Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי אופן התקנה של דלקן, וגם: מוסך מורשה פיאט בחולון

אור .ס.
שימו לב! השרשור הזה בן 6739 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב, 2 שאלות לי אליכם:

מהו אופן ההתקנה של הדלקן ? כלומר, הטבעת שיושבת בפתח המילוי, המחשב שיושב בתא המטען, ולאן כל זה מתחבר ? בסופו של דבר ? האם יש צורך בפתיחת לוח השעונים עבור התקנה של דלקן ?

שאלה 2: אני מעוניין לברר את הסטורית הטיפולים של פיאט אשר נמצאת ברשותי (רכב של העבודה), כדי לדעת מתי נעשה טיימינג לאחרונה, אם בכלל נעשה, רצוי שהמוסך יהיה באיזור חולון, ע"מ שתהיה לי גישה נוחה לשם.

תודה, וערב טוב.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטבעת של הדלקן היא רק אנטנה.

ה"מוח" הינו חצי מהתקן הדלקן , ומתקשר אל המחשב המרכזי של החברה כדי לברר את פרטי הרכב.

המוח הוא מלבן מתכת (כ-10 על 5 ס"מ) זהוב שיושב בד"כ על הכנף ליד פתח מיכל הדלק.

מתחברים אליו : הזנת מתח , טבעת התדלוק , חיווי מלוח השעונים (יש מדידה של הקילומטראז' שעבר הרכב) .

בשנתיים האחרונות הוצא צ'יפ מה"מוח" אל מדבקה מדבק דו צדדי שמודבקת אל דופן הרכב במקום נסתר , ונמצאת על מעגל מודפס דק מאוד.

נסיון להסיר את המדבקה גורם לקריעת המעגל המודפס והשבתת הדלקן (אמצעי כנגד הגניבות הרבות של המכשירים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כפי ששמר רשם לך,

החוט ללוח שעונים הינו חוט חיישן מהירות הידוע כ VSS

לעיתים ניתן להגיע לחיבורו ללא פירוק הלוח עצמו.

בברכה

דני ממצת אור בחיפה

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, ידוע לך אולי האם בסיטרואן סקסו 98 צריך לפרק לוח בשביל דלקן ?

לא ממש חשוב לי איכות המוסך, אני רק צריך הסטורית טיפולים, אני לא מתכוון לטפל באוטו במורשה, אז אם יש משהו יותר קרוב, אולי בראשל"צ, אולי בת"א, תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם הילוך שישי באזור? באזור(בכביש 44) יש בוודאות איזשהו מוסך מורשה של פיאט.

בחולון ישנו גם מוסך של פיאט ליד יונדאי חולון, האם המוסך הנ"ל לא מורשה?

פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך מורשה פיאט באזור מנוהל ע"י פואד, אלא אם כן הילוך שישי נחשבים למורשים

הרי אני תושב אזור, אז אני מכיר פה את הכל, יש הילוך שישי - פיאט שזה שכונה, המוסך שרואים מהכביש, ויש הילוך שישי מה שפעם היה סובארו, מאחורה :)

אני בספק אם הילוך שישי אזור יוכלו לספק לי מידע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כפי ששמר רשם לך,

החוט ללוח שעונים הינו חוט חיישן מהירות הידוע כ VSS

לעיתים ניתן להגיע לחיבורו ללא פירוק הלוח עצמו.

בברכה

דני ממצת אור בחיפה

אתה לא יודע איזה תעלומה פתרת לי עכשיו, כשגדלתי בקיבוץ והרכבים היו עם דלקנים, תמיד היו באים אליי - "אתה נסעת ככה ונסעת ככה וזה לא בסדר"

רק עכשיו אחרי שנים אני מבין מאיפה הם ידעו ....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא.ת אזור יש שני מוסכים של הילוך שישי, האחד מול השני.

בדרך כלל מוסך מורשה יבואן לא יספק תשובה של היסטורית רכב אך תוכל לגשת למוסך ולהגיד שיש לך כעת ק"מ כזה ומה הטיפול הנדרש ואז ברר מתי הוחלפה רצועת תזמון (טיימינג) ומתי בוצע טיפול אחרון.

בהצלחה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול אחרון בוצע היום ללא טיימינג, ולא במורשה :)

(ראה בשרשור חידה על הפלאגים)...

ככה שמה שחשוב לי זה הטיימינג, שאם בוצע אי פעם זה רק במורשה, ואם לא, אז עדיף לשתוק :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופן הרכבת הדלקן תלוי בסוג המדויק. יש כיום דלקנים שלא מודדים מרחק. לי יש כזה בסקסו, כי הדלקן הוא פרטי. ההרכבה מאד פשוטה, כי הטבעת סביב פתח המילוי מחוברת לרכיב זעיר סמוך אליה, וזה הכל. אם הדלקן שלך זקוק גם למד-מרחק, זה סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמר הבחור מעלי, לי באימפרזה לשעבר התקינו דלקן בבערך חצי דקה, הוא שם את הטבעת, וקדח חור , חיבר לשם בורג עם חוט שחור (מינוס?) וזה הכל. לא פלוס לא שום דבר. אין לי מושג איך זה עובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חיה כזו.

דלקן זקוק למקור מתח כדי לפעול. אין לו בטריה פנימית. אולי המתקין משך פלוס מצמת הרכב . לא מומלץ.

מעבר לזה - אתה מדבר על דלקן ישן. בחדשים ,כמו שכתבתי , פיצלו את יח' ה"מוח" ל-2 ויש צ'יפ נוסף שיושב על מדבקה חד פעמית במקום אחר.

בלעדיו ההתקן לא יפעל.

לגבי ההתקנה אל לוח השעונים , אם אתה לא מעוניין במניית הקילומטרים - זה מפשט את העסק.לא סוג דלקן ולא נעליים ,פשוט לא מחברים את האופציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכמולוג!!

זה לא שבוציא צ'יפ מהמוח זה שני סוגים של דלקנים המתכתי נקרא VLU 35 והצ'יפ הקטן נקרא F.P

ויש להם יעוד לפי חברות והסכמים כגון דלק,סונול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חיה כזו.

דלקן זקוק למקור מתח כדי לפעול. אין לו בטריה פנימית. אולי המתקין משך פלוס מצמת הרכב . לא מומלץ.

מעבר לזה - אתה מדבר על דלקן ישן. בחדשים ,כמו שכתבתי , פיצלו את יח' ה"מוח" ל-2 ויש צ'יפ נוסף שיושב על מדבקה חד פעמית במקום אחר.

בלעדיו ההתקן לא יפעל.

לגבי ההתקנה אל לוח השעונים , אם אתה לא מעוניין במניית הקילומטרים - זה מפשט את העסק.לא סוג דלקן ולא נעליים ,פשוט לא מחברים את האופציה.

כמו שאמרתי, אין לי מושג, אני רק אומר מה ראיתי, הוא שם את הטבעת, קדח 3 חורים לברגים, עוד חור אחד בצד , עם בורג שחיבר אליו חוט שחור. מעבר לכך לא חובר כלום... אולי היה מותקן שם כבר דלקן והמוח כבר היה - אין לי מושג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6739 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...