Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיות במערכת

RedR
שימו לב! השרשור הזה בן 7865 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם ,

יש לי בעיה מאד מעצבנת :

שאני שומע רדיו במערכת ( רק רדיו , בדיסק הכל בסדר ) ואני מדליק מזגן או כל משהו אחר שצורך הרבה חשמל ( ח"ח וכו' ) אני מקבל הפרעות ...

חשבתי שזאת בעיה במערכת אבל אפילו שנסיתי להתקין מערכת אחרת זה עדיין קרה ורק ברדיו עוד פעם ,

האם יש למישהו מושג ? ,

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ב-306 ז"ל הבעיה היתה קוראת במיוחד כשמדליקים את המפשיר אדים האחורי...

זה נשמע כמו בעיה של השראות....

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המינימום שניתן לעשות במינימוס כסף הוא לסלול חיווט עבה וחדש להאד-יוניט (פלוס ומינוס מהמצבר) ואם יש אז כמובן גם למגבר. במרבית המקרים זה פותר את בעיות ההשראה (רעש מנוע וכיוצ"ב).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ממש ממש לא נכון שקבל יעזור לו.

אם כבר ,מה שעובד על השראה זה סליל. מה ששמים בתור מסנן על כניסת המתח של ההד-יוניט הוא מסנן שנקרא רשת קבל -סליל (LC), שתפקידו לסנן את התדר בו מתקבלת הפרעה מסויימת. ורוב המסננים הללו לא יעילים.

כמו כן הם לא עולים 500 ש"ח ,הרבה פחות.

הפתרון הנכון הוא, כמאמר איציק , לקחת מקור מתח אחר להד-יוניט ,עדיף מהמצבר.

קבל שמרכיבים במערכות יקרות ,תפקידו לגמרי אחר.

קבל , CAPACITOR באנגלית , הוא מלשון קיבול , כמו כלי קיבול אותו ניתן למלא מים , הוא רכיב אלקטרוני ,אותו ניתן "למלא" באנרגיה חשמלית. כשהקבל מלא , הוא שומר למשך זמן (בהתחשב בקיבול שלו , וברכב זה בד"כ 1 פאראד (יח' קיבול) , שזה המון.

בצורה זו ,כאשר מערכת בת מס. רכיבים זוללי חשמל ,כגון מגברים ,סאבים וכו' , "סוחבת" את מקס. הצריכה שלה , והצריכה עוברת דרך הקבל , ירידת המתח הטבעית במצבר של הרכב (עקב צריכה גבוהה,שאלטרנטור רגיל לא מסוגל לספק את כולה בכל רגע נתון) נבלעת ע"י הקבל והמתח המתקבל ע"י רכיבי המערכת (מגברים) נשאר יציב. כתוצאה מהמתח היציב המגבר ממשיך לעבוד באותם תנאים ונמנע העיוות בצליל המאפיין שינויי מתח.

וקבל זה ממש לא סוג של כבל.

כבל הינו מעין חוט מתכתי שזור עבה.

קבל הינו גליל מתכת מלא בחומרים אלקטרוליטיים המסוגל לאגור אנרגיה חשמלית.

ודבר אחרון - אומרים קח בחשבון , מלשון לקחת , ולא כך בחשבון.

מסקנות :

א. ללמוד עברית.

ב. ללמוד אלקטרוניקה ו/או חשמל.

ג. לא לקפוץ ולכתוב דברים לא נכונים בפורום כשלא ממש מבינים , עוד אנשים רואים אתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המינימום שניתן לעשות במינימוס כסף הוא לסלול חיווט עבה וחדש להאד-יוניט (פלוס ומינוס מהמצבר) ואם יש אז כמובן גם למגבר. במרבית המקרים זה פותר את בעיות ההשראה (רעש מנוע וכיוצ"ב).

איציק

המקור לבעיה יכול להיות:

1. דיודות לא תקינות במיישר האלטרנטור - גורמות לכך שבעומס גבוה, המתח היוצא מהאלטרנטור כבר לא כל כך "ישר".

2. הפרעות בתדר RF אשר נקלטות ע"י האנטנה. במקרה כזה רצוי לבדוק את רציפות הסיכוך של כבל האנטנה (לבדוק שלא בוצעו חיבורים מאולתרים לאורך הכבל).

האם ההפרעות נשמעות גם בעת האזנה למקור שמע אחר (דיסק, טייפ)? אם כן, אז כנראה שהמקור הוא לא הפרעות RF אלא בעיות בהזנת המתח.

בכל מקרה, בעת סלילת חיווט חדש, לא מומלץ לחבר את ה(-) למצבר, אלא לנקודה הקרובה ביותר בגוף הרכב (תוך הקפדה על חיבור למקום נקי מצבע ושימוש בדיסקית משוננת מתחת לנעל הכבל). חיווט (-) ארוך משמש כאנטנה וגורם לכניסת רעשים לא רצויים למערכת השמע.

אין לי משהו יותר טוב לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר ומדגיש שנית, למרות מה שנאמר, חיווט טוב יש לבצע ישירות למצבר - גם פלוס וגם מינוס.

בנוגע לרעשי האלטרנטור - זה בדיוק מה שהיה לי ב-2 אימפרזות ולגאסי.

הבעיה נפתרה ע"י חיווט ישיר למינוס במצבר (אגב, בשביל לשמור על יציבות - אורך הכבל מינוס ואורך הכבל פלוס צריכים להיות זהים - לכן כן כדאי לסלול ישר למצבר).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק ששומעים רדיו ...

ששומעים דיסק אין שום הפרעות .

נ,ב : כבר הזכרתי שזה קורה בשני מערכות שונות בדיוק אותו עניין ,

האם זה באמת משהו באנטנה ?

תודה לכולם על התגובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7865 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...