Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צבע כללי וירידת ערך

Leonid
שימו לב! השרשור הזה בן 6741 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים !

הרכב: לאנטיס 2004 בצבע ירוק-זית מטאלי

הבעיה: במשך השנתיים+ שהרכב על הכביש, הוא ספג מכות נוראיות מאנשים רעים ברחבי המדינה. אני חייב לציין ששום מכה לא היתה באשמתי/או כל נהג אחר ברכב. המון מכות חניה של אנשים שלא ברור איך הם קיבלו רשיון, מכות מוזרות שאין לי מושג מאיפה הן באו (אפילו מכה על הגג :shock: ) וכו' וכו'. כמובן שעם המכות גם ירד הרבה מהצבע. נ.ב: מכות פח בלבד, אין שלדה...

הפתרון: חשבתי לעצמי, FUCK IT, נמאס לנסוע ברכב שנראה כאילו הוא עבר בשדה קרב, ואני רוצה לעשות פחחות כללית וצבע.

השאלות:

1. (השאלה הכי חשובה) האם העובדה שאני צובע את כל הרכב תשנה משהו כשאני ארצה למכור אותו?

2. האם זה משנה אם אני עושה את זה במוסך מורשה או לא?

3. אם אני רוצה לצבוע את הרכב בצבע אחר, זה דורש שינוי כלשהו ברשיון, ואם כן מה הפרוצדורה?

תודה לכל העונים !

vot tol'ko na nas gnat' ne nado....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בזמן המכירה אם תלך למכון, והמכון מבין עניין אז יש להם מכשיר שבודק את עובי הצבע והם יעלו על זה שהרכב נצבע מחדש, הדבר יכול להעלות חשדות אצל הקונה.

אם תספר לקונה לפני זה שעשית צבע בגלל מכות קטנות וכו' סביר להניח שהוא יחשוד בתאונה, בכל זאת מודל 2004 רק שנה\שנתיים על הכביש וכבר עשה צבע קומפלט לכל הרכב, מחשיד לא?

2. זה יכול לשנות רק לכיס שלך :-)

3. זה דורש שינוי ברשיון הרכב, מבצעים את זה בסניף של רשות הרישוי, לי היה מקרה עם חיפושית ששיניתי לה צבע, באתי אמרתי לפקידה: "שיניתי את הצבע לצבע סגול" (היה רכב של האישה בכל זאת) היא אפילו לא בקשה להסתכל, משהו, כלום. באותה מידה יכלתי להגיד לה צבע חאקי, זה לא ממש מעניין אותם הם משנים ושלום על ישראל, אני אפילו לא זוכר אם הייתי צריך לשלם, אני מניח שכן בכל זאת ישראל מדינתינו העושקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מכירת הרכב,מראש תצפה לזה שאנשים מהר מאוד יירדו לך מהרכב,מכמה סיבות:

1.הרכב לאנטיס 2004 עם צביעה כללית,מה קרה שאחרי שנתיים עובר צביעה כללית?

2.אוקיי,הרכב קיבל מכות מכל הכיוונים,איך קיבל מכות בגג (השאלה הראשונה ששואלים כל מי שצבע גג של רכב- "האוטו היה על הגג?....")

3.צביעה כללית,טובה ככל שתיהיה,לעולם לא תיהיה באיכות של צביעה מקורית.

4.גם ללא מכשיר למדידת עובי צבע ניתן לדעת שרכב עבר צביעה (סימנים על גומיות,בקליות,פלסטיקה כזו או אחרת,גלים וכו').

5.קיימות בשוק בערך עוד 4 מליון לאנטיסים שנת 2004,במצב חדש עם צבע מקורי.

כמו שאתה מבין,המצב שלך לאחר צביעה כללית לא כזה מזהיר (זו לא איזו נבואת זעם,פשוט מציאות כאשר יש לך את "המכונית של העם") ותתכונן מראש להוריד ממחירון הרכב כאשר תרצה למכור אותו.

אם היה לך איזשהו רכב ייחודי,או כזה עם ביקוש ממש גבוה והיצע נמוך,זה היה הרבה פחות בעייתי.

עצה שלי,אם אתה הולך על צביעה כללית,תעשה צביעה ברמה (פירוק שמשות,גומיות,פנסים, וכל חלק שעלול להותיר סימני צביעה),ולא כדי להסתיר את זה כשתמכור את הרכב,כמו שאמרתי,טובה ככל שתיהיה,היא לעולם לא תיהיה באיכות של מקורית,אבל כדי שלא תבוא למכור רכב שעבר צביעה באיכות ירודה,ואז "חפש" למי למכור.

אה כן,ותתכונן להפרד מסכום כסף לא מבוטל.

לגבי שינוי צבע,לא בעייתי,כמו שקודמי כתב,פשוט שנה צבע וגש למכון רישוי לשנות ברשיון.

קח בחשבון רק שצביעה בצבע שונה תעלה לך כמעט כפליים מצביעה בצבע מקורי (!!!),כי צריך לפרק את האוטו לגורמים כדי לצבוע את הכל (אתה לא רוצה לצבוע בלבן,ואז לפתוח מכסה מנוע ולגלות כחול מתחת-סתם לדוגמא).

כדי שתבין למה התכוונתי כשאמרתי "תתכונן להפרד מסכום כסף לא מבוטל"-חבר צבע לא מזמן פז'ו 205,רכב לכל הדעות קטן (בהרבה) משלך,הוא צבע באיכות טובה כולל פירוק שמשות,פנסים,פסי קישוט,גומיות וכו',עלה מעל 10K ש"ח.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין, יש לך רכב, אתה אוהב את הרכב שלך, בא לך לצבוע אותו, אז למה אתה חושב מה יקרה כשתימכור אותו?

רוצה לצבוע אז צבע אותו , תצלם כמה תמונות לפני במצלמה דיגיטלית, כמה תמונות של תוך כדיי העבודה, וכמה תמונות בסיום העבודה, ואם תרצה למכור, יהיה לך אלבום תמונות כהוכחה, מה יותר מזה?

צבע את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכל העונים.

דבר שני, אוקיי, ובהנחה שאני יורד מעיניין הצביעה הכללית, ואני רוצה לתקן רק את המקומות שיש בהם מכות, הרי יראו הבדלי גוון, לא? (שוב, הרכב בצבע ירוק-זית מטאלי)

לגבי זה שיש עוד בערך מיליון לאנטיסים בחוץ - נכון. אבל אין הרבה שהם 2004, פרטיות, GLX עם חלון-שמש, שעושה 13.5K בשנה, נכון? אבל זאת לא הנקודה...

בקיצר, אני לא יודע מה לעשות... לתקן רק את המקומות שקיבלו מכה, או לצבוע כללי... :(

אה, ולגבי הגג, אני מניח שאיזה שכן נחמד זרק איזה משהו שעשה מכה קטנה על הגג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע ,בראט.

תצלם את הרכב לפני התצביעה.

בעתיד, אם תרצה לקנות תראה לקונה את סיבת הצביעה, תגיד שאתה אהבת את הרכב והייה לך קשה ליראות אותו במצב כזה.

אני הייתי מבין.

לא כל הקונים אטומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב ידידי,מה שאמרתי,אין לי כל כוונה לבאס אותך או להניא אותך מלצבוע (להיפך,אני בעד!),רק רוצה שתכיר את מה שעשוי לעמוד בפנייך.

למי שכתב "מה אתה חושב על המכירה בכלל",מצד אחד נכון,מצד שני,הצביעה תעלה לצורך העניין תעלה 10K ש"ח,אם הוא יידרש להוריד עוד 2500 ש"ח על ירידת ערך,לא יודע אם הוא יכול לספוג 12,500 ש"ח, זה לא פשוט כמו שאתה אומר.

לגבי זה ששנתון 2004 יחסית יותר נדיר,יכול להיות שאתה צודק,לא ספרתי כמה מכוניות יש מהדגם בשנתון הספציפי,אבל יכול להיות שמישהו שירצה לקנות את הרכב יעדיף להתפשר על שנתון נמוך יותר, או ללחוץ את עצמו לשנתון גבוה יותר.

אני מאמין שלי,בתור קונה,היה נראה מוזר לשמוע שרכב כזה עבר צביעה כללית לאחר שנתיים בכביש.

לגבי תיקונים נקודתיים,יש מקומות שצבעי מיומן יוכל להתאים גוונים בצורה טובה,מה גם שהרכב חדש, והיתה לו פחות דהיית צבע.

דבר נוסף שתכיר,ישנה חברה (בפ"ת אם איני טועה) שמתמחה בתיקון פגיעות קלות (כל מיני מכות מפתיחת דלתות,וכו') ע"י ביצוע פחחות נקודתית,לעיתים רבות ללא צביעה בכלל,ומרשמים של חבר שעשה אצלהם עבודה,העבודה היתה מצויינת.

אבל........זה יקר מאוד.

אולי מישהו כאן יוכל לתת לך את המספר של אותה חברה,פשוט לי אין את זה.

אגב,קח בחשבון,שהרבה פחחים שתיגש אליהם לבצע את העבודה הזאת של צביעה כללית יגידו לך שאתה משוגע ולא יסכימו לעשות לך את זה בכלל.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואגב אם אתה משנה צבע אז ברישיון של הרכב יהיה רשום לך ששונה הצבע

שזה גם דבר שמחשיד קונה

"רוצה מסאג'? - שב לי על הבגאז" :-P

למכירה סאב לאוהבי SPL ו SQ http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=750709#post750709

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב סתם שטויות כל העסק הזה של הצבע למה שלא תעבור קודם דרך כמה פחחים תביא הצעות מחיר לפה תצלם את הרכב ואז יהיה על מה לדבר ...

אגב שמעת על המושג "תעשה דרך לטיפש" ... כלומר שים לב היכן אתה מחנה את הרכב ...

נניח ואתה נוסע במהירות האור מה יקרה אם פתאום תדליק אורות.....

איך הנהג של המפלסת שלג מגיע לעבודה ביום מושלג....

it's better to die on your feet than to live on your knees

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידיהיקר,

עצה קטנה, עזוב אותך מהצבע ותיקוני פח.

זול הרבה יותר יהיה להוריד מחיר לקונה בעתיד, מאשר להתחיל תיקונים אשר תמיד יראו לא טוב בבדיקה לפני קניה.

תבלע את הרוק, תתאפק ותשאיר את הרכב במצבו הנוכחי, כלכלית חבל על ההשקעה , וזוהי כלשון חז"ל ברכה לבטלה כשיש עוד אלפי לנטסים על הכביש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידיהיקר,

עצה קטנה, עזוב אותך מהצבע ותיקוני פח.

זול הרבה יותר יהיה להוריד מחיר לקונה בעתיד, מאשר להתחיל תיקונים אשר תמיד יראו לא טוב בבדיקה

תשמע, פשוט בסופו של דבר מגעיל אותי לנסוע עם רכב שנראה כאילו הוא עבר מלחמה, מה עוד שהרכב יחסית חדש.

בכל אופן, תודה על העצות, יש לי איפה לעשות את הפחחות ובשבוע הבא אני אגש לעשות את זה. נראה מה יצא מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6741 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...