולת הפניה נדירה והמגבלות הפנומנליות של שלדת מנוע מרכזי פשוט מלהיבה יותר.הטויוטה היא הדבר הקרוב ביותר לבוקסטר (מבחינת המחיר),או בכלל.

כמובן שמומלץ בחום על הדגם הידני ולא הרובוטי...

נ.ב-קח בחשבון שלאוטו ומאזדה יש רומן ארוך...כך שיש נטייה לכיוון המיאטה

ובנימה אישית-בבסיס שתיהן מעולות,וזה מה שחשוב,ככה שתמיד תוכל לשפר את הצדדים החלשים של שתיהן-כח,התנהגות ואפילו היגוי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי באותו מצב לפני כחצי שנה , ויש כמה דגשים :

אם אתה בחור גבוה : 1.90 ומעלה .. .המיאטה פשוט לא מתאימה , נקודה .

בדקתי מיאטה 2005 וראיתי שהרגל השמאלית שלי נתקעת במשענת יד ...

לא משנה איך שחקתי עם זה לא הסתדר ..

לגבי ה - MR2 , רכב מדהים אבל מאד מאד מאד קשה למצוא כזאת משומשת בשנתון שאתה מחפש , אם תמצא ... ישר כוח .

לקח לי חודשיים תוך חיפושים אינטסיביים ושוחד למוצא הישר למצוא יאריס ספורט 2003 ... בסוף נשברתי וקניתי 2006 ... רק כי לא מצאתי .

לא קל למצוא מכוניות כאלו , אבל הם בהחלט שוות את זה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...