Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[דיון] שיפורים, רוח האנטי המעצבנת

שימו לב! השרשור הזה בן 6657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על הפרק היום - רוח האנטי שיפורים המעצבנת.

בואו נתחיל בהבנה שלנו אחד את השני -

שמי מוטי ואני אוהב מכוניות מגיל אפס.

אני מת על שיפורי מנוע, מיתלים ואווירודינמיקה.

אני אוהב את צליל היניקה של פילטר פתוח.

אני אוהב להקשיב לגרגור האגזוז הפתוח שהופך לנהמה בעלייה של הסל"ד.

אני מת על מכוניות שמייצרות בק-פיירים אדירים שנשמעים כמו רעם.

אני מוכן לנסות תיאוריות ואיבזור אווירודינמי ולא משנה כמה מוזר זה נראה.

אני הכי אוהב שזה עובד ואז זה ממש מדאיג לי את הביצה איך זה נראה...

אני פתוח לניסויים של רכבים לא שיגרתיים, לפעמים התוצאות של הניסוי לא שיגרתיות.

מה שמעצבן אותי וגרם לי לפתוח את השרשור הזה הוא כמות האנשים שכל פעם מדהימים אותי מחדש עם רוח האנטי שלהם כשהם מדברים על שינויים ושיפורים ברכב.

זוג ציטוטים נבחרים מהשבוע, כאלו שיעבירו את המסר -

סתם בדיקת רשיונות, או שאולי בגלל האגזוז ועוד תוספות שיכול להיות שיש לך?

אולי האוטו שלך ניראה כמו עץ חג המולד?

כאן היה דיון על אגזוז פתוח... כותב ההודעה מיד הכניס את פותח השרשור לקבוצת הנידונים שהאוטו שלהם נראה כמו עץ חג המולד... :?

תשאיר את האוטו שלך סטוק.

אין שום תמורה או שיפור בהתקנת פ.פתוח

להיפך זה יכול לגרום לבעיה בעתיד

מישהו שאל על פילטר פתוח וקיבל את התשובה הזו... פשוט קשקוש :evil:

באמת.. אני יכול להמשיך לדלות כאן פנינים של משתמשים עד מחר אבל זה מיותר.

למה האנטי?

בכל דיון שעולה לגבי פילטר פתוח אנחנו נידונים לשמוע את אותו גיבוב השטויות הזה?

האם בכל דיון על אגזוז יידון פותח השרשור לקבל את התגובות המאפנות של חבר "המומחים" שאף אחד מהם בחיים לא התקין Cat back נורמלי על האוטו שלו?

והנה, למרבה הצביעות (כמה מפתיע...), בכל פעם שמישהו מתלונן על "איזה חרא בארץ שאי אפשר לשפר את האוטו בצורה חוקית..." ייצטרפו אליו רבים מאותם אילו האנשים שלפני שניה קטלו את הבחור שבא לשאול על אגזוז ללאנטיס או פילטר פתוח לאוטוביאנקי.

חבר'ה, צאו מהארון.

שיפורים זה כיף.

שיפורים זה טוב על הנשמה.

אין כמו גרגור יניקה על הבוקר במנהרה בדרך לעבודה כדי לשים חיוך מטופש על הפנים :wink:...

תפסיקו לרדת על כל ילד ששואל על שיפור זה או אחר, אתם לא עוזרים וגם לא ממש מפגינים חוכמה גדולה עם הפנינים שרצות כאן.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה ממש מבאס!

לפי הכותרת חשבתי שפתחת דיון עם הסברים על סוג של אוירודינמיות ונכנסתי כבר בהתלהבות לקרא איזה גילוחי פח ביצעת הפעם במיאטה

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון.

שיפורים זה טוב.

שיפורים זה כיף.

אבל אותי ממש מעצבן לראות שרוב מי שעושה אותם זה ערסים שאלוהים יודע מאיפה הם הביאו את הכסף לקנות את ה איביזה-טורבו-ספורט-צהובה שלהם וחוץ מרעשים מעצבנים, רייסים ברחוב ומזרחית בפול-ווליום - לא יודעים לנהוג בשיט ועושים שטויות בלי סוף.

ולכן כל דרדס חדש שצץ כאן ואומר: "בואנה אח ש'לי יש לי כסף ואני רוצה להביא אותה בשיפור" אז כן, סביר להניח שהוא יישכל באבנים ובתשובות של "לך תחפש על מה להשקיע את הכסף".

ברגע שהרמה בארץ תעלה ויפתחו דיונים על שיפורים משמעותיים וניתוח מבחנים - אז אנשים יפסיקו לשאול שאלות אידיוטיות וילכו על הדבר האמיתי.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או נהדר, נגעת בנקודה שחיכיתי לה - הסטיגמות.

אני מת עליהן - כל מי שנוהג בהונדה הוא ערס אבל כל מי שנוהג בצרפתיה הוא בהכרח מבין.

אם מישהו פותח שרשור "התרסקתי היום עם הפונטיאק שלי" הוא מקבל תגובות סטייל "עוד ילד מתלהב ודביל" אבל אם מישהו פותח שרשור "התרסקתי היום עם הצרפתייה שלי" הוא מקבל תגובות "וואלה אחי, מצטערים לשמוע".

זה ממשיך כמובן לאגף ה"משפרים" - לא שווה לשפר רכבים אטמוספריים.

לא שווה להרכיב טורבו על רכב אטמוספרי.

.

.

.

חלאס... צא מזה, אפשר לחשוב שלנהוג במכונית של "מבינים" ולהקשיב למוזיקה הנכונה שיפר למישהו את יכולות הנהיגה שלו :?..

אפשר לחשוב שצריך לנהוג באיביזה-טורבו-צהובה-שאלוהים-יודע-מאיפה-יש-להם-את-הכסף זה מתכון בטוח לעשיית יותר שטויות מלנהוג בפיאט-אונו-לבנה-שמקבלים-מתי-שקונים-חומוס-בפיתה...

הכל סטיגמות מטופשות.

אתה אומר "עד שלא תעלה הרמה.." מאיפה היא תעלה אם אנשים כאלה אנטי-שיפורים?

אתה אומר "רעשים מעצבנים..", נכון שהיית הרבה פחות מתעצבן אם הרעשים היו מהאוטו המגניב לאללה של החבר שלך שהוא נתן לך לנהוג בו פעם ונהנית מצליל המנוע?

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון.

שיפורים זה טוב.

שיפורים זה כיף.

אבל אותי ממש מעצבן לראות שרוב מי שעושה אותם זה ערסים שאלוהים יודע מאיפה הם הביאו את הכסף לקנות את ה איביזה-טורבו-ספורט-צהובה שלהם וחוץ מרעשים מעצבנים, רייסים ברחוב ומזרחית בפול-ווליום - לא יודעים לנהוג בשיט ועושים שטויות בלי סוף.

ולכן כל דרדס חדש שצץ כאן ואומר: "בואנה אח ש'לי יש לי כסף ואני רוצה להביא אותה בשיפור" אז כן, סביר להניח שהוא יישכל באבנים ובתשובות של "לך תחפש על מה להשקיע את הכסף".

ברגע שהרמה בארץ תעלה ויפתחו דיונים על שיפורים משמעותיים וניתוח מבחנים - אז אנשים יפסיקו לשאול שאלות אידיוטיות וילכו על הדבר האמיתי.

איתמר.

אני חייב להגיד לך, שאתה ממש אבל ממש ילד.. קטן וצעיר

עם סטיגמות מטופשות .

נכנס לאנשים לכיסים , איך הם קונים למה הם קונים מאיפה הכסף? תגיד לי

איפה אתה חי?

אנשים כמוך , זה בדיוק מה שמוטי מדבר בהודעה הזאת!

חדל קשקשת וגיבובי שטויות ולחשוב שרק אתה מבין , ורק דעתך על מכוניות היא נכונה

ורק ערסים יושבים בהונדות וכו' וכו' וכו'.

אגב איביזה טורבו עולה כיום בסביבות ה 60 , 65 אלף שקל

אז לא צריך להיות הבן של רוטשילד בכדיי לרכוש לך א-י-ב-י-ז-ה ט-ו-ר-ב-ו צ-ה-ו-ב-ה ס--פ--ו--ר--ט.

וכן הם עושים שטויות , וכן הם נהנים מהשטויות והם נהנים מהלחיצות ומהפריקות ומהדוד שרועש כמו ומרטיט כל איבר בגוף :wink:

אז כנראה שעוד לא חווית , רכב ספורטיבי כלשהו, שאתה נהנה לנהוג בו ונהנה להיות בו..

בקיצור מטרת ההודעה שלי... ת-ת-ב-ג-ר !

Greddy Type S - טעם החיים 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או נהדר, נגעת בנקודה שחיכיתי לה - הסטיגמות.

אני מת עליהן - כל מי שנוהג בהונדה הוא ערס אבל כל מי שנוהג בצרפתיה הוא בהכרח מבין.

אם מישהו פותח שרשור "התרסקתי היום עם הפונטיאק שלי" הוא מקבל תגובות סטייל "עוד ילד מתלהב ודביל" אבל אם מישהו פותח שרשור "התרסקתי היום עם הצרפתייה שלי" הוא מקבל תגובות "וואלה אחי, מצטערים לשמוע".

זה ממשיך כמובן לאגף ה"משפרים" - לא שווה לשפר רכבים אטמוספריים.

לא שווה להרכיב טורבו על רכב אטמוספרי.

.

.

.

חלאס... צא מזה, אפשר לחשוב שלנהוג במכונית של "מבינים" ולהקשיב למוזיקה הנכונה שיפר למישהו את יכולות הנהיגה שלו :?..

אפשר לחשוב שצריך לנהוג באיביזה-טורבו-צהובה-שאלוהים-יודע-מאיפה-יש-להם-את-הכסף זה מתכון בטוח לעשיית יותר שטויות מלנהוג בפיאט-אונו-לבנה-שמקבלים-מתי-שקונים-חומוס-בפיתה...

הכל סטיגמות מטופשות.

אתה אומר "עד שלא תעלה הרמה.." מאיפה היא תעלה אם אנשים כאלה אנטי-שיפורים?

אתה אומר "רעשים מעצבנים..", נכון שהיית הרבה פחות מתעצבן אם הרעשים היו מהאוטו המגניב לאללה של החבר שלך שהוא נתן לך לנהוג בו פעם ונהנית מצליל המנוע?

מוטי

נכון ולא נכון ..

בעלי ההונדה (כן .. יסלחו לי) תכלס, רובם , ערסים.

אמת , אני מכיר כמה שהם אחלה אנשים .. באמת אחלה, אנשים כמו שוקו ..עידן..אורן.. וכו,

אבל את האמת , יש בערך 70 פעמים אחרות שכשאני רואה הונדה מלאה בנאונים ומדבקות מדובר ב"ערס" (אם תרצה הגדרה של ערס אני אתן)

לגבי שיפור רכב אטמוספרי לטורבו - אני בעד !! MI16 TURBO .. אין על זה :D

אבל מאזדה לאנטיס 1.8 טורבו ?! או מאזדה 3 1.6 טורבו ? בחיית מוטי .. צריך להבדיל.

אני לא מסכים עם הבחור הקודם שאמר שכל נהג שנוהג באיביזה\הונדה ושומע מזרחית = ערס, זה לא נכון , אישית אני שומע מזרחית, ואני הדבר האחרון שיכול להיות ערס ..

לסטיגמות האלה אין סוף, ומה לעשות סטיגמות לא באות סתם !

זה דבר ידוע ש"אחינו" מעדיפים סובארו DL .. למה? אני לא יודע.. אבל הם מעדיפים. , כנ"ל פיאט אונו, כנ"ל BMW .. אבל לא כל BMW שעוברת אומרים "הנה ערבי" ..לעומת זאת לגבי DL .. יש מחלוקת..

אין מה לעשות בנושא הסטיגמות.. תמיד היה, תמיד יהיה. תמיד יהיה את הרציניים שיש להם כסף ורצון ויכולת לשפר גם מאזדה 3.. ותמיד יבוא הילד שאתמול ראה אימפרזה טורבו עוברת ופורקת לו באוזן, והחליט ש "גם אני רוצה, אני אתחיל אבל קודם מפילטר פתוח, ואז אגזוז 3" שיחריש תאוזניים , ואח"כ נראה לאן נתקדם" .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אויש נו...

עוד פעם ?

אני אגיד את זה בקצרה .

אין על אטמוספיירי .

במיוחד אחד מהחברה...

ברור שלא טוב לשים טורבו , זה שוחק ת'מנוע .

זה גם מסוכן .

במיוחד עם פילטר פתוח .

יאשה , שנוסע על במוו 316 אוטו' עם אולי 105 כ"ס ונהנה מכל רגע .

מי ישמע ו 1.5-1.7 באר עם הספק משוער של מעל 500 כ"ס עם הנעה אחורית ללא בקרות זה שווה משהו...

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי אתה שאלת אני עניתי.

90% מהאנשים ששאלו כאן מה יתן לי פילטר פתוח ומה עושה צ'יפ - הם ילדים קטנים שמחפשים קשקושים כדי להרשים את החבר'ה.

מי שבאמת רוצה לשפר (והוא רציני בעניין) לא מעלה כאלה הודעות על גבי הפורום. מי שרציני יכנס לפורומים בחו"ל וישאב מהם מידע. יש המון דברים טכניים שלא קל לרשום אותם על מסך מחשב ובטח שבטח להסביר אותם בכתב בלי יכולת המחשה (ובטח שלא צריך להסביר לך אותם).

נכון שלא כל מי שנוהג בהונדה-האצ'בק-אדומה או פיאט-NO-FEAR-לבנה הוא ערס מצוי, אבל הרוב כן. זה ממש מגעיל ומפחיד אותי לשמוע באמצע הלילה פרפורים מתחת לחלון, לראות שאיזה אדיוט אחד הפך את הרחוב הצר שלי למסלול מרוצים ומאחורה מתנוסס לו בגאווה שלט "נהג חדש"...

אולי ביום שתתחיל פה תרבות מוטורית אמיתית אנשים יתחילו להפנים את המשפט שבחתימה שלך.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי אני חושב שלהדביק גבות לפנסים כך שעלומת אור מוסתרת או לכסות חצי משמשה קידמית במדבקה "NO FEAR" לא נקראה שיפורים. גם לשים אגזוז שמעיר חצי שכונה בלילה לא נקראה שיפור. גם לשים פנסי ערפל ולנסוע איתם דלוקים ביום.

ולזה מתכוונים רוב אנשים שפותחים כאן שישורים בנושא שיפורים. זה במקרה הטוב נראה ובמקרה הרע פוגע בבטיחות.

במקום להשקיע בצמיגים, בולמים, בלמים, לעשות קורס לשיפור נהיגה וכו'. אני לא נגד שיפורים קוסמטיים, אבל שיעשו בטעם טוב לאחר שהושקע מאמץ גם בדברים אחרים שציינתי פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אויש נו...

יאשה , שנוסע על במוו 316 אוטו' עם אולי 105 כ"ס ונהנה מכל רגע .

...

מספיק !

זה 102, לא 105.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי אני חושב שלהדביק גבות לפנסים כך שעלומת אור מוסתרת או לכסות חצי משמשה קידמית במדבקה "NO FEAR" לא נקראה שיפורים. גם לשים אגזוז שמעיר חצי שכונה בלילה לא נקראה שיפור. גם לשים פנסי ערפל ולנסוע איתם דלוקים ביום.

ולזה מתכוונים רוב אנשים שפותחים כאן שישורים בנושא שיפורים. זה במקרה הטוב נראה ובמקרה הרע פוגע בבטיחות.

במקום להשקיע בצמיגים, בולמים, בלמים, לעשות קורס לשיפור נהיגה וכו'. אני לא נגד שיפורים קוסמטיים, אבל שיעשו בטעם טוב לאחר שהושקע מאמץ גם בדברים אחרים שציינתי פה.

כל מילה חקוקה בסלע!

מוטי כאן בישראל הקטנה,כמות הערסים הנוסעים בערסמוביל, גדולה הרבה יותר מתושבי קליפורניה שטופת השמש, עם המרחבים הגדולים, עם הכבישים רחבי השולים,ועם התרבות האמרקאית,

לכן למצוא אנשים עם שפורים יפים, מועילים, ובלי טעם טוב ומחשבה תחילה, נדיר מאד למצוא בארצנו הקטנה!

בברכה

ועם כל הכבוד!

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע , אני לא מכיר אותך אישית ולא יודע מי אתה , אבל בהודעה שלך יש צביעות מסויימת הייתי אומר ..

" שלהדביק גבות לפנסים כך שעלומת אור מוסתרת או לכסות חצי משמשה קידמית במדבקה "NO FEAR" לא נקראה שיפורים. "

אז בשביל מי שעושה את זה , זה כן - מה הבעיה שלך עם זה?

"במקום להשקיע בצמיגים, בולמים, בלמים, לעשות קורס לשיפור נהיגה וכו'"

אויש נו באמת , עכשיו באמת תעשה לי טובה .

אתה מנסה להשמע יותר מידי מתחסד לטעמי . בוא אני יתן לך סיטואציה הפוכה ,

יש לך הונדה סיביק לצרוך העיניין , וקיבלתה אחלה מתנה מסבתא - 20K ש"ח .

מה היית בוחר? - ערכת טורבו מלאה? .. משהו שיתן לך גישה ל250 סוסים .

או ערכת אחיזה מלאה - צמיגים , בולמים , בלמים ומוטות? .. משהו שיתן לך טיפה יותר בטיחות ( וגם זה בספק )

וכניסה בקונוס לג'ימקאנה ב20 קמש יותר מהר?

ועוד דבר... מה אכפת לכם אם יש ל"ערס" ( כן כן כל מי שיש לו אוטו צהוב / אדום / שחור / כחול / ירוק זה אוטומטית ערס )

אם יש לו איביזה טורבו והוא רוצה לשים לה צ'יפ?

שיהיה לו בכיף .

ואם הוא בא כאן להתייעץ בפורום הזה שהוא מכיר.. הוא לא שואל אותכם , אני מניח שהוא פונה לחברה הקצת יותר מקצועיים כאן ( כמו מוטי למשל ) ,

ולא הדפקטים שמנסים לעשות צחוק מכל דבר כמו שגיאות כתיב או טעות במילה או 2 כמו הרבה מכאן .

שחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספיק !

זה 102, לא 105.

נראה לך ? שמתי פילטר פתוח .

ומוטי , ברצינות , חצי מהאנשים לא משפרים בגלל שזה עולה כסף ולא בגלל שהם חושבים שהכי טוב מהחברה .

בקיצור . קמצנים .

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...