Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המשך טיפול גדול (יותר נכון ענק) לגולף GTI 82.

tzahico
שימו לב! השרשור הזה בן 7863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שבועיים קיבלתי את הספר של היינס על הגולף, ועכשיו הגיע הזמן להמשיך את הטיפול לגולף שלי.

אשמח לשמוע את עצתכם, איציק ועמית, וכל מי שהצטרף כאן לפורום בזמן שלא הייתי.

שמן גיר - בספר של היינס מומלץ על SAE80 או 80W90. על מה אתם ממליצים? עוד פרט - לפני שבוע עליתי עם האוטו לחרמון,

החנתי את האוטו ולמחרת ראיתי שלולית של שמן די רחבה מתחת לחיבור של הגיר והמנוע. זה לא קורה בנסיעות קצרות.

בדרך חזרה הביתה שמתי לב שהעברת הילוכים נעשית קשה וממש ממש צריך להתאמץ בשביל להכניס בתחילת נסיעה לראשון ולא לשלישי.

כיוון שסתומים - בהתנעה קרה נשמעים תיקים מכיוון השסתומים (תרתי משמע), כנראה שצריך לכוון אותם.

בספר של היינס זה נראה די פשוט בתיאוריה, יש לי את כל הכלים בשביל לבצע את זה, השאלה היא מאיפה

אני מביא את הדיסקיות כיוון האלו שיושבות מתחת לקמשפט (צ'מפיון?!?) וכמה הן עולות? כדאי אולי לנסות 44K לפני?

ציריות - בסיבוב עד הסוף של ההגה שמאלה ובנסיעה ברוורס, נשמעות חריקות מכיוון הציריות שכל הרחוב מסתובב להסתכל.

בסיבובים לא נשמעים "תיקים" בכלל. מה אתם אומרים? אפשר לעשות משהו או רק להחליף? כמה עולה בערך משופצת/חדשה?

יכול להיות שהשלולית שראיתי היא בעצם מהציריה ולא מהגיר? (היא התחילה בחיבור מנוע-גיר ונגמרה מתחת לציריה שמאלית).

תושבות מנוע וגיר - כנראה עברו את חייהן, בתחילת נסיעה נשמע רעש מתכתי מהכיוון שלהם עד שהמהירות מתייצבת פחות או יותר,

ובניוטרל בטורים נמוכים האוטו רועד. כמה עולה להחליף? קיימות משופצות? האם נגרם נזק בכך שהם עדיין לא הוחלפו?

מכסה דיסטרבוטור - צריך להחליף? בספר של היינס לא רשום על זה כלום, אבל מצד שני אם כבר טיפול גדול אז אז כבר.

יוניט שעון לחץ שמן - לא כזה חשוב (יש עוד מנורה בנוסף) אבל מעצבן שלא עובד - הלכתי לבעל מקצוע והוא אפילו לא רצה להסתכל על היוניט,

ואמר לי שאני צריך לקנות חדש ב-450 ש"ח. אתם מכירים אולי בעל מקצוע שיואיל בטובו לתקן את היוניט הקיים בלי להחליף?

נשם שמן - מנותק אצלי, הספר של היינס לא מראה כמעט כלום על זה, ולכן אין לי מושג איך לחבר אותו בחזרה. קריטי?

רשימה חלקית של חלקים שהחלפתי בחודש וחצי שהאוטו היה אצלי (או איך שאיציק אמר, בעייה שלך שהתחתנת עם אירופאית)

- משאבת ברקס מרכזית + בוסטר + נוזל בלמים.

- 4 רפידות + צלחות.

- שמן מנוע חצי-סינטטתי + פילטרים (שמן, דלק, אויר).

- רצועות קומפרסור ואלטרנטור.

- חוטי הצתה.

- מצבר + אלטרנטור.

- נוזל קירור.

הספק מכובד, בהתחשב בזה שביקרתי גם טיפה בכלא 6 בתקופה הזאת.

צחי.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלולית שמן גיר מתחת לאוטו - טעות שלי, מדובר בשלולית מים שנוצרה מסדק בפקק מים מגומי שעבר זמנו. הפקק הוחלף והנזילה הופסקה.

צחי.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ננסה לענות על מה שידוע:

שמן גיר - לך על הטוב ביותר, 75W90 סינטטי מלא (60-70 שח לליטר, לא נורא)

כיוון שסתומים - להריץ 44K ורק אז לבדוק ולכוון.

ציריות - להחליף זוג

תושבות מנוע וגיר - אין לי מושג לגבי מחירים

מכסה דיסטרבוטור - להחליף. בזמנו קניתי מכסה דיסטרבוטור של BOSCH לסובארו DL82, עלה לי 35 ש"ח. בימינו אנו, לא צריך לעלות יותר מ 50 ש"ח.

סט חוטי הצתה אני רואה שכבר החלפת, מצויין.

נו, אז איך היה בכלא 6 :D ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...וטוב שהיה :wink: .

היום החלפתי למכסה דיסטרבוטור חדש (של Facet, אכן 50 ש"ח). איזה הבדל!

המנוע עובד בהרבה יותר חלק, מתאמץ פחות ואני מאמין גם שהצריכת דלק ירדה, אבל אני צריך לבדוק את זה.

לגבי התקתוקים מהראש מנוע, אמרו לי שהרעש בא מהמחזירי שמן וצריך להחליף אותם. הגיוני? כמה יעלה?

אתמול במקרה גיליתי ששכן שלי משווק תוספים לרכב של שתי חברות שאני אישית לא שמעתי עליהם בחיים ולכן אני גם לא זוכר את השם שלהם.

שאלתי אותו לגבי ה-BG 44K והוא אמר לי שההבדל בין ה-BG לחומרים שהוא משווק זה שה-BG מוריד רק את השכבה האחרונה של הפיח שנוצרה

באיזור הסעפת והשסתומים ולעומת זאת החומר שהוא משווק מוריד את כל הפיח מכל הראש מנוע. קבענו שהוא יעשה לי אינפוזיה בהמשך השבוע :twisted: .

וסיפור אחרון לפני השינה - לפני חצי שנה, בתקופה שעדיין הייתי מג"בניק הלכתי לעשות איזון גלגלים בלוד לפיורינו שלי.

הפנצ'רמכר ראה אותי עם מדים, סיפר לי שגם הוא היה מג"בניק ולקח 10 ש"ח על איזון של 4 גלגלים.

היום רציתי לעשות איזון לגולף, והלכתי לפנצ'רמכר פה בראשון, חבר של אבא שלי.

הייתי בטוח שאני יצא בקנס של 20-30 ש"ח גג, מה מסתבר - 30 ש"ח כל ג'אנט!

יחי ההבדל הקטן - 1200%. :o חפיף, נלבש מדים של מג"ב ונחזור להוא בלוד.

צחי.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...