Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זקוק לעצה משפטית

TDS
שימו לב! השרשור הזה בן 6706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המקרה : לפני 4 שנים היה ברשותי רכב מסויים שנמכר עקב קבלת רכב צמוד מהחברה .....הרכב נמכר לחבר קרוב אשר הכיר את הרכב ואת קנאותי על שמירה וטיפול של כל דבר פעוט ברכב הנ"ל.....

המכירה בוצעה תוך הסכם בע"פ ואופי התשלום סוכם שיבוצע בתשלומים ...האוטו נמכר בסכום של 8.000 ש"ח

שוב להזכיר מדובר בחבר קרוב...

במשך 4 שנים כמעט שלא התקבל מאותו חבר שרכש תשלום למעט 2000 ש"ח בעת מכירת הרכב

אותו חבר לא לקח את הרכב לבדיקה לפני קניה וכמובן שלא הכרחתי אותו שלא לבצע את הבדיקה הנ"ל

סמכתי עליו בתור חבר קרוב שיישלם לי עבור הרכב ובאתי לקראתו אפילו בתשלומים כשיתרת הסכום היא 6000 ש"ח...

במשך השנים האלו הרכב כנראה לפי טענתו "שפך" מנוע פעמיים והוא החליף לו חלקים מכניים שונים

יש לציין שהרכב המדובר משנת ייצור 89'

כמו-כן הוא טוען שהוא לקח את הרכב למכון תעבורה עקב כשלון במבחן רישוי שנתי(טסט) ונמצא שהרכב עם פגיעות קשות בשלדה ובמצב גרוע ביותר

כעת הוא טוען שלא יישלם את יתרת החוב מכיוון ש"עבדתי" עליו ולא ספרתי לו על מצבו המכני וכן על הפגיעות בשלדה......דברים שכשהרכב היה ברשותי לא היו ולא נבראו

כמו-כן הרכב עדיין רשום על שמי כמו שסוכם שהעברת הבעלות תתבצע רק אחרי תשלום כל הסכום בעבור הרכב בעת ההסכם....להזכיר הסכם המכירה נעשה בע"פ ותקיעת כף-יד.

עוד דבר שיש לציין שאין ברשותי שום מסמך או עדות למצבו של הרכב בזמן ביצוע המכירה..

מה עליי לעשות לפי דעתכם?

האם אפשרי לתבוע אותו בתביעות-קטנות?

האם בכלל יש סיכוי לקבל את התשלום המגיע לי בעבור הרכב לפי החוק?

In torque we trust

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסכם בע"פ תקף. השאלה איך תוכיח ..

בעקרון כל עוד הרכב על שמך, הוא אינו יכול להעבירו טסט אלא אם תתן את הת"ז שלך וכו, אני לא מבין אותך, איך במשך 4 שנים לא חשבת על זה... חצי שנה אני מבין .. שנה.. אולי, אבל אחרי שנה?!

נסה לפנות לעו"ד.. הוא בטוח יתן לך תשובה טובה יותר.

יתרה מכך , מה שהייתי עושה הוא לבקש בחזרה את הרכב, באם לא יסכים, לפנות למשטרה (הרכב על שמך.) ולדווחו כנגנב אבל להסביר את נסיבות המקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשלב ראשון אני הייתי "מקפיא" את רישיון הרכב, ובכך מוריד אותו מהכביש. כמובן שיש להודיע על כך לאדם שמשתמש ברכב. יתכן שזה מספיק כדי לשכנע אותו להחזיר את יתרת החוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לפני 8 שנים הרכב היה שווה 8 ומאז כמו שנראה הוא עבר הרבה לא נראה לי שה"חבר" יחזיר את החוב ברגע שתאיים להוריד אותו מהכביש, בכל זאת הרכב כנראה לא שווה יותר מ2 והחוב הוא 6.

בכל זאת היית טיפש ועכשיו תסבול, למה השארת את הבעלות על שמך? למה לא דחפת לקבלת החוב? גם אצל החבר הכי טוב חוב של 4 שנים הוא כבר יותר מידי.

מה היה קורה אילו היית מקבל קנסות והוא לא היה מוכן להעביר אותם על שמו? אם הרכב היה מעורב בתאונת פגע והאשמה הייתה נופלת עלייך?

לפי דעתי תלך תיקח ממנו את האוטו תנסה למכור אותו בגרושים שהוא שווה ותסגור עניין, עם החבר הזה לא הייתי נפגש יותר.

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת נשמע לי מוזר שהרכב כבר אצל החבר 4 שנים ועדיין על שמך....

באמת איך הוא העביר את הרכב טסט?

איך הסכמת שרכב שלך יהיה אצל מישהו אחר כל כך הרבה זמן?

מאיפה אתה יודע עכשיו איזה עבירות הוא עשה עם הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, כמה דברים.

1- תלמדו שבעסקים אין חברים, זה אומנם לא תמיד נכון, אבל לצערי באחוז נכבד מאוד מהמקרים של עסקים אם אדם קרוב, המוכר נדפק. ובהתחשב שעובדה שמדובר גם באדם קרוב כמעט תמיד עולה הבעיה של מה לעשות עם האדם שדפק אותך.

2- לא מוכרים רכב לאדם קרוב. במקרה ומשהו ברכב נדפק רציני זמן מה אחרי המכירה הוא יבוא אליכם בטענות, וגם אם מה שקרה לא היה באשמתכם, קרובים, כבר לא תהיו.

3- תשלומים

אלא אם אתם סוכנות טרייד אין מורשית, לא עושים עסקה על רכב בתשלומים או צ'קים. וזה לא משנה אם מדובר בסכום של 800 שקל או 800,000 שקל, מבקשים את כל הסכום במזומן או העברה בנקאית ורק אם חתימת שני הצדדים על הסכם המכירה. (חוזה מכירה, זיכרון דברים, what ever... )

4- חוזה בע"פ שווה לתחת אם אחד הצדדים מכחיש בתוקף את קיומו. לחוזה מסודר, חתום שחור ע"ג לבן, על נייר יש תוקף הרבה יותר גבוהה בעיני השופט במקרה של תביעה. רצויי גם לנסח לבד את החוזה, ולהכניס בו סעיפים שמגנים עליכם כקונה/ מוכר.

לדוגמא, בחוזה מכירה רצויי להוסיף סעיף כמו "הקונה מצהיר ומתחייב כי בדק את הרכב, ומצא את מצבו הכללי לשביעות רצונו, וכי אין לו כל תביעות/ טענות/ דרישות לבעל הרכב"

5- לא למכור רכב ללא העברת בעלות. לא משנה אם זה סוחר או what ever אם הרכב רושם על שמכם, זה אומר שכל בעיה שתצוץ איתו (אם הקונה הרגיז איזה מישהו והוא רשם את מספר הרכב, או אם הקונה עבר באדום וצולם) הדו"ח עדיין בא עליכם. וגם לפי החוק, אתם חייבים

להעביר בעלות על רכב שנמכר תוך 15 יום ממכירתו. אם אתם עדיין מוכרים את רכבכם ללא העברת בעלות, אז יש לנסח בחוזה סעיף שאומר שמתאריך dd/mm/yy , משעה hh/mm הרכב נמכר, ואינו מצא בבעלותכם יותר, וכל דו"ח, קנס, חוב שיצתבר על הרכב מאותו הרגע, נמצא על הקונה.

אני לא בא להטיף פה לאף אחד, אבל שימרו על עצמכם ועל רכושכם.

אגב, אם מישהו רוצה חוזה קניה/ מכירה מוזמן לפנות אלי.

:evil: לא תצליחו לעצור אותי, לא תצליחו להשתיק אותי! :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דבריך - ה"חבר" אינו מכחיש את פרטי העסקה וההסכם.

תנסה למשוך ממנו הודאה חתומה על כך שאינו מתכוון להחזיר לך את כספך,ובהודאה יצויין שה"חבר" הסכים לתנאי העסקה , תהיה עדין ואל תגרום לו לחשוב שחשובה לך ההיכרות של הקונה עם ההסכם.

אפשר לעשות זאת גם בע"פ בליווי עדים.

כך יש לך הודאה בע"פ .

וגם היא תוכל להיות תקפה ,ממש כמו הסכם שבע"פ.

אה ותשיג עו"ד.....

בהצלחה , מקווה לשמוע איך הלך - שכולנו נוכל ללמוד מהמקרה...

צונזר.... :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל בין עם לאם.

אני יודע, אבל כשאתה מקליד במהירות שאני הקלדתי את ההודעה הזאת, אתה לא תמיד שם לב.

:evil: לא תצליחו לעצור אותי, לא תצליחו להשתיק אותי! :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר אמרתי בכמה מקומות פה, לא משנה מה, לא עושים עיסקאות עם חברים/קרובים או מה שזה לא יהיה.

האם כשאתה קנית את האוטו בדקת אותו אצל פחח ונאמר לך שלא היו תאונות? במידה ואתה היד הראשונה, ואתה יודע שלא היו תאונות ,קח את האוטו למכון בדיקה על חשבונך ותגיד לחבר שלך, שאם הוא יוצא נקי הוא משלם לך את החוב פלוס הכסף על הטירחה. זה במידה ואתה יודע שאצל חבר שלך האוטו לא עבר תאונות.

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לא קראתי את העצות שנתנו כאן אבל אין בשאלתך שום דבר שקשור למומחיות ברכבים, רק במשפטים. אני ממליץ לך לחפש ייעוץ מאיש מקצוע.

אישת, וזו לא המלצה או עצה, אם מישהו היה עושה לי כזה דבר והמכונית היתה על שמי הייתי גורר אותה למקום בטוח ושיילך לחפש הוא אותי.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...