Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב אמריקאי שרירני טיפוסי...

דניאל
שימו לב! השרשור הזה בן 7625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האמת אולי סתם פנטזיה אבל אני מתעניין (מותר לא? :roll: ),

אני רוצה לדעת פרטים על איזה מכונית מהירה שרירנית ישנה ואמריקאית.

יענו אני רוצה פרטים על מכוניות בסביבות 60 אלף ש"ח בערך כזאת בלי הרבה כאבי ראש שלא תתקלקל כל רבע שעה ושאני יוכל לנסוע איתה ביום יום ...

אז אם יש חיה כזאת אני רוצה לשמוע עליה .

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה.....

לדעתי, התמורה שנותנות מכוניות ישנות, במיוחד מכוניות השרירים, לא משתווה לשום "צעצוע" המיוצר היום....אלו מכוניות עם נשמה, כוח אין סופי, מומנט מטורף, ביצועים שיפתיעו כל אירופאית ויפנית חדשה, ותתפלא, גם אחיזת כביש טובה...

שאלת השאלות היא...רכב ישן או חדש...

ההמלצה שלי......רכבים מתוצרת GM, שברולט בראשם, פונטיאק, אח"כ (על פי סדר זה) ואז.....פורד, וMOPAR (קרייזלר, דודג', פליימות') אולדסמוביל וביואיק .

הסיבה להמלצה....זמינות חלקים בארץ, על פי הסדר שציינתי לעיל.... חלקים מכניים הרבה יותר קל למצוא אך חלקים "קוסמטיים" קשה מאד למצוא...

שברולט קורבט, שברולט קמארו, פונטיאק פיירבירד, פונטיאק טראנס-אם הם מכוניות השרירים העיקריות מבית GM, שאותם תוכל למצוא בארץ במחירים סבירים (למעט הקורבט...) . תוכל למצוא מכוניות ייחודיות יותר כגון שברולט שבל, מאליבו ועוד, אך הם לא נפוצות בארץ...

פורד מוסטאנג, מרקורי קוגר(קשה להשגה) הן אופציות מבית פורד, המוסטאנג ה"אמיתית" יוצרה עד שנת 1973, לאחר מכן הן די צעצועים...... מומלץ ללכת על המאך 1, משנת 1970-1973 .

ביואיק, אולדסמוביל וכו', יש כל מיני דגמים בארץ, במחירים סבירים, אך בד"כ רכבים שהם במקור 4 דלתות, בגירסאות ה 2 דלתות שלהם והם לא מכוניות שרירים ולא מצויידות במנועים חזקים במיוחד (למעט ביואיק ריווירה 71 וכו', שאני מניח שלא תשיג כל כך מהר...)

רכב ישן תמיד יהיה ישן, ולא משנה כמה תשפץ אותו....אבל....

כשרוצים להפוך רכב ישן/קלאסי/שרירים ליום יום, צריך לקחת הרבה אוויר, הרבה כסף ו...לא מתחילים לזוז עם הרכב אפילו מטר, עד שלא בודקים לו את כל המערכות, וזה אומר :

חשמל - אלטרנטור, מפלג, מצבר, סטרטר, כבלי הצתה, מצתים, תאורה וכו' . אישית, כשאני קונה רכבים כאלה, אני מחליף את הכל לחדש ללא קשר למצב החלקים (!!!).

פרונט - בדיקה של מערכת ההיגוי, גומיות בכל הרכב, פרונט, אפילו אם משהו קצת יבש, לא רק לגרז.....להחליף!! ושוב...אישית...כשאני קונה רכב כזה...אני מחליך הכל לחדש, ולא לגומי אלא לפוליגרפיט.

בלמים ובולמים - כנ"ל, בלמים, מומלץ להחליף בכל מקרה, אפילו אם הם נראים מלאי בשר, יכול להיות שהם מלאים אך הרכב בקושי נסע והם יבשים, מה שיביא לסדיקתם עם התחממותם. בולמים, אחר הגורמים החשובים לאחיזת ויציבות הרכב, חשוב שיהיו תקינים! גם כאן...נחשו מה?...אצלי, מחליף הכל לחדש.....לא לוקחים צ'אנס.

פנים הרכב - איך שבא לך, יפה, לא יפה, משופץ, לא משופץ, זה עניינך... (אני הפעם אשתוק..ולא אגיד מה קורה ברכבים שלי..אבל..נחשו לבד...).

פחחות/צבע - עד לפני עשור וחצי , הרכבים האמריקאים לא עברו יותר מדי טיפולים מונעים עם ייצורם נגד חלודה, וככל שתלך אחורה בשנים, ככה תמצא איכות ירודה יותר של שילובים בין צבע הרכב לפח....מה שאומר...לבדוק במליון עיניים כל רכב, לא כל מה שנראה חדש, הוא באמת חדש....רוב הרכבים הישנים מלאים בקילוגרמים רבים של חומר פחחים וצבע. יש מכשיר אלקטרוני לבדיקת עובי הצבע (מרחק בין מגנט הממוקם בקצה המכשיר לבין הפח עצמו).

מנוע/גיר - לבדוק שהגיר לא "מחליק" בזמן העברת הילוכים במהירויות נמוכות וגבוהות, לבדוק את צבע השמן (צריך להיות אדום שקוף/צלול) וכן נזילות בגיר. מנוע, מומלץ בדיקה, אך אם לא, בדיקות קומפרסיה, דפיקות שסתומים לרוב מצביעות על כיוונון שסתומים ולא יותר, אך מומלץ לבדוק, מנוע מעשן בצבע שחור, בד"כ כיוון הצתה וקרבורטור. עשן לבן, בד"כ רינגים (מה שמצריך אובר-אול), צבע כחול, מנוע גמור (לצבוע בכחול ולזרוק לים)....

ו....לא לשכוח...צריכת דלק.....(צריחת דלק!)....1:5-8 במקרה הטוב....

מקווה שעזרתי קצת :)

ליאור.

שימו לב : אני שמח להודיע על פתיחת קטגוריה בשם הכה את המומחה בפורומים של אתר הרכב הקלאסי, בה תוכלו לשאול כל(!) שאלה בנוגע לכל(!) רכב קלאסי, והמומחה יענה!

http://www.classiccar.co.il

pontiac-gto-1969b.jpg

70chevelle-8.jpg

71_camero12.jpg

70boss-2.jpg

עוד תמונות, אתם כבר יודעים באיזה אתר...... :)

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שזאת שאלה קשה אבל כמה כסף אני צריך להכין (בערך) כדי לצאת עם מכונית מחודשת לחלוטין ??

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שזאת שאלה קשה אבל כמה כסף אני צריך להכין (בערך) כדי לצאת עם מכונית מחודשת לחלוטין ??

אני חושב שב 60K תוכל לקנות מכונית מחודשת כבר - אבל יכול להיות שתיתקל במכוניות שלא עברו שיפוץ מושלם... אבל זה לא שתצטרך לשבור יותר מדיי את הראש - כי 60K זה הרבה כסף...

אני יתן לך כמה דוגמאות מלוח פוקוס:

שברולט קמרו Z-28

45K

פלימוט סטלייט קבריאולט

39K

פורד מוסטנג מאך 1

60K

שברולט מליבו

60K

וכל הזמן יש מכוניות חדשות - פשוט תעקוב אחרי הלוח.

(ד"א המכוניות הם לא מהלוח פוקוס האחרון - ככה שיכול להיות שאחד או יותר כבר נמכרו - אבל תמיד יש עוד...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...