Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי מידות צמיגים / ג'נטים

kompy

פוסטים מומלצים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

בסזוקי סוויפט 2007 בעלת גנטים רגילים (פלדה?) אני צריך להחליף ג'אנט וגלגל אחד והשאר הגנטים לא במצב משהו (חלודה אבל תקינים).

לפי הבדיקה הג'אנטים הם 5.5jx15 ET45 ויש לי גלגלים של מישליין במצב טוב/מצויין עם נסיעה של שנה (10,000 אולי 15,000 ק"מ).

לא ממהר להוציא כסף על הרכב (היו לי הרבה הוצאות לאחרונה) ומצד שני חשובה לי הבטיחות.

מספר שאלות-

1. מצאתי ג'אנטים של קיה ריו יד שניה במצב טוב במחיר טוב - הבעיה שהם 5.5jx15 ET36 או 6jx15 ET48 (עדיין מבררים לי את הדגם) שבאים עם אותה מידה של גלגלים כמו שלי . אני לא מומחה אפילו לא באמת מבין אבל קראתי והבנתי שזה יגרום לגלגל לשבת 90 מ"מ החוצה מהמיקום הנוכחי. מה המשמעות מבחינת בטיחות ו/או רישוי (וגם ביצועים או הרגשה בנהיגה), כלומר מה סיכונים?

2. מה המשמעות לגבי לחץ האוויר שאצטרך למלא בגלגלים במידה ואחליף את הג'אנטים? (במיוחד במצב של ה j6)

2. בעל מקצוע שראה את גלגל אמר שכנראה לא צריך להחליף את שני הצמיגים הקדמיים, אלא מספיק להזמין את אותו דגם כי השחיקה היתה עד כה נמוכה. מה דעתכם?

3. הצעות איפה להשיג ג'אנטים תואמים (רגיל אחד לפחות אולי אחליף את כל ה-4 לרגיל או מגנזיום לא משנה) במחיר סביר ?

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

\

1. מצאתי ג'אנטים של קיה ריו יד שניה במצב טוב במחיר טוב - הבעיה שהם 5.5jx15 ET36 או 6jx15 ET48 (עדיין מבררים לי את הדגם) שבאים עם אותה מידה של גלגלים כמו שלי . אני לא מומחה אפילו לא באמת מבין אבל קראתי והבנתי שזה יגרום לגלגל לשבת 90 מ"מ החוצה מהמיקום הנוכחי. מה המשמעות מבחינת בטיחות ו/או רישוי (וגם ביצועים או הרגשה בנהיגה), כלומר מה סיכונים?

כמובן שמדובר ב 9 מ"מ החוצה לא 90.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי קיה מג'נטיס 2008

ג'אנט אחד עושה שמיניות, כך אמר הפנצ'רמאכר,

נתקלתי במישהו שמוכר 4 גאנטים של מונדאו 2012,

מידות הצמיג שלי זה 205 60 R16,

על הג'אנט שלו יושב צמיג 215 55 R16

אין לי מושג לגבי מרווח ברגים וכל השאר, (יש לי 4 ברגים)

האם זה יתאים?

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

קודם כל, אצלך אמורים להיות 5 חורים. ובמרווח של 114.3 (או 5x114.3).

במונדאו המרווח אמור להיות 5x108.

הבעיה השניה היא הקדח המרכזי.

במונדאו 63.4 מ"מ ובמג'נטיס 67.1, מה שאומר שלא תצליח בכלל "להלביש" את החישוק אצלך.

העזר באתר הבא למציאת אלטרנטיבות אפשריות:

https://www.wheel-size.com/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אז זיקקתי את חוסר המומחיות שלי לכדי שאלה אחת ממצה

אם אני מחליף את החישוק ברכב לאחת מהמידות האלה (המידע מגיע מ https://www.wheel-size.com/ שהומלץ בשירשור ),

שתואם את סוג הרכב שלי, אז כל שעלי לעשות הוא לגשת למכון רישוי ולקבל אישור שיוצמד לרשיון הרכב?

108_wheel.png

תודה!

Screenshot from 2018-02-11 19-27-24.png

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא!

האתר הזה איננו מקור מוסמך שבו משתמשים מכוני הרישוי.

יחד עם זאת, מידות מודגשות באותו אתר הן בדר"כ כאלו שאומתו בצורה כזו או אחרת (אבל עשויות להיות תקפות רק במדינות/אזורים מסויימים).

מכוני הרישוי מתבססים או על הוראת הרישום לרכב ע"י משרד התחבורה, ראה לדוגמה:

http://car.mot.gov.il/ORIL/2016/3/16-0147.pdf

או על נתונים שהם מוצאים דרך "אוטודאטה".

או על אישור מטעם המחלקה הטכנית של יבואן הרכב.

מה שכן אפשר לעשות עם האתר הראשון, זה לראות מרווחי חורים ונתונים כמו רוחב חישוקים ואופסט (וגם שם לפעמים יש הבדלים קטנים), וכן לבצע השוואת מידות כדי לבחון השפעות כלליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא!

האתר הזה איננו מקור מוסמך שבו משתמשים מכוני הרישוי.

יחד עם זאת, מידות מודגשות באותו אתר הן בדר"כ כאלו שאומתו בצורה כזו או אחרת (אבל עשויות להיות תקפות רק במדינות/אזורים מסויימים).

מכוני הרישוי מתבססים או על הוראת הרישום לרכב ע"י משרד התחבורה, ראה לדוגמה:

http://car.mot.gov.il/ORIL/2016/3/16-0147.pdf

או על נתונים שהם מוצאים דרך "אוטודאטה".

או על אישור מטעם המחלקה הטכנית של יבואן הרכב.

מה שכן אפשר לעשות עם האתר הראשון, זה לראות מרווחי חורים ונתונים כמו רוחב חישוקים ואופסט (וגם שם לפעמים יש הבדלים קטנים), וכן לבצע השוואת מידות כדי לבחון השפעות כלליות.

תודה!

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים,

יש ברשותי הונדה סיוויק קופה Ex 2015

דגם מנוע R18Z1

אשמח אם יש למישהו אוטודאטה עדכני (שנת 2015 ומעלה) ויוכל להוציא לי טופס מידות צמיג מותרות.

בתודה מראש עדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...