Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגה של פיאט (סכנת נפשות)

RAFIVEBB
שימו לב! השרשור הזה בן 6704 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכר שלי סיפר לי שבתקופה שהייתה בבעלותם פיאט חדשה , במהלך סיבוב מסוכן ההגה "נתקע לו "

ורק בכוחות על אנושיים הוא הצליח להחזירו למקומו. (מיותר לציין שהוא מכר אותה במהירות)

ידידה נוספת שלי שלהם יש גם כן פיאט חדישה סיפרה שלאביה נפל ההגה בזמן הנסיעה.

זה כמובן לא יודע על זו ולהפך.

ואני שכל כך חפצתי בפיאט חדשה (חסכונית ,וזה העיקר אצלי) קיבלתי רגליים קרות.

האם התופעות הנ"ל מוכרות

והאם אפשר למנוע אותן הוא שזה נתון להחלטת הבורא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור, תעשה סקר בפורום טכני, שבו תשאל בעלי פיאט, לכמה מהם הייתה בעיה עם ההגה..

זה יתן לך את התשובה הטובה ביותר

:loco:How can I be lost, If I've got nowhere to go?

:loco:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי ממהר לבצע החלטה גורפת,לגבי מערכת ההגה בפיאטים.בעיני ישנו כאן צירוף מקרים נדיר,אשר יכול באותה מידה לקרות בשתי מכוניות אחרות מאותו סוג.מכאן ועד ההחלטה,שלא לקנות פיאט הדרך ארוכה.בטח בפיאט ידידי!בהצלחה:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכותב לא מספק שום פרטים.

אבל! אני מניח שהוא מתכוון להגה הכוח החשמלי שקיים בכל דגמי פונטו ספייס - החל משנת 2001.

הגה כוח חשמלי קיים היום בלא מעט מהמכוניות שנמכרות חדשות בארץ.

כאשר קורת תקלה חמורה אז המערכת מושבתת, לפעמים לשם הגנה עליה, ואם זה קורה בזמן נסיעה אז אכן הגה הכח הופך לכבד ביותר - ממש ממש כבד וקשה להזזה, יותר מהגה ברכב ללא תגבור בכלל - יש "כמה" כאלה בארץ.

מניסיון זה אכן קצת מפחיד ומפתיע - זה קרה לי פעם אחת עקב בעיה חשמלית קלה.

אני חושב שהתופעה קיימת בכל רכב עם הגה חשמלי אבל גם ברכב עם הגה כח רגיל אם המערכת תושבת באמצע נסיעה אז ההגה יהפוך לכבד ביותר.

בעיקרון בפונטו ובלא מעט מהרכבים עם ההגה החשמלי יכולות להיות (אבל לא בהכרח) תקלות שהמאפיין אותן הוא שהן קורות לאחר מספר קטן יותר של שנים/ק"מ לעומת רכב עם הגה כוח הידראולי. התקלות נראות כפתאומיות אולם יש להן סימפטומים שבמוסכי פיאט מכירים אותם.

אם מדובר בפונטו חדשה לגמרי אז היא אמורה להיות הרבה יותר אמינה החל ממתיחת הפנים ב- 2004, למעשה בפורומים בחו"ל מדברים על פתרון של הרבה מהבעיות שאפיינו שנים קודמות.

אם זו פונטו ספייס משומשת אז במוסך מורשה יוכלו לתת אבחנה לגבי מצב ההגה.

בכל אוטו גם חדש ובמיוחד בכל הרכבים הממוחשבים יכולות לקרות תקלות קריטיות בזמן נסיעה כמו עניין ההגה וכיבוי מנוע וכו'. אל תשכח שגם כל ההתקנות שעושים בארץ עלולות לגרום לבעיות בזמן נסיעה.

איפה המומחים?

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשפחתי,אצלי וגם אצל לא מעטים מחבריי עברו המון פיאטים לסוגיהן ודורותיהן,שום בעיה עם ההגה,לא ברור מה עבר על מכריך,באיזה דגמים מדובר ומי התעסק להם עם הרכב.

איך אומרת עדי אשכנזי? מה זה השטויות האלו עם ההגה של הפיאט.

אם ההגה מדאיג אותך,תירגע וקנה כל פיאט שתרצה,ההגה לא יתקע ולא יפול (!?!?:roll:)

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוהג על פונטו ספייס 2002 במצב רעוע למדי כבר חצי שנה, האוטו נכבה לי אינספור פעמים במהלך נסיעה בעיר, עקב חיישן קראנק דפוק, ההגה נשאר במצב רגיל, כמובן ללא תגבור "כוח".

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוהג על פונטו ספייס 2002 במצב רעוע למדי כבר חצי שנה, האוטו נכבה לי אינספור פעמים במהלך נסיעה בעיר, עקב חיישן קראנק דפוק, ההגה נשאר במצב רגיל, כמובן ללא תגבור "כוח".

מה הכוונה - במצב CITY OFF או במצב של תקלה - נורת הגה כח אדומה דולקת בלוח השעונים.

ולמה אתה לא מתקן את הבעיה?

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צריך לפתוח שרשור חדש בשם "הגה של פולקסווגן (סכנת נפשות)", או שזה יהיה מספיק להגיד כאן שזה לא בעייה של פיאט אלא של מערכת מסוימת ברכב הספציפי הזה? זה יכול לקרות לכל רכב, כך שאם זה הדבר היחיד שימנע ממך לקנות פיאט, אין לך מה לדאוג.

בכל מקרה, לא רק פיאט היא חסכונית, ושים לב שאם אתה קונה חדשה, אז הפונטו מוחלפת בשנה הבאה (ולכן המבצעים של פיאט על הפונטו הנוכחית).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע לי שגם אצל קרובת משפחתה של חברתי קרה בדיוק אותו מקרה של "נעילת הגה" תו"כ פנייה, אצלה זה אפילו כמעט הסתיים בתאונה חזיתית (היא היתה בתחילת פנייה כאשר ההגה נתפס פתאום והיא המשיכה ישר לנתיב הנגדי והצליחה לבלום בזמן לפני פגיעה ברכב שבא ממול).

אצלה זה קרה בפיאט פונטו שנת 2002 אם איני טועה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לעובדה שמדובר בהגה גרוע, לא נתקלתי מעולם בתקלה כזאת, ועברו אצלנו כמה פיאטים עם הגה כוח מתוגבר חשמלית.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם לא קרה לי.גם לא קרה לי משהוא דומה אפילו...ההגה בפיאט שלי היה ממש מעולה,לא עשה צרות והגיב בצורה מושלמת לכל גחמה שלי.כמו שאמרו חכמים ומנוסים ממני בנושא מוטוריקה-

מספיק להגיד כאן שזה לא בעייה של פיאט זה יכול לקרות לכל רכב, כך שאם זה הדבר היחיד שימנע ממך לקנות פיאט, אין לך מה לדאוג.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר להגה של פיאט, האם ניתן לבטל את המערכת החשמלית ולקבל הגה רגיל ללא תגבור כלשהוא?

אני חושב שברכב כמו פונטו רגילה לא יהיה קשה לסובב את ההגה, ב HGT יהיה קשה בשל הצמיגים אבל השאלה המרכזית היא האם ביטול המערכת יצור היגוי עם פידבק?

CAR=בשר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר להגה של פיאט, האם ניתן לבטל את המערכת החשמלית ולקבל הגה רגיל ללא תגבור כלשהוא?

אני חושב שברכב כמו פונטו רגילה לא יהיה קשה לסובב את ההגה, ב HGT יהיה קשה בשל הצמיגים אבל השאלה המרכזית היא האם ביטול המערכת יצור היגוי עם פידבק?

לא ניתן

יש שני מצבים - CITY ON ו- CITY OFF. בראשון יש תגבור מקסימלי בשני יש תגבור אבל פחות מהראשון. בכל מקרה יש תגבור חשמלי וכאשר יש תקלה שגורמת לכיבוי המערכת אז לא משנה באיזה מצב היית.

כמו כן, המערכת עוברת לתגבור קל במהירות של ~65 קמ"ש.

בפונטו הבאה, אגב, התגבור יחלש במהירות הרבה יותר נמוכה לשם הגברת הדיוק של ההגה.

במצב CITY OFF ההיגוי הרבה יותר מדויק ממצב CITY ON שהאחרון אמור להיות רק בתוך העיר ולחניות.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6704 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...