Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום ביניים - הבלונדינית

falul
שימו לב! השרשור הזה בן 7633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, כבר עברה שנה, מאז שקנינו את הסיטרואן קסנטיה או בתרגום ישיר מיוונית -סיטרואן 'בלונדי'.

ההורים שלי נתנו לי את המשימה של לקנות אוטו, החלפנו אז 405 משנת 94 עם מנוע 1600 מדהימה, שמכרנו במחיר שכואב לי הלב רק לחשוב עליו. חיפשנו משהו באותו סדר גודל מבחינת קבוצה, ואני העזתי אחרי כמה שבועות של חיפושים, פתאום לעלות את השם סיטרואן. כמובן שההורים אמרו לי WHAT DA ? זאת לאחר שפעם אחרונה שהיתה לנו סיטרואן היתה ב82 (סיטרואן ויזה חדשה) והניסיון והשמועות שרצות על החברה הזאת בארץ לא כל כך חיוביות.

הסברתי להם שסיטרואן ופיג'ו זה אותו מפעל, ושהקסנטיה באה במקביל ל405 ול406 שאמא כל כך רוצה, אמרתי שזה הרכב הכי נוח שנכנס בתקציב שלנו (80 אלף שקל), ומבחינת מכנית זה בדיוק כמו 406 אלא שלסיטרואן מתווספת המערכת ההידרופנאומטית, שמבטיחה את הנוחות הכל כך טובה, ביררנו במוסכים והתברר שבקסנטיה המערכת מאוד אמינה ודי זולה לטיפול. הלכנו לראות כמה וכמה 406ים וקסנטיות, כאשר כל מוכר אמר שהC5 שלו כבר מחכה והוא רק צריך למכור את הרכב ולבוא לקחת את החדש. (נאמנות הנהגים לצרפתיות 8) ) לבסוף הייתה לנו את הדילמה הזאת: סיטרואן קסנטיה 2000 שנת 1999 עם 50 אלף ק"מ מול 406 1800 שנת 99 עם 90 אלף ק"מ, בעוד המחיר של שניהם הוא כ76 אלף שקל.

הלכנו לראות את הקסנטיה, הבהרנו שסיטרואן ומחירון לא בדיוק הולכים ביחד, הרכב היה של בת של נכה שהיתה מאוד לחוצה למכור, ביאסנו אותה לגמרי, השמצנו את הרכב ואת השוק, ולבסוף לקחנו אותה ואת אבא שלה לבדיקה ולמוסך שאנחנו עובדים איתו. הרכב נמכר לנו ב66 אלף שקל במצב מצויין, עם ק"מטראז' של 12 אלף לשנה.

מאז נסענו 25 אלף ק"מ בשנה שחלפה לה, שעברו בנעימות שאני באופן אישי לא חוויתי באף מכונית, רוב הזמן נסעתי כנוסע אבל ב4 חודשים האחרונים אני גם נוהג בה והיא פשוט מדהימה, מלאת כוח (אולי דבר שקצת מפריע כשאין בקרת שיוט והמחוג כל הזמן מטפס), שקטה כל כך, פשוט לא שומעים את המנוע עובד (ברמה כזו שהורסת סטרטרים), והנוחות ... אוי הנוחות... הצרפתייה הזאת פשוט בולעת באמפרים ובורות בצורה כזאת שלא חוייתי באף רכב, וגם לא במרצדס E קלאס החדשות שיצא לי לנסוע בה קצת לאחרונה באותם מקומות.

הרכב אמנם די גדול במידותיו, אבל מבפנים הוא פשוט נראה ענק, הוא מאוד מרווח ביחס למידות החיצוניות שלו, וההרגשה פשוט מצוינת, הכסאות מעולים, וכל הכיפים הקטנים שמקלים על החיים כמו מגבים אוטומטים, תאי איכסון סודיים, כיסוי לרדיו כך שלא צריך לשחק עם הפנאל כל הזמן וכו'

צריכת דלק , 50 ליטר כל מילוי כנגד 650 ומעלה ק"מ על המד, כנראה בזכות כך שהנסיעות מעורבות ויש הרבה מאוד נסיעות בין עירוניות.

תיקונים ? האמת שאם הייתי כותב לפני שבוע אז הייתי רק מציין שעשינו טיפול 60K וזהו, אבל היום החלפנו גם את הצלחות בלמים הקדמיות (כנראה בגלל שלא טיפלו בהם כראוי בטיפול האחרון, ואולי לא החליפו רפידות? או אולי למישהו יש עוד הסברים אפשריים).

ישנו גם הכפתור הזה ליד האמברקס שמרים את הרכב ע"י המערכת ההידרופנאומטית, מה שהופך אותה לממש "סופה" :lol: בשטח, ואני לא יודע אם יש מקומות שאנשי הפאג'רו קינג לוקחים את הרכב שלהם אליהם שאני לא יכול לעבור עם הקסנטיה.

החסרון היחיד שעולה לי לראש הוא הראייה אחורה, שהיא די מוגבלת בגלל השמשה האחורית הקטנה, עוד דבר צריך כל 70 אלף ק"מ להחליף את הבומבומת של המערכת דבר שמהווה הוצאה נוספת, אבל אם מחשבים את זה לאורך כל התקופה שהם מחזיקים זה לא יוצא הבדל רציני. חיסרון נוסף הוא שלא כל כך מצאנו מוסך אמין ומקצועי, בד"כ זה או אמין או מקצועי :)

וכנראה שאנחנו עכשיו באמין.

עוד דבר הוא ירידת הערך שהיא די גדולה אבל אנחנו מתכננים להחזיק את הרכב עוד 4 שנים לפחות כך שאנחנו מאמינים שזה לא יצא הבדל גדול בהתחשב בעובדה שגם קנינו את הרכב ב10 שקל פחות, עם ק"מ נמוך.

מבחינתי אם לא היה את ה C5 הייתי חושב שהיא הכי קרובה לשלמות.

אני פשוט מתרגש כל יום מחדש כשאני פותח את הדלת.

יש לי בעיה עם פינלנד שהם רק אומרים מה לא! הם הרי לא מייצרים בעצמם מכוניות, אז מה הקטע להגיד 12654848.jpg יש לכם אלטרנטיבה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מגיע איתה לרמה כזאת של הנאה, שאתה יכול להגיד אולי "איזה יופי הוא מסתפק במועט ונהנה ממנו" אבל רק לשמוע את האנשים שנכנסים לאוטו ומתחילים לדבר ולתת מחמאות.

יש לי חבר שמתלהב כל פעם מהקסנטיה כל כך וכשהוא היה צריך לקנות אוטו הוא קנה אסטרה 1600 במחיר יותר גבוה מקסנטיה מקבילה עם מנוע יותר גדול, שאלתי אותו למה ? אתה כל הזמן מתלהב מהאוטו שלי למה לא קסנטיה ? -"לא, פעם היה לנו סיטרואן, אנחנו קונים רק גרמניות...." אני כל כך מרוצה ממנה ואני כל כך מרוצה מזה שאני מרוצה ממנה וכל העם שלנו מתבאס וסובל בלנטיסים היקרות, בזמן שאני בקטגוריה אחרת לגמרי, בלי להיות עשיר או משהו.

יש לי בעיה עם פינלנד שהם רק אומרים מה לא! הם הרי לא מייצרים בעצמם מכוניות, אז מה הקטע להגיד 12654848.jpg יש לכם אלטרנטיבה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מגיע איתה לרמה כזאת של הנאה, שאתה יכול להגיד אולי "איזה יופי הוא מסתפק במועט ונהנה ממנו" אבל רק לשמוע את האנשים שנכנסים לאוטו ומתחילים לדבר ולתת מחמאות.

יש לי חבר שמתלהב כל פעם מהקסנטיה כל כך וכשהוא היה צריך לקנות אוטו הוא קנה אסטרה 1600 במחיר יותר גבוה מקסנטיה מקבילה עם מנוע יותר גדול, שאלתי אותו למה ? אתה כל הזמן מתלהב מהאוטו שלי למה לא קסנטיה ? -"לא, פעם היה לנו סיטרואן, אנחנו קונים רק גרמניות...." אני כל כך מרוצה ממנה ואני כל כך מרוצה מזה שאני מרוצה ממנה וכל העם שלנו מתבאס וסובל בלנטיסים היקרות, בזמן שאני בקטגוריה אחרת לגמרי, בלי להיות עשיר או משהו.

סובל בלאנטיס? לדעתי אתה קצת מגזים

עקרונית זהו אוטו שנחשב לאמין ביותר. אומנם יש לו מספר מגרעות אחרות

אך לרוב האנשים לדעתי לא ממש איכפת מאחיזת כביש מעולה או הגה מתקשר

הלאנטיס הוא אוטו מצויין בשביל להגיע ממקום למקום.

לאבא שלי יש לאנטיס 99 מהשכרה והוא מרוצה עד השמיים.

לפני זה היה לו סאנבירד 94 אז בוא נגיד שאין לו ממש מידת השוואה :oops:

אבל עדיין... זוהי דעתי האישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סובל בלאנטיס? לדעתי אתה קצת מגזים

עקרונית זהו אוטו שנחשב לאמין ביותר. אומנם יש לו מספר מגרעות אחרות

אך לרוב האנשים לדעתי לא ממש איכפת מאחיזת כביש מעולה או הגה מתקשר

הלאנטיס הוא אוטו מצויין בשביל להגיע ממקום למקום.

לאבא שלי יש לאנטיס 99 מהשכרה והוא מרוצה עד השמיים.

לפני זה היה לו סאנבירד 94 אז בוא נגיד שאין לו ממש מידת השוואה :oops:

אבל עדיין... זוהי דעתי האישית.

אכן, דעתך האישית.

אני נסעתי בלנטיס מספר פעמים (השאלתי את הרכב מחבר לעבודה כאשר הייתי צריך לעשות

נסיעות ארוכות וסתמיות) - וסובל היא המילה הנכונה. הנסיעה הייתה נסיעה רגועה לגמרי,

וללא נסיון לשפוט את האוטו מנקודת מבט של מי שרגיל לרכבים חזקים\ספורטיביים יותר.

הרכב מאוד לא נוח, מרעיש, הרבה פעמים לא מנפק את הקיק-דאון המתבקש

(הזכיר לי תלונות על ה-AL4...). בסיום הנסיעה הרגשתי ממש לא טוב - פיזית.

בתור רכב לשינוע מנקודה א' ל-ב', הוא נכשל בתחום החשוב ביותר לדעתי - נוחות.

(לידע כללי: הרכב בן שנה ומספר חודשים, וכרגע מד הק"מ עומד על 19,000)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטרף לעומר בחוות הדעת על הלנטיס.

מבלי לבדור בכלל איך התנהגות הכביש שלו וההיגוי (לא משהו...) הוא פשוט נכשל חזק בתחום הנוחות.

המושבים איומים וגורמים לי לכאב גב אחרי פחות משעה מאחורי ההגה, והמתלים פשוט חסרי כל יכולת טיפול בשיבושים המצויים על כל סוגי הכבישים בארץ.

לגבי הקסנטיה - שבוע שעבר זכיתי לסיבוב קצר בסיטרואן קסנטיה 2.0 טורבו CT אקטיבה.

מדובר בקסנטיה עם מלוא האבזור, עם מנוע הטורבו 155 כ"ס מה 605, ועם מערכת מתלי Activa שמונעת גלגול.

התוצאה היא פשוט המכונית המושלמת!!

אוכלים את העוגה ומשאירים אותה שלמה!!

המנוע מושך בסדר כבר מ 2000 סל"ד, ומתחיל באמת למשוך מ 3750.

הנוחות יוצאת מן הכלל, כמו כל הקסנטיות, ובסיבובים הוא מתנהג כמעט כמו מכונית ספורט בזכות מערכת האקטיבה.

שיוט ב 180 הגיע מבלי להרגיש בכלל את הכביש.

פשוט שילוב מדהים!!

יום אחד.....

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חולק לגבי הלנטיס...יצא לי לנהוג 3 שבועות על מודל 2001 ועוד כשבוע וחצי על מודל 2003. אני חייב לציין שהמושבים היו הרבה יוצר נוחים מאלה שבקליאו הצרפתייה. נכון שהרכב לא מתקשר משהו והבלמים לא הכי טובים. אבל תיבת ההילוכים מאוד נמרצת ומנפקת קיק-דאון בכל אפשרות (אלא עם נוסעים כאשר כפתור "HOLD" לחוץ), ולחזור לal4 היה פשוט סיוט.

בסה"כ רכב בסדר גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חולק לגבי הלנטיס...יצא לי לנהוג 3 שבועות על מודל 2001 ועוד כשבוע וחצי על מודל 2003. אני חייב לציין שהמושבים היו הרבה יוצר נוחים מאלה שבקליאו הצרפתייה. נכון שהרכב לא מתקשר משהו והבלמים לא הכי טובים. אבל תיבת ההילוכים מאוד נמרצת ומנפקת קיק-דאון בכל אפשרות (אלא עם נוסעים כאשר כפתור "HOLD" לחוץ), ולחזור לal4 היה פשוט סיוט.

בסה"כ רכב בסדר גמור.

אני גם חולק - עליך.

לא נהגתי על לנטיס חדשה, אבל מניסיון רב על שנת 99. המושבים מאוד לא נוחים וכך גם נוחות הנסיעה. הבלמים וההגה גרועים, זוויות גלגול מעצבנות, אחיזה נמוכה, מנוע סביר ב-1.8 וממש עצל ב-1.6.

מי שנוהג בלנטיס יום יום - פשוט כנראה לא יודע שיש יותר טוב, הרבה יותר טוב.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסה"כ רכב בסדר גמור.

אני גם חולק - עליך.

לא נהגתי על לנטיס חדשה, אבל מניסיון רב על שנת 99. המושבים מאוד לא נוחים וכך גם נוחות הנסיעה. הבלמים וההגה גרועים, זוויות גלגול מעצבנות, אחיזה נמוכה, מנוע סביר ב-1.8 וממש עצל ב-1.6.

רוני

השאלה למה אתה משווה לנטיס שאתה מדבר על מנוע עצל ומושבים לא נוחים..?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדברים ספציפית על מנוע עצל אז נכון - לרוב המשפחתומטיות יש מנוע עצל לא פחות, חוץ מסיוויק או קורולה למשל. בלנטיס הוא פשוט מצטרף לחבילה כוללת - אהמ - מגעילה למדי.

בכלל, כל המשפחתומטיות מאופיינות בתגובת דוושה נוראית והרגשת עצלות כל עוד לא לוחצים ממש עד הסוף על הגז.

בנוגע למושבים - מהניסיון שלי המושבים ב-306, מגאן, קסארה, גולף/בורה, ועוד רבים - נוחים בהרבה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסה"כ רכב בסדר גמור.

אני גם חולק - עליך.

רוני

להזכירכם :idea: , קיימות המון מכוניות אחרות מלבד שתי אלו....

לפאלול היקר, על כל לקוח אחד מרוצה יש בערך 10 לא מרוצים....

או שיש לך הרבה הרבה מזל, או שאתה בקרוב הולך להיות לא מרוצה (אם תמשיך ללחוץ על הכפתור הזה ליד בלם היד... :wink: .)

לקוטלי הלאנטיס , הרכב לא עד כדי כך גרוע , לא צריך להגזים, אנשים עוד ייקחו

אתכם ברצינות, יש מגוון מכוניות גרועות בהרבה ( מי אמר יונדאי/קאיה/דייהו וכו...)

הלנטיס הוא פשרה סבירה ביותר בין כל הדרישות מרכב לשינוע מ A ל- B.

אגב, איך המושבים בראלי? יותר נוחים? לא נראה לי....

אייל.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסה"כ רכב בסדר גמור.

אני גם חולק - עליך.

רוני

להזכירכם :idea: , קיימות המון מכוניות אחרות מלבד שתי אלו....

לפאלול היקר, על כל לקוח אחד מרוצה יש בערך 10 לא מרוצים....

או שיש לך הרבה הרבה מזל, או שאתה בקרוב הולך להיות לא מרוצה (אם תמשיך ללחוץ על הכפתור הזה ליד בלם היד... :wink: .)

לקוטלי הלאנטיס , הרכב לא עד כדי כך גרוע , לא צריך להגזים, אנשים עוד ייקחו

אתכם ברצינות, יש מגוון מכוניות גרועות בהרבה ( מי אמר יונדאי/קאיה/דייהו וכו...)

הלנטיס הוא פשרה סבירה ביותר בין כל הדרישות מרכב לשינוע מ A ל- B.

אגב, איך המושבים בראלי? יותר נוחים? לא נראה לי....

אייל.

המושבים בראלי יותר נוחים, ללא ספק.

מלבד זאת, הלנטיס היא מהגרועות בקבוצתה, כאשר לאנוס/אקסנט/ריו לא נחשבות, הן חצי קבוצה למטה. אגב, האקסנט (דור שני) נוחה מהלנטיס.

פג'ו 206 1.4 שנת 99

אל תדחה למחר, את מה שאפשר לדחות למחרתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, איך המושבים בראלי? יותר נוחים? לא נראה לי.....

אני מציע שתחשוב פעמיים לפני שאתה כותב שטויות כאלו

המושבים ב-106 ראלי הם בכמה רמות מעל המושבים בכל לאנטיס בנוחות וגם באחיזה.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, איך המושבים בראלי? יותר נוחים? לא נראה לי.....

אני מציע שתחשוב פעמיים לפני שאתה כותב שטויות כאלו

המושבים ב-106 ראלי הם בכמה רמות מעל המושבים בכל לאנטיס בנוחות וגם באחיזה.

מצטער שפגעתי בציפור נפשך ....

מכיוון שיצא לי לנסוע בראלי או שתיים, אז לטעמי המושבים שם לא מי יודע מה...

בקשר ללנטיס, במחיר שלה יש הרבה יותר טובות, אם היו נותנים לי לבחור בינה

לבין סיטרואן, הייתי הולך על הלנטיס .

אלא אם כן היה מדובר בליסינג והתיקונים עליהם...

אייל. 8)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר ללנטיס, במחיר שלה יש הרבה יותר טובות, אם היו נותנים לי לבחור בינה

לבין סיטרואן, הייתי הולך על הלנטיס .

אלא אם כן היה מדובר בליסינג והתיקונים עליהם...

אייל. 8)

ואני הייתי מעדיף אפילו ZX על פני לנטיס. כל לנטיס.

שיהיה

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...