Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מגאן סדאן 2001 - ממה להזהר?

msigal
שימו לב! השרשור הזה בן 6742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

במז"ט, גיסי משתחרר משירות קבע ובתור קצין שרגיל ליסוע ברכבים צבאיים, כל רכב פרטי שיקנה עכשיו צריך להיות "כמו בצבא". ההמלצה שלי היתה על מגאן סדאן 2001, מנוע 1600 אוטומטית - חדשה יחסית, נוחה ובטוחה מאוד, מאובזרת ובמחיר נמוך - המחירון סביב 56,000 ש"ח בלבד!

לאחר מעט חיפוש מצאתי אצל חבר טוב שאני סומך עליו ב-100% (זה תמיד ככה - המציאות "מתחת לאף") מגאן 2001 סדאן, כחולה כהה, 90,000 ק"מ. הרכב יד שניה בלא תאונות רציניות, שמור והבעלים הראשון היה ליסינג (למרות שברשיונות לא רשום - לכאורה פרטי). המחיר המבוקש הוא 44,000 ש"ח בלבד, בגלל שהבחור עוזב את הארץ ולחוץ.

אז ככה - בהנחה שאני אקח את הרכב למוסך פחחות שאני סומך עליו בעינים עצומות, אבדוק סימני תאונה, נזילות שמן וכו', אבדוק היסטוריית טיפולים במוסך מורשה ואבצע סיבוב נסיעה להרגיש את המנוע והגיר, האם יש בעיות "כרוניות" נוספות שעלי להזהר מהן בדגם הזה? רגישות ידועה למשהו? קורוזיות בעייתיות?

תודה מראש לכל העונים!

אינפיניטי M37X. יחידה בארץ. ו-BMW X1. לא יחידה בארץ. ו-MERCEDES SLC350 משנת 1973 כמובן. והיו עוד המון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים לשעבר של אחת כזאת זו מכונית נחמדה בהחלט.

ליסינג לשעבר, אף פעם לא רשום בסעיף מקוריות והרכב נחשב כרכב חברה לשעבר (כלומר המחיר בהחלט משקף זאת)

יש לבדוק אם הרכב עבר החלפה של חגורת טיימינג ( ההמלצה של רנו לדגם הזה אם אני לא טועה היא 120000 או 6 שנים, אבל המלצת המומחים היא ל-3 שנים / 60000 ק"מ.

טיפול טיימינג מלא ברכב הזה הוא סיפור של כ-4000 ש"ח הכוללים החלפת טיימינג מותחנים מחזירי שמן ומשאבת מים (ע"פ הוראות היצרן) קיצורי דרך להוזלת הטיפול עלולים לגרום להוצאות מרובות בעתיד.

בהצלחה,

צביקה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה. יש עוד משהו שעלי לדעת?

ואגב - המחירון אחרי הפחתת ליסינג/חברה יהיה בסביבות 50 אלף ש"ח (כ-10 אחוז). ידוע לי שהשוק "קשה", אבל כאמור כאן ההפחתה היא מעבר לכך, בסביבות 20%. לא כדאי?

אינפיניטי M37X. יחידה בארץ. ו-BMW X1. לא יחידה בארץ. ו-MERCEDES SLC350 משנת 1973 כמובן. והיו עוד המון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי העסקה כדאית בהחלט, אך אם לא עשו עדיין טיימינג יש לקחת זאת בחשבון.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר אוטומתי יקר לתיקון.

מעבר לכך שהגיר האוטומטי יקר לתיקון הוא מועד לכשל יותר מאשר גירים אוטומטיים ממוצעים.

כמו כן, חשוב לשים לב ולבדוק האם בוצע התיקון במסגרת הקריאה לתיקון להגבהת נשם הגיר האוטומטי.

התיקון בוצע בעקבות מיקום נמוך מדיי של נשם הגיר, דבר שגרם לחדירת מים ולהרס הגיר,בעת כניסה לשלוליות גבוהות.

לא זכור לי אם דגמי 2001 סבלו מהבעיה.

בעיות כרוניות נוספות:

- מנועי נעילה חשמלית הנוטים להתקלקל (אופייני בעיקר לדלת השמאלית-אחורית)

- סלילי הצתה הצתה הנוטים לשבוק חיים בהפתעה.

אישית, הייתי מוותר על רכב שהיה בליסינג, ועוד יד שניה, ומחפש רכב זהה מיד פרטית.

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב עם שוק חלש מאוד במיוחד בגירסת סדאן, גיר אוטומטי כמו שאמרו קודמי לא מהמוצלחים.

אים כבר קונים רכב כזה אז שיהיה מטופל פיקס יד ראשונה ופרטי, בגלל הביקוש הנמוך שלו קל להשיג כזה גם הרבה פחות מהמחירון, לכן אין סיבה להתפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה הייתה אחת כזאת חדשה (רכב חברה) אותו שנתון.

נקודות לחיוב: נוחות,בטיחות, מרחב, תא מטען, אופן פעולת תיבה אוטומטית (יש כאלה שמפריע להם) לומדת את הנהג, מורידה הילוך לפני פניה ולא בתוכה וכו', דיפונים וכו', מחיר רכישה. תצרוכת דלק נמוכה, בממוצע מעל 12-13 קמ/ליטר, בכביש פתוח כ-15/16 קמ' (לעומת היונדאי אלנטרה עכשיו כ-8 קמ/ליטר).

נקודות לשלילה: לאחר 5000 קמ' (כזכור רכב חדש מהניילונים) התיבה האטוטמטית נכנסה למצב SAFE,

האוטו היה מספר ימים במוסך- לא יודע מה עשו( כזכור אוטו חברה), בכ-15K קמ' בכביש החוף נדלקת נורת CHECK ENGINE, הרכב מגמגם, בקושי הגעתי הביתה (באישור חברת הליסינג) - הרכב במוסך (מה אכפת לי יש לי רכב חלופי) לדברי הסוכן סה"כ הלכו כבלי הצתה לא יודע אם נכון, בכ-40K קמ' החלונות האחוריים יורדו ולא עלו חזרה, לא יודע מה התקלקל. לסיכום כל זאת במשך שנתיים שהרכב היה אצלי.

דברים נוספים, הרבה קרקושי פלסטיק, מיקומי מרימי חלונות לא נוח, כסאות לא נוחים (לדעתי).

לעומת זאת לחברים אחרים בחברה לא היו כמעט בעיות אולי יצא לי רכב של יום ראשון.

לסיכום: רכב נוח למשפחה, חסכוני למרות גודלו, אמינות לא משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי זו קניה טובה. הרכב מאוד חסכוני, מרווח ונוח, החסרון היחיד זה אמינות.

תבדוק בולמים מאחורה, המקוריים נוטים להשבר כבר אחרי 4-5 שנים (ראיתי כבר 2 מקרים).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב עם שוק בקנטים...(לא תצליח למכור) אם שמת לב לא מזמן היו מבצעים של חברות הליסיניג הגדולות על הדגם הזה..הן מכרו שנת 2003 ב20K מתחת למחירון...(חבר שלי קנה למרות המלצתי שלא ייגע..אין עדיין חו"ד הרכב אצלו רק 3 חודשים) ובכלל אני הייתי מתרחק מזבל צרפתי.

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל המידע. לאחר שבדקנו כללית את הרכב, גיסי החליט שאכן הוא מתאים לו מבחינת הדרישות (במיוחד הנוחות והבטיחות), אבל יחפש משהו פרטי, יד ראשונה בלי תאונות עם 30,000 ק"מ מרופא זקן שנוסע רק ביום שלישי בין 12:00 ל-13:00... בקיצור, אם הסבא שלך מוכר מגאן 2001 כמתואר לעיל (לא בצבע לבן/ירוק/אדום/בורדו/כסף), צור קשר!:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנתיים וחצי בליסינג עם מגאן סדאן אוטו'

1. קיבלנו את האוטו עם חוסר גז במזגן. מילאו.

2. נשרף סליל הצתה. החליפו.

3. התקלקלו 2 מנעולי הדלתות האחוריות. תוקן.

4. נפל מנעול תא מטען. הברגתי למקום בעצמי.

זהו. חוץ מזה, קרקושים אופייניים לרכב צרפתי. הדיפונים זולים למדי. לי אישית כסא הנהג הרך לא נוח בנסיעות ארוכות. זה לא מפריע לאשתי והילדים. מרווח מאחור.

ראוי לציין שהמזגן חלש למדי יחסית לגרמניה שלי ואפילו למזגן המיאטה. יש מאדה פנימי קטן הממוקם מעל קיר האש. נפח האוויר המגיע לתא קטן. המזגן מופעל רוב הזמן בסחרור פנימי עקב זאת בקיץ.

אוטו חסכוני למדי בצריכת דלק למרות האוטומט. טיפולים כל 30 אלף או שנתיים.

למרות שאני שונא אוטומטיות, תיבה זו יחודית בכך שהיא מחקה פעולת תיבה ידנית, כך שהסבל קטן יותר.

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...