Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספארי/אסטרו 95

אסי גולף
שימו לב! השרשור הזה בן 6418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

היתה לנו כזו במשך 3 שנים בערך.

בוא נתחיל מזה שכולנו שמחנו שגנבו אותה , צחקנו על הגנב שבטח הוא נתקע ביציאה מהרחוב.

האמינות של חלק מהמכלולים פשוט לא טובה.

דווקא המנוע אמין, אבל היו תקלות בגיר ובמחשב שעלו הרבה כסף,

גם תקלות במערכת החשמל היו מפעם לפעם.

צריכת הדלק היתה בין 1:5 ל- 1:7.

חוצמזה שהיא די חזקה ומפוארת - לא היייתי מתקרב אליה חזרה בחיים.

האוטו הזה נמכר היום בגרושים, יש כנראה סיבות טובות למה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה גרושים? רוצים 30 אלף ל 95, כמה היית משלם ?
שכן שלי הוא סוחר רכב שמתעסק עם רכבים כאלה.

רכבים אלו, מסוף שנות ה-90, במצב טוב (לא הנבלות, יש כאלו באמת שמורים), יוצאים מהמכרזים של המדינה (משטרה, צבא, ממשלתי, שב"ס וכו...) סביב ה-10K.

הנבלות יוצאות מהמכרזים במחירים של פחות מ-5K.

שלחת פקס למשרד ממשלתי ואתה רוצה שיענו לך? אתה עולה חדש? אתה לא מכיר איך דברים עובדים פה?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתגורר ומשתנע בד"כ באיזור שיש בו פריסה רחבה של תחנות גפ"מ אתה יכול להרוויח בגדול באם תרכוש סאפארי ותתקין בו מערכת גפ"מ. אם עשית כך - יצאת עם מיניואן אוטו' ,בעל נוחות ומרווח פנים של אמריקאית, אבל עם עלויות דלק של משפחתית יפנומטית ממוצעת!!!

בדוק ומנוסה ע"י כמה חברים!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיות חשמל בלי סוף,תקלות מוזרות ,נוחות מזוויעה,צריכת דלק אסטרונומית,1 ל 4-5 ...כל אלו הינם חסרונות בולטים ברכב זה, לשני חברים שלי היו ספארי, פעם אחת לומדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בהמשך לברק, גם על פרטיות לא מבקשים יותר מ-10-15K ש"ח.

ותנחש מה? גם אלה לא נמכרות. יש לי שכן עם אחת באמת שמורה ומטופלת

שמנסה למכור כבר חצי שנה.

אוטוזבל בקיצור. מבוסס על משאיות קטנות משנות ה-70 , בלמים גרועים,

הגה קל מאוד , רוכן ומתנדנד כמו אונייה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית הגעתי עם ספארי 95 לצריכה של 1:4, אבל מכיוון הדלק היה על חשבון הקיבוץ, זה שונה מאוד.

בשלב כלשהו גנבו את הספארי, וכולם הודו לאלוהים שהוא נגנב.

אחרי שבוע מצאו אותו והחזירו...

צריכת דלק מזעזעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בודק לקנות...

מישהו יודע צריכת דלק אמיתית ולא השערות?

האם תיקונים וחלקים יקרים?

מה מומלץ לבדוק?

מה העלות לבטוח?

על צריכת הדלק שמעת כבר מספיק - לכן אמשיך עם השאר;

הניסיון שלי עם הספארי דווקא מתמקד באלו ששירתו בצה"ל, תחת רגליי וחבריי לשירות הסדיר.

המנועים והגירים מאוד אמינים. הייתי אומר אפילו סופר-אמינים.

מעט מאוד בעיות מחשב שרובן קשורות לליכלוך בשסתום EGR שמדליק נורת הזרקה.

נוחות הנסיעה טובה כל עוד הכביש ישר וסלול היטב.

אחיזת הכביש נמוכה וה ABS זוועתי.

רדיוס סיבוב זוועתי.

משאבת דלק (טבולה במיכל הדלק) שנוטה למות דיי מהר ורגישה מאוד למצבים של מעט דלק במיכל.

דשבורד עמיד, פלסטיקה סובבת באיכות סבירה-בינונית.

אלטרנטורים הולכים בקצב מסחרר - אבל המחיר יחסית שפוי (חלק משופץ של AC DELCO, שיפוץ שבוצע בחו"ל, עולה פחות מ 1000 שח - שזה מחיר טוב יחסית לתקופות אחרות).

יש לבדוק ב-7 עיניים;

- רעש מיסבים בסרן אחורי

- חופש בדרייב-שאפט

- למרות העמידות, מנוע וגיר.

- דליפות שמן ממערכת הגה כח.

- בולמי זעזועים תקינים ושאינם דולפים שמן.

- חופשים בפרונט ובה"כ.

בגדול, עבור מי שמחפש מסחרית חזקה לנסועה מועטה, מדובר בתמורה מצויינת לשקל.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שנוהג לא מעט על ספארי 92 [יותר נאמנה מחיזבלון לנסארללה], הרי שאני יכול להעיד על כושר תמרון המשובח בו התברכה הספארי, ועל זה נאמר ברגע של זחיחות: "הספארי עושה פרסה איפה ש-106 עושה רוורס"...

את השמועות על האלטרנטורים גם אני שמעתי [על אמריקאיות בכלל], אך לא ראיתי בסביבה הקרובה [ויש לא מעט אמריקאיות לידי], כך שלדעתי זו הפרזה.

הייתי גם מוסיף כי הנוחות בכבישים משובשים עולה ככול שהרכב עמוס יותר...

שאך דבריך, איציק, אכן מתאימים להיכרותי עם הספארי.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי בבית שברולט אסטרו שזה מקביל לספארי, 98-06 כ8 שנים, בגלל מבנה המנוע הטיפולים היו רק בחברה,

היא הייתה רמה 4, מזגן מעולה היה גם מזגן אחורי, במשך ה8 שנים פעם אחת הלך משאבת דלק, ומשאבת מים ואלטרנטור, בגלל מגברים שהיו מחוברים ברכב.

כמו שאמרו היציבות לא משהו בגלל, אבל הייתה דיי נוחה, הלוח השעונים היה דיגטלי, ABS היה פועל הרבה לפעמים :).

הייתה לה אחיזה הרבה יותר טובה אחרי שהחלפנו מידת צמיגים ל245.

מנוע 4.3 מאוד חזק שמפיק קרוב ל200 כוחות סוס. הייתה שותה בין 1:6-1:8.

הייתה מביישת הרבה רכבים ברמזורים בימי שישי בערב :).

קלה לנהיגה, הגה רך מאוד גז רגיש, אבל ברקסים די קשים.

כמו שאמרו הפלסטיקים דיי טובים לא היו שברים בכלל.

מכרנו אותה כ24.5 אלף שנת 94. בסהך הכול אוטו קצת יקר להחזקה.

ואני מסכים עם רוב הדברים שאיציק אמר לגבי הרכב אז לא חידשתי הרבה.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא שלי יש ספארי שנת 94 כ4-5 שנים, אני יכול לפרט עליו הרבה מאוד כי אבא שלי עושה הכל באוטו ושומר עליו ומטפל כמו שצריך!

1. אחד המכוניות הכי נוחות שיש! מאחורה מאוד מרווח, מקדימה גם מרווח, יש יותר מרווחות אבל מה שיש כרגע מספיק! כסאות מפנקים(קצת מזיעים).

2. באמת אוטו מאוד חזק יחסית ל-"ואן" שנת 94, צריכת דלק עד כביש הערבה נמדדה על 1:13! בכללי האוטו אוכל בעיר 1:6-1:8 פחות או יותר.

3. הבעיות שהיו לנו עד היום זה אי ג'י אר כמו שהזכירו פה כבר, משאבת הגה כח, רדיאטור הוחלף כי ממי שקנינו את האוטו היה שם רק מיי ברז, רצועה, ברקסים מקדימה דיי הרבה פעמים כי האוטו הזה כבד ורוב המשקל הולך על הקדימה, וברקסים מאחורה אחרי שהאוטו עשה 300,000 ק"מ על הברקס המקורי!

4. הגה וגז מאוד רגישים! אוטו דיי יציב שמחליפים לצמיגים ברוחב 245(נראה גם הרבה יותר טוב).

בסה"כ אבא שלי מאוד מרוצה מהאוטו! לא עושה כמעט בעיות שמשתמשים בשמן טוב ובמים לרדיאטור באיכות גבוהה, ומטפלים בזמן!

מנוע וגיר באמת מאוד מאוד אמינים!(כרגע אבא שלי על 320,000 ק"מ והמנוע עדיין סוחב כמו חדש), מומלץ בשביל להפחית את העומס על הברקסים בבלימות להוריד מאובר דרייב לדרייב(מוריד הילוך ועוזר לאוטו להאט).

יש גם קצת תוספות שאבא שלי אהב והזמין מחו"ל כמו בקליות שקופות מקדימה ומאחורה+וינקרים צדדיים שקופים, וגריל "קאסטום" חחח...שאני עשיתי לו לבד!

נוי

גריל 1.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"הספארי עושה פרסה איפה ש-106 עושה רוורס"...

זה נכון, כי בספארי אתה תמיד יכול להוריד מכת גז עצבנית באמצע סיבוב, לזרוק תחת כמו שצריך, ואז להתיישר בלי לעשות פעם אחת רוורס:roflmao:

עם 106 קודם כל תצטרך הנעה אחורית בשביל לעשות את זה - וכמובן מנוע חזק, כשברמה העקרונית רדיוס הסיבוב שלה סביר אך לא מצטיין (כמו הרבה מאחיותיה לשבט).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד עכשיו רוב התגובות היו לגבי המודל של לפני 95. הרכבים האלה באמת באזור של ה 10K ויש הרבה כאלה. הדגם של ה 95 הוא שונה ורוצים באזור של ה 30K - כמה הייתם משלמים על 95 ?

האם כדאי לשלם יותר עבור 95? האם ההפרש במחיר שווה את זה? מבחינת תיקונים צפויים, האם ב 95 יהיו פחות מהישנים? האם יהיה יותר קל למכור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שנת 94 כולל המנוע היה באיזור ה160 כ"ס, ורובם היו עם מרכב קצר.

משנת 95, המנועים כולם בעלי הספק של 190 כ"ס, ולכולם היה מרכב ארוך (למעשה היה אחד יותר ארוך), באיזור שנת 96-97 גם הוחלף הדש בורד.

הנסיון שלי היה עם ספארי 95 עם הדש בורד הישן, שם לשלב איתות היה כמו לשלב הילוך בטרקטור, בלמים היו קשים, הגה נחמד לדעתי, למרות שהוא מנותק מהרכב לחלוטין.

האוטו מאוד חזק, אבל מאוד לא אוירודינמי.

אני אישית אוהב מאוד את הרכב, אבל! אני לא יכול להסתדר עם צריכת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...