Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעונין לקנות קבל, ורציתי לדעת מה האבדל בין1,ל2 פארד

ozaboza
שימו לב! השרשור הזה בן 6684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעונין לקנות קבל ועכשיו רציתי לדעת

מה האבדל בניהם ?

עם אני יביא 2 FARAD הוא יעשה עבודה יותר טובה?

או שזה לא משמעותי כל כך ורק עם יש מערכת רצינית באמת כדי..

מי 1.2 FARAD ?

המערכת שיש לי זה

רדיו דיסק 750 פיוניר

מגבר לאנזר 4 ערוצים 1000 וואט

רמקולים אינפיניטי 100 RMS

קומפוננט דוטק 140 RMS

מונובלוק קיקר 600.1 + קיקר L7

מה היתם מציעים לי לקחת ?

תודה!!

מי שלא בוכה, לא גודל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש מערכת עם רכיבים מאוד דומים לשלך , ואני חיברתי קבל של 2 פראד (ועדין בווליום מקסימלי האור שבתוך האוטו מהבהב טיפה)

אבל זה הרי משתנה גם מאוטו לאוטו , איזה יש לך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מיקרה ככל שהקבל גדול יותר כך הוא יבצע את העבודה בצורה טובה יותר. קבל גדול לא יגרום לנזק כלשהוא, למעט נזק בכיס.

שלו.

ליום יום: יונדאי סונטה 1998 3000 סמ"ק V6

אסקורט MK1 בהמתנה לשיפוץ ?

פיג'ו 504SR אוטומטית 1983.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מיקרה ככל שהקבל גדול יותר כך הוא יבצע את העבודה בצורה טובה יותר. קבל גדול לא יגרום לנזק כלשהוא, למעט נזק בכיס.

שלו.

לא נראה לי שחשבת על זה או שהבנת מה כתבת.

קבל, הוא צרכן, בדיוק כמו רכיבים אחרים, הוא לא מגיע מלא כמו סוללה.

הוא נטען ע"י המערכת החשמלית, ויש לו דרישות גבוהות ממנה בהתאם.

וכידוע, ככל שיש עומס גדול יותר על המערכת החשמלית (אלטרנטור) כך הבלאי שלו יהיה גדול ומהיר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שחשבת על זה או שהבנת מה כתבת.

קבל, הוא צרכן, בדיוק כמו רכיבים אחרים, הוא לא מגיע מלא כמו סוללה.

הוא נטען ע"י המערכת החשמלית, ויש לו דרישות גבוהות ממנה בהתאם.

וכידוע, ככל שיש עומס גדול יותר על המערכת החשמלית (אלטרנטור) כך הבלאי שלו יהיה גדול ומהיר יותר.

לצערי הרב אני חושב שאתה פשוט לא יודע מהו עיקרון הפעולה של קבל ולכן כתבת את מה שכתבת.

קבל הוא לא צרכן!!! קבל יצרוך זרם ממערכת החשמל של הרכב רק בפעם הראשונה שיחברו אותו למערכת החשמל של הרכב וגם זה לזמן קצר ביותר. כל עוד שלא ינתקו את הקבל מהמתח, כלומר מהמצבר שהוא מחובר אליו הקבל לא יצרוך זרם ממערכת החשמל של הרכב. ככל שהקיבוליות של הקבל תהיה גדולה יותר כך הוא יוכל לעזור למערכת החשמל של הרכב בעת צריכת זרם שיא, כמובן עד לגבול מסויים.

שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלו, נראה לי ששכחת להתחשב בעובדה שלקבל יש מעגל פריקה וטעינה

כאשר הוא נפרק, הוא צריך להטען שוב, לא?

בברכה, שי.

לא שחכתי שקבל נפרק וניטען אך כל עוד שהוא מחובר כל הזמן למקור מתח זה לא משמעותי בכלל.

shibby כתב:

לכל קבל יש גם התנגדות, ולכן אם אין צורך בקבל הוא רק מעיק על המערכת.

ההתנגדות של קבל גבוה מאוד, בסופו של דבר היא התנגדות אין סופית. ולכן קבל אינו נחשב לצרכן.

כל מה שנאמר כאן מיתייחס לקבלים קונבנציונליים ולא לכל מיני קבלים אלקטרוניים שקיימים ואין לי מושג מהו עיקרון העבודה שלהם.

שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלו, קבל הוא כן צרכן, צרכן ריגעי.......ושהוא במצב מנוחה אחרי שהוא ניטען הוא לא צורך כלום, אבל במערכת שהאלטרנטור לא מצליח לספק את הזרם הדרוש למגבר וכאשר הקבל התפרק כבר במידה מסויימת הטעינה שלו תגרום לעומס על מערכת החשמל משום שהקיבלות שלו גבוהה מאוד, הוא יוריד את ביצועי החשמל שמוזנים למגבר על ידי כך שהוא ניטען, וכשמדובר על פרקי זמן קצרים ומשיכות גבוהות הוא יהווה בסופו של דבר רק חיסרון למערכת חשמל ולא יועיל, לכן קבל צריך לבחור בתלות הספק המערכת ביחס להכוח שהמערכת חשמל מסוגלת להפיק,

יש גרף שמוכיח את זה....שקבל גדול מהווה חיסרון למערכת החשמל..ולפעמים גם קבל של 1F פשוט.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי הרב אני חושב שאתה פשוט לא יודע מהו עיקרון הפעולה של קבל ולכן כתבת את מה שכתבת.

קבל הוא לא צרכן!!! קבל יצרוך זרם ממערכת החשמל של הרכב רק בפעם הראשונה שיחברו אותו למערכת החשמל של הרכב וגם זה לזמן קצר ביותר. כל עוד שלא ינתקו את הקבל מהמתח, כלומר מהמצבר שהוא מחובר אליו הקבל לא יצרוך זרם ממערכת החשמל של הרכב. ככל שהקיבוליות של הקבל תהיה גדולה יותר כך הוא יוכל לעזור למערכת החשמל של הרכב בעת צריכת זרם שיא, כמובן עד לגבול מסויים.

שלו.

אופסססס, הייתי אומר שאתה בלי בושה סותר את עצמך אפילו!

"קבל לא צרכן" אבל "הוא צורך"...

הממממםםם, תחשוב טוב על מה שכתבת כאן ידידי, זה מצחיק.

בכל מקרה, אתה רוצה להתווכח? שיהיה לך בכיף.

אחרי הכל, חברות שמייצרות קבלים נהנות לרוקן לך את הכיס על הרכיב הלא חשוב הזה.

תן לי לנחש - יש לך קבל באוטו ואתה מנסה להצדיק את הקנייה שלו?

ידידי, פתרון בעיות חשמל = החלפת מצבר, או אלטרנטור, ולא הוספת עוד רכיבים (פלסטרים)

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...