Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרת המומחים בבקשה: פיאט טמפרה מתחממת שוב, נדמה כבעיית סרקול

אור .ס.
שימו לב! השרשור הזה בן 6430 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקיי, מי שזוכר זוכר, פתחתי בעבר שרשור על בעיית התחממות בפיאט טמפרה SX מנוע 1600 שנת 92 שנמצאת במשפחה.

אני אקדים עם קצת רקע ואומר: דברים שהוחלפו במערכת המים בחצי השנה האחרונה:

צינורות מים, משאבת מים, טרמוסטט איננו, יוניט מאווררים.

הרדיאטור לא נוקה מעולם בכל 5-6 שנות הבעלות על הרכב, אין הבדלי חום בין האיזורים ברדיאטור

היה צינור עליון שלא הוחלף, והתנפח למצב פיצוץ.

החלפתי אותו, ניקוז אוויר כמו שצריך והכל

מניע את האוטו, נותן למאווררים להדלק, בדיוק ב90 נדלק, נכבה, נדלק שוב.

טוב, ניסע באוטו, אחרי 10 דקות נסיעה, מגיע לרמזור החום עלה לסביבות 100-110 ככה, אין לי מושג מה הבעיה מכאן והלאה, רק יכול להגיד שהאוטו מתקרר כאשר נותנים גז קבוע לאיזור 2500-3000 סל"ד, יש למישהו הצעות מה עושים ?

תודה.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יתכנו שלוש אופציות הגורמות לבעיה

1 סתימה באחד מאזורי מעברי המים במנוע

2 כניסת אוויר למערכת הקירור

3 פריצה בראש מנוע (יתכן כי ישנם סימטומים נוספים )מקווה שלא

אתה משתמש בנוזל קירור ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה בין עירונית על כמה עומד מד חום? פחות מחצי?

KIA NIRO PHEV 2020

טויוטה קורולה HYBRID 2019

פורד פוקוס 1.6 PS 2012 - פ, LR DISCOVERY 3 2006 HSE

פיאט טיפו 2.0 16V ידנית - מתגעגע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל קירור, ניקוז אוויר בוצע 3 פעמים ליתר בטחון.

לגבי אטם ראש, הכל יכול להיות, הרכב עם 300 אלף ק"מ כבר, אין גמגומים או בעיות סחיבה או מים בשמן או שמן במים נכון לעכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נעשתה עם הרכב נסיעה בין עירונית רצינית, רק בין אזור לצומת חולון, מרחק של 2 ק"מ, בדרך לצומת החום עמד בסדר 90, בצומת התחמם, ונשאר חם כל הדרך חזרה לאזור.

אני פשוט מפחד ליסוע עם הרכב שלא יהיה סיפור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מה שכתבת לא מלווה בחוסר מים. כדי לישלוח את הרדיאטור לניקוי מחיר זניח=

לתועלת. דבר שני תרכיב חזרה בית תרמוססטט +תרמוסטט מובנה לשמירת המנוע.(תבצע חיפוש- לתפקיד הטרמוסטט)

ועוד אני ממליץ להחליף גם את מיכסה הרדיאטור.

נתי קובלנץ

מיתחם נמל ת"א מ1950

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הנושא של התרמוסטט, הוא הוצא עקב שנתפס במהלך ליל שישי, ותכננו לקנות אחד חדש, פשוט שהרכב כל היום נוסע (300 אלף ק"מ כבר הזכרתי ?), אשמתי שלא קניתי טרמוסטט היום עם הצינור, אבל אני אטפל בזה.

נצא מתוך הנחה שאני אשלח מחר את הרדיאטור לניקוי ואחליף פקק ע"מ להיות בטוח שאין כניסת אוויר למערכת.

אם הרכב יתחמם, מה הלאה ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א:חוסר הטרמוסטט זה לא פיתרון לכלום אלה נסיון לעקוף בעיות.

ב:אף אחד לא מתייחס למשאבת המים שהיא אחד החלקים הראשונים שאליהם צריך להתייחס עלאחת כמה וכמה אם בכותרת כתוב "בעיית סירקולציה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חשבתי שמדובר במשאבת מים, אבל הוא כתב שהיא הוחלפה בחדשה. יכול להיות שהמשאבה היא לא בעלת ספיקה מתאימה ולא מצליחה לעשות סירקולציה בסרק?

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא כתב שהמשאבה הוחלפה, לכן אני דווקא מצטרך ל-nko וחלקית ל-scorpion23, במיוחד לאור זה שסל"ד גבוה יחסית מקרר את המנוע. רדיאטור, או מעברי מים.

אלא אם כן המים נעלמים מהמערכת, ואז זה סיפור אחר לגמרי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר שבטורים המנוע מתקרר ואין טרמוסטת ישנם רק כמה אופציאות . 1 משאבת מים( האימפלור התפרק מהציר), סתימה ברדיאטור (בדוק הפרשי חום על המצנן), טעינה לא תקינה בטורים סרק (מחוסר טעינה מאוררים עובדים במהירות נמוכה).

:evil:סייג לחוכמה שתיקה :brickwall:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

קודם כול נתי שים לב.

בפיאטים ולא משנה איזה הכלל הוא פשוט, אים הרשת של הראדיאטור היא בנויה מצינורות עגולים לא קיים ניקוי ראדיאטור כי הראדיאטורים האלה לא יכולים להיסתם מה עוד שבכול צינור יש מוט שמנקה את הצינורות. רק כאשר הרשת היא רגילה כלומר תעלות שטוחות יש מצב של ראדיאטור סתום.

לגבי ההיתחממות לדעתי רצוי לבצע בדיקת נפילת לחץ ולא אתפלא אים יתברר שיש דליפה מאתם ראש.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לידידי המקצוענים

1 הרדיאטור סתום חיצונית ,כאשר הונטה עובדת ואתה שם את ידך מאחורה(בזהירות )האם האויר חם?

אם לא שטוף חיצונית עם מכשיר לחץ גבוה,בדוק אם אחד הפלסטיקים או קרטון או שקית התיישבה בחלקו הקידמי של הרדיאטור,מעבה המיזוג נוטה לקבל בוץ אשר מתקשה עם השנים ויושב לפני הרדיאטור שטוף גם אותו כאשר הכל מורכב על האוטו,איו בעיה

2 מנוע מאוורר שים אצבע על הקונקטור ובדוק שהוא לא לוהט, אם כן פחמים גמורים המאוורר מאבד מכוחו לאחר זמן מה

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6430 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...