Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית לחץ שמן נמוך בזמן מאמץ+התרשמות משמן AC DELCO

The stinger
שימו לב! השרשור הזה בן 6674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

גולף 87, 1300 ידנית, מרימי שסתומים הדראוליים.

בשבוע שעבר נדלקה מנורת לחץ שמן לאחר נסיעה, משאבת שמן אחרי שיפוץ. מבדיקה שביצעתי עולה שהנורה נדלקת רק לאחר נסיעה מאומצת,בנסיעה רגועה אין בעיה. ז"א היא נדלקת כאשר מרפים מדוושת הגז לאחר הנסיעה וכאשר הסל"ד יורד.

עפ"י התוכנה AUTODATA,

שם כתוב שהשמן המומלץ הוא לרכב הוא:

אקלים קר- 5-30

אקלים ממוצע- 15-40

אקלים חם - 20-50

ביום ראשון החלפתי את השמן ל-15-40 של AC DELCO, מינרלי מיכל שחור (כמובן עם פילטר). השמן שנוקז היה חצי סינטטי 10-40, של AUTOPLUS. צבעו היה שחור משחור, בלתי סביר בעליל לאחר שימוש של שבועיים, למרות שבחצי השנה האחרונה השמן הוחלף 4 פעמים...

מאז ההחלפה, ביצעתי נסיעות רבות, מתוכן גם בדקתי את המנוע במאמץ רב, וראו איזה פלא- המנורה לא נדלקה. אך אליה וקוץ בה:

התנעת בוקר-תיקתוקי מרימים הדראוליים נמשכים לזמן רב יותר,

ביצועי המנוע ירדו- מורגש במיוחד מעל 100 קמ"ש קשה למנוע לסחוב, לא היה קיים לפני החלפת השמן.

מנוע רועש יותר - בסלד סרק וגבוה המנוע מרעיש יותר.

בגדול, אני מאוכזב מהשמן הזה.

כעת נפלתי בין הכסאות,מצד אחד לחץ השמן תקין עם השמן הזה, מצד שני יש את החסרונות הנ"ל. איני יודע אם הבעיה היא בצמיגות השמן או שמא השמן של AC DELCO אינו מתאים למנוע שלי. בעבר השתמשתי גם ב-LM 10-40, מיכל זהוב, עברתי איתו 10K, ללא בעיה, לפני שהתחילו בעיות הלחץ שמן שגרמו לשיפוץ המשאבה.

אני סבור שכדאי לנסות למצוא שמן מתאים יותר למצב המנוע, לפני המחשבה על החלפת מנוע.

אשמח להצעות.

בברכה

רואי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קודם כל אם הLM הזהוב טוב מדוע לא נשארת איתו?

זה עדיין שמן טוב.

ואתה צריך לברר מדוע השמן נהיה שחור לאחר שבועיים, אולי יש מקום לעשות פלאשינג או להמשיך להחליף שמן עד שהמערכת תתנקה.

התמונות של הסובארו שלי

http://yonatans-subaru.pic.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

סטינגר לא יעזור כלום ולא משנה איזה שמן תשים הלחץ שמן נמוך בדוק ע"י שעון עקב שחיקה ובלאי של המנוע. מקסימום סוג השמן יכול לשנות את לחץ השמן בה +- 2% אם אתה חושב ששמן יפתור את הבעיה חבל לך על הזמן.

אגב שמן מאיכות טובה אמור להשחיר או שהוא לא מבצע את תפקידו כראוי, כאשר מישהוא אומר אצלי השמן נקי שיחליף סוג שמן כי השמן לא מתאים.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב,

גולף 87, 1300 ידנית, מרימי שסתומים הדראוליים.

בשבוע שעבר נדלקה מנורת לחץ שמן לאחר נסיעה, משאבת שמן אחרי שיפוץ. מבדיקה שביצעתי עולה שהנורה נדלקת רק לאחר נסיעה מאומצת,בנסיעה רגועה אין בעיה. ז"א היא נדלקת כאשר מרפים מדוושת הגז לאחר הנסיעה וכאשר הסל"ד יורד.

עפ"י התוכנה AUTODATA,

שם כתוב שהשמן המומלץ הוא לרכב הוא:

אקלים קר- 5-30

אקלים ממוצע- 15-40

אקלים חם - 20-50

ביום ראשון החלפתי את השמן ל-15-40 של AC DELCO, מינרלי מיכל שחור (כמובן עם פילטר). השמן שנוקז היה חצי סינטטי 10-40, של AUTOPLUS. צבעו היה שחור משחור, בלתי סביר בעליל לאחר שימוש של שבועיים, למרות שבחצי השנה האחרונה השמן הוחלף 4 פעמים...

מאז ההחלפה, ביצעתי נסיעות רבות, מתוכן גם בדקתי את המנוע במאמץ רב, וראו איזה פלא- המנורה לא נדלקה. אך אליה וקוץ בה:

התנעת בוקר-תיקתוקי מרימים הדראוליים נמשכים לזמן רב יותר,

ביצועי המנוע ירדו- מורגש במיוחד מעל 100 קמ"ש קשה למנוע לסחוב, לא היה קיים לפני החלפת השמן.

מנוע רועש יותר - בסלד סרק וגבוה המנוע מרעיש יותר.

בגדול, אני מאוכזב מהשמן הזה.

כעת נפלתי בין הכסאות,מצד אחד לחץ השמן תקין עם השמן הזה, מצד שני יש את החסרונות הנ"ל. איני יודע אם הבעיה היא בצמיגות השמן או שמא השמן של AC DELCO אינו מתאים למנוע שלי. בעבר השתמשתי גם ב-LM 10-40, מיכל זהוב, עברתי איתו 10K, ללא בעיה, לפני שהתחילו בעיות הלחץ שמן שגרמו לשיפוץ המשאבה.

אני סבור שכדאי לנסות למצוא שמן מתאים יותר למצב המנוע, לפני המחשבה על החלפת מנוע.

אשמח להצעות.

בברכה

רואי.

נורת לחץ שמן+שמן שחור לאחר שבועיים....:conf::idea:

שילוב של הרבה(כנראה)ג'יפה במנוע שחוסמת מעברי שמן.

מיסבים שחוקים אשר גורמים לירידה בלחץ השמן בתנאים קיצוניים עם שמן דליל יחסית.

ממליץ לך על השמן המתוסף של LM חצי סינטטי +MOS2 שיתן לך שילוב של לחץ שמן סביר(14.1 CST@100C)

וגם שקט מכיוון המרימים.

פעולה נוספת(מסוכנת יש לציין) הינה פלאשינג למנוע עם החומר של STP בלבד ולהקפיד על ההוראות.

עושה נפלאות למנוע.

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה, אז ככה: קודם כל תגיד אם רק נדלקה הנורה או נדלקה הנורה + צפצוף?

אם המנורה נדלקה אז לחץ השמן גבוהה מדי, אם צפצוף אז לחץ שמן נמוך מדי.

ההשארה שלי (וזאת מנסיון עם VW) שהשמן שלך לא מתאים למצב של המנוע (תודא, זה לא אוטו חדש). הבלאי של המנוע גדול, באקלים החם שלנו יש להשתמש לפחות ב-15/40 או אפילו סמיך יותר 20/50. במאמץ רב המנוע שלך מתחמם מדי - לחץ השמן יורד ונדלקת נורה+זומר (צפצוף). מדובר על מנוע אם בלאי (כבר כנראה גבוהה או בדרך לשם) אז כנראה שתצטרך לחיות אם זה מעכשיו. זה שהחלפת לשמן חדש לא ניצחת את המנוע אלא רק "עבדת" עליו, כאילו אין לו בלאי. דבר ראשון - לך לבדוק לחץ.

יש כמה דרכים להתגבר על הדלקת הנורה לפני אוברול במנוע: החלפת חישני לחץ שמן לחדשים, שימוש בשמן סמיך יותר 20/50, שיפוץ משאבת שמן (שזה כבר עשית, השאלה איך עשו את זה...?). כמו כן לא יזיק בכלל לעשות ניקוי רדיוטור + ניקוי מנוע חיצוני, שבמקרה שלך יכול מאוד לעזור למנוע לאבד חום יותר מהר. בקיצור יש הרבה דרכים וכל אחד מבעלי VW משומשים (עד מאוד משומשים) יכול להביא דעה משלו מתוך נסיון. שורה התחתונה: תחיה עם זה אבל לא לנסוע אם נורה דולקת. אם היא נדלקה תנסה לתת גז ולעזוב או עבור להילוך יותר נמוך.

נ.ב. - בתמונה הראתי לך מה יכול לקרות אם תסע זמן ממושך עם נורה דולקת (זה לא מהאוטו שלי חס ושלום)

vw.jpg

vw1.jpg

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונתן,בני,ניצן,

בני, יכול להיות שה-2% הבדל האלה הם בדיוק מה שאני צריך על מנת לעבור עוד כמה חודשים עם המנוע הזה,לפחות עד הקיץ. חוץ מזה ש"קרעתי" את האוטו, מבלי שהמנורה דלקה,אני בטוח שעם השמן הקודם המנורה הייתה נדלקת במאמץ כזה.מלבד זאת, שמן אכן אמור להשחיר, אבל אחרי שבועיים בלבד?!

מוזר מאוד.

ניצן, כשרכשתי את הרכב, שמתי את השמן הזהוב של LM. לאחר 10K החלפתי לשמן ה-LM המתוסף עם ה-MOS2 שאתה מדבר עליו, ומאז התחילו בעיות הלחץ שמן לראשונה ותיקון המשאבה.

חוץ מזה הבנתי שאם המעברים קצת סתומים לחץ השמן דווקא עולה.

לגביי הפלאשינג, אני קצת חושש... לא מפריצת אטמים שרובם ככולם חדשים, אלא מנזק לרינגים הם קרוב לוודאי חלשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק אם המעברים סתומים הלחץ יעלה!

אני בטוח שיוכלו לעזור יותר טוב אם מישהו יוכל לאשר את מה שבורזום אמר לגבי נורה דלוקה ו נורה דלוקה עם צפצוף!

לא הבנתי את הקשר בין לחץ שמן לתמונות?

זה לא מעשה של RPG?

או שמה זה טלטל שהלך לטייל:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BURZUM, מדובר על מנורה שנדלקת +זמזום.

תמונות של מנועים גמורים אתה לא צריך להראות לי....לצערי כבר יצא לי לגמור כמה מנועים בעברי....:-)

אם כי מסיבות אחרות ולא מחוסר לחץ שמן.

המנוע חיצונית נקי,מלבד זאת במאמץ המנוע אינו מתחמם ולא עובר את החצי בכל מקרה...

מה שאני מחפש הוא שמן איכותי, שגם המנוע "ירגיש" טוב איתו וגם שלא ידליק את מנורת הלחץ שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שיוכלו לעזור יותר טוב אם מישהו יוכל לאשר את מה שבורזום אמר לגבי נורה דלוקה ו נורה דלוקה עם צפצוף!

יש שני חיישנים על משאבת השמן: כשהנורה נדלקת זה לחץ שמן גבוהה (יכול להדלק בבוקר למשל או במזג אויר חורפי), כשהמנורה נדלקת יחד עם צפצוף זה לחץ שמן שירד מתחת ל-1.8 באר, ז''א שמן מנוע נהיה דל מדי עקב חום / עומס רב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את הקשר בין לחץ שמן לתמונות?

זה לא מעשה של RPG?

או שמה זה טלטל שהלך לטייל:-D

אם מישהו יכול לתרגם....

фотографии что бывает когда проворачивается вкладыш и шатун прихватывается к коленвалу

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אולי הרבה בוצה ויתכן גם שסתום שחרור לחץ לא תקין או לא מתפקד טוב למרות שלא נראה לי הגיוני משום שאם שיפצו משאבה סביר להניח שגם הוא נבדק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי הפלאשינג, אני קצת חושש... לא מפריצת אטמים שרובם ככולם חדשים, אלא מנזק לרינגים הם קרוב לוודאי חלשים.
אין מצב לנזק לרינגים

אני עשיתי פלאשינג ביום ו האחרון לפני החלפת שמן +פילטר(סינטטי LM)

הסיבה שיפור אכילת השמן(דבר שהתממש בפלאשינג הקודם לפני 20K)

החומר של STP מעולה,לא גורם שום נזק,מחיה את המנוע,מנסיון-יש להקפיד על הוראות שימוש

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BURZUM,

מה שאני מחפש הוא שמן איכותי, שגם המנוע "ירגיש" טוב איתו וגם שלא ידליק את מנורת הלחץ שמן.

בסדר, שים 20/50, מתאים למזג האויר שלנו. אבל אתה מבין שלא יעזור כלום, צריך שיפוץ מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

ברכב של סטינגר הכוסון "אגב הוא בדיוק כמו בתמונה! כך הוא ניראה :-P )

פורק הקרטר נוקתה כול הבוצה, אין ליכלוך ושיפצתי את משאבת השמן. ולאחר ההרכבה שוב בדיקה אם שעון לחץ שמן מכני לא נורות, לא זמזם ,ולא נעלים . איין ולא יהיה חלץ שמן המנוע מעפן.

הדבר היחידי שיעזור זה כך, ויש לשים לב להוראות .

1 קילו שום בבגז'

2 קילו בצל יבש קשורים לטמבון מקדימה

3 נעל של תינוק על האגזוז

4 חולצה של תינוק בחלון אחורי

5 חמסה על המראה

6 מזוזה על כול דלת

והכי חשוב הרבה אמונות תפלות :wink: .

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...